Babydoll je nešťastná dívka, které zemřela matka a ona musela zůstat v domácnosti se svým otčímem a mladší sestrou. Prakticky denně je bita a znásilňována. Své utrpení snáší v tichosti, dokud se otčím nepokusí znásilnit i její mladší sestru. V tom okamžiku vezme zbraň a vystřelí na něj. Kulka se však bohužel odrazí ode zdi a zasáhne její sestru ve vedlejším pokoji. Když dívka zemře, otčím zbaví Babydoll svéprávnosti a získá veškerý majetek. Babydoll je brzy po svém činu zavřena na psychiatrii ve Vermontu. Odtud se chce za každou cenu dostat ven. Má na to jen pět dní, protože pak jí bude provedena lobotomie... (TV Nova)

havLord

Únavné několikaminutové hudební klipy se střídají s kvákáním úhlavních hrdinek, doplněno frenetickou akcí. Nic pro mě. ()

Ellmariachi

WTF? Další ze snímků, kde hranice mezi průserem a v určitým slova smyslu genialitou je prakticky nulová. Po necelé hodině jsem to musel zastavit, jít k PC a dát si partičku pokeru ( 4 dolary v prdeli) , abych zjistil jestli tenhle kousek chci dokoukat. Nakonec jsem to znovu zapl a to především díky akci, která je zde točená výborně. Neunikne vám žádný souboj, chvat ani přesná kulka. Je to díky tomu, že se zde zabíjí všechno možné, krom "živých" lidí. Takže krev nula a proto se nemusí nic přikrášlovat. Navíc mi zde po dlouhé době nevadilo zpomalování. Vyprávění příběhů (víc neprozradím) je hodně fajn. Dodejme snad jen to, že Baby by zde raději seděla v koutě a muka, která musí prožívat nejsou žádná švanda. No a světe div se. Během asi půl hodiny se 2 hvězdičky proměnily v pohodový 4. 70 procent za super akci, slušný vyprávění a po dlouhé době ne úplně normální konec s pointou. ()

Laxik odpad!

Hollywood skutečně plní sny, a to včetně těch vlhkých. A Zack Snyder toho využil a rozhodl se přešupačit na pornografii v nejširším možném smyslu slova. Jak jinak totiž nazvete trapně filozofizující béčko, ve kterém spoře oděné dívky pod vedením nabubřele obyčejné barbie s charismatem pod nulou kelvina pobíhají z fantazie do fantazie a kosí jedno absurdního protivníka za druhým? To všechno máme narychlo a s nemalou výpomocí izolepy zabalené do nudy a kýče, až rozum přechází (na druhou stranu silnice a od všeho se distancuje). Sucker Punch nazývám absolutní sračkou, a protože jsem osobně velkým fandou polonahých divoženek a jejich vyvražďovacích eskapád s upíry, roboty, mafiány, nacisty, narcisty, vlkodlaky, ninji, toxickými mstiteli, melouny, plavčíky v aquaparcích a podobnou havětí, můžete mi věřit, že tohle je dno. Ale absolutní. Od autora Strážců a Třístovky bych čekal mnohem víc. ()

Jillen

Tak bohužel. Kdyby alespoň ta akce nezklamala(jsou to jen choreografické tanečky se všemožným druhem zbraní, nasazené na hudební fláky, ale v rámci napětí, kadence a adrenalinu by se v nich člověk krve nedořezal), tak je to totální guilty pleasure. Ale když na filmu baví akorát jeden herec! (nikoliv herečka, jak by si člověk -od počtu roštěnek- ve filmu hádal (Oscaru Isaacovi budiž čest a chvála)), tak je prostě něco sakra špatně. Snydera neodsuzuju, splnil si sen a já mu to přeju. A zásluhy za Watchmeny mu stále v mých očích zanechávají auru výtečného režiséra. To však neplatí o postu scénáristy. 5/10...btw: skvělý výběr hudby ()

JJ.Gibson

Už od první chvíle, co jsem viděl trailer, jsem si říkál, že Sucker Punch bude hustej!!!! A měl jsem pravdu!!!! Zack Snyder má opravdu bujnou fantazii, které se vskutku meze nekladou. Vždy dokáže přijít s něčím, co se vymyká šedému normálu. Cyber-punkové prostředí Sucker Punche je zkrátka úchvatné!!!! A vůbec, vizuální stránka je prostě nářez!!! Prolínání fantazie a reality je občas trochu zmatené, ale konec to nakonec osvětlí :) Dát nejmenší a nejdrobnější blondýnce katanu s 45.kou a poslat ji do boje proti nemrtvej němcům, to už chce "koule"!!!! A světe div se, ale ono to docela funguje. Ale je potřeba říci, že ne na všechy. Sucker Punch nepochybně rozdělí diváky na dvě skupiny, první - ty co tento film absolutně odsoudí za kravinu a druhá - ty co si film s nadsázkou užijí. Já patřím do té druhé skupiny, což je z mého hodnocení patrné. Abych jenom nechválil, například jsem se shodl s kamarádem, že dialogy jsou opravdu příšerné, naštěstí se vyskytují v menším počtu. A možná to mohlo být ještě o něco drsněší a temnější, ale asi by se vytratila zábavnost, která zde hraje prim. Ale to už se asi nedovíme. Každopádně jsem se zamiloval do tváře Emily Browning, ten je jí nevinný výraz, je k sezřání!!!! ()

O.Peta

Zacku, když už jsem v to nedoufal, tak právě u filmu u kterýho bych to už vůbec nečekal, si mě dostal. Konečně je to správně namixovaný a zároveň smysluplný a já si teď drbu hlavu, že jsem na to do kina nešel. Už samotný úvod byl výborný a naštěstí ten nářez se skvělou hudbou pokračoval po celou dobu až do závěrečných titulků. Z holek je pro mě jednoznačně nejhezčí Sweet Pea :) 90% ()

Riddick77

Originalita a nápaditost! To jsou zásadní klady tohoto snímku, který je zajímavou sondou do hlavy Zacka Snydera. Trailery vypadaly nutno podotknout malinko lépe, než to nakonec dopadlo, avšak mě to úplně nezklamalo. Je tu solidní hudba, zajímavý příběh a každý z "questů" je celkem efektní. Nicméně na můj vkus je toho slow-motion opravdu moc a vyvrcholení je také poněkud přeplácané. Tohle se ovšem nehodnotí lehce, protože srovnání je téměř nemožné. Nevěřím, že Zack ještě někdy dostane možnost natočit podobné teen orgie. 5/10! ()

GodComplex

Na uvod me prizemnila excelentni coververze Sweet Dreams (kterou nazpivala sama hlavni herecka Emily Browning), rikal jsem si, ze je to jen naslaple intro a pak se to uklidni, ale neuklidnilo - 1 narez za druhym, vyborna verze Pixies - Where Is My Mind?, neptretrzita kanonada vybornych songu a uplne nejvic to rozsekala Bjork s Army Of Me v narezovem remixu special pro ucely filmu. Co se vizualu tyce, tak zde mate 5 sexy zen se samopaly a katanou, ktere si to rozdavaji v saolinskem chramu se samurajskymi demony, s armadou nacku za druhe svetove, s roboty v jedoucim vlaku a jednim mega drakem ve stredoveke vezi. Da se na tohle stezovat? Scenar je sice kapku druhorady, ale za a] koho to zajima? a za b] neni vylozene stupidni, naopak tema uniku z reality do rise snu a motivator sama sebe k boji je podan vyborne. Po prumernych Watchmanech a Sovach je Sucker Punch navrat Snydera do formy. "Who Honors those we love for the very life we live? Who sends monsters to kill us... and at the same time sings that we'll never die? Who teaches us what's real... and how to laugh at lies? Who decides why we live and what we'll die to defend? Who chains us... and who holds the key that can set us free? It's you. You have all the weapons you need. Now fight!" 8/10 ()

UncleG

"Cucácká rána" : Vynikající syntéza braku, nadsázky a estetiky počítačových her. Film, jaký tu ještě nebyl, užasný vizuál a funkční akce ve velkém stylu... a to musím ocenit, ať si každej kváká, co chce. Zack Snyder zkrátka pochopil, že zábavný film má člověka hlavně bavit. A tak svým vrcholným fetišitickým kýčem předčil všechny Tarantinovské Grindhousy i Rodriguezovské Desperády a Mačetáře - především způsobem, jak spojil akční pasáže do citlivého a smysluplného příběhu. Bohužel zůstal víceméně nepochopen a tak se hodnocení tohoto velkoformátovýho nářezu pohybuje někde kolem šedesáti procent. No tak to pardón! Stojím si za tvrzením, že božský Quentin byl stejnou věc líp neudělal. ()

Mr. Filuta

Ono to není zas tak špatné, ale když jdete na Snydera a dostanete tohle, tak máte plné právo na zklamání. Celý film ve mě budil dojem, jakoby do jeho tvorby neustále někdo kecal, a pokaždé když, už to vypadalo že chytne lepší úroveň, ho zase poslal do spodních pater. Přiznávám, možná jsem měl i trochu problém s tolika dějovými prolínáními, protože žádná jednotlivá fáze mě ani trochu nepohltila. Navíc celou zamýšlenou alegorii shledávám mělkou a odfláknutou. Jestli byl tedy záměr si z dobrých žánrů půjčit a vhodně spojit to nejlepší co mohou nabídnout, za sebe říkám, že se nepovedlo a že méně je někdy více. A DODATEK: Uhánět diváka na blonďatou culíkatou teenku s minisukní v akčních pózách mi připadá poměrně laciné a čekal bych to spíše u nějaké nesofistikované gamesy. ()

Terka.K

Sice zajímavý nápad, ale šílené provedení. Schizofrenní scény, kdy se hlavní postava dostává do svého světa jsem prostě přetáčela, nechápu. ()

sta

mně to prostě čistě z naratologickýho hlediska přijde tak nekonvenční, že pod 70 % jít nemůžu.. je to vlastně jako muzikál nebo feature porno, v nichž dějovou linii natahují nedějové scény, ale to, jak v sucker punchi tyto scény souvisejí/nesouvisejí s hlavní linií mě neustále zaráželo, možná i udivovalo.. a ten prolog byl natočenej naprosto úžasně! jasně, nějaký kecičky a bláboleníčko si snyder moh nechat od cesty a že by mi to rvalo koule jako watchmeni, to teda taky dvakrát ne.. přesto snydera rozhodně neodepisuju, sucker punch je celkem solidní kapitolou v jeho postmoderním vývoji (rozhodně výraznější než sovy), další film (jestli mu na to ještě někdo dá prachy... a tipuju, že by to moh být muzikál) mi dá za pravdu.. ()

rarak

Tento film není snadné ohodnotit. Na jednu stranu perfketní vizuály, spousta technických vychytávek (už jen úvodní zobrazení názvu filmu je velmi efektní), hlavní hrdinky většinou zbytečně neplýtvají oblečením... ale na druhou stranu to není vždy k dobru věci (třeba taková přestřelka/bitka s roboty ve vlaku mi díky neustálým zpomalovačkám přišla nezajímavá až nudná), hrdinky jsou ve snových soubojích v podstatě nezničitelné (z jakého důvodu?) a mimo snové pasáže je tu dost plytký děj. A závěrečná "pointa" mi přišla divná (filozofického poselství [či co to mělo být] bylo velmi prosté). Jsem docela zvědav na R-kovou verzi, všiml jsem si asi jen dvou nebo tří "ustřihlých" nadávek a prostor pro krev je snad jedině v první snové bitce. Třeba bude více nahoty:) ()

erased

Znáte ten pocit když sledujete příběhy postav, které jako by vypadly z vašeho okolí, nedejbože byste v nich viděli sami sebe? Nebo ten, kdy sledujete komplexní thriller a paranoidně vyčkáváte na další nečekané zvraty? Ano, přesně kvůli těmto pocitům se vyplatí filmy sledovat. Na druhou stranu - i toto někdy unaví. Na takovou situaci existuje jedna stoprocentně spolehlivá odpověď. Zack Snyder. A jak jinak říct veleobjevnou myšlenku "buďte na sebe hodní" než pomocí Alenky v říši divů se samopaly, katanou a minisukní, s lehkostí ocelové palice parodující celé to naše relativní postmoderní divadýlko? ()

Macejko

Wet dream personified. Z rozprávačského a príbehového hľadiska fail priam titánskych rozmerov. Nápad je zaujímavý, ale spracovanie príšerné. Vyjadrujem hlboké ospravedlnenie snímku "The Warrior's Way", ktorý som označil nelichotivým pojmom "honifest". Na toto sa totiž nechytá ani náhodou. Snyder sa rozhodol, že nám naservíruje svoje najrajcovnejšie vízie, ale akosi zabudol na formu, ktorá by to držala pohromade a dávala filmu aspoň aký-taký zmysel. Vznikol z toho skrátka nonstop videoklip, ktorý sa predáva skrz akčné scény, ale aj tie strácajú (minimálne!) 50% zo svojej možnej zaujímavosti, coolovosti a drajvu kvôli prostému faktu, že vôbec nevyplývajú z deja a pôsobia, že sú do filmu nasilu pichnuté. Takto pre diváka nepredstavujú žiadne prekvapenie a robia film veľmi predvídateľným. Snyder si týmto podrazil nohy, pretože akcia je sama o sebe skvelá, ale ako som už povedal, funguje naozaj diskutabilne. Prečo ale dávam také (relatívne) vysoké hodnotenie? Je to preto, že aj napriek blbému scenáru plnému patetických žvástov som vo filme našiel nejaké emócie. Sám som tomu nedokázal uveriť, ale je to hlavne zásluhou prdeliek v hlavných úlohách. Čakal som, že režisér bude herečky viesť hlavne k tomu, aby vyzerali čo najviac sexy (celkom sa to darí), ale Jena Malone, Abbie Cornish a Emily Browning sa pokúšajú aj o niečo ako herecký výkon a práve vďaka nim nie je Snyderova audio-vizuálna onania úplne chladná. Ich postavy sú síce napísané jednorozmerne a plocho, avšak vďaka faktu, že z nich aj napriek tomu niečo vytrieskali, som ochotný zobrať Sucker Punch aspoň trochu na milosť. ()

blackrain

Zdá se, že i já jsem dostala do vínku jistou dávku retardace, která mě zřejmě poznamenala docela značně, když mě tenhle film dokázal po celou dobu bavit. Písnička Sweet Dreams, která doprovází úvod, tady zní mnohem úchylnějc než od Mansona a ten je na takové úchylárny mistr. Ale co si budeme povídat, celý soundtrack stojí za to. Film bych chtěla dostat do ruky v komiksové podobě. Bylo by to velmi zajímavé počteníčko. Ten, kdo dokázal tenhle příběh stvořit musel mít opravdu koule na správném místě. ()

Tirion

Sucker Punch není film pro všechny. Každý zkrátka tíhne k něčemu jinému. A právě Sucker Punch je výplachem mozku pro zaryté intelektuály. Pokud ale nebudeme trvat na nějaké zvláštní rovině příběhu či na poselství světovému míru, tak si Sucker Punch dokážeme užít. Snyder je geniální hráč na poli vizuálního megalomanství a originality. Je absolutní špičkou v oboru a troufám si říct, že má jednu z nejodvážnějších fantazií v Hollywoodu, která si dokáže prosadit svou vizi. Vizuál filmu je úžasně barvitý a ve své fantasy-scifi-zemitosti je prostě krásný. Je to ráj hráčů videoher a punk-rocku. Ve filmu se úžasně dokonale snoubí hudba se střihem a režií. Například už první scéna s otčímem je naprosto úžasná. Celý film na vás bude působit jako dokonalý hudební videoklip. Horší už to je s dialogy a celkovým mluveným scénářem. Ten sice asi vydal na pár stránek, jako tomu bylo u Tenkrát na Západě, ale narozdíl od slavného westernu se tady melou, promiňte mi, hovadiny. Opravdu. Někdy jsem si připadal až trapně. Ale pokud ty jednoduchosti měli posloužit určitému komiksovému vzezření, tak to možná bylo i dobře. Sucker Punch je zkrátka hlavně akce, akce, akce a to s nádherným vizuálem a nádhernýma tvářičkama a postavičkama hrdinek filmu. ()

gogos

Fantastický vizuál doplněný fenomenálním soundtrackem. Jestli mají nějak vypadat popcornové orgie, tak právě takto! Extrémně vytuněný bitch slap se solidně odvyprávěným rádobypříběhem mě vskutku potěšil. Začínám Snydera milovat a chci ho domů... ()

SarumanKo

Ďalší kúsok zo Snyderovej série scenáristicky katastrofálnych, ale remeslne megadokonalých polotovarov. Avšak narozdiel od odťažitých a prekombinovaných Sových strážcov, ma Sucker Punch vo všetkej svojej príbehovej naivite a primitivite proste bavil. Snyder sa - podobne ako mnohí iní režiséri - rozhodol dostať na plátno svoju víziu, nech to stojí čo to stojí, a znovu, ako už niekoľkokrát predtým (300, Watchmen), posunul význam slova audio-vizuálna žranica o level vyššie. Pozerá a počúva sa to tak dobre, že filmu dokážem odpustiť fakt, že vznikol výlučne preto, aby sa Zack mal kde vyblázniť a odprezentovať svoje orgastické snové pasáže, inšpirované počítačovými hrami a rozličnou anime a manga háveďou. Tieto pasáže sú sami o sebe dokonalé, veľmi nápadité a s perfektnými akčnými scénami a je škoda, že nevypĺňajú celú stopáž filmu. Eurythmics, Jefferson Airplane a ďalší interpreti môžu byť radi, že im Snyder k ich skladbám natočil najlepší videoklip v histórii. Zvyšok (tuctový a patetický príbeh v "blázninci", predvídateľná pointa a celkovo zlyhávajúce rozprávanie príbehu) je znesiteľný vďaka hereckému obsadeniu, predovšetkým vďaka pätici nádherných slečien, ktoré sa herecky tak snažia, že sa vo filme objavujú aj skutočné emócie. Sú síce prízemné ako film samotný, ale majú šťavu a aj pre ne hodnotím film pozitívnejšie, než si v skutočnosti zaslúži. Na prvýkrát som sa bavil kráľovsky, uvidíme, čo so mnou spraví ďalšia projekcia. (70%) ()

Zack Snyder si zkusí anime

Zack Snyder si zkusí anime

12.07.2019

Režisér Zack Snyder (Strážci – Watchmen, Muž z oceli) se po několikaleté odmlce naplno vrací k práci. Kromě chystaného zombie heistu Army of the Dead pro Netflix teď pro streamovací službu připravuje… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Sin City 2: Konečně se natáčí

Sin City 2: Konečně se natáčí

02.11.2012

Už jsme odmítali věřit, že k tomu někdy dojde, ale dočkali jsme se – v pondělí 29. října bylo v texaském Austinu oficiálně zahájeno natáčení Sin City: A Dame to Kill For. V nadcházejících týdnech nás… (více)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (více)