Muži, kteří nenávidí ženy

• Švédsko Män som hatar kvinnor (více)

Před čtyřiceti lety zmizela Harriet Vangerová z rodinného setkání konaného na ostrově, který vlastnil a obýval mocný klan Vangerů. Přestože nebylo Harrietino tělo nikdy nalezeno, je její strýc přesvědčen, že šlo o vraždu, jejímž pachatelem je někdo z jeho rodiny. Rodiny, jejíž členové jsou mezi sebou sice spjati pevnými pouty, ale která je jinak zcela nefunkční. K vyšetření tohoto případu si proto najme investigativního novináře Mikaela Blomkvista (Michael Nyqvist), kterému pomáhá drsná potetovaná počítačová hackerka Lisbeth Salanderová (Noomi Rapace). Lisbeth Salanderová je mladá žena jako vystřižená z Tarantinových filmů, s tajemnou minulostí, za kterou se mstí a která z ní učinila skutečného outsidera. Je hackerkou světového formátu - s naprostou samozřejmostí se pohybuje ve virtuálním světe, kde je schopná získat jakoukoliv informaci, kterou chce. Kromě toho je neobyčejně inteligentní a má skvělou fotografickou paměť. Jakmile Blomkvist a Salanderová zasadí Harrietino zmizení do rámce četných podivných vražd, které se staly téměř před čtyřiceti lety, začíná se rozplétat temná a děsivá rodinná historie… (oficiální text distributora)

bloudilek

Pro mě skvělá severská detektivka, která vám dopředu neřekně vůbec nic a takových filmů je hodně málo. Nečekané scény a nečekané zvraty a konečný výsledek. Kdyby šlo jen o jeden film patrně bych hodnotil jinak, ale po shlédnutí celé trilogie musím hodnotit tak jak hodnotim tedy 100%. ()

Lukkyn

"Punk is not death" tohle heslo razí Lisbeth , která je prototypem punkové puberťačky!!Nicméně její drsná vizáž není pouze slupka, je to holá realita, což dokazuje ve scéně , kdy přepere partičku v metru , poškladlí řítní otvor svému poručníkovi a nebo si zahraje golf s náckovským vrahounem!!!Její parťák je proti ní čajíček a dostane přes držku skoro všude , kde to jde. Jeho postava mi ovšem byla sympatická.Umím si tam ovšem představit lepší obsazení. K příběhu nemám jedinou výhradu!!!Vše do sebe zapadlo a scénář prokázal svou kvalitu!!(však knižní předloha byl hit, takže stačilo to nesprasit) Výsledek je více než uspokojivý!!!Být to americký film dal bych za 4. Ovšem tohle dílo je z evropy a je to jedním z mála důkazů, že to v evropě umíme i lépe než slavný Hollywood!!!! ()

mire.k

Film se drží knižní předlohy. Ale silné pochybuji, že bude srozumitelný i pro někoho, kdo knihu nečetl. Místy trochu nudí a nemá spád. Ale za shlédnutí stojí. ()

Pythonator

Nemůžu si pomoct, ale pořád tam cítím ten nádech německé produkce a celkovou pachuť televizní primitivnosti. Fincherův remake je bezpochyby lepším filmem, neboť toto je jen z půlky film a z půlky televizní srágora. Režisér dělá hodně a toto rozhodně netočil Fincher ani žádný jiný režisér (kdoví, zda to nebyl třeba noční hlídač). No, Noomi Rapace se mi každopádně líbí víc, než ta příšera v předělávce, ale na druhou stranu měla ta příšera hezčí kozy a celkově i tělo, takže těžko říct. Ušoplesk Bond byl ale rozhodně lepší, než tento tuctový švédský pán. ()

LIMBUS

Moja srdcovka 4* ale ani svedske ani americke spracovanie nie je podla predlohy kompletne. Svedi chceli ukazat co najviac z knihy ale detaily miestami vobec nesedia, co sa neda povedat o americanoch, ti si dali viac zalezat + tie najlepsie casti su omnoho lepsie natocene, dramaticky vyhrotenejsie, herci mi tam viac sedia, Rooney Mara je na Lisbeth stvorena, tak isto aj Craig je cisty Kale a to vsetko pod taktovkou Finchera... uz sa tesim na osie hniezdo! ()

Accuphose

Asi tak stokrát lepší, než ta americká srajda. Ale je dobré porovnat oba způsoby natáčení. Teď jsem zjistil, že jsem viděl tu kratší verzi, možná si někdy dám tu delší :-))) ()

Feacher

Ja sám často dávám 5*, ale po dlouhé době cítím, že kdyby to šlo ve výjimečných případech provést, klidně bych dal 6*. Úžasný příběh od začátku až do konce, skvělá práce s napětím, prostě skvělá mysteriózní detektivka! ()

Marcecek

Krimitriler ako remeň, severania tento žáner vedia veľmi dobre, viď seriálový Most. Tvrdá, nehostinná, chladná, zároveň krásna, nekompromisná príroda, také sú aj ich kriminálky. V hlavnej úlohe, na prvý pohľad nesúrodá dvojica, mimochodom výborne zahraná, ale chémia medzi nimi funguje, potetovaná holčina je proste k zožratiu. Film je dlhšej stopáže, ale príbeh vďaka stabilnému napätiu ide dopredu plynulo, nenudí, poradí si prakticky i bez akčných scén, koniec je možno, ako by som to... taký americkejší, ale nič v zlom. Príbeh je vrstevnatý, rieši viac problémov naraz, ale režisérsky je to zvládnuté precízne. Takto nejako by to malo vyzerať, postavy tu majú dosť priestoru aj na prebratie ich minulosti a motivácie k ich konaniu. Ja osobne nemám čo vytknúť, jedná sa o mrazivo dokonalý severský mysteriózny zážitok patriaci k 1000 filmom, ktoré treba vidieť než zomriete. Bravoo! ()

c.mravenciar

A na záver aj citácia Mlčania jahniat. Výborná, chladná, zaujímavá detektívka, ktorá má skvelé momenty, zaujímavý dej a veľmi dobre obsadených hercov. Oplev našťastie odolal pokušeniu sa do takéhoto typu filmu autorsky vkladať a film urobil takpovediac "čisto". Takto by sa mali točiť filmy podľa prózy. Dlhé, hutné a výborne zvizualizované. ()

elgato

-"I když musím se přiznat, že miluju, když vidím jejich zklamání." -" Zklamání?" -"Nemůžou pochopit, že musí zemřít. Mají jiný pohled na svět. Vždy si myslí že je ušetřím. Je to úžasná chvíle ... když si uvědomí že se nedostanou pryč." ... uff hutná krimi. Chápu že jde o natočení románu a proto film začíná a končí, tak jak začíná a končí. Ale osobně bych začal najmutím Mikaela a končil návratem Harriet. Ty životy hlavních postav jsou tam dost křečovitě napasované, tvůrci si tak chystají otevřená zadní vrata pro další části trilogie. Jinak napínavé pokoukání celých 2 1/2 hodiny. ()

BMAXX

Velmi dobře zpracovaný krimi-thriller se sympatickým Michaelem Nyqvistem a "drsnou" Noomi Rapace, která zahrála roli Lisbeth opravdu na jedničku s hvězdičkou. Je to celé takové temné a roztahané, že mi to chvílemi připadalo jako Purpurové řeky. Knihu jsem nečetl, ale film se mi líbil velice. To mi ale nezabrání, abych si ji nepřečetl :-) ()

COPolda

Užasné herecké výkony. Byl jsem mile překvapen. Hlavně herecký výkon Noomi Rapace byl úžasný. Hrála psychicky nevyrovnanou osobu, až si člověk myslel, že je taková doopravdy... ()

Noc17

Intelektuální masochismus ...do Lars von Triera naštěstí ještě daleko, ale stačilo..skvělá kamera a scénář. ()

Muži, kteří nenávidí ženy míří do televize

Muži, kteří nenávidí ženy míří do televize

29.05.2020

Protože těch adaptací slavné severské krimi Muži, kteří nenávidí ženy spisovatele Stiega Larssona stále ještě nebylo dost, chystá nyní Amazon svoji vlastní seriálovou verzi. Ta bude pochopitelně… (více)

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

31.12.2016

Lisbeth v Lucerně: Film a prodej nové knihy

Lisbeth v Lucerně: Film a prodej nové knihy

24.08.2015

Příznivci knih a jejich filmového zpracování se obvykle dělí do dvou nesmiřitelných táborů, a do velké míry to platí i pro Milénium - Muže, kteří nenávidí ženy i další pokračování ságy. Internetové… (více)