Babydoll je nešťastná dívka, které zemřela matka a ona musela zůstat v domácnosti se svým otčímem a mladší sestrou. Prakticky denně je bita a znásilňována. Své utrpení snáší v tichosti, dokud se otčím nepokusí znásilnit i její mladší sestru. V tom okamžiku vezme zbraň a vystřelí na něj. Kulka se však bohužel odrazí ode zdi a zasáhne její sestru ve vedlejším pokoji. Když dívka zemře, otčím zbaví Babydoll svéprávnosti a získá veškerý majetek. Babydoll je brzy po svém činu zavřena na psychiatrii ve Vermontu. Odtud se chce za každou cenu dostat ven. Má na to jen pět dní, protože pak jí bude provedena lobotomie... (TV Nova)

moviesfan

Po výborném začátku, který mě ihned zaujal pro způsob natočení a i z hlediska hudby, přišlo zanedlouho zklamání. Výlety do fantazie film úplně srážely. Nejen že mě to nudilo, ale přišlo mi to i přehnané. Jakmile se film odehrával v "normálním" světě, vše klapalo. Dívčí obsazení bylo dobré a ku prospěchu snímku. ()

Folpa

Tak zatím u mě za 4/5. Bral jsem to jako oddychovku, čekal jsem akci a tu jsem taky dostal. No a ty holky s "bitch look" byly svkělé a myslím, že by na mě ten její tanec také fungoval. A supr muzika. ()

liquido26

Snyderův úlet - tak proč si v klidu neuletět s ním? Vykašlu se chyby nebo vady, kterých by se tam určitě našlo a zaměřím se spíš na věci, co mě zaujaly - hudba, holky :-), vizuálko, barevnost a hodně zábavné souboje (ve smyslu guilty pleasure samozřejmě :-)) - nejvíc mě bavily zákopy PRVNÍ světové války - takže místní odborníci - žádní nemrtví náckové, ale prostě němci, protože Hitler neměl titul Kaiser (toto slovo zaznělo již v začátku mise, takže kdybyste dávali trochu pozor, tak to víte) a taky to využití páry k pohánění mrtvých vojáků je v době WWI mnohem logičtější než WWII. ()

Seabeast

Lacinný akčňák s podmanivým vizuálem. Řemeslné zpracování je v tomhle rádoby hloubavém úletu jedinné, co stojí za pozornost, jinak je to prázdné a nezajímavé až běda. ()

joehot

Zacku, Zacku, netoč už filmy podle vlastních scénářů, poněvadž je to pěkná bída. V akčních sekvencích je díky audiovizuální takřka-dokonalosti na co se dívat, jakmile však přijde prostor pro řeči, je to utrpení. Napůl parádní softporno videoklip, napůl taková zhovadilost, že bych tomu mohl plnej počet dát snad jenom s třema promilemi pod kůží. První desetiminutovka (která trochu více připomíná Watchmen) a audiovizuál to však na ty tři hvězdy vytáhnou. ()

Skrk

Snyderovo Inception pro nerdy a sen každého kluka. Je mi jedno, že je to kritizované, je mi jedno, že to nemá bůhvíjaké hodnocení a taky je mi jedno, že si to Snyder natočil pro sebe. Je to vizuální pastva plná šílených střihů, CGI efektů, zpomalených záběrů a režijních vychytávek. Tohle bude (možná) kultovní. ()

M.Macho

Roztomilé kabaretní pásmo. Hned bych do něj skočil a třeba i oblečený, abych pochopil proč se ty zběsile hezké obrazy vlastně skládají za sebe. Jako vždy - úctyhodná dávka hnusu podaná s tak krutě legrační samozřejmostí proložená skvostnou akcí. ()

Marek1991

Mal som pocit, že sledujem nejakú erotickú videohru, ktorá sa prehúpava cez Čiernu labuť, Posledného samuraja, Pána prsteňov, Mŕtvu hliadku, či všelijaké fantasy príbehy, ako z komiksov, bližšie z japonských komiksov. Emily Browning tak sexi asi ešte nebola a možno vo filmoch ani nebude. Film bol brutálny a hlavne bol dlhou šialenosťou. Nudiť sa rozhodne nebudete, ale nie je to ani nejako dych berúci dej, ja som mal popri časti filmu pustenú v pozadí aj televíziu. Film sa snaží tváriť, že má hlbší zmysel tak silno, že nakoniec skoro žiaden nemá. Najmä však je o svojej veľkosti, nadčasovosti a hĺbke ako zo Sin City presvedčení tak, že to mnohých môže presvedčiť tiež. Musím však pochváliť farebnosť, kostnými, líčenie, digitálnosť, to je na vysokej úrovni. Vanessa Anne Hudgens skvelá vedľajšia rola, Emily Browning skvelá hlavná rola, ale úloha tej mafie bola dosť divná. Toto by som si zrejme znovu nepustil, hypermoderná bláznivosť. ()

Džany

45% - Pytel klišé zaobalený do moderního kabátu CGI. Snyder sází nato, že když budou mizerný scénář odříkávat polonahé sexbomby tak si toho diváci (na kritiky to snad zkoušet nebude) ani nevšimnou. Nicméně s kamerou a efekty to opravdu umí, to se musí nechat. Dokonce ani zpomalená střelba alá 'Max Payne' mi tu nevadí. Pokud do kina jdete čistě za adrenalinovou, popkornovou řežbou tak spokojeni budete, ale když od filmu, který je navíc od Snydera čekáte víc moc si to neužijete. ()

TheSame

No, tak co říct... Myslím, že jsem se smál téhle extrémní pitomosti více, než jeden můj nejmenovaný spolubydlící při Rodriguezově snímku Machete... a to už je pádný důvod, proč dát tomuhle komedijnímu komiksovému krváku bez sebemenší kapky krve hodnocení zasloužených čtyř hvězd... Taková malá večerní oddychovka, dost pohodička... nic víc, nic míň, a tak by to člověk měl brát... Jen škoda těch posledních pár vět na závěr, tím už se tvůrci snaží udělat z toho něco co má alespoň trošku hlubokou myšlenku, což je samozřejmě jen marný a hlavně zbytečný pokus, o tomhle to přece vůbec není... 75% ()

PauloZ

Tak tohle bylo opravdu nečekané a nepředvídatelné! Zacka mám jako režiséra hodně rád, ale nejsem si jistý jestli je Sucker Punch po lehkém zklamání ze sov dostatečnou a 100% záplatou. A to jsem se na to tak moc těšil! Nejvíce mě asi zklamala vizuální stránka filmu při druhé a třetí řežbě, nevím proč, ale měl jsem pocit béčkovosti, postrádal jsem větší preciznost, plynulost a akční náboj, měl jsem pocit jakoby to nebylo zmáklé naplno. Od Zacka prostě nečekám nic jiného něž 100% prvotřídní kvalitu a vyšperkované záběry jako u Watchmanů, které diváka rozsekávají v sedačce po celý film. Zde mě dvě řežby ze 40% adrenalinově minuly a v polovině filmu jsem pocítil obavu, že se to nezlepší, že se Zack v tom šíleném fantasy akčním mumrajsu ztratil. Naštěstí jsem byl vyslyšen a dostal jsem nakonec poctivou vyšperkovanou bullettimeovou Snyderovinu, kdy holky rozsekávají roboty ve vlaku. To byla chuťovka pro náročné :). A celá tahle akce částečně napravila nedostatky dvou předešlých a doplnila kopu výborných záběrů a skvělý soudtrack (který si už nějakou dobu vychutnávám) na 80%. Hlavní dějová linka nebyla vůbec tak špatná, jak jsem zde četl, jenom to bylo dost fantasy, ale reálný svět mě bavil. Herečky byly vybrány s tím nejlepším vkusem, od nejmladší Emily Browning až po mcbp Carlu Gugino! I tak jsou to pro mě lepší 3* a doufám, že po téhle své magořince Zack půjde už jen po kvalitě. ()

prsvl

Skvělej začátek ubíjí totálně nudný bojový scény o ničem. Třetí svět mě neuvěřitelně sral. Škoda. Dobrej soundtrack mimochodem. ()

Terka.K

Sice zajímavý nápad, ale šílené provedení. Schizofrenní scény, kdy se hlavní postava dostává do svého světa jsem prostě přetáčela, nechápu. ()

maddy

Perfektný vizuál s bohužiaľ nezvládnutým príbehom. Nemôžem si pomôcť, ale mám dojem, že všetky tie "super-cool" akčné scény so samurajmi, drakmi, robotmi, zombie-vojakmi išlo pospájať dohromady aj oveľa inovatívnejšie ako jednoduchou predstavivosťou hlavnej hrdinky. Uznávam, že Snyder si tým splnil "vlhký" sen z pubertálnych čias, ale scénar nech nechá nabudúce napísať radšej niekomu zručnejšiemu. Ešteže Snyder zvláda tú vizuálnu stránku tak dokonale a v spojitosti s perfektnou hudbou (Bjork - Army of Me, Emily Browning - Sweet Dreams) to je priam vynikajúci zážitok. Navyše fantasy scény vypĺňajú polovicu stopáže, tým pádom sa divák ani nenudí. Smola, že pokus o hlbšiu myšlienku sa absolútne vyhol účinku. S odretými ušami, ale 3* = jedine Full HD na Blu-Ray alebo poriadne kino, inak si to neviem predstaviť a asi by som išiel s * dole ()

Kryton

Snyder musí mít vždy kvalitní předlohu ať komiksovou (Watchmen,300) či filmovou (Úsvit mrtvých). Jakmile si začně něco sám vymýšlet, kde není pevná kostra či linie na držení, tak se opravdu urve ze řetězu. Jak se Snyder urve, tak lítá nekontrolovaně ze strany na stranu jako balík v dodávce České pošty. Zack Snyder neumí vytvořit jakési psychologické či filozofické postavy ani nevybuduje atmosféru. Potřebuje mít vše už daný a pak si jen audiovizuálně zaonanovat. Dvě roviny mu absolutně nefungují a ta třetí pak vše nezachrání. 1 rovina - o dospívající dívce, kterou zavřou do psycholapáku (nuda) 2 rovina - o bordelu kde se tančí (nuda) a ani jednou jsme neviděli tu holku tančit! 3 rovina - boje proti zombie němcům, orkům, robotům a velkým obrům (baví). Pokud by se někde objevila verze, která by prostříhala první 2 roviny a spojila dohromady jen tu akční, pak se na ní opět podívám. Byť je to spíše zfilmovaná PC hra, pak je tam vše co Snyder umí. Zpomalovat (jak to dělá?), skvělá vizuální stránka a hlavně bojovnice s katanou. Bohužel Snyder není bůh ani polobůh, ale jen smrtelník co se mýlí a dělá chyby. Tohle bylo zklamání a chyba, že jsem se na to až tak moc těšil. ()

ledzepfan

Plný počet nedám jen proto, že celé to závěrečné vyústění vyznělo hodně jakože"sprostě vycucané z prstu"...Jinak je to ale neskutečně zábavný, akční hůůů-brrr-ratatatata-BOOOM náářez, který se snad ani nedá brát jinak než jako úletovou, uvolněnou hru-jen tak pro radost a pro zablbnutí si s hezkýma holkama............80% ()

draggo

Jsem hodně zklamaný z reakce na tento film. Nízké hodnocení bych překousl (většina lidí se nedokáže přenést přes stylizaci a odmítá ve filmu vidět něco víc), ale že se téměř všechny pětihvězdové komentáře zabývají jen audiovizuální nádherou, to je docela smutný. Sucker Punch jsem naplno docenil až po druhém shlédnutí, kdy mi v hlavě všechno do sebe zapadlo a já (doufám :)) pochopil celou podstatu filmu. Ten z mého pohledu exceluje hlavně skvělým a originálním příběhem, který v žádném případě není oddechovou slátaninou, jak se mnozí snaží naznačit. Svojí komplexností může leckomu připomenout Počátek, nicméně na rozdíl od něj není Sucker Punch prvoplánově překomplikovaný a drtivě ho překonává v síle poselství a emocionálním dopadu na diváka. I ona agresivní vizuální stylizace má v příběhu své jednoznačné místo - všechny snové scény jsou pro dívky útěkem z reality, kde musí sloužit přáním vysoce postavených mužů, a tak je jen logické, že ve svých snech jsou neohroženými bojovnicemi. Přesto je však důležité si uvědomit, že "realita" nablýskaného lehkého podniku je vlastně také jen fantazií Babydoll vězněné v domě pro duševně choré. A nebo je to fantazie Sweet Pea? To už je na divákovi a jeho schopnosti, jak si s příběhem poradit, což je ostatně jedna z možných interpretací závěrečného monologu, který mě po dlouhé době přinutil se znovu nad filmem pořádně zamyslet. Nápadů obecně má tenhle film na rozdávání, mě osobně nejvíc zaujaly pochopitelně snové scény - a to nejen zpracováním, ale i myšlenkou, že každý (pro ostatní) malý a jednoduchý úkon může být pro někoho obrovsky náročný a důležitý. Takhle bych mohl pitvat snad každou scénu, protože jsem si jist, že Zack Snyder přesně věděl, co chce tím či oním říci. Já jsem do jeho psychedelického vlaku nastoupil bez předsudků a na konečné stanici vystoupil uspokojený po všech stránkách. Jak po té intelektuální, tak pochopitelně i audiovizuální - nebudu zapírat, že jsem se mnohdy tetelil radostí nad stylovou akcí v monumentálních kulisách za dunění skvěle vybraného řízného soundtracku. /95% a 5*/ ()

schizmo

Vizuálně přepálený a scénaristicky přehnaný únik z reality mladé dívky zavřené v psychiatrické léčebně. Člověk by neřekl, že se dá postavit film na holčičkách oblečených do manga hadříků, jak se zbraněmi v ruce kosí své nepřátelé v několika různých dějstvích aneb podvazky a Bjork jsou silná kombinace :D. Temný vizuál vypadá opravdu super, barevně jedna báseň, ale banda bojujících křehkých dívek vypadá uvěřitelně spíš v balatních mundůrech než se samujrajským mečem či samopalem. Spousta efektů navíc vypadá jako nepovedená počítačová hra. Nicméně nápad zajímavý a velmi odvážný. ()

Molikop

Co to kruci bylo? Všechno a nic dohromady. Všechny epický scény smíchaný do jednoho filmu naprosto nelogicky a bezdůvodně, podaný tak monumentálně, že se na to člověk musí dokoukat do konce. A kdyby ani to nestačilo, všechny postavy jsou sexy polonahý kurvičky…tohle se prostě musí líbit všem! Jako pivo a slanina :D. Řekli si, pojďte udělat slaninu na pivě, a vznikl tenhle film….Né vážně, tohle už bylo trochu moc. ()

Zack Snyder si zkusí anime

Zack Snyder si zkusí anime

12.07.2019

Režisér Zack Snyder (Strážci – Watchmen, Muž z oceli) se po několikaleté odmlce naplno vrací k práci. Kromě chystaného zombie heistu Army of the Dead pro Netflix teď pro streamovací službu připravuje… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Sin City 2: Konečně se natáčí

Sin City 2: Konečně se natáčí

02.11.2012

Už jsme odmítali věřit, že k tomu někdy dojde, ale dočkali jsme se – v pondělí 29. října bylo v texaském Austinu oficiálně zahájeno natáčení Sin City: A Dame to Kill For. V nadcházejících týdnech nás… (více)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (více)