Hanys_

Tušil jsem, že tohle žádná scénaristická perla nebude, ale v podstatě tenhle film drží nad vodou pouze ten západní look, Lavroněnko a oba "Dlouzí" a zajímavá leč po čase nudící Noidova hudba. Děj je jednoduše šílenou slátaninou a popravdě to, že všichni alespoň okrajově známe případ Kajínek, filmu spíše škodí. Možná bych uvítal přesnou rekonstrukci případu, než tuhle pohádku, která míchá kupu filmů dohromady (ikdyž zručně). 5/10 ()

MareT.

Ale jo, já mu tu 4 hvězdu dám, proč by ne. Nejsem moc rád, když se v hodnocení nechávám ovlivnit fakty typu "takový český film tady ještě nebyl" nebo "i když je to český film, tak vypadá jako hollywoodský"...Ale tentokrát se tohle nedá opomenout. Hudba, herci (až na některé trapné vyjímky) a pro mě především kamera nabizí opravdu nevšední "český" zážitek a já si vždy přál, aby to někdo konečně u nás zvládl a nebylo by to trapné. Bohužel zmatenost scénaře je očividná a místama se v ději ztrácí i ten snad nezasvěcenější do případu, ale jinak to Jákl zvládl celkem dobře na to, že je to kaskadér a mizerný herec. ()

Reckon

Na české poměry velice dobrý akčnák, který nejvíce vydělává na přítomnosti kvalitních hereckých výkonů v čele s Vladimírem Dlouhým. Jákl svou prvotinou určitě potěšil, což je pro mě docela překvapující. (6/10) ()

Kalper

Překvapivě koukatelný film. Má švih, kamera je při akčních scénách příjemně roztřesená a děj (i když není příliš bohatý) se nikde nevleče. Upřímně řečeno, těším se na příští Jáklův film. ()

ruhebitte2010

Film se snaží být cool, ale tím jen zakrývá toporné dialogy, většinou ne zrovna uvěřitelné herecké výkony a vlastně i hodně špatný scénář. Nenechte se zmanipulovat tímto filmem. ()

Kovaja

Můj názor je že kdyby byla delší stopáž tak by se z filmu dalo vybouchat víc.Tempo se mi zdálo až moc rychlé,chtělo si to trošku víc pohrát s detailama ale i tak se jedná o dobrej kousek a musim říct že sem se nenudil:-))))Hlavní postava fakt frajer. ()

zbysik

Dobře jsem se pobavil. Jákl si musel dát před natáčením celou první sérii Útěku z vězení a pak během natáčení zřejmě sjížděl další série. Některé scény mi přišly doslova vykradené, jako např. rádoby drsnej bachař, kterej dopadení Kajínka vnímal jako silnou osobní záležitost; humbuk spoluvězňů při doprovodu Kajínka do své cely; poblázněná Vilhelmová, ve filmu hrající prý advokátku či co, ale ve skutečnosti je její postava snad ze všech nejvtipnější, ale tak chápu ji, co by jiná žena neudělala, aby získala srdce takovýho charaktera a štramáka, jakým Jirka Kajínek bezesporu je :) ()

cab

Do urcite miry prekvapeni z ceskych luhu a haju v podobe moderne podaneho proflakleho pribehu podle skutecne zijici postavy. Postava nese nazev Kajinek a kdo ho z Ceska nezna jako by nebyl, nebot se jedna o nejznamejsi osobu sedici v zalari. Proc je tak slavny? Nejzasadnejsi je jeho utek z Mirova a jeho mlada a ambiciozni pravnicka, protoze duvodem jeho uteku bylo na sebe upozornit, aby se mohl dozadovat obnoveni preliceni, ktere by prineslo nove dukazy prokazujici jeho castecnou nevinu. Presne o tom je i film a vysledek vyzniva vitezne pro cloveka, ktery neni zadne nevinatko, ale vrazdy by se pry nikdy nedopustil. Nejvetsi plusove body se musi pricist reziserovi (znamy kaskader Petr Jakl), jehoz Kajinek je zaroven i jeho debutem na filmovem platne, dobre typove obsazenym hercum a modernimu strihu, ktery slibuje akcni film v nasich koncinach nedostatkovy artikl. Ve vysledku se spise jedna o na ceske pomery opravdu akcnejsi, ale porad jenom autobiograficke drama dobre kvality. 70% ()

dopita

111 minut vzduchoprázdna. Filmu čouhá sláma nejenom z bot, ale odevšad. Je trapné sledovat počínání (amatéra) Petra Jákla, který nedokáže natočit smysluplnou scénu ani rozhovor dvou postav. Film je plnej lacinejch gest a všelijakých audiovizuálních vychytávek (rychlej střih, nezvyklý úhly kamery, různý obrazový filtry, zvukový efekty…), které ale svojí zbytečností a samoúčelností vyvolávají spíš smích - na to mě Jákl rozhodně neutáhne. Jedna hvězdička za herecké výkony Tatiany Vilhelmové a Vladimíra Dlouhého, ovšem i oni jsou občas bezradní. Druhá za solidních posledních asi dvacet minut, teda solidních v porovnání s předchozím utrpením. Moje zklamání pramení taky z toho, že tenhle příběh měl obrovský potenciál a Jákl ho suveréně zazdil. ()

Fantomas92

Nehodnotím z hlediska pravdivosti ale z hlediska filmového. Vladimír Dlouhý hraje výborně (i jeho postava je dobře napsána) a zbytek herců taky ujde. Jenom škoda, že si lidi myslí, že film je natočený podle pravdy. Ale to už je jejich hloupost. ()

L@cy

Na film sem šel tak nějak bez očekávání a bál sem se, co z toho díla vyleze... Byl sem sakra příjemně překvapenej... Když se nebudete zatěžovat tím, že jakoby před 10 lety sledují 50" LCD a surfujou na Sony Vaio, tak dle mého není co vytknout a kritika je zbytečná... Příběh mě chytil od 1.minuty a nepustil až do konce. Kamera, Hudba a herecké výkony .... SUPR, předevšim Lavronenko - Vilhelmová... No a jelikož nemám žádné výtky..... nezbývá mi než dát 5*, označit film za nejlepší český za poslední dobu, a vřele ho všem doporučit.... ()

Zik2

Konečný důstojný český thriller. Co se týče objektivity, tu opravdu hodnotit nemohu, o Kajínkovi vím jen to, že teď sedí asi tak šest kilometrů ode mě. ()

Foxhound#1

Nemůžu si pomoct, ale i když jsem tomu moc velký šance nedával, tak mě tohle Jáklovo prvodílko nepřišlo špatný. Ano, hollywoodský akční styl je z toho cejtit na míle daleko, ale u Jákla jakožto kaskadéra mnoha hollywoodských trháků se to dá pochopit. Příběh je laděn do noty Kajínkovým příznivcům, což mě osobně nevadí, ale trochu větší nejasnost bez konkrétního ukazování by neuškodilo. Film samozřejmě nadnáší herectví Vilhelmové a hlavně poslední role Vladimíra Dlouhého, kterému jeho slizká postava dokonale sedla, opravdu škoda že již není mezi námi. Když to celkově porovnám se Sametovými vrahy, je to o trochu slabší. Nicméně co se týče české kriminální a akční tvorby, je Kajínek po dlouhé době světlo v temnotě. Dávám 4, ale narozdíl od SV nejsou úplně čistý. ()

syphonn

Přijde mi, že si film Kajínek nezaslouží takovou kritiku, která se na něj povětšinou snáší. Pravda, občas se ve filmu vyskytly slabší momenty, viz lehce divná Jákl Vítová, neherec Noid, nebo technika nekorespondující s dobou. Ale z komplexního pohledu se mi film líbil. Obsazení Lavroněnka do role Kajínka byl velmi povedený tah, Tatiana Vilhelmová tradičně výborná (a taky ji to dost seklo). Nejvíc mě ovšem dostal výkon Vladimíra Dlouhého, roli tý policejní krysy zahrál fakt dost dobře, navíc v tom stavu, ve kterém se nacházel (#applaud to heaven#). No a "crazy" Alice Bendová ta byla opravdu vtipná :-) ()

Greny

Těžké hodnocení, Kajínek je film okolo kterého bylo nesmírně rušno a díky časté propagaci vešel do podvědomí diváků okamžitě - což je nesmírně skvěle zvládnuta marketingová stránka - na tomto filmu jsem se těšil na dvě věci. Kameru F.A. Brabce a scénář, kterého se ujal všeuměl Jákl. Výsledek? Je více než rozporuplný. Jestliže budeme film porovnávat s českými komerčními snímky, tak je to nadprůměr i přes svoji určitou vizuální zmatenost a příběhovou zvláštnost nebo americkou ujetost či možné chyby. Jak už bylo řečeno, tak film zaujme, ale to je díky neskutečně silnému námětu. Herecké výkony jsou přesvědčivé a práce kaskadérů excelentní. Ovšem z čistě filmového hlediska je to pro mě průměr. ()

dormouse

Tak jak jsem nechápala, proč všechny uživatele tak pobouřil Román pro muže, tak nechápu, jak se lidem může líbit Kajínek. Zcela špatný scénář, který si chabě vypomáhá zpomalenými záběry, zkresleným zvukem a klišovitým pojetím postav. Bohatý právník má vkusný byt a potvoru exmanželku, obyčejný policajt má byt plný fotek nahatých slečen. jak ubohé. Herecké výkony stojí za zmínku jen Vladimíra Dlouhého a Táni Vilhelmové, což tedy musím, promiňte, srovnat s Románem pro muže, kde hráli dobře všichni. ()

Rendiss

Každopádně nejlepší akční drama v českých dějinách. Až jsem se divil, co Jákl dokázal. Film je založen na faktech i na smyšlených věcech a je točen zpravidla tak, aby Kajínka zprostil viny. Asi každýmu je jasný, že v tom měl prsty, nevinej jentak nebude, ale Jákl to umí dobře podat. Film je na český poměry velice dobrej. Jen za tu jeho nevinu ubírám hvězdu. ()

Harapes

Když si máme přwsdstavit akční thriller,tak dobrý.Ale aby vznikl v české kotlině,no tak to musíme mít obavy...ale ne u tohoto filmu,kde velmi dobrá volba herce hlavní role byla tou nejlepší výhrou filmu Kajínek,kde hlavní představitel má neobyčejné charisma a role mu svědčí,,navíc podařená filmová hudba.která nás doprovází v boji vězně Kajínka a my sledujeme jeho příběh.Jasnej palec nahoru. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý