Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V r.1972 natočil během jednoho týdne legendární hongkongský herec a mistr bojových umění Bruce Lee tři akční scény ke svému nově připravovanému filmu Game of Death. V tomto snímku chtěl Bruce představit svůj vlastní bojový styl Jeet Kune Do a měl ztvárnit titulní roli bojovníka, který se musí dostat na vrchol pětipatrové pagody, přičemž každé patro hlídá strážce, jenž je mistrem jiného bojového umění. Natáčení však bylo záhy přerušeno, neboť Bruce dostal nabídku natočit svůj první film v Hollywoodu(Enter the Dragon, 1973). Po jeho dokončení se k projektu Game of Death vrátil,ale pouhý měsíc nato předčasně umírá a nedokončený materiál je na pět let uložen do trezoru.

V r.1978 se rozdělané látky chopil režisér filmu Enter the Dragon - Robert Clouse a Brucovi blízcí přátelé a spolupracovníci Sammo Hung, Robert Wall či Dan Inosanto a očekávaný snímek se konečně dočkal uvedení do kin.

Příběh byl lehce pozměněn. Hlavním hrdinou je herec a šampión v kung-fu Billy Lo, který se dostane do sporu s mafiánskou organizací, jenž se rozhodne nepohodlného soupeře odstranit. Billy Lo atentát jako zázrakem přežije a využije situace k předstírání vlastní smrti,aby se následně mohl vrátit a pomstít. Film je částečně sestřihem scén z Brucových starších snímků, zbývající sekvence byly natočeny pomocí dvojníka, kterého hráli přeborník v taekwondo Tai Chung Kim a herec a kaskadér Biao Yuen. Vyvrcholením příběhu jsou pak zmiňované tři scény uvnitř pagody se skutečným Brucem Lee. Nejvíce pozornosti jednoznačně poutá finálový souboj Davida s Goliášem, respektive Bruce s Hakimem v podání Kareem Abdul-Jabbara, v té době nejvyššího basketbalisty na světě. Klub NBA Los Angeles Lakers,za který Jabbar hrál, kvůli natáčení údajně pojistil jeho nohy na milion amerických dolarů! (Vojcl)

(více)

Recenze (120)

castor 

všechny recenze uživatele

Zbožňovaný akční herec Billy je atakován jistou organizací, která jej chce zastupovat, při nesouhlasu riskuje život svůj i své milé. Nakonec se ho přece jen pokusí odstranit, a tak se Billyho nejlepší možností stane předstírat vlastní smrt a splétat nitky pomsty. Další prostý snímek má zajímavou cestu vzniku. Vysoce produktivní Bruce Lee na něm začal pracovat v roce 1972, ale záhy dostává první celovečerní nabídku z Hollywoodu (Drak přichází) a práci na Hře smrti pozastavuje (natočil pouhé tři bojové sekvence). Na vrcholu slávy, která mohla být závratně vyšší, ale náhle umírá. Další mladý talent nenávratně odchází. Až v roce 1978 splácali zřejmě nenasytní producenti béčko Hra smrti, zkomponované z výše uvedených scén a nového materiálu, sesmoleném z odkoukaných gest slavného průkopníka. Maskovaní (vousy či černými brýlemi) dubléři se tak ocitají ve světě slizkých padouchů a triviálních dialogů („Napíchli jste mi telefon. Moc chytré.“), ve kterém několik vybroušených kaskadérských kousků bohužel vedle té vaty ztrácí na lesku. ()

TERRORDROME 

všechny recenze uživatele

Film s Bruce Leem bez Bruceho Lee. Dôkaz toho, že ľudská fantázia je naozaj nekonečná. Producenti mali v šuflíku tri scénky s Bruceom ktoré stihol natočiť pred svojou smrťou a k nim dotočili celý film, v ktorom ho zastupuje dablér, čo sa na neho trochu ( trošku ) podobá. Nevychádzal som z údivu ako všemožne vynaliezavo ho tvorcovia maskujú, aby ho bolo čo najmenej vidieť. Vačšinou je snímaný zozadu alebo zboku, stojí v prítmí, má slnečné okuliare, nechajú ho postreliť do ksichtu takže chvíľu má hlavu omotanú obväzmi, následne podstúpi plastiku, nosí falošnú bradu či motorkársku helmu a korunou všetkého je Brucova fotka nalepená na zrkadle pod ktorou sa skvie telo dabléra. Nakoniec dôjde aj na scény so samotným Brucom, ale tie za moc nestoja a bitky v ktorých vystupoval jeho dablér boli lepšie. Keď Bruce vytiahne svoje slávne nunčaky, začne mocne kotkodákať, fakt, keby trochu zatlačil v správnych partiách možno znesie aj vajce. Jediné čo nesklamalo bol duel s Jabbarom, ktorý bol lepší než som čakal. Taká kuriózna prkotina, ale zasa sú aj horšie. ()

Reklama

Kalidor_ 

všechny recenze uživatele

Ač tohle hodnocení, přesto jsem obdivovatelem Bruce-Leeho. Jenže tohle zpatlané cosi se hemží akorát jeho dablérem a střihy ze starších Bruceho filmů, kde tvůrci používali záběry zblízka Bruce-Leeho aby je vkládali do dějové vaty tohodle, to bylo až příliš. Nehledě na to, že jste vždy věděli kdy tam Bruce není, ale jeho dvojník či kdejaké jiné "triky" jakože to je on. Tudíž jedna hvězdička za posledních 30 minut kde je fakt Bruce Lee a jedna za hudbu. Konec, šmytec. ()

ondrula 

všechny recenze uživatele

Kňučící Bruce Lee ve svém oblíbeném žlutém pyžamu (vzor sršeň), to je prostě pecka. Nejvíc mi utkvěl souboj s Abdulem Jabbarem, kterýho do role obsadili očividně jen proto, že je vysokej, ale když bojuje, vypadá jako rozčilenej orangutan. A celou dobu má na držce sluneční brejle (i když dostává po tlamě), což je fakt síla. ()

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Nebyl by to špatný film, poněvadž Game of Death má slušnou zápletku, pár více než slušných momentů a padnoucí hudbu, jenomže je tu jedno velké ALE. Neustálá snaha tvůrců do snímku protlačit Bruce prostřednictvím záběrů z jeho předchozích filmů, dvojníků a dokonce jeho fotky (!) a navrch to nazvat Game of Death (jehož děj je úplně jiný a oproti zdejšímu mnohem originálnější) dělá z tohoto filmu to největší zvěrstvo spáchané na nesmrtelné legendě Bruce Lee a jeden z největších omylů v dějinách kinematografie. Nevěděl sem, zda se smát jak je to hloupé nebo brečet, co to s Bruceovým potencionálním mistrovským a vrcholným dílem ti pitomci producenti (či kdo vlastně) udělali. Zdejší vysoká hodnocení si odůvodňuji jen neznalostí původního materiálu, resp. těch 30 minut, které Bruce z Game of Death stihl natočit. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (27)

  • K filmu byly natočeny 3 různé konce. (jurama525)
  • Chuck Norris hrozil právnímy kroky proti Golden Harvest kvůli použitým archivním záběrům z filmu Cesta Draka (1972). (Epistemolog)

Reklama

Reklama