Režie:
Antonín VomáčkaÚčinkují:
Marek Eben (moderátor), Klára Kovaříková, Klára Doležalová, Miroslav Fantyš, Luděk Munzar, Karel Augusta, Pavel Nový, Dana Morávková, Jiří Zahajský, Dana Hlaváčová, Markéta Hrubešová (více)VOD (1)
Obsahy(2)
V soutěžním cyklu budeme postupně navštěvovat hradní a zámecká sídla v jednotlivých koutech naší země. O jejich bohaté minulosti se dozvíme nejen díky otázkám připraveným pro soutěžící, ale také prostřednictvím historických epizod v podání předních herců. (Česká televize)
Účinkují
Ladislav Kolář
Československo
Nejlepší filmy:
Brouk v hlavě (1998) (divadelní záznam)
Smrt Pavla I. (2008) (divadelní záznam)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Josef Dvořák
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
S Pydlou v zádech (1985) (divadelní záznam)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Hřbitov pro cizince (1991) (TV film)
Jana Paulová
Československo
Nejlepší filmy:
S Pydlou v zádech (1985) (divadelní záznam)
Smrt krásných srnců (1986)
Smutek sluší Elektře (1991) (divadelní záznam)
Tomáš Racek
Československo
Nejlepší filmy:
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Bludičky (2010) (TV film)
Sametoví vrazi (2005)
Kryštof Hádek
Československo
Nejlepší filmy:
Tmavomodrý svět (2001)
Tonda, Slávka a kouzelné světlo (2023)
Klec (2019) (TV film)
Rozita Erbanová
Československo
Nejlepší filmy:
Dobrodružství pod postelí (1997) (TV film)
Milenec lady Chatterleyové (1998) (TV film)
Johanka z Arku (1999) (TV film)
Hana Igonda Ševčíková
Československo
Nejlepší filmy:
Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)
Rok na vsi (1995) (divadelní záznam)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Marcel Vašinka
Československo
Nejlepší filmy:
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Lakomec (1978) (TV film)
Daniela Bartáková
Rumunsko
Nejlepší filmy:
Ucho (1970)
Já, truchlivý Bůh (1969)
Vilém Rozkoč (1975) (TV film)
Václav Havel
Československo
Nejlepší filmy:
Devadesátky (2022) (seriál) - a.z.
Marta Kubišová 1990 (1990) (koncert)
Largo desolato (1991) (divadelní záznam) - vypravěč
Adam Novák
Československo
Nejlepší filmy:
Noc pastýřů (1993) (TV film)
Poe a vražda krásné dívky (1996) (TV film)
Ta naše písnička česká II (1990)
Miloslav Vlk
Československo
Pavel Dostál
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Co Hedvika neřekla (1995) (TV film)
Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)
Miroslav Donutil
Československo
Nejlepší filmy:
Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)
Pelíšky (1999)
Sluha dvou pánů (2010) (divadelní záznam)
Květa Fialová
Československo
Nejlepší filmy:
Charleyova teta (1969) (divadelní záznam)
Vajíčko (1968) (TV film)
Tři oříšky pro Popelku (1973)
Evelyna Steimarová
Československo
Nejlepší filmy:
Kam slunce nechodí... (1971) (TV film)
Tajemství hradu v Karpatech (1981)
Petrolejové lampy (1971)
Tomáš Sagher
Československo
Nejlepší filmy:
Devadesátky (2022) (seriál)
Brouk v hlavě (1998) (divadelní záznam)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Jiří Tomek
Československo
Nejlepší filmy:
Všichni dobří rodáci (1968)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Kapsáři a falešný uhlíř (1988) (TV film)
Ivan Trojan
Československo
Nejlepší filmy:
Elegance molekuly (2024) (divadelní záznam)
Oblomov (2002) (divadelní záznam)
Příběhy obyčejného šílenství (2009) (divadelní záznam)
Pavel Rímský
Československo
Nejlepší filmy:
Periferie (2017) (divadelní záznam)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Krvavá svatba (1987) (divadelní záznam)