Jelzin

A já tvrdil že češi neuměj natočit dobře vypadající akčák! Slává za každý český film, který se netočil v nejbližší vesnici aby náhodou někdo nemusel dát korunu na jedinou rekvizitu. Po všech stránkách super film, hvězdu dolů dávám za odpornou faktickou demagogii. Copak na film říká pan Novotný ? :-) ()

BEZHLAVY

Spíše bulvárem zmedializovaná kauza získala ohromnou popularitu tohoto filmu, jinak jeden z nádherných koncertů Tatiány Vilhelmové. Řekl bych takové akční béčko, se slušnou muzikou, s občasně vymyšleným doplněním skutečné události, aby nebyl nabourám koncept filmu...Pro mne žádné překvápko, ale snímek jistě doplňuje mezeru v české kinematografii, totiž absenci akčňáku:) ()

Zahanator

Čekal jsem všechno možné, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Technicky není co vytknout, také díky tomu, že tvůrci znali své možnosti a nečekají nás tak žádné přehnané a nevěrohodné akční jízdy, vše je zkrátka tak akorát. Herecky je to víceméně také zládnuté a nebýt té dobové nevěrohodnosti(nová auta, mobily, plazmovky atd.) a několika wtf momentů(hlavně policajti montující plexisklo zrovna ve chvíli rozhovoru mezi Kajínkem a jeho obhájkyní mi přišli neskutečně debilní a vyloženě k smíchu), klidně přidal i pátou hvězdu. Takhle je to "jen" za dobré 4* a budu doufat, že se Kajínek zaplatí a Jákl a spol. natočí něco podobného a ještě o něco lépe. ()

MgrBizzaro

Nemuzu si pomoct, ale krimi akcni filmy z ceske kotliny mi moc nesedi. Natoceno vcelku dobre. Pribeh notne pribarven, ale jinak to neslo. Nektera vyskytujici se technika v te dobe preci neexistovala. Osobne nejsem priznivcem radoby srdceryvnych scen ruku v ruce s emotivni hudbou, da se to vyjadrit jinak, lepe. Jednoznacny klad jest dalsi medializace pripadu Kajinek a bratri Dlouzí. ()

kritička

Původně jsem chtěla po všech hádkách na této diskuzi dát čtyři hvězdičky. Chyba lávky. Film jako takový na mě působil značně neurvale. Přišlo mi, že ačkoli byl zde dobrý nápad, tak to ztroskotalo na polovině filmu. Byl to spíš dokumentární film než thriller. V každém případě je dost debilní názor mnohých hodnotících, že Jákl se snaží procpat svůj názor a říct tak, že Kajínek je nevinný. Není nevinný. Tomu snad nemůže věřit ani pětileté děcko. Je vinnen. Jen v tom není sám a tento názor jsem měla už před filmem a mám ho i potom. Na to, že je to debut od tohoto autora, lze konstatovat, že to je povedený film. Není nejlepší, ale není ani nejhorší. ()

zorrra

Nikdy som sa o pribeh Kajinka nezaujimala, pocula som o nom, ale bolo mi s nim jedno. Pred dvoma hodinami ma kamoska presvedcila, aby sme si sli co to o nom pozriet do kina. A teraz som dosla domov a naruzivo beham po googli a hladam, co vsetko bolo na filme pravdive, pretoze som to zhtla na prvykrat a poviem vam, toto ma presvedcilo. Z tej druhej stranky filmu sa mi pacil vyber hudby aj nespocetne dorazy na detaily. Po Inception druhy film, ktory ma za posledneho pol roka zaujal. ()

Slavusko

Velmi sa tesim, ze tymto filmom nastava prelom v ceskej kinematografii. Sposob natocenia filmu, dejova linia, herecke vykony, technicka stranka filmu... to vsetko sa da charakterizovat jednym slovom: excelentne. Priznam sa nikdy by som to necakal od ceskeho filmu a myslim, ze Petr Jakl ml. moze byt kludne vzorom pre mnohych americkych reziserov... Konstantin Lavrolenko zahral absolutne spickovo a maximalne presvedivo a vecna slava patri aj Vladimirovi Dlouhemu. Velku hodnotu filmu vidim v jeho hlavnej pointe, ktorou nie je obhajoba Kajinka, ale obzaloba systemu...Super super super, odporucam pozriet : ) ()

botswana

Kajínek možná není dokonalé filmové dílo, ale já prostě MUSÍM ocenit neuvěřitelnou odvahu tvůrců pustit se do u nás tak málo zdomácnělého žánru, ve kterém pro mě nahota na prodej udělala malý krůček, sametoví vrazi zůstali na půli cesty a až Kajínek zdolal štreku celou a se ctí (až na hovory s advokátkou, to bylo opravdu trochu moc). Nejvíc mě potěšilo, že snímek není slepencem různých žánrů, ale že se jedná skutečně čistě o akční drama, které nabízí to co funguje vždycky: charismatický hrdina-charismatický „křivák“-nezbytný ženský prvek/pohled-sex-násilí-humor. Navíc po upozornění „inspirováno příběhem Jiřího Kajínka“ si tvůrci s příběhem můžou vyhrát dle libosti (a taky si vyhráli). Co od toho žánru chtít víc? A o kom jiném by měl český akční film pojednávat než o Kajínkovi, jehož kauzu u nás zná naprosto každý (navíc jiného českého Michaela Scofielda už nemáme). Z pohledu diváka-naprostá spokojenost a z pohledu běžného občana ČR pohlížím na skutečnou kauzu Kajínek jako na zbytečně přemedializovanou. Neoddiskutovatelným faktem je to, že Jiří Kajínek není obětí systému, ale je to gauner, který za mříže patří (vykrádání bytů, napadení policistů železnou tyčí atd.), ovšem, pokud skutečně nevraždil, tak už by měl být dávno venku a v tom případě mu držím pěsti, protože dovolávat se u nás spravedlnosti je boj s větrnými mlýny. ()

ShakiraS

Tááákže: po dlouhé době český filmík, který nenudil. Na české poměry film, který má spád. Samozřejmě téma Kajínek přitáhlo do kin hodně lidí a kdyby byl natočen film na méně známý případ, asi by hodnocení bylo i vyšší. Díky tématu Kajínek je spousta kritik ohledně situací, míst a věcí (ano plazmové televize, Sony Vaio v té době atd :-) ) Kájínek je zde tedy občas podán jako killer (vytrhlý řetěz s pouty ze země mě opravdu rozesmál :-). Ale představitel Konstantin Lavroněnko je charizmatický a roli mu opravdu věřím,stejně tak Vilhemová a bratři Dlouháni (především Vladimír byl záporák úžasný).Film je podporován hudbou Bárty a na to, že tohodle tupounka nemám rád, tak musím uznat, že zapadla do filmu skvěle. Po překousnutí Bendové řezající špagát a souložící s Kájínkem a manželky "rosničky" Jákl Vítové coby zprávařky :-) :-) musim uznat, že takový film stojí za 4 hvězdy. Doufám, že bude takových více, protože u nás a v našich poměrech se takové filmy netočí a je to škoda. Na tomto filmu jsme byl se svojí přítelkyní, já osobně bych to viděl spíš na 3*, ona na 4*, ale díky tomu, že je to film u nás nevídaný, přikláním se ke ****. ()

Ravel

Na režijní prvotinu výborný, čekal jsem něco daleko horšího. Něco bylo už přetažené. Celkově se mi to líbilo. Hledal jsem ve filmu prvopočátek celého problému, ale ten tam nebyl. Škoda, chtěl jsem vidět, kdo bude hrát lidi co v tom případu znám a oni tam vůbec nebyli. :-) ()

MAL1

Normálně na český filmy do kina nechodím, ale na tento jsem šla a vůbec toho nelituju. Líbí se mi, jak si Jákl s Brabcem pohráli s fakty a dosadili tam svoje dohady a vedou tak diváka k zvědavé otázce, jak to tedy bylo doopravdy? Film mě vtáhl do děje a jelikož jsem se o Kajínka nikdy moc nezajímala, tak mě to donutilo něco si o něm přečíst. Zase výborná Vilhelmová a skvělý záporák Dlouhý. Ovšem, co bylo opravdu strašně rušivý, tak některé dabingy, které mi k postavám vůbec neseděly. Myslím, že na české poměry se film žánrově velmi povedl. ()

sun.eagle

Vladimír a Michal Dlouhý. To je duvod proč tomu nedám odpad!!! už dlouho jsem nelitoval nekřestanských prachů za kino až dnes co jsem Kajinka viděl. Pokus o Hollywoodskou image, násilné rušící střihy, nereálnost, příšerní herci, a hlavně nuda. Abych se po půl hodině díval znechuceně na hodinky? Někteří lidé mající v tomto veledíle prsty by měli jít zpátky dělat to co je baví, a ne se míchat do něčeho čemu norozumí a kde nemá vkus. ()

9HK

Pro mě milé překvapení...Jákl natočil český film v americkým stylu a docela se to povedlo...nápětí nechybělo, herecký výkony dobrý...pro mě milé překvapení... ()

spike.sg

Nejsem moc velký fanda českých filmů. Většina českých režisérů si myslí, že když nechají ve filmu vybouchnout nálož a trochu se v něm bude střílet, bude to trhák, ale alespoň z mýho pohledu to tak neni. Ale Kajínek je česká pecka. Velkou měrou tomu přispívá Petr Jákl a jeho zkušenosti ze zahraničí. To ale vůbec nemá vliv na moc pěkné herecké výkony Konstantina Lavroňenka, Tatiany Vilhelmové, bratří Dlouhých a dalších. Sice jsem čekal, že se tam Jákl objeví víckrát, než v jedné scéně, ale to nevadí. Nejlepší český film, co jsem za posledních několik let shlédl. A rozhodně stálo jít na to do kina. Pokud budete číst můj komentář, určitě najdete komentáře záporné, ale zamyslete se na tím, kdy jste viděli naposled dobrý český akční film. Mě nic nenapadá. Nicméně jsem hodně váhal, jestli dát 4 nebo 5 hvězd. Ale když Kajínka porovnám s filmy v širším měřítku, jsou jiné filmy, které si lepší hodnocení zaslouží. Takže 4*. ()

aluneh

Skvělý obchodní tah. Téma Kajínek bylo, je a ještě asi dlouho bude, alespoň dokud zůstane ve vězení, velmi zajímavé téma. Koho by nezajímala otázka jeho viny či neviny? Skvělý herecký,přesvědčivý výkon Konstantina Lavoroněnka. Výborná práce s mimikou, kdy u jeho pohledu si opravdu nejsme jisti, co tomu muži naproti vlastně zrovna probíhá hlavou. Vilhelmová jako advokátka ani neurazí, ovšem také ničím nenadchne, její výkon je pro mne nepřesvědčivý a trochu mimo mísu. Naproti ní ale exceluje ve své poslední filmové roli naopak i v měnší úloze Vladimír Dlouhý, který opět dokázal, že byl hereckou hvězdou první velikosti, pro film poněkud bohužel nevyužit. V roli záporňáka se leskne jako právě dodělaný briliant. Skvělé udělané mi přišly scény z vězení. Nepochopila jsem jen záměr kamery. Přišla mi necelistvá. Pro oči velmi nepříjemné zpracování, jakoby jste se dívali na pět poslepovaných filmů, každý z jiné pásky, nechápu, co tím básník chtěl říci. Celkově na mě film působil zajímavým dojmem se zajímavým tématem. Poněkud na toto téma pro mě uzavřený, nechala bych ještě více otevřený konec. Na filmu je také dosti znáti vliv Hollywoodu na Jákla. Není natočen v českém stylu, občas je snaha přiblížit se Hollywoodu až přespříliš znát. ()

kukuky

ceska filmova scena brutalne napreduje a naprd je ze tu na slovensku tomu tak neni. Film Kájínek perfektne zachytava svet a spolocnost v ktorej zijeme a skutocnosti, ktore vsetci nevidia alebo nechcu videt. Myslel som ze to bude priemerny film "akcnak", ale z kina som odchadzal s prekvapivim pocitom. Vrelo doporucujem ;) ()

Fash

Ačkoli nemusim jak starsiho tak mladsiho Jákla, přiznávám, že film se jim povedl na více než-li výbornou! Čekal jsem průměrný český film s průměrnými výkony a dostal jsem solidní podívanou na vysoké ůrovni. Bratrstvo Dlouhých svými výkony nikterak nezklamalo a opět dokázali, že jsou to výborní herci, stejně tak i Tatiana Vilhelmová. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý