mira007

Kájínek je obyčejnej vrahoun, který má určitou vyřídilku a lidi mu to žerou ( samozřejmě že nezpochybńuji, že ti policajti tenkrát nebyli žádní svatí), ale natočit o takovém hovadu film, tak to se asi ve valdicích válej smíchy. ()

bobstock

A tak se nám tu zrodila legenda zločinu, možná exemplární případ, který začla polovina národa milovat a přát mu jako hrdinovi. Pokud se něco může takového stát, tak samozřejmě u nás. Předrevoluční a zvlášť porevoluční doba přála vychcaným podnikatelům ovládat gangy, prát peníze, nenápadně získávat moc, násilně vydírat a nebo se jen bavit. Kajínek se do tohoto podsvětí namočil a pokud tvrdí, co jsem viděl v tomto filmu, že on je jen zloděj a má své zásady. Tedy střílel policista. Pak mu nyní udělená milost od prezidenta možná pomůže zasadit poslední ránu spravedlnosti. Jáklův režijní um je nadstandartní rutinnou na domácí krimi scéně. Teď mě vlastně docvaklo, když vynechám Hřebejka a Svěráka, tak máme nejlepší filmy pouze o našich skutečných zločincích. :) 70% ()

Kratoc

Ševče drž se svého kopyta! Tohle by si měl každý český kaskadér přitlouci nad postel a každé ráno si to opakovat jako mantru. Protože když si začnete plnit své dětské sny (bude ze mne pan Režisér!), tak to nemusí dopadnout dobře. Obzvlášť, když se pustíte do téma, na které prostě v ČR nemáme - ano, akční filmy potřebují pořádný rozpočet, zkušené herce a celý tým, který ví co dělá. Z Kajínka jsem měl pocit amatérismu, který může být v jiných filmech vyrovnán zřetelnou nadsázkou, ale tady se všechno tváří tak zatraceně vážně. A nevyrovná to ani dlouhodobá mediální masáž v médiích. F.A. Brabec za kamerou se snaží seč může, ale téma samotné je velmi jednostranně uchopené a protěžovat tento film jenom proto, že je to "náš" film, tak to odmítám. Dávám tomu dvě hvězdičky a to jedině za Lavronenka, marně hledám důvod proč bych tomu měl dát třetí (o čtvrté se nedá uvažovat ani ve snu). Lidi, kteří tomu filmu dali pět hvězd musí být buď z fanklubu Kajínka či zaměstnanci produkce. ()

Gulde

Do kina jsem šel s mírným optimismem, a z kina odcházel s nadšením. Zdaleka nejlepší český film poslední dekády. Jistě v tom sice nemalou roli hraje fakt, že film je založen na emoce vzbuzujícím příběhu Jiřího Kájínka - nejkontroverznější kauze v dějinách České republiky. Skvělá Tatiana Vilhelmová a Konstantin Lavronenko zcela vynikali, ale i ostatní herci podali výborné výkony. Hudba také značně nadprůměrná. Jak jsem již řekl, nejlepší český film poslední dekády, a více než důstojné rozloučení s Vladimírem Dlouhým... Edit 15.3. 2021: zpětně těžko hodnotit - filmově je to velice zdařilé a působivé, na straně druhé to z Kajínka dělá nebohou oběť - což je samozřejmě špatně. ()

Carodej_pes

Jákl akčním snímkem zaplnil zející díru na poli české kinematografie a taky se mu podařilo český lid přinutit nad celým případem znovu přemýšlet. Ale co je důležíté: hraje na city, nikoli na fakta. ()

Perfo

Vynikající český akčnák, který překvapí výbornou kamerou a skvělým výkonem Konstantina Lavroněnka. Pro hnidopichy a kryplšneky...tohle je mnohem lepší než SV...zkuste se příště na Kájínka dívat bez klapek na očích...Souhlas s Malarkey ()

lili6

Vzhledem k tomu, jak o tomto filmu všichni básnili, že předčil jejich očekávání, jsem šla do kina asi s větším diváckým nadšením, než kterého jsem nakonec dosáhla. Technicky to bylo dle mého názoru odfláknuté. Nejvíce se mi na filmu líbilo vystoupení Alice Bendové, byla úchvatná;) ()

Gore

Občas vadila kamera, ale jinak na český poměry dobře zvládnuté dílo. Herecké výkony zvládnuté na výbornou a režie Jákla velmi překvapila (už jen pro ten fakt, kdy mi jeden nejmenovanej herec z tohoto filmu v době natáčení osobně vyprávěl, jak Jákl totálně nezvládá režii a jak je ve skluzu díky tomu - je vidět, že člověk nemůže dávat na okolí a přesvědčit se sám. ()

arcticsky

Má radost ze slušně obsazeného ( mile překvapil Lavroněnko, Linda, oba Dlouzí a další ) a na české poměry dobře natočeného akčáku kalí představa, kolik bezmozků opět začne přemýšlet o spiknutí v této kauze.....A k Lavroněnkovi - doufám, že ho někdo opět vytáhne do nějakého českého filmu - je fakt dobrý... ()

RomanHyde

Jak může dopadnou film který točí "kaskadér"? Vcelku dobře. Kájínek je taková lepší "televizní" dramatizace. Skromný rozpočet se snaží zastřít zajímavými exteriéry, efektní kamerou a razantním střihem. Jednoznačným plusem jsou herci, kteří tak film vytahují z podprůměru. Hlavně Vilhelmová je vynikající, pozadu nezůstává ani Lavroněnko. Svou poslední životní roli si zde výborně vystřihl Vladimír Dlouhý a jeho slizský a zákeřný "mafián" je opravdu uvěřitelný. Dalším bonusem jsou taky informace, které získáte a o kterých se až tak moc nemluvilo, pokud se o tuto kauzu zajímáte. Mínusem filmu je jednoznačně až překotné chtění vytvořit dojem "americké akčňárny", kdy se používají táhlé nájezdy kamery s razantním střihem, flashbacky a to vše vypointované hudební složkou, která je ovšem až příliš podlízavá a místy přebíjí dění na plátně. Noidova muzika byla spíše rušivým elementem, a na jisté pasáže filmu kladla až převeliký důraz, snad jako by divák byl opožděný a hudba jej měla dokopat k emocionálnímu prožitku, který se na plátně právě moc nepovedl. Můj dvouhvězdičkový dojem navyšuji o jednu za sympatický pokus a rozhodně né nadarmo vystřelený náboj. Snad dopomůže Kájinkovi alespoň trošku k zadostiučinění. ()

memoman

Příběh nejznámějšího českého vězně Jířího Kajínka ve videoklipovém podání a s pár skromnými akčními scénami. Na české poměry rozhodně nadprůměr. ()

sedlo03

Nejlepší česká kriminálka od dob samostatného Česka. Aspon co já jsem viděl. Mělo to spád, skvělou režii a taky propracovaný příběh. Ted už jenom spekulovat nad tím, kolik toho je pravda. ()

MatyM

Určité prvky jsou pro potřeby filmu tak dokonale americky fiktivní, až se divák pousměje - třeba samotný fakt, že Lavroněnko je víc Kajínkem, než sám Kajínek, vypadající jak bodrý strejda z Vysočiny. Co krapet uhodí do očí je fakt, že se na pozadí deseti let (2000) objevuje velká spousta historických nepřesností, převážně technického rázu (Motorola Razr V2, Sony Vaio, logo Novy, vysílání v HD, širokoúhlé televize, Volvo s60, ale také detaily jako zlatý hattrick a na rok 2000 až moc prošedivělý Josef Klíma). ()

Tochal

Postsynchrony, postsynchrony / ach vy hroby českých filmů / oprátky závratě doby / šibenice stlouklé z jilmů / protrhlé zástěny zloby / a prouť času zlomená. // Podle stínu vzaté hlasy / v křehká lana spletená / oprátek závratné časy / a jilmová polena. // Postsynchrony, postsynchrony / marné snahy, marné skony / a odřená kolena. ()

panmroz

Kameraman Brabec je zřejmě technicky i zkušenostně nejlepší český kameraman, o to větší škoda, že se nepokouší o jakýkoliv svůj rukopis. Co film, to jiná inspirace (teď třebas ty legrační zoomy alá Battlestar). Jinak celý film přináší svébytný pohled na tento hojně medializovaný případ, ovšem s onou prvoplánovou "hrou na pravdu", ze které to všechno tak jaksi nepřijemně trčí. Herci si hrajou to svoje, vizuál dostatečně třeskutý, zřejmě první "film-produkt" české kinematografie. Uvidíme, který případ by mohl táhnout v dalším Jáklově projektu. Michal David. Zřejmě. Michal David celovečerně! ()

Gagner

Z celého filmu je cítit, jak se snaží hrát si na americký akční biják, bohužel chvílemi to je až parodující a tím film ztrácí. ()

Greg25

Na české poměry je způsob točení i akce (to je snad poprvé, co lze napsat slovo akce s českým filmem) až neskutečně věrohodná a strhující. Má to atmosféru. A ačkoliv akce připomíná 90. léta v amerických filmech s nižším rozpočtem, tak na to kašlu, protože ačkoliv je patrný vliv západního způsobu točení neztrácí to zároveň šmrnc vlastního pohledu a způsobu točení. Na české poměry absolutní pecka. 80% ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý