Reklama

Reklama

Krvavý tábor

  • Austrálie Turkey Shoot (více)
Trailer

Obsahy(1)

Skupinka třech mladých lidí se v blízké budoucnosti dostává do koncentračního tábora, kde má být napraveno jejich smýšlení o politickém vedení státu a jejich údajné kriminální chování. Po příjezdu však hrdinové zjišťují, že tábor je spíše takovým zábavním parkem pro skupinku „zazobaných“ a sadistických šéfů. Jedinou šancí, jak se z tábora dostat dle regulí, je přežití v údajném lovu na lidi, tzv. "TURKEY SHOOT". Hrdinové filmu se buď dobrovolně přihlásí, nebo jsou k této "hře" donuceni. Začíná neuvěřitelný hon, situace plné zvratů a boj o holé životy. Dovoleno a možno je naprosto vše… (Flipnic)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (54)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Krvavá australská blbina, která neskutečným způsobem baví. Mezi snímky o „lovu na lidi“ rozhodně čestný a vynalézavý zástupce, který musí potěšit fanoušky australských béček. Brian Trenchard-Smith utržený ze řetězu. Steve Railsback s vizáží psychopatického feťáka a husička Olivia Hussey sice nejsou úplně správní tahouni pro hlavní kladné role, ovšem opravdovou pozornost na sebe strhávají skvělí herci ve vedlejších záporných rolích, kteří si své party očividně užili do syta - zejména Roger Ward jako sadistický bachař je zcela uvěřitelný. Parádní akční brak. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Dva v jednom mě napadlo, když se film v polovině zlomil. Z orwellovské temné budoucnosti, kdy z bezmoci odsouzenců mrazí, se stane akční béčko s komickými prvky. V 80.letech vzniklo několik filmů na téma : bohatá smetánka si nechá uspořádat lov na lidi, ale Australané se přeci jen odlišují. Převýchovný tábor je patřičně krutý, zábavný lov nemá hranic. Druhou půlí jakoby nenápadně procházel duch Mad Maxe. Gore efekty jsou šťavnatě italské, ostatně italskou kinematografii 80.let připomíná i hudba. Škoda chyb, které se směrem ke konci hromadí. Nebo šlo o záměr tvůrců? Postavy bezhlavě pobíhají v otevřené krajině, aby je bylo snadné sejmout. Když se oběť střetne s lovcem a na krátkou dobu nad ním zvítězí, až na výjimku nechá jeho zbraň ležet a uteče. Snad i nevoják ví, že samopal může střílet jednotlivými dávkami a není nutné se během chvíle zbavit nesmyslně obsahu zásobníku. Souboj plešatce s hlavním hrdinou připomínal výjevy z Bláznivé střely a výbuchy, zbůsobené šípy, mi daly vzpomenout na pouťové dělbuchy. Naopak had lezoucí z lebky vyvoval vzpomínku na Hada a duhu, mistrný horror, který ale teprve vznikne. Ne zcela špatný film, který však dnes snad ani nikoho šokovat nemůže... ()

Reklama

iamek 

všechny recenze uživatele

Škoda, že Brian Trenchard-Smith netočí pořád filmy jako Muž z Hongkongu, Autokino zkázy nebo Krvavý tábor. Tenhle styl béček mu myslím sedl nejlépe a poslední jeho filmy není to pravé ořechové. Krvavý tábor je zatraceně vtipný brak z daleké Austrálie, která mi díky fesťáku ve Varech přirostla k srdci a chtěl bych vidět co nejvíce hororů z let 80tých. ()

raimi 

všechny recenze uživatele

Celou dobu jsem si říkal, že je to tak na tři hvězdičky, můj názor, ale změnil zvýšený výskyt brutálních fatalit v druhé polovině filmu. Dost mě štvala ta šílená elektronická hudba, když ovšem plynule přešla v hrdinský válečný soundtrack, stejně jako film změnil žánr, vše bylo odpuštěno. To jsem se opravdu od srdce zasmál. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Dějově našlapané dobrodružně-akční béčko s překvapivě vysokým rozpočtem! Připomene Battle Royale / Hard Target námět, ovšem ne jako plagiátor, ale jejich odvážný předchůdce. Násilné a drsné, v dnešní době až šokujícně nekorektní, a hlavně dobře obsazené. Bachaři věznice i její ředitel, lovci “návštěvníci” i každý z vězňů, kterým se film věnuje, skvěle zapadají do skládačky nenávistných či podporujících se vztahů, které se postupně vyhrocují a vybuchujou - obrazně i doslovně. Fakt dobře i napsané, s neočekávanými scénami i drobným překvapením. Jen ta režie, přestože dynamická, zavaní osmdesátkovou béčkovostí. Nejvíce u nerealistických a “slepých” přestřelek, kde postavy střílejí jak dementi do země místo na cíl. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (5)

  • Postava Michaela Craiga, Charles Thatcher, byla pojmenována po britské premiérce Margaret Thatcherové. (Cheeker)
  • Kvůli nižšímu rozpočtu muselo být prvních patnáct stran scénáře odebráno stejně jako další čtyři strany o pronásledování helikoptéry. (Cheeker)

Reklama

Reklama