Gagner

Z celého filmu je cítit, jak se snaží hrát si na americký akční biják, bohužel chvílemi to je až parodující a tím film ztrácí. ()

Greg25

Na české poměry je způsob točení i akce (to je snad poprvé, co lze napsat slovo akce s českým filmem) až neskutečně věrohodná a strhující. Má to atmosféru. A ačkoliv akce připomíná 90. léta v amerických filmech s nižším rozpočtem, tak na to kašlu, protože ačkoliv je patrný vliv západního způsobu točení neztrácí to zároveň šmrnc vlastního pohledu a způsobu točení. Na české poměry absolutní pecka. 80% ()

bolan

To, že se neustále marně snažíme udělat film, který by se podobal světové akční produkci mi ani tak nevadí (třeba se to jednou povede), ale glorifikování člověka, který skutečně není takový bourák, jak se nám film snaží namluvit. Nehledě na to, že film člověku vyloženě cpe jeho nevinu. ()

Spiizy

Já vám nevím, ale zkrátka na každém kroku cítím Jákla alá Hollywood. Tím mám na mysli udělat z českého vězně hrdinu, který byl neprávem zatčený a vše to obléknout do pěkně padnoucího obleku. Víc bych se k tomu hodil styl dokumentu, který by pouze nestranně popisoval a divákům přibližoval příběh jednoho muže. A co mě až provokovalo, bylo neustálé opakování určitých důležitých faktů případu, aby náhodou divák nezapomněl, ale ten snad IQ pod 70 nemá, aby to musel slyšet 5krát během filmu. Čekal jsem mnohem víc, ne pouze slabou obhajobu Kájínka. ()

Rýža

Mediální partneři Blesk a TV Nova ... je snad potřeba ještě něco dodávat? Ta novodobá česká tvorba mě fakt děsí čím dál víc. A k tomu servírování příběhu? Škoda slov. Brr, jednomu by ho bylo nakonec ještě líto, takovýho "správňáka" . ()

crozet

Pochvala za osobní odvahu a patrně i (dosud zacloněný) talent a osobní schopnosti autora natočit nekompromisní žánrovku, která v Čechách moc nemá tradici ve filmu, kultuře i národní psychologii. Ano, obrazy sice občas atakují hranici klišé, ale pro žánrovou relevanci se mi nelíbí jejich laciná kritika. Pokud byl Jákl skutečně hlavou celé exekutivy, jak titulky naznačují, nutno říct, že jako režisér podal nekompromisní a profesionální výkon - povšimněme si relativní autenticity konfliktních a dialogických scén, kamerového vedení a vůbec solidních hereckých výkonů (škoda špatného dabingu B. Lindy, jehož castingové angažmá je taktéž trochu problematické). Paradox morálního vyzdvižení zločince Kajínka samozřejmě pomíjím a vnímám ho jako přirozený a těžko opomenutelný princip výstavby příběhu. ()

Bukk

Kdysi z kina (jak ten čas letí) jsem odcházela a kladla si spoustu otázek. Bohužel ne ohledně filmu, ale samotné kauzy. Na tu se film snažil nahlížet z prapodivné perspektivy a ve finále mi to bylo k ničemu. Jako jeden z mála zdárných pokusů na lepší akční film si Kajínka cením, už si ho nepustím a budu čekat, jak to vše dopadne v reálném životě. ()

kamil.i

Víťazstvo atraktívnej formy nad obsahom. Konšpirácia síce zozačiatku zaujme, ale je mimoriadne priehľadná a po čase unudí. Nezaškodilo by trochu viac zahmlievania, aby príbeh dostal reálnejšie kontúry. To isté platí v prípade Kajínkovej kriminálnej povahy. Heroizovanie je v tomto prípade neprimerané. Škoda, že keď príbeh maximálne vygraduje, v zápätí skončí. Akoby nemal záver. Inak je to slušný filmársky počin. ()

Miloš

Kajínek je "jen inspirovaný" skutečnými událostmi a s realitou si hlavu neláme a nemá s ní nic společného. Stejně tak je "jen inspirovaný" akčními a exploatačními filmy - s nimi toho má společného trošku víc. Škoda rozvleklosti a nerozhodnosti, se kterou se potácí někde mezi Nahotou na prodej a Sametovými vrahy. ()

xxSmoldaxx

Né všemu se dá věřit, ale jako osvětlení Kajínkova případu to pro obyčejného diváka stačí a tím to o plní svůj záměr. Co se mi vybaví jako první jsou špatné herecké výkony zahraničních herců a nadrámcové výkony bratrů Dlouhých. Jo a také příšerný zvuk , který ovšem mohl mít na triku kinosál. Nic víc, nic míň. 63% ()

Money_too

Z prvu bych chtěl podotknout, že nejsem příznivcem Jiřího ,,Robina Hooda" Kajínka, který chudým dává a bohatým bere...Za krádeže a pokusy o útěk si svých 12 let odseděl oprávněně. To že na jeho případu něco zvláštního je,to se snažili ukázat i tvůrci filmu. Bohužel mnohdy dělají z Kajínka Jánošíka této doby,což mi přijde až moc idealistický. Kamera Brabce neustálená, střih nebyl nic moc. Ale ! Noidova hudba se opravdu povedla a myslím,že ve filmu byla ve správných chvílích na správném místě. A samozřejmě výkony Lavronenka, bratrů Dlouhých a i Vilhelmové byly ozdobou a jedinou výhodou tohoto filmu. Shrnutě,na české poměry kvalitní film,který ale postrádá tu osobitost. Sametoví vrazi jsou prostě kvalitnější... ()

barteca

Silný part pro V.Dlouhého, skvostně odehraný, překvapení se konalo, o Kajínka šlo až v druhé řadě. Souhlas Malarkey . ()

CROWee

Chuck Norris, Michael Scofield, Rocky Balboa, Rambo, Superman, Batman, Simir Gerchan, James Bond, ano, všichni tyto jsou proti Jiřímu Kájínkovi břídilové... :-) ()

elisheva

Tomuhle filmu lze vytknout hodně, ale celkový dojem tyhle chyby zadupává postupně do země. A než se nadějete, je konec filmu a vy jen sedíte, mlčky. Kdyby tam nehráli i čeští herci, tak bych se šla klidně hádat, že to je zahraniční film. Už ten začátek napovídá, že tohle tady prostě ještě nebylo! Nakonec musím moc pochválit herecké výkony. Konstantin Lavroněnko je tak charismatický, až se mi při detailnách záběrech rozbušilo srdce. Navíc ho dabuje jeden z nejlepších českých dabérů. Boguslav Linda byl taky výborný, dabing nedabing, navíc se mi jako pár s Taťánou opravdu líbili. Kromě bratrů Dlouhých musím ještě pro mě nečekaně pochválit výkon (i když jen velmi krátký) Deany Horváthové - Jakubiskové. ()

Saur.us

Nepovedený pokus o efektní thriller ala USA, který do diváka hned od začátku pumpuje všechno přehnaně se spousty pseudocool momentů, rychlých střihů, spomalovaček, rozklepané kamery. Zůstaňte u pokojné kamery pane Brabec. Noid s jeho pokusem o "hustej soundtrack" taky dost pohořel, sám jako herec dopadl stejně jako jeho hudba. To Lavroněnko je jiný kafe. Je vidět, že tenhle rus už má něco za sebou a předvedl velice charismatický výkon. Tatiana "Rexona" Vilhelmová nezklamala ani nenadchla a když už nic, tak aspon ukázala přednosti. Chtěl jsem říct prsa. Odrovnala mě Alice Bendová, tahle mamina se ve filmu sice moc dlouho neohřála, ale za to předvedla pár komických chvilek v čele s přeřezáváním lana a štrůdlem (to je vlastně ten pár). Jako nejsvětlejší chvilku beru útěk z Mírova, kde tvůrci konečně využily všechny neduhy, které jmenuji na začátku, naprosto správně. Ale jedna scéna nestačí. Suma sumárum: Velice nevyvážený film, balancující mezi kvalitou a kvantitou. Jákle juniore, vraťte se ke kaskadérům; pane Brabec, vraťte se k artu; pane Lavroněnko, vraťte se do Ruska a paní Bendová, vraťte se do seriálů (i když postelovky (na sektorce) umíte pořád dobře:)) a pane Kajínek, zůstaňte v lágru. Slabá 3 Pozn.: velká škoda, že Vladimír Dlouhý hrál jeho poslední koncert zrovna v tomhle. ()

dawe787

Kajínek je po dlouhé době podařené kriminální drama, které splnilo očekávání lidí, kteří si z kina odnesou dobrý zážitek. Stačilo trochu klopýtnout a mnoho věcí by šlo už jiným směrem. Překvapilo mě, jak je Kajínek ukazován v lepším světle, ale pokud je nevinný, budiž mu je spravedlnost souzena. Lavroněnko byl vzhledem k podobě docela vhodný adept a hvězdy typu Vilhelmová, bratří Dlouzí správně okořenili tento snímek. Svou roli dobře zahrál i Václav Bárta, který ukázal, že je v něm i herecký talent kromě hudby. Bendovka si zahrála roli tuctové paničky z paneláku a jak se všude psalo o šílených erotických scénách, tak jsem docela čuměl jak byly krátké, že manželka ani nestačila říct ať odvrátím hlavu :-) Tento film doporučuji a je to pro mě takový mladší bráška Sametových vrahů. Stále si říkám, zda tvůrci nepoužili stejnou metodu přibarvení hudby, když Doležal plachtil vzduchem ve svém autě mimo rozestavěnou dálnici a také si říkám, jak by téma zpracoval režisér Svoboda. Každopádně klobou dolů p. Jaklovi a jeho skupině. Ještě si musím dát dokument o Kajínkovi:-) Čtyři a půl nejde, takže dávám za pět! ()

THE_Joko

Hollywoodsky akcny thriler natoceny a zostrihany partiou ucnov, stredneho odborneho ucilistia odevneho na dosluzujucom Notebooku! ()

KoleckoR

Žádná sláva. Co dokáží udělat media z pravomocně odsouzeného vraha - chudinku, ne-li národního hrdinu. A z již tak pošramocené pověsti policie udělají ty největší zmetky. A tenhle film tomu moc nepřidal. ()

pirko7

Přiznám se, že o Kájínkovi vím jen to podstatné. Takže nemůžu říkat, že je dobře že se tenhle film natočil. Ale to, že je to český film se mi nechce věřit. Obvykle jsou naše filmy dost chudé a úplně jinak dělané. Tenhle byl perfektní. Po všech stránkách. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý