Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dobové drama o mladém lékaři, který se neumí vyrovnat se svojí krvavou minulostí. Počas války musel vynést krutý rozsudek. Po letech se brání příjmout nabízenou kariéru a propadá vášni v mimomanželském vztahu. Jeho kroky vedou k nečekaným následkům. Je bývalý partizánský velitel Martin Dubovský hrdina nebo vrah? Jeho manželka Eva je obětí nebo přisluhovaškou totalitní moci? A jeho milenka Soňa je jen kariéristka nebo osudem zkoušená svobodná matka? Pohnuté osudy našich nehrdinů z doby nástupu komunismu jsou příběhy o násilí a vzdoru, slabosti a odvaze. Takové, jaké se odehrávají i dnes. (Mirius FD)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (37)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Složtiost lidských vztahů umocňuje ještě atmosféra poválečné doby a nástupu komoušů ke korytům. Hezká ukázka lidských povah, která rozehrává několik jednotlivých minipříběhů, které spojuje válečná minulost. Nebylo to špatné, ale k větší dramatičnosti se to chtělo více pomazlit se scénařem a nedělat tmavý záběry v případě flashbacků z válečné minulosti hlavních hrdinů, protože když nikomu není pořádně vidět do obličeje, člověk se nemusí vždycky dobře orientovatv otázkách co, kde, jak. Kristýnka kvůli který jsem se na film díval je hrozně hezká herečka, ale zrovna tady si nejsem úplně jist jejím talentem a to měla jasně největší prostor ve filmu. Slovenští kolegové jsou zde až příliš kritický, neříkám že je to na filmový ceny, ale atmosféra nebyla špatná a dialogy taky napsal žádnej pekař ve výslužbě. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nebejt některých herců, tak bych u tohodle filmu asi po pár minutách zvadnul. Přitom námět se tváří i poměrně zajímavě. Horší je ale zpracování, který je neuvěřitelně nudný, sterilní a nezajímavý. Každopádně klobouk dolů nad tím, jak do sebe Slováci šli. Takhle tvrdí na sebe nejsme snad ani my, Češi. Těšil jsem se na poválečnou atmosféru rozbouřené země a tu jsem bohužel nedostal. Každopádně i tak si cením snahy. ()

Reklama

klerik 

všechny recenze uživatele

Celkovo ide o malý projekt, kde sa vysporiadavame s našou históriou viac ako s osudmi postáv. Už sa teším, keď prekonáme toto obdobie točenia "komunistami zakázaných tém" a začneme nakrúcať skutočné filmy s poriadnym dramatickým nábojom. Ako kritika systému OK, ako sonda do duše ľudí ľahký priemer... ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Líbilo! Asi bych škrtnul jeden nebo dva motivy, protože se to slušně plete jedno přes druhé. Partyzánské flashbacky nevadily, měly své místo ve vykreslení postav, ale trochu zjednodušit scénář by nevadilo, Igonda s Haasovou a Bokovou by utáhli celý film. Donutilem si nejsem jistý, jeho pořád nasraná póza je už dávno prokouknutá a tady působila nechtěně komicky, o to víc, že atmosféru doby budování socialismu zvládl Luther na výbornou a u sledování filmu se budete dusit tou bezvýslednou šedí (prostě průser- za války běháte po kopcích, střílíte nácky a riskujete krk, aby za pár let přišly rudý kurvy a otočily proti člověku i to, co by si ani fašisti netroufli. Monika Haasová velká kočka už v Konec velkých prázdnin. ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Natočit na Slovensku dobový film z před šedesáti let ? Poslední dobou se slovenská kinematografie docela zvedá a i tohle dílko je opravdu dobré. Spíše psychologický film pohrávající si s charakterovými vlastnostmi hrdinů ve dvou těžkých dobách . Marek Igonda překvapil - ostříhal ty šílený vlasy a zahrál celkem pro sebe netypickou roli. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Snímek odehrávající se v padesátých letech, ale ohlížející se i za vzdálenější minulostí, vznikl na motivy novely Alfonze Bednára „Rozestavěný dům“, která měla poprvé vyjít v roce 1956, ale neprošla přes tehdejší cenzuru. Ke čtenářům se poprvé dostala až v šedesátých letech. Scenáristé zachovali postavy a základní osu příběhu, zároveň ovšem příběh upravili tak, jak by jej autor předlohy hypoteticky mohl napsat ve svobodnějších podmínkách. (Letní filmová škola)
  • Film sa natáčal v okolí Uhrovca a na Jankovom vŕšku a tiež blízko Bratislavy v dedine Šenkvice. Interiérové scény sa takisto nakrúcali v bratislavskom Študentskom domove Svoradov. (BathoryMan)

Reklama

Reklama