Seti

Zombieland neměl děj, nebyl napínavý a ani moc vtipný. Co tedy na něm stálo za to? Jednoznačně postavy a situace, ve které se nacházely. Woody Harrelson byl ve svém hadím kabátku a se zahradnickými nůžkami fakt cool, Jesse Eisenberg je přesně takový "Michael Cera" looser typ, kterého od něj podle vzhledu každý očekává, no a děvčata svoji úlohu také splnila (i když třeba Abigail neměla moc co hrát). Pár hlášek a scének bylo ale vážně supr (scéna s Harleyem je můj favorit). Na Zombielandu bylo vidět, že ho všichni dělali jen tak pro radost, a že si při natáčení asi setsakra užili. ()

darwin

Pohodová oddychovka s roztěkaným Židem Eisenbergem, drsňáckým Jižanem Woodym Harrelsonem a sexy Emmou Stone. Krátká stopáž filmu rozhodně prospěla, stejně jako černý humor a grafické vychytávky. ()

Ondra16

Skvěle rozjetá věc, která nešetří neotřelými nápady, ani tvrďáckými charaktery. Co jí ale schází je pevnější vedení. Přeci jenom Ruben Fleischer asi bude muset sníst ještě nějakou tu polívku, než z něj bude chlap (režisér). Filmu chybí tempo, které se snaží vykompenzovat odlehčenějšími pasážemi a rozvojem postav. Ten ale zůstal napůli cesty mezi scénaristovým perem (klávesnicí) a blokem (monitorem). Nadruhou stranu rozpočet asi dělá svoje. ()

killjezor

Parádní první půlka, našlapaná, vtipná, surová. Pak je tam bohužel druhá půlka filmu, která je nudná, vyčpělá a nechutně předvídatelná :-( 5/10 (9/10 první a 2/10 druhá polovina filmu) ()

see_sawandrew

Vychvalujte si Romera za legendární oživení žánru, milujte Fulciho za taliánskou zvrhlost a obhajujte Snydera, že dobře rymejkoval DotD, ale v zombie subžánru podle mě vždycky šlo převážně o srandu, jinak si tuhle tématiku nedovedu vysvětlit. Zombieland si mě právě svou nadsázkou, comicsově říznutou stylizací a správně ujetými postavami (Talahassee rulez) získal, a já se už dlouho tak skvěle nebavil u žádné zombie blbinky. Odkazy na kultovní filmy (jimž vévodí samozřejmě Ghostbusters a štěk Billa Murraye) mě jen potěšily, stejně tak zdravý přístup filmu k sobě samému - tedy že se prostě nebere vážně a drží se pravidla shit happens. Pár dobrých hlášek, likvidace obchodu se suvenýry (za kongeniálního doprovodu Figarovy svatby) a občasné retrospektivní ironie jsou nakonec hlavním kořením Zombielandu, který napětí minimalizuje a místo toho se soustředí na zábavnost v absurditě samotné. Tenhle film je prostě hrozná prdel. 75% ()

BlackTom

Zombie horory nie sú zrovna mojim obľúbeným subžánrom, ale na Zombielande som si teda zgustol. Výborné gagy mi nedovolili nesmiať sa, Woody Harrelson je znovu maniak ako sa patrí (čo mu ide najlepšie) a krásna Emma Stone je načisto anjelske zjavenie. Hlavný hrdina je tiež sympaťák, zvlášť jeho rady a fóbie mi vyčarili úsmev na tvári. Pobavil ma Bill Murray so svojou miniroličkou, ako aj príjemným minimalistickým výkonom. Stále mi však k piatim * niečo chýba. ()

Kanibal

Tohle je zábava a mám pocit, že takových filmů je prostě málo. Oddechovka, kterou si jednou za dva roky rádi pustíte až nebude co dělat. A v televizi s tím moc otravovat nebudou, není to Slunce seno... Za cameo Billa Murreyho high five! ()

DonQ

V žánru zombiefilmů překvapivě velmi vysoko, ač jde částečně o jejich parodii. Výborné a pohodové, pobavil jsem se. ()

charlie_ando

Připoutejte se prosím, bude to divoká jízda pod taktovkou režiséra Rubena Fleischera. Skvělí úvod se zásadami jak přežít v krajině zamořené zombie skvěle navnadí. Hlavní hrdina Columbus (Jesse Eisenberg) je tak trochu posera a protiva, ale to nevadí, protože za tvrďáka je tu Tallahassee (Woody Harrelson), jako správně šáhlý profík na masakrování zombie se slabostí pro cukrovinku Twinkie. Něžné pohlaví zastupuje tvrdá, ale přitom okouzlující Wichita (Emma Stone), která drží ochranou ruku nad nevinnou dívenkou Little Rock (Abigail Breslin) jenž klame tělem a má za ušima. Malá rolička se tu našla pro Billa Murrayho, který hraje sám sebe a je to velká pocta pro Krotitele duchů. Tuto filmovou divočinu posouvá dál skvělý soundtrack od Davida Sardyho, který zručně kombinuje rockové vypalovačky s vážnou hudbou. Originální vizuál, který nápaditě využil zpomalovaček je ozdobou filmu. Tahle adrenalinová roadmovie je cestou naděje do pacifického lunaparku, kde se odehraje třeskuté finále. Jako celek je to pubertální a ztřeštěné, ale hlavně je to príma zábava, kterou jsem si náramně užil. Jak říká zásada 32: "Raduj se z maličkostí". ()

preclajsz

Příjemná odreagovačka, která pobaví především díky nenáročnosti celého obsahu a hereckému obsazení. Columbus (Jesse Eisenberg) je nerd, který přežívá díky několika základním pravidlům, které se vyplácí dodržovat v případě zombie apokalypsy. Potkává Tallahassee (Woody Harrelson), který je přesný opak. Začnou spolu cestovat a narazí na 2 vypočítavé sestry, které je nejednou podrazí. Vše má však šťastný konec a celá skupinka se společně vrhá do světa zombie. Nejedná se o nijak výjimečnou komedii, avšak neurazí mladého diváka. 4* ()

Zagros

Musím se přiznat, že jsem před filmem Zombieland byl hodně skeptický a vlastně jsem se na něj ani nechtěl dívat. Zombíci mě neberou a komedie z toho prostředí už teprve ne. Po filmu se tvůrcům omlouvám, kupodivu mě to bavilo. Největším plusem je obsazení, prakticky všichni herci (nezombíci) to zahráli v rámci žánru parádně. Jejich výkony a postavy do filmu zapadly skvěle a přispěly ke slušné zábavě. Film si pravděpodobně už nikdy nezopakuji, ale tři hvězdy s klidným svědomím dám můžu.To ovšem nic nemění na tom, že tento žánr mě nijak nenadchl a filmy z něj si dál vybírat moc nebudu. ()

Loki_Six

"The first rule of Zombieland: Cardio. When the zombie outbreak first hit, the first to go, for obvious reasons... were the fatties." ()

iXtr3m3

Perfektná, fantasticky štýlová a efektná "hororová" komédia s úžasným duom Harrelson/Eisenberg a perfektným cameom Billa Muraya. Neskutočne sa teším na pokračovanie. Keďže si toho už moc z 10 rokov dozadu nespomínam, okrem maximálne efektného úvodu, tak si to musím niekedy zopáknuť. ()

Vajonek

Když tu máme teď ten koronavirus, tak proč se nepodívat na film o tom, jak svět postihla jedna z dalších nebezpečných nákaz, zombie virus, že?... Vážně bych nevěřila, že mě zrovna zombie komedie (za horor bych to moc nepovažovala - sice jsem si to pustila za světla, myslím, že bych se ale ani náhodou nelekala, i kdybych to zhlédla v noci) bude tak bavit. Už dlouho se mi u sledování filmu nestalo, aby mi byly všechny postavy tak sympatické, abych jim tolik fandila a měla pocit, že jejich představitelé nemohli být lépe vybráni (ono tedy taky při zařazení všehovšudy 4 hlavních herců + 1 BM není pravděpodobnost, že se objeví někdo hodně nesympatický, zase tak vysoká, že :D). Zombieland je film zábavný, zároveň (navzdory tématice, která by mohla nahrávat tomu, aby se z toho stala bezduchá blbost) překvapivě chytrý (když pomineme hlavní fakt, a to že se na Zemi často nesetkáme se zombie apokalypsou, jsou ostatní epizody filmu, až na pár výjimek, nad očekávání logicky, nikoliv nesmyslně vystavěné). Je to film prostoupený spoustou drobných scének či nápadů (např. set pravidel), které se objevují vždy v tu pravou chvíli. Je tu hodně vtipných dialogů, málo hluchých míst (čemuž určitě napomáhá i vhodně zvolená, ani příliš krátká, ani příliš dlouhá stopáž). Po epizodě s Billem Murrayem, která je, jak už napsala spousta dalších, komplet naprosto skvělá (tak třeba: - Who´s Bill Murray? - Hey, I´ve never hit a kid before.), přece jen filmu začne trochu "docházet dech" a pokud by se tvůrci bývali rozhodli snímek neúměrně natahovat, možná by skončil v propadlišti dějin. Takto zůstává celkově hodně nadprůměrný dojem z dobré zábavy, kterou si alespoň já osobně ráda zase někdy dám znovu. ()

Wally

Neskutečná řezničina u které se výborně pobavíte...Woody byl skvělej a scéna s B. Murrayem luxusní. Super film na večer! ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku