Babydoll je nešťastná dívka, které zemřela matka a ona musela zůstat v domácnosti se svým otčímem a mladší sestrou. Prakticky denně je bita a znásilňována. Své utrpení snáší v tichosti, dokud se otčím nepokusí znásilnit i její mladší sestru. V tom okamžiku vezme zbraň a vystřelí na něj. Kulka se však bohužel odrazí ode zdi a zasáhne její sestru ve vedlejším pokoji. Když dívka zemře, otčím zbaví Babydoll svéprávnosti a získá veškerý majetek. Babydoll je brzy po svém činu zavřena na psychiatrii ve Vermontu. Odtud se chce za každou cenu dostat ven. Má na to jen pět dní, protože pak jí bude provedena lobotomie... (TV Nova)

beran-ek

Slátanina s rychle odbytým začátkem a dále vypadající jak pospojovaný animačky z her. Přesto, ale souboje robotických zombie nácků, skřetů a draků proti MP5kám, jinejm útočnejm puškám a bombardérům šlapou dobře. Konec se pak trochu zabíjí poselstvím, s kterým chce nutně přijít, ale na druhou stranu vše do sebe pospojuje. Na to, jak jsem se na film těšil jsem nebyl zklamán. ()

Gann

Tuhle nechutnou masturbaci Zackovi nežeru. Nebýt koukatelných slečen (Jena Malone!) tak se ani nedodívám. Tu jedinou hvězdičku tak dávám pouze za nápad s dvojúrovňovou fantazií. ()

Starletka

"You don't want to be judged? You won't be. You don't think you're strong enough? You are. You're afraid. Don't be. You have all the weapons you need. Now fight." Tomuto filmu jsem se opravdu hodně, hodně dlouho vyhýbala s tím, že jde jenom o pánskou nerd-fantasy s roztomilými polonahými slečnami. Ale ono tak překvapivě není. Pod tou akční nakládačkou s fantastickým soundtrackem se skrývá něco víc - paralelní světy, psychologie postav, boj o svobodu v krutém světě plném násilí... A i když jsou hlavní slečny opravdu hodně sexualizované, není to tam jen na parádu. S každým dalším shlédnutím lepší a lepší. ()

AffectedFace

Zdejší hodnocení + komentáře jistou dobu furt nechápu. Film má v prodloužené verzi o hodně víc prostoru a dodává tomu "šmrnc" a abych nezapomněl, Emily Browning je ve filmu neuvěřitelně "sexy". A Jenu Malone začínám mít čím dál tím víc rád. ()

Toj

Akční manýra snyderovského typu. Spousta filmových postupů je naprosto úchvatných, ale jako celek v tom vidím takový podivný stylizovaný fantasy mix, který mi upřímně nesedl. Samozřejmě z kritického hlediska si mnoho vědců bude pochvalovat ten metafikční rozměr, hru s narací, přebírání (remediaci) jiných médií (počítačová hra), tématizaci genderu... Ale co? Stejně je to nakonec jen přestylizovaná fantasy s dráčky, které dost škodí strukturování na levely... To je dvojí, jednak levely na úrovni fikce či snění (představa v představě) - připomene inception... A jednak levely jako překážky k úspěšnému útěku. V druhém případě jde jen o dlouhou několikrát opakovanou atrakci, která brzdí skutečný vývoj děje... Sucker Punch je nakonec film, který mě tolik nebavil... ()

Eldrick

Nevim no, čekal jsem něco víc šokézního, po těch kecech. Naopak mi to přišlo strašně infantilní než pornografický - když to srovnám s dekadentně a příběhově dokonalými WATCHMEN, je SUCKER PUNCH zklamaním jak předčasná ejakulace. Chicks jsou sice hot nanynkovskym pedofilnim stylem, ale Snyder z toho nic víc netěží, pouze exhibuje - takže kompletní prokrvení všech údů na těle se nekoná. Naopak jsem chvílema zíval při neustálym opakování remixů ze soundtracku. Asi nejsem tak přerostlý dítě, jak jsem si původně myslel, nebo je Snyder zapšklej puberťák... nebo prostě jen provokuje. Ale já si film, narozdíl od jeho předchozích, vůbec neužil - což je neskutečně paradoxní. Bude to chtít repeat. ()

sssssycak

Po prvním shédnutí uděluji 4*, ale osobně myslím, že po druhém zkouknutí zvýším. Film jsem dokoukal poměrně pozdě v noci, kdy už jsem asi nebyl přímo bdělý, takže jsem si spíš vychutnával samotnou akci a efekty, než děj. O čem přesně to je, a jaké má vyznění, mi došlo až po přečtení recenzí a zamyšlení k filmu. A když mi to vše docvaklo, tak musím říct jen jediné - ten Snyder mě dostal, pacholek jeden. Zafungovala na mě pouze ta část, vyjádřená přímo citací z filmu - "Dost, dejte to pryč! Nějaký problém, SweetPea? To je asi vtip, že? Copak nechápete? Má to lidi vzrušit, ale co je tohle ? Lobotomizovaná zelenina ! Proč nepoužít něco víc komerčního, prokrista ?" - No, a ta komerční část mě dostala. Už se těším, až si film vychutnám podruhé a budu si všímat těch detailů, kdy Snyder s námi komunikuje. ()

Skip

Docela dobré zvláštní efekty, ale jinak to bylo dost nudné a často i otravné - pořád jen čekat, až ta holka zatančí, aby se něco dělo, a potom následuje cosi jako vysoce akční videoklip. ()

Dont

Zack Snyder dostává ode mne palec nahoru za nespoutanou kreativitu a bizarní filmové provedení počítačové hry. Fikce se prolíná s realitou ve třech odlišných rovinách, v té videoherní putujeme kinematografickým světem bez jakýchkoli hranic či zábran (inspirace japonským anime, Pánem prstenů atd.). Tohle je neobyčejný nářez a úlet s tak osobitou stylizací, že tomu nešlo odolat. Kdo Sucker Punch nepochopil, nebo prostě jen odmítl akceptovat, přišel o hodně nevšední filmový zážitek. Nevím, o jaké momenty zůstali ochuzeni diváci v kratším střihu, ale režisérská verze mě pobavila a na víc jak dvě hodiny přikurtovala k obrazovce. Co se týče holek - nikoliv Sweet Pea, ale Baby Doll rules! V civilu nenápadná Emily Browning je skvělá v dramatickém úvodu, jako sexy hrdinka v minisukni s katanou pak bezkonkurenční. ()

Efik_CZme

Jestli je to odpad, nebo kult, dávám 3*. Fantastické scény byly kulervoucí... ale klidně bych je mohl vidět vystříhané, bez toho filmového odpadu, kterému se zde říká příběh. Rozhodně jsem se bavil. ()

kalap

Nuž jednoducho, čo sa dievčine chcelo to sa jej aj prisnilo a poněvač vo väčšine prípadov sny sú len zhluk kadejakých nezmyslov, tak toto je svetlým príkladom. Dievčatám dali dole sukienky a pobehovali a lietali tam len v gaťurkách, ale vyzerali tak prihluplo, že keby boli aj bez kalhotiek, ťažko by sa mi dostatočne postavil a tak po hlúpom filme som išiel do baru, kde som si dal zopár punchov rezaných vodkov, nálada sa mi zdvihla aj sním a zbalil som skutočne punchovu holku a urobili sme si dokonalý film. ()

Vessper

Nejdříve jsem koukal s otevřenou pusou, pak si připadal jako v nějaké sci-fi knize a nakonec jako v počítačové hře. Opravdu prostý a nezajímavý děj, na který je ovšem nabaleno tolik akce, efektů, pěkných slečen i záběrů, že mě to bavilo. Něco podobného jsem čekal a tak nejsem vůbec zklamaný, ba naopak jsem velice spokojený. Na oscary to neni, ale jako oddechovka je to super. ()

fmash

Původně to měl být mokrý sen všech gamesníků, a málem se to povedlo. Vytahání všelijakých povedených fantasií z různých her všech žánrů, jejich smíchání na jednu hromadu a následné zabalení do filmu, který sám působí jako graficky vymazlená adventura, je zajímavý nápad a já jej dokonce považuji za skvělý. Problém (ten menší) tkví v tom, že těch několik dějových vrstev, v nichž se vše odehrává, působí dost nesouvisle, zmatečně a rušivě. Druhý problém (ten velký) vidím v totálním nasazení hudebně klipového řemesla. Už samotná první čtvrthodina, dle mého smrtelně nudná a otravná, působí jako nějaká chyba střihače a zvukaře. Postupně je to čím dál horší a celek víc než co jiného působí jako opulentní (takřka) dvouhodinové hudební video. V Sucker Punch je úplně všechno, a ještě mnohem víc — nejlépe by mu slušelo rozdělení do dvou různých filmů. Množina všech gamesníků, jak jsem je zmínil na začátku, se postupně scvrkává a zůstávají v ní pouze pařani zhruba do patnáctého roku věku. Pro ty ostatní je to prostě přeplácaná grafická orgie bez hloubky a záleží jen na tom, jak moc se s tím kdo spokojí. Ode mě tři hvězdičky, ale slaboučké jako čajíček. ()

IceQueen

Sucker Punch poskytuje výživný základ pre mokré sny dospievajúcich chlapcov. Videohra+opodväzkované a ozbrojené sexice+krásny vizuál. ()

dee-key

No tak na rovinu na pět to není ani náhodou. Ne snad že by ten scénář nebyl nápaditý a originální a kdoví co ještě. Ale navzdory tomu, že tyhle blbiny jsou můj šálek čaje, tohle bylo už asi trochu přes míru. Film byl sám o sobě dobrý. Jednoduchý příběh lineární jako akční PC arkáda (seženeme tohle, pak tohle, pak tohle...) která se bohužel nedá ovládat. Pěkná filmu padnoucí hudba, rozmanité postavy se svými příběhy a to všechno zabalený do akčního hávu, který si Snyder ušil sám sobě na míru. Nečekal jsem od filmu kdoví co, ani v tom směru, že by se mi to mohlo kdovíjak líbit. Ale zabavilo mě to, navzdory tomu, jaký to byl balast. ()

Dubro

Od Zacka som nevidel hádam iba tú animalovanú Povesť o operenej ochranke, no ostatok mávam pravidelne na jedálnom lístku, vrátane Sakera Panča, ktorý sa mi ani na štvrtý krát neprejedol. Totiž Zacko od Snyderov sa úplne presne triafa do mojej noty, až mám niekedy pocit, že tie videoklipy točí iba pre mňa. Dokáže spojiť hudbu z obrazom tak geniálne, že mi je úplne jedno, aký scenár či príbeh si vybral. Verím tomu, že by pútavo dokázal zrežírovať aj návod na obsluhu kolieskového rýpadla či baladu o odtrhnutom vagóne. Pančo Saker je tiež zmes videoklipov, z ktorých už úvodný reálny je TURBO a druhý tanec malej bloňdatej copatej bláznivej je MACH 3. ()

Zack Snyder si zkusí anime

Zack Snyder si zkusí anime

12.07.2019

Režisér Zack Snyder (Strážci – Watchmen, Muž z oceli) se po několikaleté odmlce naplno vrací k práci. Kromě chystaného zombie heistu Army of the Dead pro Netflix teď pro streamovací službu připravuje… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Sin City 2: Konečně se natáčí

Sin City 2: Konečně se natáčí

02.11.2012

Už jsme odmítali věřit, že k tomu někdy dojde, ale dočkali jsme se – v pondělí 29. října bylo v texaském Austinu oficiálně zahájeno natáčení Sin City: A Dame to Kill For. V nadcházejících týdnech nás… (více)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (více)