Hvězdná brána: Hluboký vesmír

• USA SGU Stargate Universe
Kanada / USA, (2009–2011), 29 h 21 min (Minutáž: 44–45 min)

Diskuze

Nevada (hodnocení, recenze)

Dan9K: S lidskou psychikou nečekané a hlavně stresové situace udělají hodně, ano. A právě proto se na vysoké posty vojenských velitelů vybírají velmi odolní jedinci, kteří jsou schopní takové situace zvládat nebo se s nimi rychle vypořádat - zvlášť na takovéhle posty.

Dan9K (hodnocení, recenze)

Nevada: jenže jak víš, co udělá s lidskou psychikou nečekaná situace, do které se dostal?

berg.12 (hodnocení, recenze)

Ta postava byla napsaná dobře, resp. zapadala do konceptu "ať voják či civilista, všichni máme srdíčko a chceme domů". Zaplaťpánbůh alespoň za toho Rushe.

Nevada (hodnocení, recenze)

Young byl velitelem základny na Icaru. Na takový post se nedostane psychicky labilní tragéd jako byl Young na Destiny. Ta postava byla prostě špatně napsaná. Velitel může pochybovat o správnosti svého postupu, ale nesmí to dát najevo. Nesmí selhat v úloze velet. Což Young selhával překvapivě často a ještě z toho dělali jakože jeho přednost.

Dan9K (hodnocení, recenze)

Ravi: Ty máš prostě nějakou představu velitele, kterou si třeba získal z filmů, kde vždycky všichni ví. On se Young do té role dostal nečekaně a v podstatě nedobrovolně. Navíc to ani není žádný generál. Já nepopírám, že by takový člověk třeba neměl velet, ale kritizovat kvůli tomu fiktivní příběh mi přijde divné. Je to právě prvek, který to dělá zajímavějším.

Ravi (hodnocení, recenze)

Dan9K: neschopný velitel by nikdy neměl velet, velitel se musí rozhodovat rychle a být o tom přesvědčen i když jsou jeho rozhodnutí úplně špatná, nemyslim tim vůbec správňák za každou cenu - třeba jak nechal Rushe na té panetě, to bylo dobré - ale když tam chodil po lodi a nevěděl jestli má udělat to nebo radši tamto ... nevim no. Osobně bych uvítal velitele, který bude na lidi pěkný parchant, ale v krizových situacích dokáže, proč je velitelem.

Dan9K (hodnocení, recenze)

Naopak to, co vám vadí na Youngovi, já naopak velmi uvítal. Ve StarGate byl vždycky velitel něco jako neomylný pánbůh, který se vždycky rozhoduje správně a morálně (ačkoliv mohl být dřív třeba svině). To, že je na Destiny velitel, který je do určité míry neschopný, mi přišlo velmi osvěžující.

Dan9K (hodnocení, recenze)

honajz: Mně fakt nebavily všechny ženský....Chloe, TJ, Park. Scott byl taky trochu nuďař, ale občas s ním souvisela alespoň nějaká akce a bylo tam drobné ostření s Youngem. Eli to samý. Některý scény (hlavně s Chloe) otřes, ale když přešlo na vědu, tak to šlo, neboť byl takovou horší variantou Rodneyho McKaye.

Jinak mě bavili Rush, Greer, Young, do určité míry i ten.....jak on se....Telford

Karel69

Karel69 (hodnocení, recenze)

Teda jako se vším bych mohl v pohodě souhlasit, ale co máte proti Eliovi? Ten chlapec naopak patřil k mým oblíbencům.

Ravi (hodnocení, recenze)

Cloe určitě a Scott byl taky katastrofa, no ještě taková ta - dámy prominou - kozatá (100% skrz postel do konkurzu postoupivší) u níž jsem se vždycky rozesmál, když jsem si ji představil, jak se během výcviku asi musela plazit pod ostnatými dráty. I Young byl ukázkou, jak se velitel nemá chovat - to věčné váhání.

Nevada (hodnocení, recenze)

Chloe. O dvě délky celé Destiny. Pak Eli. Ten díl, kdy byli Eli a Chloe na Zemi byl přímo pekelný.

honajz (hodnocení, recenze)

Btw, jak se tu mluvilo o oblíbených postavách, a že z SGU by to byl maximálně Rush nebo Greer... Jaká je vaše nejméně oblíbená postava z SGU? Mně osobně nejvíc vadila asi Chloe, následovaná těsně Eliim, kapitánem, Scottem, sem tam mi lezla ne nervy Parková

Ravi (hodnocení, recenze)

No, jestli to nadabujou herci z Růžové zahrady, tak potěž ...

honajz (hodnocení, recenze)

Já teda nevím, ale s dabingem to bude ještě větší nuda řekl bych. :-) Protože v dabingu ty neuvěřitelné kecy o lásce, osobitosti, nalezení sebe sama, ledvinách, nemocech, snětích na rukou, držení za ruku, stěhování vědomí, obětování budou znít dokonale trapně, a navíc český dabing vždy potlačí okolní ruchy, takže nebude pořádně slyšet ani hučení motorů Destiny, čímž bude po atmosféře...

berg.12 (hodnocení, recenze)

Dan9K: Kocka byla ve Firefly, kdyz najednou mela poustet hruzu, byl to des. Woolsey mel vyznam, kdyz obcas strasil s rozpoctem a daval nejevo, ze i SG ma byrokraticky rozmer. Ale dat te postave roli velitele byl zoufalej tah, kterej absolutne nevysel. Asi jako jmenovat O'Neilla zdravotnikem.

Dan9K (hodnocení, recenze)

berg.12: Myslíš tím, že z Woolseyho, kterej měl být super oživením, udělali prostě dalšího hodnýho velitele, protože to ve StarGate ani jinak nejde? :-) Jo, to bylo trošku trapný no...

Orici jsem to odpustil, protože to je fakt kočka :-)  To mi nějak vůbec nevadilo...

berg.12 (hodnocení, recenze)

Největší přešlap co se postav týče byl pro mě Woolsey jako velitel Atlantisu. Dodnes nevím, jestli to měl být pokus o vtip nebo co. Z ním v těsném závěsu obsazení Orici. V prvním případě totálně selhal typ postavy v nové roli, v druhém obsazení postavy selhalo s typem herečky. Zbytek se dal vždycky nějak překousnout, u Universe pochybuju, že i s lepšími postavami/herci by se něco změnilo, protože tam je problém zakopaný už ve scénáři.

rossi001

rossi001 (hodnocení, recenze)

Ja nemel rad rovnez Becketa a taky Teylu!v SGU jsme nemel rad moc Chloe,ale pozdeji uz ke konci byla stravitelnejsi.I Wrayovou jsem moc nemusel. Rushe zboznuju a Greer se taky dal :-). Ke konci SG1 byly bozi postava Vala, u ni jsme se nasmal..:-Dviz treba epizoda 200.. :-D

sankacoffee

sankacoffee (hodnocení, recenze)

Nejzbytečnější osůbka tam byla ta snědá ženská, co s nima pak skorem od začátku furt chodila...no ženská verze Tielka bez jakéhokoli charisma.

Yenda.F

Yenda.F (hodnocení, recenze)

Nevada: To s tebou na 100% souhlasím! :D a Carson Beckett ať jde na podpal s ní. Na toho doktora sem se nemohl ani koukat jak byl divnej, nechci psát teplej, ale musím.

Dan9K (hodnocení, recenze)

honajz:  Carson Beckett je moje nejméně oblíbená mužská postava z celého StarGate universa :-)

berg.12: se vší úctou k Zelenkovi jako Čechovi, být to jiná národnost, tak by mě asi dost prudil :-)  Rodney show souhlas...holt scénáristi pochopili, že ostatní postavy stojí za houby a nedošlo jim, že by mohli využít daleko více třeba prostředí anitckého města. (nebo jim to došlo, ale netušili, jak by ho měli využít)

wenca

wenca (hodnocení, recenze)

berg.12: Teď jsem přemýšlel co to meleš ... myslíš jak uhořela? :D

berg.12 (hodnocení, recenze)

Nevada: Vždyť ale ona zemřela pomalou a bolestivou smrtí, to ti nestačilo?

honajz (hodnocení, recenze)

Co Rodney, ale když odešel v SgA dr. Carson, tak to zvedlo takovou vlnu negativních hlasů fanoušků, že scenáristi museli vymyslet způsob, jak ho do seriálu aspoň párkrát vrátit.

Dobré je, že když si řekneme SG-1 a SgA série, že tam bylo víc postav, které byly zajímavé a mohly samy třeba utáhnout díl. U SgU tohle ale neplatí.

Hvězdnou bránu čeká reimaginace

Hvězdnou bránu čeká reimaginace