Babydoll je nešťastná dívka, které zemřela matka a ona musela zůstat v domácnosti se svým otčímem a mladší sestrou. Prakticky denně je bita a znásilňována. Své utrpení snáší v tichosti, dokud se otčím nepokusí znásilnit i její mladší sestru. V tom okamžiku vezme zbraň a vystřelí na něj. Kulka se však bohužel odrazí ode zdi a zasáhne její sestru ve vedlejším pokoji. Když dívka zemře, otčím zbaví Babydoll svéprávnosti a získá veškerý majetek. Babydoll je brzy po svém činu zavřena na psychiatrii ve Vermontu. Odtud se chce za každou cenu dostat ven. Má na to jen pět dní, protože pak jí bude provedena lobotomie... (TV Nova)

peiton

Fantastický výlet do fantázie sa môže začať..Kombinácia motivujúcej hudby s echt scénkami sa stáva z tohto dielka neopakovateľným zážitkom.Mladá sexy krv na čele so sympatickou EMILY BROWNING to dokázala a zo všetkou úctou parádne roztočila.Za bojové scény by padol na zadok hocaký akčný hrdina.MATRIX sa môže schovať do ulity.Takéto spracovanie ma baví daleko viac a hlavne viem,že u tohto žijem. ()

rakovnik

Ukázky a předělávky z různých akčních, sci-fi a fantasy filmů posledních let, složené do kaleidoskopu, spojeného prostřihy z té "temné" reality. Mrtví Němci z Holmese nebo Wolfensteina mě bavili, Pán prstenů a Já robot méně, ale na holky se hezky koukalo a i když je to taková blbůstka, tak minimálně vizuálně zaujme. ()

MrPierc

To, co jste vždy chtěli vidět ve zpomaleném záběru a nemohli nikdy vidět v rychlých akčních scénách, se zde stává konečně viditelným. Ohňostroj efektů, zpomalených záběrů a kombinace všech vizuálních klišé, nazi fetišů a cyberpunku. Kombinace dob, které se nikdy nemohli potkat. Je to možné pouze ve snu. Sen, který se neřídí fyzikou ani logikou. Bojování ve snech o svobodu v realitě. Zdrcující scény jsou doprovázeny známými rádiovými hity, které jsou buď zremixované nebo přezpívány do pomalejšího tempa = velice příjemné. Obraz všech akcí je dokonalý, režisér si vyhrál s detaily a to hlavně v bojích. I když má film své slabé chvilky a bojují vlastně křehké holky proti přesilám, tak to nevadí. Choreografie boje a a střih je perfektní. 1. souboj si budu pamatovat ještě velmi dlouho !!! Herectví jsem si moc nevšímal, ale nejlepší hlas i postavu jsem viděl v rádci před každou misí = Scott Glenn. Pokud mozek odložíte vedle sebe na druhou sedačku v kině, čeká vás strhující podívaná. Film je ještě lepší než trailer a to posledních pár let nebývá zvykem. ()

Nautila

Prozatím za čtyři * (stejný počet nás byl v kině...na jihlavské premiéře...nepochopitelné...). Ale musím vidět ještě jednou. A pak asi znova. Tolik dojmů, musím strávit, vytrávit, zanalyzovat a přijít na to, jestli se mi to doopravdy líbilo, tak, jak si myslím, co se mi tam líbilo, pochopit to a přijít na to, jestli tam něco k chápání je, a jestli se mi podaří pochopit, jestli jsem to pochopila správně...Sakra, co to je? Myslela jsem, že budu ulítávat na vizuálu a holkách, ale ne, to není to hlavní, ale co je tedy to hlavní? Ano, bylo tam vše...steampunk, gotické katedrály, válka, japonsko, fantasy, nevinné holky v bordelu, zneužívání, podvazky a korzety, hudba, blázinec, videohry...už jen lodě mi chybí k mým obsesím. Přesto tohle vše není to, co mě chytilo. Co je to, co mě hypnotizuje a vábí, nebo mě to odpuzuje? Je to hra, výsměch, zábava, kritika, nudilo mě to, až mě to bavilo? A krucipísek, musím tomu rozumět? Lze to logicky analyzovat? Teď, touhle logikou? Chci si přečíst recenzi na tento film napsanou za deset let...abych získala pevnou půdu pod nohama proti tomu, co jsem zrovna viděla. Chci vědět, jestli se mám cítit jako hlupák nebo jásat. Tohle mě dokonale zmátlo...ale čím víc o tom přemýšlím, tím víc to miluju. Ale uvidím zítra...a za měsíc...a dál a dál. Dnes v zmatené a začarované euforii za ty čtyři. Must....See....Again....a s nevystřiženými scénami.____________Ano, potvrdilo se to, co jsem si myslela. Tenhle film je NUTNO VIDĚT MINIMÁLNĚ DVAKRÁT. Teprve pak začnou na povrch vyplouvat věci, které byly předtím neviditelné či je člověk jen podvědomě tušil. Kolečka zaklapávají do sebe a film roste do zcela nových rozměrů. Nic tam není náhodně ani samoúčelně. Je to velká hra, mystifikace a je jen na divákovi, jak se jí zhostí. Teď už zcela právoplatný plný počet* ....... Rocket: "V našich myslích jsou příběhy nás všech komplikované."/"Blue vlastní tenhle klub. A my jsme jeho hlavní atrakce." ()

selviskhed

[S odstavci a odkazy zde] ___ O unesené princezně, která nečekala na prince a draka zabila sama ___ Výsledná podoba filmu Sucker Punch je povedený aprílový vtípek. Film si od prvních teaserů a plakátů budoval image neobvykle šovinistického akčního blockbusteru pro dospívající muže. Dnes, asi týden po premiéře v USA, je poměr diváků a divaček, kteří film hodnotili na IMDb 10158 mužů ku 1322 žen. Ironie spočívá v tom, že tento poměr by měl být podle obsahu filmu a jeho poselství právě opačný. Ačkoliv jde ve skutečnosti o ryze feministický film, chodí na něj (zatím) výhradně lidé, kteří jeho ideologii prakticky nemůžou přijmout. ___ Zack Snyder je bezmála geniální, protože se mu v podstatě nepodařilo nic menšího než to, že spoustě umaštěných slizounů prodal film, ve kterém jsou všichni muži umaštění slizouni. Když tento fakt pochopíme, může se nám vyjasnit, proč má tak skvělý film tak nízké hodnocení a proč se někteří diváci cítí napáleni. Jak by řeklo klišé: Zack Snyder svým divákům nastavil zrcadlo, které jim ukazuje cosi nepěkného. Film je recenzenty odmítán jako film pro „puberťáky“ nejspíš proto, že jeho nadšené přijetí by možná implikovalo něco tak nelichotivého, jako je dobrovolně se zařadit do jedné party s odpornými mužským postavami z filmu. ___ Kamil Fila tak má nejspíše pravdu, když tvrdí že "úder pod pás" (sucker punch) zde nedostává především nějaká filmová postava od jiné postavy. Dostávají ho, jak správně upozorňuje, především diváci od tvůrců. Je něco doopravdy nepříjemného na filmu, kde jsou všichni muži bez vyjímky sexistická prasata. A obzvláště je to nepříjemné v případě, že jste si původně vyrazili na film, od kterého jste očekávali zábavnou sexistickou podívanou. ___ Sucker Punch není jen jeden z naprostého zlomku hollywoodských blockbusterů, který prochází testem Bechdelové. Je to možná nejvýrazněji feministický film, jaký jsem kdy viděl. Jako by nestačilo, že navzdory všem konvencím jsou ve filmu alespoň dvě ženské postavy, které spolu mluví o něčem jiném, než o jiných mužských postavách. V tomhle filmu navíc ženy zjistí, že jsou v situaci, ve které být nechtějí, vezmou osud do svých rukou, samy bez cizí pomocí naplánují jak situaci řešit, spolupracují jako tým na malých krůčcích, které je třeba udělat a jsou ochotné se jedna pro druhou obětovat. To vše, ještě jednou upozorňuji na tu neobvyklost, bez jakékoliv pomoci jakéhokoliv muže. Představte si pohádku, ve které drak zajme princeznu a princezna namísto čekání na prince vymyslí precizní plán útěku a draka zabije. ___ Během filmu jsem byl nejvíce napjatý, když jsem se bál, aby poselství filmu nakonec nesklouzlo k nějaké konvenčnější ideologii. Ptal jsem se sám sebe: Vyvine se příběh nakonec tak, že se ukáže, že tyto dívky jsou úplně bezbranné? Bude je všechny muset nějaký muž zachránit? A odpovídal sem si: Doufám že ne! Nakonec jsem zklamaný nebyl. ___ Psychoanalytický dodatek: Jediná mužská postava, která není morálně úplně pochybná je postava onoho muže, který Baby Doll moudře radí, co všechno je třeba k útěku z léčebny udělat. Problém je, že tato mužská postava nemá být nejspíš žádným opravdovým mužem, nýbrž má být pouze personifikací moudrosti Baby Dollina nevědomí. Vůbec je zajímavé, že to co Baby Doll ve filmu dělá když tančí náramně připomíná jungiánskou královskou cestu k poznání vlastního nevědomí, tj. aktivní imaginaci. Nabízí se dát film do souvislosti s loňským filmem Inception, který zase pracoval s tématikou snů. Výklad snů je totiž freudiánský nástroj analogický jungiánské aktivní imaginaci. Vzhledem k tomu, že jak Snyder, tak Nolan točí pro produkční společnost Legendary Pictures mě to nutí spekulovat o tom, zda oba nemají ve smlouvě předepsanou povinnou psychoanalytickou péči. Nebylo by myslím od produkční společnosti neprozřetelné k něčemu takovému své tvůrčí pracovníky nutit. ___ [EDIT: Doporučuju naprosto vyčerpávající Trafficův kometář zde.] () (méně) (více)

Rocky88

Neotřelá a originální eye-candy podívaná. Tohle téma dovoluje Snyderovi uvolnit svůj potenciál a na chvíli se proměnit v nadrženýho puberťáka, který si hraje s vojáčkama na válku. A jako obvykle ho doprovází jeho dvorní skladatel a kulometčík Tyler Bates s jeho über-kadenční zvukovou soustavou. Příběh je dost zajímavý a nenudí, pokaždé jsem se těšil, až se blondie opět ponoří do svých představ (líbilo se mi, jak její představy navazovaly na úkol, který museli zvládnout v realitě). Je jasné, že na filmový masterpiece v podobě Watchmenů to nemá, ani se jej nesnaží překonat. Je to ale skvělá zábava a jednohubka na více skouknutí. 80%. ()

O´Neill

Nenapadá mě co k tomu filmu říct. Fantazie je fantazie, a Snyder se jí v tomhle směru chytil dokonale. Vybral docela slušné herecké obsazení, na které se fajnově koukalo. Zároveň se předvedl Tyler Bates, který nám naservíroval úžasný soundtrack. Tím ale plusy tohoto filmu tak nějak končí. Pravděpodobně nikdy už nebudu mít chuť se na to podívat, ale jako záležitost na jedno shlédnutí postačí. Za hudbu a herečky dávám tři hvězdy. ()

shyster

Jsou prostě režiséři, kteří jsou géniové a se svým stylem píšou filmovou historii. Zack Snyder patří mezi ně. Jenže, když dáte takovému géniovi volnou ruku ať si natočí, co chce, tak to nikdy nedopadne dobře. Sucker Punch je toho zdárným příkladem. Od poloviny filmu to už je jen stylistické cvičení režiséra, který bohužel vytáhl ze svého rukávu jen pár svých trademarků a ty opakuje dokola. ()

WoWoW

Nemůžu začít hodnocení Sucker Punch jinak než vyzdvihnutím vizuální stránky filmu. Opět se to totiž Zacku Snyderovi povedlo. Výběr hlavních hrdinek je také fajn, protože nám mužskému publiku se na to moc hezky kouká a holky i hrají celkem dobře. Problém však z mého hlediska je když se člověk chce zavrtat do příběhu a scénáře. Ale protože já jsem přistoupil na pravidla tohohle filmu a nechal jsem se unášet na vlně vizuálu, tak mě absence příběhu nijak zvlášť neznechutila. Prostě jsem se tentokrát nevrtal. ()

Streeper

Je mi jasné, že si tenhle film nezamiluje každý, ale musíte uznat, že film své kouzlo má. Líbilo se mi, že hlavní představitelka utíkala z reality do světa fantazie, aby se nemusela prát s tou děsnou realitou, která jí měla vzít své vlastní já. Hudba ve filmu je naprosto úžasná a i když film není úplně bez chyb, tak nelituji, že jsem ho viděla. Emily Browning předvedla úžasný výkon. ()

joker.george

Ani nevím, kdy přesně mě to přestalo bavit. Zack Snyder sice šlape na plyn a s přibývající stopáží přidává na vizuálnosti, akčních sekvencí a dívčí smyslnosti, ale naprosto bezúčelně, protože nedrží volant a jeho projekt nikam nesměřuje. A kdykoli se postavy snažily pronést ,,hluboké" myšlenky, tak jsem se chytal za uši, proto jsem měl nejradši momenty, kdy vypráví hudba, i když i ta po několikerém zopakování zevšedněla. ()

humanbeing

Po vizuální stránce promakaná akční podívaná, která výborně paroduje ta nejotřelejší hollywoodská klišé. Zacku Snyderovi díky za skvělé pojetí jinak velmi nudného žánru Women in Prison. Sucker Punch má vše, co se na zábavný akční film 21. století sluší a patří. Zasloužené čtyři hvězdičky. ()

Crawler-D

Snyder nechává dveře k interpretaci otevřená, a jak vidno, dost lidí se nechalo lobotomizovat tancem Baby Doll, který zdpodobňuje sbírka filmových atrakcí. Úvodní scéna je zdaleka největší pochoutka, i když množství digitálních hrátek se silně omezuje, a odhaluje mnohem temnější, hrubší a smutnější část filmu Sucker Punch, jehož pozlátko plné draků, ocelových samurajů a robotických bojovníků je jenom imaginárním zpodobněním toho, jaké úkoly si na sebe děvčata připravila. Fetišistický a sexistickýpohled na ženy je v Sucker Punch vystaven jisté rozepři. Celé to vymyslel Snyder, ale úroveň reality, v níž pracují jako tanečnice a prostitutky, je také důsledkem mužské chtivosti a touhy po povolných ženách, ale je to představa, kterou si tvoří sama děvčata. Osobně pak považuji rámcovou pointu včetně závěrečného zvratu za velmi podnětný a neobvyklý způsob, jak vyprávění vnímat, a tak se Snyder profiluje mnohem chytřeji, než by se při pohledu na trailery slibující splněné vlhké sny chlapců mohlo zdát. Mohlo to být i tím, že jsem se s ním naldil na stejnou vlnu, a tak mi jako důležitý bod utkvěl v paměti moment, kdy se poprvé střetnou pohledy Babydoll a Sweat Pea v "divadle". ()

TomikZlesa

Přesně ten film kde se poznaj vědečkové od normálního diváka, navíc další skupina debílků, kterejm se nelíbili akční scény a nereálnost, takový tupečky bych poslal na lobotomii, ale zřejmě už úspěšný zákrok prodelaly, Proč panebože na tenhle druh filmů lozíte do kina, z traileru bylo jasně vidět o co půjde a stejně je někdo překvapenej...nechápu. Akční scény totální luxux, kam jinam děj směřovat než do fantazie, až bych byl v takovimhle lapáku kde bych musel obkuřovat starý plesnivý dědky, tak bych asi taky sakra fantazíroval. A kde bylo borečci omg to vaše sofporno, pro neukojený geeky ? nojo holt někdo vidí to co vidět chce, to že se ve filmu nosej kalhotky a práskačky není porno, to by mě zajímalo kolik z tehle odborníků si v kině tajně mastilo ptáčka zasunutýho v popkornu a pak šli celý uslintaný se zacákaným poklopcem psát komentář, aby byly mega ubercool. Hudba skvěle seděla k filmu ! Perfektní akčnák a Snyder je borec ! ()

cubajz

Snyderova audiovizuální onanie doplácí na absenci uchopitelné hlubší myšlenky a propracovaného scénáře. Dá se říci, že se jedná o skoro dvouhodinový, úžasně vypadající videoklip, který prokládá akční sekvence příběhovovými úseky jen tak, aby se neřeklo. Trochu mě zamrzela i příliš okatá absence krve (kdy už někdo pochopí, že ratingový systém kurví spoustu potencionálně dobrých filmů?) se kterou by fantazie páně Snydera, které s ním většinou sdílím, fungovaly ještě o kus lépe. ()

bukowski83

To co jsem čekal se taky dostavilo, ale nic proti tomu nemohu napsat....vše co se divákovi líbí dostává na zlatém podnose. Parta koček co se rády perou, velice příjemný soundtrack, parádní efekty a hlavně spousta akce, plus jako bonbónek na závěr je ne až tak moc happy end. ()

Amroth666

No zhodnotil bych to asi takhle. Trikově je to na hodně dobré úrovni, kamerou taky, ALE - chybí tomu nějaký lepší nadupanější obsah. Tohle ten film v podstatě poslalo do průměru. Film jinak měl na víc. Když si vzpomenu, jak jsem koukal na trailer s otevřenou pusou a teď nic. Čemu bych ale třeba dal plus je doprovod luxusních žen. Zack Snyder to ale u mě bude mít těžké. Je to osobitý režisér a né každému může jakýkoliv film s jeho režií člověku sednout. Co mě ještě ve filmu štvalo byla hudba. Jak říkám, je to Snyder a ten si bude vždycky dělat co chce a do filmu si prosadí co bude chtít. Mě osobně tohle dílo trochu zklamalo. Čekal jsem víc a byl jsem natěšený. ____ Kdo vzdá čest těm, co milujeme, za život, který žijeme? ____ ()

Kwaichi

Výprava, bola perfektná, hudba ušla. Príbeh nebol zlý, ale v dnešných časoch už trochu klišé, nepriniesol nič prekvapivé. Teda hodnotím podobne ako Som číslo štyri. Som zvedaví, či sa tohto roku dočkáme aspoň jednej kvalitnej snímky z Hollywoodu. ()

JohnRambo

Pustil som, videl som, vypol som, odchádzam. Krásne holky, skvelo namixovaná hudba počas celého filmu, vizuálna stránka bola velmi zaujímavá a dobre sa na to pozeralo ale nikto ma nepresvedčí že ten kto písal scenár bol triezvy. ()

Zack Snyder si zkusí anime

Zack Snyder si zkusí anime

12.07.2019

Režisér Zack Snyder (Strážci – Watchmen, Muž z oceli) se po několikaleté odmlce naplno vrací k práci. Kromě chystaného zombie heistu Army of the Dead pro Netflix teď pro streamovací službu připravuje… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Sin City 2: Konečně se natáčí

Sin City 2: Konečně se natáčí

02.11.2012

Už jsme odmítali věřit, že k tomu někdy dojde, ale dočkali jsme se – v pondělí 29. října bylo v texaském Austinu oficiálně zahájeno natáčení Sin City: A Dame to Kill For. V nadcházejících týdnech nás… (více)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (více)