Diskuze

Arbiter

Arbiter (hodnocení, recenze)

sojkata: jde o akční drama, prober se .. Nevšiml jsem si žádného upozornění na začátku, že vše je podle pravdy. Nebo ty bys tam chtěl opak - Upozornění, že se jen kauzou inspirovali?

sojkata

sojkata (hodnocení, recenze)

Pane bože, co si ten Jakl o sobě myslí. Asi moc nestudoval kauzu Kajínek, to by tam nepoužil takové nesmysli. Jinak Hummery H1 a H2 nebyly v ro ce 1990 ještě ani na trhu... a mobily to samé.... LCD televize apod... Je tam nasekaných spousta chyb.... také smyšlené nehody svědků..např z mostu, když se to nestalo apod... JÁÁÁÁKLE....IIIÁÁÁ IIIIÁÁÁ....OSLÍČKU UŽ NEREŽÍRUJ...!!!

fricek12

fricek12 (hodnocení, recenze)

takovej českej Harrison Ford se schopnostmi Stevena Seagala a do toho americká věznice. Už chyběla jen porota v soudní síni a prozrazení tajemného volajícího, se kterým si volal Novotnej - Vašek Klausů.

Arbiter

Arbiter (hodnocení, recenze)

Film mi otevřel oči. Netušil jsem, že se brokovnicí loví holubi !

Foxhound#1

Foxhound#1 (hodnocení, recenze)

Jákl to tam asi přidal jen tak na efekt, fakticky je to nesmysl. Kajínek byl na svobodě od 29. listopadu do 8. prosince 2000. Hokejové finále MS 2001 se hrálo 13. května. Mezi těmi událostmi je skoro půl roku prodleva, takže Kajínek mohl na svobodě maximálně tak jít mezi čerty a Mikuláše, nebo zajít na vánoční trhy na Staromák. Těžko se mohl proplétat mezi bandou opilých fanoušků, slavících hokejový titul.

Spinosaurus

Spinosaurus (hodnocení, recenze)

Mám jeden dotaz pro znalce. Ve filmu uteče Kajínek z Mírova přesně ve chvíli kdy Češi vyhrají Zlatý hattrick v roce 2001. Na internetu se ale píše, že utekl v roce 2000. Jak je to tedy doopravdy?

DJ Obelix

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

kiddo: Souhlas a rozhodně to přesvědčení nesdílím jen na základě tohoto filmu :-)

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Jsem za odebrání všeobecného volebního práva, protože telata, která nabudou nezvratného přesvědčení o něčím jánošíkovském statusu poté, co si přečetla pár článků a viděla film, si ho fakt nezaslouží. Sry, zodpovědnost je téhle společnosti třeba.

Lucky;)

Lucky;) (hodnocení, recenze)

Po chvíli přemýšlení jsem dal tři hvězdy. Film mě bavil, ale jinak je to nechutná agitka za Kajínka. Už jen zvoleným hercem, který je charismatický sympaťák. Narozdíl od reality, kdy na mě ten skutečný Kajínek působí jakou slizoun. Koukatelný to bylo, nejmenovat se to Kajínek jen kvůli reklamě a nehrát si to na jakousi biografii, tak bych tomu dal i o hvězdu víc.

pan_ponozka (hodnocení, recenze)

vegetol.mp : hm, kvalitní argumenty. to bezesporu ano! Nevím, co ti mám říct na již odsouzené vrahy. Ne, kolem nich nejsou takové fámy a veřejnost je spokojená se spravedlností. Máš úplnou pravdu v tom, že procesy (a hlavně jejich rozsudky) na objednávku se promítají do dnešního soudnictví. Na druhou stranu musíš ale uznat, že kdyby nebylo takové mediální masáže, nebylo by ani toliko pochyb. Spis o JK jsem nečetl a ve finále se o něj ani nezajímal. Proto nemůžu reagovat jestli ne/byla odvedena 100% práce. co se týče ne/spravedlivě vazebně vězněných není co říct. Ale tomuhle se nevyhne žádná země, žádný systém.

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

pan_ponozka : Tak trochu mě u té tvé připomínky o tom, že jsem na nejlepší cestě stát se sám jeho obětí zamrazilo. Vyznělo to, že když nevěřím českým soudům, tak si mě podají:) Jinak problém Kajínkova případu je v tom, že je tam dán prostor k pochybnostem. Kdyby bylo vše neprůstřelné, neštěkne po JK ani pes. Pochybuje dnes někdo o vinně spartakiádního vraha Straky? Sériového vraha mladých žen Mrázka? Heparinového vraha Zelenky? Ne. Protože policie a soud odvedl svou práci dobře. Ale u JK nebyla zcela jistě odvedena 100% práce. Takže jako každý člověk, vybavený selským rozumem, o celé věci pochybuji. Netvrdím, zda je vinný nebo ne. Pozastavuji se nad tím, že né vše je v případu košer a každému to je jedno. Na můj vkus dělá naše soudníctví ty chyby nějak často, jako např. u nespravedlivě ve vazbě vězněné Věry Jourové. A tomu, že lidi nedůvěřují justici ve státě, kde se desítky let soudilo na politickou objednávku, se přeci nemůžeš divit. Koneckonců, měl by ses zamyslet, proč v tomhle státě tak málo lidí věří policii a soudům. S tím Kajínkův případ nemá vůbec, ale vůbec nic společného, obávam se:)

pan_ponozka (hodnocení, recenze)

vegetol.mp : respektuju tvuj nazor, ale nesdilim ho. To, ze se podarila udelat obrovska medialni bublina jeste neznamena, ze nase justice nefunguje. Jiste, nekde muze nastat chyba, ale nesouhlasim s tim, ze tady se stat "musela". Jaka je spojitost mezi pochybovanim o vinne JK a nasim soudnictvim? Jakoze cim vic se bude pochybovat, tim nase justice bude horsi?! Pokud pro tebe vyrok soudu nic neznamena, jsi na nejlepsi ceste stat se sam jeho obeti.

Miloško

Miloško (hodnocení, recenze)

inak,ja nechapem,ako to vlastne bolo. Lebo podla wikipedie a udalostí z roku 200 utiekol Kajinek z Mírova v oktobri,a chytili ho v decembri.Ale vo filme utiekol asi na jar,co som usudil podla osláv neakeho hokejoveho titulu majstrov sveta,a aj podla tepla,a jedenie zmrzliny hned po uteku z veznice. Su aj taketo podstatne skutocnostii vo filme pozmenené?

Mikecat

Mikecat (hodnocení, recenze)

Už som si myslel, ze česi nevedia natočiť poriadny film a čuduj sa svete nezabudli to!Film perfektný, dobrý je aj dokument TV NOVA vysvetluje dost vecí, film sa toho pridŕža patrične okorenene. Naozaj dobre natočené

kiki95

kiki95 (hodnocení, recenze)

Diváci tohoto filmu se dělí na dvě skupiny a to ODPŮRCI a FANOUŠCI. Já patřím k fanouškům a musím uznat, že film se úžasně zpracovaný.Doporučuji

m.a.t.o.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

Vystihol si to dost presne :) ... Jakl vyuzil komercny potencial Kajinka na 100 % ale filmovy mozno tak na polovicu...

m.a.t.o.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

Jednu vec som nepochopil ... zabil teda Kajinek vo filme tych troch mafianov na zaciatku ci nie? Lebo ten zaciatok je natoceny tak, ze to vyzera, ze ich zabil, ale na konci je nahravka, kde pocut len hlas: "to je Bukovsky" a bum bum bum

vegetol.mp

vegetol.mp (hodnocení, recenze)

pan_ponozka : Tak co se týče Kajínkova případu, je tolik populární proto, že v kostce ukazuje bordel v naší justici. To, že se dodnes pochybuje o Kajínkově vinně, je nejlepší vizitkou toho, jak naše soudnictví vypadá. Nevím jak jiní, ale to že ho soud uznal vinným, pro mě jako pro občana téhle republiky, neznamená vůbec nic.

michalcka

michalcka (hodnocení, recenze)

No,film hezký,ani bych se nedivila kdyby to tak bylo. 5 hvězdiček jsem dala,protože jsem opravdu skoukla film bez přerušení,opravdu mě zaujal, ale zajímalo by mě jestli je Kajínek stejný jako Levroněnko. Jestli byl tak drsný,atd.... jen mě sklamal konec,myslela jsem že když to je pouze na motivy,že to nějak zakončí. A ne že to skončí tak jak všichni víme,tím že je kajínek zpět ve vězení. Ale doporučuji ke skouknutí.

gjjm

gjjm (hodnocení, recenze)

Jo, je to sice Jáklova vise, ale ono zase tolik způsobů úniku z vězení není, aby si každý mohl vymýšlet novou cestu.

pan_ponozka (hodnocení, recenze)

Jak Kajínek přeřezal mříže se neví. Policie na tohle nikdy nepřišla. Způsob použitý ve filmu je Jáklova vize. Co se týče jeho ne/viny: Hromada soudů ho uznala vinným. Svědci to potvrdili. Jen proto, že ve filmu to říkali jinak budeme demonstrovat za jeho propuštění? Kdy už bude dost důkazů? Až to schválí Strassburg? A jestli ne, tak obviníme i tento soud z předjatosti? ale notaak...

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý