Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

Kriss_tyna

Ačkoliv jsem jedničku nepovažovala za takový zázrak o jakém se pořád v mém okolí mluvilo, příběh lásky upíra s lidskou dívkou mě natolik upoutal, že jsem se rozhodla, byť trochu skepticky, podívat na jeho pokračování. Přestože nemám ráda "přehnané" proměny lidí v monstra, skákací či dokonce létací scény, musím uznat, že v tomto pokračování je těchto efektů sice dost, ale jsou velmi hezky podané. Jako největší kouzlo na mou pozornost působí láska plná bolesti, kterou hlavní hrdince opravdu věřím. Film pro mě byl oproti jedničce mnohem poutavější, napínavější a líp herecky, dialogově i hudebně zpracovaný. Druhé pokračování dokonce zapříčinilo, že se těším na třetí díl této ságy. ()

Ailly

Keby som od tohto filmu nič nečakala a nič o ňom nevedela možno by to bolo aj za tri ako blbostička na nedeľné popoludnie. Ale pretože som čítala knihu a pretože som dúfala že po slabej jednotke to dajú urobiť niekomu kto z toho urobí to čo si knižná predloha zaslúži nemôžem inak ako konštatovat že to teda riadne po... Nepochopila som prečo režisér zvolil tých pár snových "umeleckých" scén ktoré podľa mňa filmu vôbec nesvedčia, Kristen Stewart je možno dobrá ako herečka do divadla kde sú dramatické výrazy a vzdychy žiadané, vo filme mi však neuveriteľne liezla na nervy, Pattinson v rámci svojej postavy robil čo mohol ale bolo to málo, dialógy príšerne stupídne a keď prišlo na scénu: "Nie nezabíjajte ho radšej zabite mňa!" tak som z toho kina vážne chcela odísť a to som v živote predtým urobila len raz. Jedna hviezdička za soundtrack a krátky gig Dakoty Fanning, inak vážny kandidát na odpad. ()

Gesicht

Tohle se moc nepovedlo. I když připouštím, že asi nejsem cílovka, tak nebýt přítelkyně, která mi občas dovysvětlila motivace postav na základě knížky, jsem ztracen úplně. Někde v druhé třetině film na chvilku nabere dech, aby pak zase potichu umřel. Zbytek jsou jen smutné pohledy na plátně a nechápavé v sále. Nefunguje asi hlavně scénář, ale herecké výkony tomu taky nepřidají. Ze dvou třetin nuda, z jedné potom průměr. ()

fandula

Tento film je super.Scénář je dobrý,zní že je dobře propracovaný.Režiséra jsem doposud něměl rád ale film je fakt cool.Ani se nedivím že kvůly Novému měsíci dělaly novináři z Brava nebo Popcornu takové drahoty.Je to druhý nejlepší film roku 2009=první je Stáhni mě do pekla. ()

Neel

Kristova noho, koho to napadlo svlíknout před kamerou Pattinsona? Já jsem celkem přizpůsobivá, ale tohle na mě bylo moc. Neskutečně trhlej příběh, už vidím jásající pubertální děvčata, jak slintají pohledem na svalovou hmotu Lautnera. A na to jsme, milí tvůrci vsadili, že? ()

Sindymindy

Na poprvé jsem byla zklamaná a hodnotila jsem dvěma hvězdami. Připadalo mi, že ve filmu se ztratila struktura a emoce se se rozplizly v lepkavou kaši. Na podruhé, když jsem si znovu pustila jedničku a hned poté dvojku a měla jsem čas vychutnávat, najednou mi do sebe všechno krásně zapadalo. Prostě dvojka bez jedničky není nic. Jednička byla super šťastná romantika, dvojka super tesklivá. Možná by to mohli namíchat vyváženěji, abych skoro celou dvojku neprobrečela. Bella alias Kirsten byla skvělá, absolutně jsem se vžívala do jejích pocitů díry v hrudi. Robert Pattinson už nezářil tolik jako v jedničce, ale tím spíš jsem mu věřila skomírání jeho upírské duše neduše. Na Jacoba jsem si taky zvykla a už mi nebyl tak protivný. Je to holt dobrý, když tomu člověk příjde na chuť. Nemůžu si pomoct - je to Harlekýn ve filmové podobě, ale já jsem jim to sežrala i s navijákem. A to jsem si myslela, že už mám pubertu dávno za sebou. Rozhodně uznávám, že víc příznivců bude mezi ženským pohlavím. ()

Latec

Zaujímavé. Normálne som sa tešil, ako famózne ten film moja klávesnica sprzní a čo človek nezistí? Páčilo sa mi viac ako jednotka. Posledných desať minút bolo síce už naozaj veľa aj na moju provizórnu zhovievavosť( tá posledná veta?:F" GFS"G AA????). 3* je podľa mňa to najviac, čo môže dať dobrý kritik tomuto filmu. Tie kecy a kecy a patálie so scenárom a na druhej strane - veľká "smiešna" depka, do ktorej drahá Bella prepadla, bola nakoniec jedna z naj. mometov filmu! To síce svedčí niečo o kvalite...ale scéna naháňačky s Victoriou bola aj tak veľmi vydarená. Opäť premárnený potenciál - táto sága by mohla byť brilantný opus o postavách, keby nebolo všetko tak "brilantne" vycukríkované a vyhnané do extrémov únosnosti priemerného diváckeho IQ. Je dostatok pekných scén, ktoré však Nov zachraňujú. Samozrejme, čakať niečo logické (a všetky podobné nezmysly) je dýkou v chrbte Meyerovej. ()

ŘehořSamsa

Nedám odpad,i když bych měla. Film, tak jako 1. díl, jen horší, je předvídatelný, herci jsou mnozí toproní, Bella neumí zavírat pusu, když na někoho hledí, Jacob je strašně debilně zahraný, a Edward? Ten je tam za odměnu. Prostě měl skutečně umřít v Harrym a byl by klid:) Splnilo to mou obskurní zálibu ve špatných filmech. ()

Lailath

Ja osobne sagu milujem, vsetky knihy som zhltla behom tyzdna, ale film je cosi ine. Aj z pisomneho spracovania sa mi nov pacil najmenej zo vsetkych dielov, akosi mi tam vadi Jacob, ktory je v tomto diele tou dolezitou postavou, a Edwarda vidno len na zaciatku a konci. Takze aj ked bol film natoceny dobre, davam len tri. Keby som hodnotila knihy, bolo by to presne to iste. ()

numan

Holky jako já tu Bellu fak žeru, jak je děsně statečná. Třa jak jí fotr našel v osumnácti ten šedivej vlas, no to bych se fak šla picnout. Nebo jak upe šílela ze spaní, nebo začala jezdit na tý motórce, tak to bylo fak hustý. A ten Edvard, jak je božííííí!!!!!!!!! Je upe šíleně moc krásnej a já ho mocinky moc lovískuju :-* :-* :-* A ten Jacob je taky super, ale je blbý, jaxi nechal vostříhat ty vlasy. Má teda trochu mastnou pleť, ale proti těm magorům vod nás ze třídy je upe boží. A taky sou tam boží písničky. No já sem z toho upe hotová, to je upe best best filmeček!!!!!! Už se mocinky moc těším na další díl!!!!!!!!!!! ()

Chuckiecz

Druhý díl je temnější než ten první, což jej dělá trošku lepším, ale... Je to moc dlouhé - mnoho scén je tam spíše jako vata, klidně bych to zkrátil na 90 minut. Snad trochu to zvedají scény s "indiánem"... ()

Joee odpad!

Tak totálně chcíplý film jsem snad do té doby neviděl. Bylo to jak sledovat nějaký dvoutisící pětistý čtyřicátý sedmý díl přihlouplé telenovely. ()

shinlove

Moc se mi tahle upírovsko, vlkodlačí romance líbí. Sice tento díl je zatím nejslabší, ale přesto musel v sérii prostě být. Jen tak dál a lépe ;) 3* ()

sidthekid odpad!

Pro bandu vřestících puberťaček je R.Pettinson hrdina a tento snímek oscarová paráda... ale pro nezaujatého fanouška.. ()

Priest

Na to jak je tento film kritizován, se mi až moc líbil. Čekal jsem nějakou bezhlavou, chaotickou romanťárnu a místo toho na mne vypadl v celku slušný film. Navíc efekty při přeměně Jacoba jsou velmi působivé. Takže tuto ságu chválím. ()

Wildchild8

Oproti jedničce neskutečně shitozní a stupidní . Celé to prostě dokoukat nešlo, snad zatmění dopadne aspoň trošku lépe, kdyby se film zaměřil spíš na filmovou kvalitu a děj než na směs nesmyslů pro pubertalní holky 12+ udělal by lepší službu . Škoda kniha takhle špatná nebyla . ()

pepp666

Tento brak dostal tu pol hviezdicky koli tomu, ze som videl uz aj horsi film (aj ked nema to od neho daleko) a druhu polku hviezdicky za pesnicku k zaverecnym titulkom. Rozmyslam, ci aj kniha ma tak absurdny dej alebo je to len vo filme. ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání