Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Diskuze

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

3. seria uz podla vsetkeho nebude - www.deadline.com/2010/12/syfy-cancels-stargate-universe/

Pitooo

Pitooo (hodnocení, recenze)

vynikajúci seriál vynikajúce hlavné postavy, je to síce iné ako stargate sg-1 a stargate atlantis, ale práve to ma dostalo a ja som na tomto seriáli doslova závislý

sankacoffee

sankacoffee (hodnocení, recenze)

pěkně jí dáváte čočku :-) já osobně v SGU právě nenávidím ten vztah Chloe/Scott , je tak hloupě napsaný,zahraný,vyumělkovaný,nikdy sem jim to ani na moment nevěřil...pánbůh dej ať se toho páru brzo zbavíme

okkac

okkac (hodnocení, recenze)

Souhlas, že Chloe je tam hodně zbytečná. Především tím, že jako člen posádky je vlastně na hovno, protože nic neumí a nedělá, proto taky schytala tu přeměnu, aby konečně byla k něčemu.

Ravi (hodnocení, recenze)

:-)) Tak doufejme, že Sgt. Greer splní svůj job co nejdříve!

McClane (hodnocení, recenze)

Chloe je tam imo jen proto, že je podobná River z Firefly, jinej důvod podle mě není:).

honajz

honajz (hodnocení, recenze)

Ravi: Chloe mi byla nesympatická od prvních dílů. :-) Ta holka v sobě prostě nemá žádné charisma, navíc - omlouvám se - mi připadala spíš jako prasečí rypák. :-) Ale teprve když začala být emotivní .-), to jest kvůli všemu řvát, tak bych střílel.

Ravi (hodnocení, recenze)

to honajz: Asi tak nějak bych to viděl taky. Ještě než stačili rozvést charakter Elie, coby týpka od kompu-skrznáhodu-dovesmíru, je za díl zamilovanej a hned zase zvrat, když mu holka umře. Nevim no. V kontrastu s "komplikovaností" :D vztahu Scotta a Chloe mi to přijde divné. A Chloe bych viděl jako jednu z nejzbytečnějších postav v SG vůbec. Kdyby tam nebyla, byl by pro mě seriál o mnoho snesitelnější (její postava a děj okolo ní mě prostě nezajímá a s postupem času mě začíná štvát, kdykoli se zas objeví na scéně)

honajz

honajz (hodnocení, recenze)

Podle mě největší problém SgU je právě to, že se snažil o realističtější look, jenže za použití "pohádkových" principů, přesně jak píše MacGyver, teda McClane... :-) Kdyby to celé vedli jen průzkumem lodi, objevováním neznámých zařízení Antiků, a ne hned jde-rovnou-o-život-vole stylem, mělo to větší šance. Počet postav měli také omezit, a hlavně vynechat ty stupidní týnejdžry. A těch méně postav mělo mít jasněji rozhozené charaktery, ne aby byli všichni s jednou dvěma výjimkami zaměnitelní.

McClane (hodnocení, recenze)

já chápu, proč SGU není identickej klon, dá se říct, že po BSG by ani neměl šanci uspět, lidi chtěj něco jinýho, to chápu a v poslední době se u SGU nesměju jako v první sérii, což mě těší. Ale mě osobně pak prostě ty dementní stargate prvky bijou do očí. Hlavně kvůli tomu, že tam hrajou (většinou) mizerný herci podle (menšinou) dementních scénářů. A hlavně mě serem že stále nikdo nezabil Chloe:)

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Lenze na SGU je zaujimave prave to, ze je ina, dalsi identicky klon SG1 by divaci neprijali podla mna uz vobec. A v tom ze SGU vyuziva prvky ako predosle 2 serialy problem nevidim. Akurat je pravda ze v SGU to posobi obcas v kontraste s tou realisticnostou ako past na ako, ale kupodivu ma to az tak strasne nerusi, predsa lensa vsetko odohrava v rovnakom vesmire.

McClane (hodnocení, recenze)

Protože SGA šla ve stopách SG-1, nesnažila se předstírat, že se liší od SG-1, takže tam jsem to bral, ať už ten seriál byl jakejkoli. Teď se tu SGU snaží předstírat, jak je hrozně jiná, temná, bla bla bla, ale zároveň s oblibou využívá deus ex machina jako SGA a SG-1. Jsem jedinej, kdo v tom vidí rozpor?

Lukinsons-

Lukinsons- (hodnocení, recenze)

to bylo, ale úplně jasný, že se Telford vrátí....zajímavá, že oslavné návraty rodnyho v hiveship, těsně před zničením Daedaluse, nikomu nevadily...

Nevada

Nevada (hodnocení, recenze)

Co by se stalo. Chloe odněkud přeprogramováním vytáhne dostatek energie, nebo se objeví záložní zbraně, zlikviduje nepřátelské lodě, mateřskou loď. Všichni se obejmou a rozloučí v míru. Noví spojenci v nové galaxii. V krajním případě jen s novou energií pláchnou do bezpečí, ale to imho ne.

A mnohem víc než ta její ufňukaná proměna mě štve chování Chloe+Scott. Ona ho demonstrativně odhání, on se zoufale snaží jí zůstat nablízku, ale přitom ne moc blízko. Je to patetické jako hrom.

Ravi (hodnocení, recenze)

To jo :)) Ta už mě taky začíná lízt krkem s tim svým fňukáním nad přeměnou. No uvidíme, co se stane ... po dlouhé době není jasné, co se stane.

Nevada

Nevada (hodnocení, recenze)

Hehe, a Chloe nám pomalu ale jistě dospívá v River Tam. Nice and easy :o)

McClane (hodnocení, recenze)

hehe, 13.10. jsem jinde napsal: "Je naprosto jasný, že se Telford vrátí, řek bych že to bude další z desítek deus ex machina. Destiny skoro na cucky a najednou tadá! Telford s tloupou skřetou a Little Destiny. Úplně to vidím." Měl jsem pravdu:).

Ravi (hodnocení, recenze)

Tím myslím, že divákovi se násilně předhodila vesmírná bitva bez jakéhokoliv smyslu a uvěřitelného opodstatnění (vzhledem k vývoji událostí) - je to umělé urychlení děje. Zkrátka: hele hodíme tam nějaký zlý emzáky, který útočej na všechno, co se pohne, aby se moh Telford vrátit, protože bude potřeba v dalších dílech.

Lukinsons-

Lukinsons- (hodnocení, recenze)

zajímalo by mě, co myslíš tím "Alespoň, že se tam něco dělo, i když nikdo neví proč."

Ravi (hodnocení, recenze)

:DD No tak Telfordův Deus ex machina netrval ani tak dlouho, jak jsme si mysleli. Alespoň, že se tam něco dělo, i když nikdo neví proč.

Deywid

Deywid (hodnocení, recenze)

9. diel - zaujímavý námet spracovaný neskutočne ale naozaj neskutočne nudným sposobom...po dvoch nadpriemerných dieloch návrat k "starému dobrému" Stargate Universe...

fantasmic

fantasmic (hodnocení, recenze)

o niečo slabšia epizóda ako predchádzajúce dve časti, ale klamal by som keby poviem, že ma nebavila...

O´Neill

O´Neill (hodnocení, recenze)

Oproti předchozím dílům docela zklamání...Atmosféra byla sice skvělá, zejména když si vzpomínali co dělali na té planetě. Jinak ale vcelku o ničem epizoda...A teď už mě opravdu začalo prudit ty neustále kecy o jejím dítěti...

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace