DJether

Očekával bych spíše více nezávislý pohled, takto jsem měl pocit, jako by se film snažil glorifikovat Kajínka. Není sporu o tom, že jsou v případu jisté pochybnosti, ale přesto bych se držel trochu zpátky. Ale budiž, snímek rovněž odkryl nějaké méně známé skutečnosti (o jejichž věrohodnosti však nevím nic, takže je nehodnotím). Místy má film slušný spád a hodnotím kladně snahu českých filmařů o natočení akčního filmu, avšak ryze akčních scén zde mnoho nebylo, a tak místo nich tvůrci používají naprosto nesmyslně roztřesenou kameru v jinak klidných dialozích, kde se to absolutně nehodí a k čemuž v danou chvíli nesedí ani hudba, celé to pak vypadá jako levný seriál z produkce Novy. Snaha o autentičnost je patrná ze záběrů z doby vraždy (tedy 1993), avšak doba Kajínkova útěku (2000) je zasazena do současnosti: automobily, SPZ i mobilní telefony jsou totiž mnohem novější (řekněme dnešní), přesto se autoři snaží divákovi vnutit skutečnost, že se jedná o rok 2000 tím, že pustí úryvek z MS v hokeji (památná věta Roberta Záruby: "Vítej zlatý hattricku" - ta však pochází z roku 2001). Možná to nejsou velké chyby, ale zkrátka jsou to momenty, kterých jsem si na první pohled všiml. Asi jsem příliš náročný divák, ale Kajínek je pro mě zkrátka málo. 50% ()

teseth

Nějak jsem nepochopil proč se tvůrci snaží ze Kajínka udělat svatého. Vesměs vše co proběhlo ve filmu mělo nahlodat svědomí všech zúčastněných, smýt vinu kajínka a pomoci k obnově procesu. Nebo se o to aspoň film podle mě snažil. Co ale mi vadilo na tomhle béčku nejvíc jsou kupodivu herecké výkony hlavních hrdinů a hromada hloupostí co se ve filmu objevila. Jediná světlá vyjímka je výkon bratrů dlouhých. I když místama hodně přehrávaný. ()

Angelie

Kauza Kajinek me vzdy zajimala, tady jsem si ji mohla prohlednout pekne ve filmu a velmi me to bavilo, celkove se mi film libil i herecke podani, Kajinek byl podle me zahran skvele. Film ve me zanechal plno ruznych dojmu avsak ne negativnich. V kine jsem byla zaborena do sedacky a hltala kazdou minutu filmu. ()

sarianna

Na české poměry solidně natočený akční film, kterých se u nás moc netočí. Film má spád,člověk se nenudí, i když ví, jak to dopadne. Na druhou stranu mám dojem, že film rozhodně není nestranný, a že nám tvůrci místy velmi usilovně vnucují svůj názor. Konstatntin Lavroněnko podal dobrý výkon,ale podle mě se na Kajínka moc nehodí, zdálo se mi, že postavu pojal moc jako drsného, nemluvného amerického akčního hrdinu. Co považuju ve filmu za naprosto zbytečné, je sexuální scéna s Alicí Bendovou, která je zde snad jen proto, abychom si Alici mohli prohlédnout v akci. Trochu mě iritoval i Václav Noid Bárta, který se sice svým vzhledem na ostříleného kriminálníka hodí, nicméně nechápu, proč musel být neustále polonahý. Asi ze stejného důvodu jako Alice. ()

kecka007

mě to teda bavilo. Pohled na Kajínka je ve filmu stejný jako můj pohled na Kajínka ve skutečnosti.Hlavní hdrina byl vybrán skvěle a hudba je výtečná. Na to že je to český film je výborný.Je napínavý,je akční,je hudebně dobře podložený a alespoň moje osoba celou dobu sympatizovala s hlavním hrdinou. 5* ()

Morin

Příběh ze kterého se určitě dalo dostat více. Dobře natočeno, skvěle dokumentováno, avšak pořád mi v tom něco chybělo. Celou dobu mě film zajímal a herecké výkony hlavních aktérů byly skvělé. Určitě se těším, až si pustím za čas znovu. Dle mého moc americká úprava ale celkový dojem pozitivní. ()

ko.mi

Nečekal jsem moc a byl jsem milě překvapen! Trochu mne zamrzela pasáž, kdy Kajínek utíkal z Mírova. Tady bych tomu možná dal více času, protože i díky tomu se o Kajínkovi mluví. Jsem rád, že se Petr Jákl do toho vobul a začal i v čechách dělat filmy tohodle stylu! ()

Motherlovebone

Pěkný pokus, dokonce nečekaně pěkný. Jedna hvězda za pěkný pokus, druhá za romskou holčičku, která vezme Tatianu za ruku a ukáže jí, kde bydlí pan Vlasta. V reálném světě by ji řekla: so kames ty pyčo a probodla by ji nožem :D ()

danio

Ty vztahy mezi policií, justicí a podsvětím jsou děsivé... Celkově by mi film vyšel na průměrné tři hvězdičky, ale že se advokátka snad ještě Kajínkem nechá sbalit, to fakt filmaři přehnali... ()

gizi

Jistě má pravdu ve svém komentáři zdenny, já to ale tentokrát tak detailně neřeším, i když jsem si samozřejmě vědom, že reálné to není - ono by to pak taky nebylo tak zajímavé. Já jsem od filmu moc nečekal. Prvních asi 30 minut jsem to chtěl i vypnout, ale vydržel jsem a musím říct, že se film rozjel. Líbilo se mi především to, jak tvůrce ukázal možné nitky policejní mafie a zkorumpovanosti u nás - v tom si myslím je snímek dost reálný a to je pro mě podstatné. Co je ovšem otřesné, to je hudba. Celkově 65%, 3.12.11. ()

zjs

Jak si tu čítám recenze, tak se mi zdá, že pro mnohé byl ten film moc reálný, než aby to zvládli ocenit. Žádný grandiózní stupňování a finále a dokonce předvídatelný. Fascinuje mě jejich překvapení, protože proces přeci známe, tak jaké překvapení jste čekali?? Law Abiding Citizen dostat o 10 procent více, přitom reálný byl o 50% méně. Se mi zdá, že čeští diváci odkojení americkým pojetím filmu už nic jiného nepřijmou. Uživatel Malarkey to ale už napsal, jen nemusel být tak sprostý! Hvězdičku jsem přidal, vždyť je to náš akční napínavý thriller, nevídaný! ()

pogoman77

Film, který má přesah asi tak stejně jako průměrný dokument o konspiračních teoriích o 11. září. A to honění americké stylovosti bylo fakt na prolisk. ()

Phoeniyx

Docela zajímavý film mírná ukázka že v ČR je všechno postavené na hlavu ze začátku film vypadal docela nudně ale po chvíli z toho byla docela fajn detektivka která mě oslovila ale mistrovské dílo ne spíš průměr ale vystihuje to dnešní situaci v politice, policii a bůhví kde ještě.. ()

Sathine

Brala jsem, že tento film mě do této kauzy seznámí a byla jsem trochu vyvedena z omylu. Sice ani předtím jsem se o tu kauzu nezajímala, ale něco málo jsem věděla a myslela jsem, že díky tomuto snímku to pochopím více. Co se týká příběhu, tak musím říct, že mi zde také vadilo, jak bylo čím dál víc poznat, že pravý Kajínek všechny dostal na svou stranu. Já osobně si myslím, že je šikovný psychologický manipulátor, který dokáže tak dokonale zapůsobit, aby všechny přesvědčil o tom, co si myslí on. Ale přiznávám, že při vyšetřování bylo hodně nejasností. Co se týkalo pojetí filmu jako takového, tak bylo sice vidět, že se snažili inspirovat americkými filmy, ale nepůsobilo to až tak nepatřičně. Jen některé scény tam byly opravdu navíc. ()

Akrub

Asi nemá smysl film záporně hodnotit za to, že hodně nahrává Kajínkovi, protože nikdo pořádně neví, jak to ve skutečnosti bylo...nicméně to tím ztrácí nějaké to vypravování dle skutečné události. Ale dívatelné jako jedna z možných variant to rozhodně je... ()

CradleSKS

Tento film mi prijde jako uplna fraska, mozna byt to nejaky snimek, ktery by nebyl vazany k nejake skutecne udalosti, stal by aspon trochu zato. Sice autor pise, ze je to napul fikce, ale mne to prijde hodne spatne, bud to ma byt fikce uplne nebo se drzet skutecnych udalosti a ne z toho udelat neskutecny mix, kde se divak stezi dozvi kdo opravdu Jiri Kajinek je. Plus muze mit film na snaze o akcni pojeti ve stylu Holywoodu, velmi dobre zasazena postava Novotneho, ktereho vyborne zahral Vladimir Dlouhy, ale jinak nic. I neverohodne jsou materialy a vybava, ktera se pouziva, napr. telefony, ktere maji se v te dobe nepouzivali, elektronika v bytech taky neodpovida dobe, atd..mozna jsem cekal od filmu neco ve stylu skutecneho pribehu Jiriho Kajinka, proto tak zaporne hodnoceni, ale ani kvalitativne me film nezaujal a povazuji ho za beckovy.. ()

Parsek

Kajínek má skutečně spád na české poměry až nebývalí, nicméně odhaduji, že nebylo vyhnuti, protože scénář je velice slabý, až povrchní. Navíc jakoby se film topil mezi žánry, takže to není ani akčňák, ani krimi, ani erotický thriller a už vubec ne bigrafický snímek. Ale jednou se na to podívat dá. ()

ricky4

Pěkný film dokumentujici zajímavý příběh nenásilnou koukatelnou formou. Hodnotím ho jako jeden z nejlepších českých filmu posledních let, konečně jsme dokázali vyprodukovat něco jiného než nekonečné pohádky se stejným námětem a "věrohodnými" hereckými výkony. Na kajinkovi se mi líbí atmosféra která asi správně dokumentuje 90.léta. dále herecké výkony a některé scénky. Minusem je asi to, že režisér až příliš okatě věří v kajinkovu nevinu, ačkoli to není úplně objasněne. 75% ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý