Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

Lottr

V podstatě to splnilo všechna má očekávání. Hodně zábavy u které člověk nemusí příliš přemýšlet. První půlka mě asi bavila víc, ale možná to bylo jen tou úmornou stopáží. Několik povedených odkazů na Tenkrát na západě opravdu pobaví a ten kůň byl prostě skvělý. Vtipná pohodovka, u které si člověk odpočine a která potěší. ()

Hollohlaway

Není to vysloveně špatné, jsou tam skvělá místa, ale je tam i dost hlušiny. Stopáž je naprosto děsivá, a Johnny Depp už mně opravdu nudí. Jeho postava byla celkem zajímavá, ale on prostě ne. Jinak akční scény jsou slušné, i když nadsázka je někdy opravdu, opravdu veliká. Velký rozpočet je vidět a triky jsou také na úrovní. Ale podruhé to asi vidět nechci, nejen díky masožravým králíkům a podobným nesmyslům. Jo a ten pták na hlavě byl fakt hovadina. ()

jenik71

Johnny Depp tentokrát neměl moc co hrát a jeho role oproti ostatním postavám není tak výrazná jako v jeho předchozích filmech. Samotný příběh je také slabší, než jaký jsem očekával. Maskéři se zřejmě dost vyřádili, výprava, kostýmy a prostředí jsou zdařilé a zaslouží pochvalu, jenže co je to platné, když celý film působí nějak unaveně. Mě pobavily všechny vlakové scény, ať už v úvodu nebo závěru filmu. To sice hraničilo s komedií, téměř až s pohádkou, ale je to efektní a pobavilo mě to. Na víc jak tři hvězdičky to však nestačí. ()

cpt.Lynch

V zásadě jsem zcela proti kombinaci westernu a komedie! Přehnané akční scény a Deppovo groteskní hraní (které se začíná okoukávat) sedí skvěle k pirátským filmů, na divokém západě působí nepatřičně. Režisér si snad sliboval, opírajíce se o grandiózní výpravu a tuny dolarů, že vytvoří něco originální, co se v kulisách westernu ještě nepodařilo (jako snad před čase v jiných kulisách Pancharti), ale nepovedlo se to. Ale pokud si odmyslím všechna negativa tak se na to hezky kouká, párkrát jsem se zasmál a nenudil jsem se. Sečteno pohodová oddechovka, bez větších ambicí... 3,5* ()

Georgex

Předigitalizovaná westernová skoro komedie, která má jednu obrovskou nevýhodu a tou je bohužel její přepálená stopáž. Být to o půl hodinku kratší a přeskočit hluché a nic neříkající pasáže, tak se jedná o naprosto bezkonkurenční jízdu divokým západem, která si od začátku na nic nehraje, ale zábavnou formou podává jeden zdařilý příběh nabytý hereckým obsazením, který přebije i šílené množství digitálních efektů. Ano, Johnny Depp hraje senzačně a přestože se jedná o roli indiánského dvojčete Jacka Sparrowa, tak je to stále zábavné a neokoukané. Připočte-li se k tomu skvěle doplňující Armie Hammer v roli nemotorného hrdiny a neodolatelný padouch v podání Williama Fichtnera, tak se na plátně odehrává doslova koncert, který narušuje pouze nevyváženost jednotlivých pasáží, kdy se u mnohých nudou kopete do zadnice a čekáte až se zase začne něco dít. Moje hodnocení 65% ()

giovanni3

Jsem zklamán z několika náhodně zhlédnutých scén jsem měl velká očekávání s tunou zábavy. Výsledkem bylo pár řekněme vtipných scének, sem tam zajímavá šarvátka a velký zbytek jen vesměs nuda. Film co trvá skoro 2,5h musí nabídnout prostě víc než "vlakový souboj" který trval asi 35 minut, sem tam vtipnou scénku (kterou takřka vždy řeší kůň) a sem tam solidní přestřelku. Akce typu kůň jí škorpióny či v koncovce králík jí škorpióny, či ty prapodivné směny... to sráželo film extrémně. Sem tam člověk cítil velký vliv z Pirátů z Karibiku... Líbila se mi kamera, vlaková honička a vzhled Tonta to jsou pro mě jediné klady zbytek je jen výstelka či zmar. Celkově nic moc a dávám pouhé 2z5. ()

skinny

No tak, lidi, nebuďte zlí. Vypněte mozky a užijte si to :) Cituji uživatele karlik4801: "Bylo to tak stupidní, až to bylo dobrý." Ano tenhle film není pro každého. Buď pochopíte jejich hru a zamilujete si ho, nebo to nepochopíte a odsoudíte ho. Já si ho zamilovala. Já se bavila. Já jsem spokojená. Sice nebudete rozumět tomu, o co tam jde, protože to v podstatě žádný příběh nemá ale hláškující Johnny Depp a neokoukaný Armie Hammer fungují jako sehrané duo. O humorné scénky a hlášky tu není nouze ale o "kvalitním westernu" se tu mluvit nedá. Je to zkrátka hra, u které se musíte uvolnit, zasmát a vůbec nepřemýšlet doplněna o good music. Není ani co vytýkat, protože snímek sám o sobě se nedá brát vážně Ano i mně to chvílema nudilo ale závěr s vlaky a celkově naprosto ujeté a nerealné scény mě dostaly :) Film by ale opravdu mohl být o těch 20-30min. kratší, ale co mu vysloužilo 4* a ne plný počet? Ty skoky v letech uprostřed toho nejlepšího a ten otravný prďola k tomu. PS: Ruth Wilson je ošklivá :/ a Helen B. Carter by si zasloužila více prostoru. ()

Fisek

Verbinski natočil netradiční westernovku, která ovšem v sobě nějaké to kouzlo přeci jen má a najde si své publikum. Nebudu tvrdit, že jsem příjemně překvapen. Má očekávání byla nasazena o dost výš. Každopádně co budu tvrdit, tak že jsem spokojen. Ačkoli v samotném scénáři jsem zaznamenal pár zaškobrtnutí a celkově slabší pohled na celek, není to tak špatný. Při sledování osamělého jezdce jsem nudou netrpěl. Nicméně, první půl hodina byla vskutku nezáživná. Snažil jsem se nechat film dostat se mi pod kůži a nějak už jsem si k němu cestu našel. Zbytek byla „fajnová“ podívaná s Johnnym Deppem jako westernový Jack Sparrow, a sem tam trefně načasované „džouky“. Avšak poslední půl hodinu, napěchovanou akcí se skvělým audiem, jsem si náramně užil. ()

Maynard.

A další kino kousek v rámci kouzelnýho úterý. Tentokrát jsem se dočkal zklamání. Na Johnyho jsem se těšil téměř skoro stejně jako na Breda (v zombíkách), ale Bred mu to teda nandal se vší parádou. Ano, je to dobrodružství se vším všudy, pistolníci, přestřelky, indiáni, poklad, a nezastavitelný vlak. Líbilo se mi, že bylo hezky z filmu vidět jak se osídlovalo USA a jak ti vyčůránci šli přes mrtvoly (teda spíš přes indiánská teritoria) hlava nehlava. Krapet jsem z filmu cítil čórku z Tenkrát na Západě, taky byl vlak dost podstatná věc, což by tak nevadilo, ale co bylo horší, tak že mi krapet i melodie připomínaly tento westernový skvost. Johny se povedl, vlastně od něj už se asi nic jinýho nečeká, než zahrát srandovní roli se spoustou jeho typických grimas a tím dělat z celkem vážného filmu komédii. Co mi ale přišlo nejdebilnější na celým filmu a co celý film v mých očích shodilo cca o 30%? Byl to ten idiotský konec (cca 20 minut) ve stylu grotesky. Celá ta trapná a naprosto nelogická honička na vlacích za doprovodu klasického hudebního pochodu, mi doslova sála krev. Nic tak trapnýho a stupidního sem už dlouho neviděl. Tímto mě tenhle rejža definitivně utvrdil v tom, že je slabej jak 3x vylouhovanej čaj bez citrónu, cukru a co víc, tak i bez rumu :o) ()

Firebug

Před chvilkou jsem se vrátil ze 4D kina a nemůžu se nepodělit o své čerstvé zážitky. Předně – 4D (tedy sedačky, které vám čas od času řádně promasírují krční páteř) jsou možná fajn pouťová atrakce, ale na konci tohoto 150 minutového snímku, jsem je nenáviděl. Pokud prahnete po tom, vyzkoušet si to na vlastní kosti (abyste svým vnoučatům mohli vyprávět, jakými ptákovinkami se z nás před lety snažili vytahat prachy), jednoznačně doporučuji něco, kde se nejezdí na koních!!!_____ Jediné plus bylo, že vás to vždycky na začátku akční scény probralo po tom, co jste usnuli u nějaké kecací pasáže. Děj se odvíjí nechutně pomalu a všechna "velká odhalení" prokoukne divák starší 15 let (původně jsem chtěl napsat 12, ale už si nedělám iluze) dlouho dopředu. Navíc jste všechno, jako diváci znalí westernovek, již někde viděli. Film tak trochu paroduje, občas vzdává hold, je trochu vážný a brutální, jindy zase infantilně dětinský a občas se mu povede rozesmát vtipným gagem (asi 4x), či vaši pozornost zabavit pár (doslova - jsou 2!) akčními jízdami. Je to od všeho trochu, ale vlastně nic._____ Celkovou špatnou uchopitelnost snímku jako celku podtrhuje i Zimmerův soundtrack, který mě místy vysloveně sral a ve zbytku působil přinejmenším nepatřičně. Původně jsem chtěl dát 2*, ale vlastně pro to nemám odůvodnění. Nedávno jsem dost nadával na třetího z Ironmanů a tohle bylo ještě horší…_____ PS: Deppa začínám litovat. PPS: Všechno, co ve filmu za něco stálo, se podařilo napěchovat do těch čtyř trailerů, co tu na CSFD jsou... Návštěvu kina si tak můžete odpustit. ()

milo_wade

No bylo v tom splácanejch asi pět filmů dohromady...až moc triků (nic proti tomu, kdyby aspoň byly hezky udělaný) a celkově takovou divnou slátaninu...ale je to přesně film u kterýho nechci přemejšlet a jen se do něj ponořit. Svižné, v podstatě se neustále něco děje. Za 4* ()

Luksa

Nejvtipnější a a pro mně možná i nejzábavnější blockbuster tohoto léta. Jednak má Johnyho Deppa (který hraje indiána jinak než Jacka Sparrowa), velkofilmový look a jednu z nejpromakanějších akčních scén jaké jsem kdy na plátně viděl. Hnedle jsem se přenesl do svých dětských let, kdy jsem nadšeně četl snad všechny Mayovky, které u nás byly k mání. Milé chlapecké dobrodružství okořeněné občas nějakou tou indiánskou mystikou. Po Rangovi druhá Verbinskiho trefa do černého. ()

upson

I když se nejedná o stoprocentně megapopcornovou pecku, určitě si snímek nezaslouží menší rating než 65%. Zkrátit délku filmu minimálně o 20 minut a zamakat více na scénáři mohlo to se sympaťákem Armie Hammerem dopadnout lépe než v úrovni ztrátových čísel, protože si film zasloužil na sebe vydělat ale budiž, stalo se. Co se týče Johnyho Deppa svoji uhozenou postavu nijak zvláště neupgradoval jen ji reinkarnoval z těla pošahaného námořníka do těla pošahaného indiána ale rozhodně mi to nijak nevadilo, protože pro mě je Depp snesitelný právě v tu chvíli, když má na sobě tunu make-upu s kombinací hrát to jako když jsem byl dlouho na sluníčku a motá se mi hlava :-D. Takže jsem se i celkem zasmál a pobavil a nějaké to zaškobrtnutí odpustím s konečným hodnocením 65% ()

Lukoboss

Spojení G. Verbinski, H. Zimmer a J. Depp slibuje slušnou podívanou, ovšem hlavním zádrhelem je v tomhle případě právě dvojice Verbinski - Depp. Ne, že by snad Johnny hrál špatně, diváky baví pořád dobře, ale to by se nesmělo jednat o další adaptaci Pirátů. Schéma je víceméně stejný - ujetej pirát Sparrow za pomoci nešikovnýho kumpána bojuje proti zlu a roli v tom hraje i osudová žena. No a teď si jenom změňte pirátský prostředí za indiánský a máte Tonta, resp. Lone Rangera. Tzn. všechno jako by jste už někde viděli. A je to škoda, protože westerny jsou dneska vzácný i herecký obsazení je na vysoké úrovni, takže se z toho dalo vymáčknout víc. ()

KR4T4S

Já věděl, že když je pod tím podepsanej Verbinski, že to špatně nedopadne. Velké překvapení, poměrně chytrý letní blockbuster (co se může zdát hodně mimo nebo přes čáru - např. to, že ten bílý kůň je jednou na střeše, pak na stromě, ví, co dělá, rozumí si s Tontem, že Tonto a John přežijí téměř bez škrábnutí tak šílenou vlakovou nehodu - lze odpustit, protože to je (všude, kde se postavu Johna hraje Hammer) vlastně legenda nebo vyprávění starého/senilního/labilního indiána nebo to může být chápáno i jako chlapcova posluchačská rekonstrukce Tontova příběhu. A právě tato "sofistikovanost" si myslím, že k neúspěchu taky přispěla). Jediné mínus (ale to je čistě můj problém) je, že to tíhne i k westernovýmu žánru (ty já totiž vůbec nemusím a nedokážu pořádně docenit). Jinak by to mohlo být i za víc než 85% PS: Fichtner těžce vládne! ()

Babous

Závěrečná honička ve vlacích byla výborná a evidentně inspirovaná groteskou The General od Bustera Keatona. Jinak zbytečně natahované a se spoustou postradatelných odboček. Na zasmání a příjemný večer ale celkem ucházející. Frajírek a "právník" Armie Hammer je v tomhle filmu mnohem lepší než Johnny Depp, který už přehrává a hraje zase Jacka Sparrowa. ()

widla

No co říct... Byl to docela zábavný film, ale na mě až moc přitažený za vlasy (viz. skvělé schopnosti bílého koně, který jak se zdá umí vše až na to lítání :)). Uvažovala jsem i o 4*, právě kvůli té zábavnosti, ale nějak jsem to nemohl udělat. ()

netahlo

Nebylo to vubec tak spatny, jak bych po te negativni kritice prakticky ve vsech mediich cekal! Johnny Depp sice vice trapnej jak vtipnej, ale ta vyprava! Akce taky pobavily, hudba tradicne skvela. A Armie Hammer me taky pozitivne prekvapil, sympatak. Akorat nevim, jestli to byla parodie nebo pocta klasickym westernum. Asi neco mezi tim ... ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt