Diskuze

st.ranger

st.ranger (hodnocení, recenze)

Martrix: Je to o kompromisu. Může se jednat o něco, co ti je blízké, ale když je to ve výsledku kravina a ty z toho máš osobně špatný pocit, je lepší to zavrhnout. Dnes je faktorů na úspěch příliš málo, zvláště pokud se navazuje na něco kultovního a časem desítky let prověřeného. Většina remaků jsou stejně impotentní kraviny (Elm Street) nebo sázky na efekty a 3D (Souboj Titánů). Ve výsledku to jsou odpady největšího kalibru. Sice uvítám možnost prequelu, ale už teď vidím, že norská expedice se pozná jen podle vlajky, ne podle skupiny, která je opět komicky namíchaná podle stereotypních rasistických pravidel.

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

Mě celkem nedělá problém přijmout tento film jako preuel a nevidím důvod ho označovat za remake, ostatně remake by skutečně asi byl po mnoha stránkách jinačí než toto, každopádně, pokud si někdo řekne, že to remake není, pak si své důvody najde. Jak psal kolega Sabrewulf, ta hranice mezi oběma skupinama je tenká a je to jen o tom přijmout to, že jde o prequel a nehledat v tom podobnost s remakem...

Sabrewulf

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

Ono je ošemetné řešit, co je/není prequel, remake apod. Takový Evil Dead 2 je remake jak bič a stejně je označován za pokračování.

Martrix

Martrix (hodnocení, recenze)

misho87: taky jsem byl nadšený, že se někdo pustil do Predators a o to víc jsem pak byl naštvaný, když jsem viděl výsledek. Ono je to sporné, jestli být vděčný aspoň za něco( i když je to potom hnus, který dělá předloze, nebo pokračování spíš ostudu), co souvisí s kultem, nebo si raději dokola pouštět origoš. Asi by mělo pomoct říct si: JE TO JEN FILM :o)

misho87 (hodnocení, recenze)

sniper18: Neviem čo by s tým urobil Carpenter.. neviem či by to vypadalo dáko inakšie ako to, čo vyjde v októbri.. a to podľa teba by sa film dal považovať za prequel len vtedy, keby to točil pôvodný režisér? Herci samozrejme nie, keďže ide v tomto prípade o úplne iných ľudí.. ja som si za tie roky vždy predstavoval, že čo sa tak mohlo stať v tej nórskej stanici a síce moja fantázia fungovala na plno, veľa z toho čo som si predstavoval nedávalo veľa zmyslu :D však Thing útočí vždy tým istým spôsobom, a dej sa odohráva v podstate identickom prostredí, tak až tak odlišný priebeh tento film nemôže mať od '82 verzie..

sniper18 (hodnocení, recenze)

toomm: Preto som to aj spomenul. Lebo len o deji to podľa mňa rozhodne byť nemôže.

sniper18 (hodnocení, recenze)

misho87: Veď som to už hovoril, keby to točil Carpenter, alebo aspoň medzi tým nebol taký veľký rozdiel v rokoch, kde sa extrémne prejaví iný štýl atmosféry a efektov.

toomm (hodnocení, recenze)

sniper18: Je možné považovat vůbec filmy Zdeňka Trošky z poslední doby za plnohodnotné filmy? :-D

sniper18 (hodnocení, recenze)

toomm: Ako som povedal, neberiem ti to, ale pre mňa to teda len o deji rozhodne nie je. Iba tak pre zaujímavosť, keby napríklad Zdeněk Troška sa rozhodol natočiť prequel k Hviezdnym vojnám za nejaký jeden milión a dejovo by to na prequel sedelo, považoval by si ho za plnohodnotný prequel? Lebo ja určite nie, za nepodarený remake, ak by to malo plno spoločných znakov áno, ale plnohodnotný prequel v žiadnom prípade.

GigaPudding

GigaPudding (hodnocení, recenze)

toomm: ano to "nalezení" je podle traileru očividně úplně stejné jako z 1951 :)

misho87 (hodnocení, recenze)

sniper18: Chlape, ak by si mal úlohu urobiť prequel k The Thing z nórskej stanice, tak ako by si to urobil, aby to nikto nepovažoval za remake?.. však tento prequel má všetko čo by mal mať v tomto prípade -- však obidva filmy delí od konca prequelu do začiatku originálu iba pár minút, tak ja fakt neviem čo by si chcel mať v tomto prequely.. ja som DIE HARD fanúšik originálu a ako sa strašne teším na tento diel a zatiaľ mám z neho veľmi dobré pocity... ver, že tie zmeny čo by si ty urobil v tomto prípade, aby to viacej vyhovovalo tvojmu poľadu na The Thing prequelu, tak ver tomu, že takisto také isté veľké množstvo ľudí by protestovalo proti tvojmu pohľadu, ako teraz proti Heijningenovmu.. len si nepamätám, že by mal daktorý film toľko hadred už pred vydaním .. ja som rád, že v dnešnej dobe sa niekto rozhodol natočiť takýto štýl hororu ..takisto ako som bol rád za Predators

toomm (hodnocení, recenze)

sniper18: Samozřejmě že je plnohodnotným pokračováním. A že by se nezměnil horor, konkrétně slasher, bych netvrdil. Zkrátka jen říkám, že je to hlavně o ději.

sniper18 (hodnocení, recenze)

toomm: Veď Vreskot 4 má prakticky rovnaké obsadenie, režiséra a navyše tých 11 rokov nie je až tak moc, aby sa výrazne zmenil typ efektov a podobne, tak neviem, prečo si spomenul práve niečo, čo má všetko, čo som pred tým vymenoval. Ak by už Vreskot 4 nemal byť plnohodnotným pokračovaním, tak potom neviem, čo áno.

toomm (hodnocení, recenze)

sniper18: To je stejné jako považovat Vřískot 4 za remake, protože je natočen po 11 letech. Tohle podle mě nerozhoduje o tom, zda se jedná o remake, sequel nebo prequel.

sniper18 (hodnocení, recenze)

toomm: Nikomu neberiem, keď to berie za prequel, ale aby som ho ja bral za plnohodnotný prequel, tak to musí spĺňať aspoň jednu z tých podmienok, ktoré som spomenul. Čo to je za prequel po tridsiatich rokoch? Spĺňa všetky podmienky remaku.

toomm (hodnocení, recenze)

sniper18: Vždyť to jestli se jedná o prequel neurčuje rok natočení nebo to jestli to bude srovnatelné s původním filmem. Jde o to, že děj se bude odehrávat před tím než přiběhl pes (věc) pronásledovaný Nory do Americké základny. A už v traileru jsou záběry jak objevili mimozemšťana a oslavují převratný objev, zatímco ve Věci z roku 1982 měli prostě jen za to, že přišel pes. A jiné obazení by logicky muselo být i kdyby film vznikl v roce 1983. Však se jedná o úplně jiné lidi, kteří s těmi z Carpenterovy Věci nemají nic společného.

misho87 (hodnocení, recenze)

Scourge: Aj 30 dní dlhá noc mne osobne veľmi pripomenula The Thing, a vadilo mi to? Nie, ani náhodou.. ja neviem vlastne čo vy ľudia chcete od tohto filmu? Nadávali by ste aj keby sa snažili si robiť veci po svojom, a nadávate aj teraz, keď ide byť urobený v duchu Carpenterovho originálu.. čo také originálne sa dá urobiť, keď majú obidva filmy aj veľmi silnú dejovú postupnosť a odohrávajú sa v takých istých podmienkach.. však sa musia aj držať tých faktov čo už vieme z verzie '82.. mne osobne ide len o to, aby herecké výkony boli dobré, aby to malo atmosféru, triky dobré, aby boli tie udalosti k spokojnosti všetkých vysvetlené, a mnoho nových vecí tam aj tak ide byť, - či už len to, že tam idú byť ženy, že uvidíme viacej z toho UFA, pôdodnú podobu The Thing - aj keď vlastne nevieme, či to nie je tvar tvora čo ho asimilovali dakde v hlboko v galaxii - nové podoby smrti, a tak.. prostredie nedáva veľkú slobodu fantázií, aspoň nie takej, aby to nenaštvalo ľudí, že čo si to dovoľujú :D

sniper18 (hodnocení, recenze)

Ja to tiež za prequel nepovažujem, keď úplne iní tvorcovia s úplne iným obsadením sa rozhodnú po tridsiatich rokoch natočiť film, ktorý má takto výrazne niečo spoločné s iným filmom, kde bude zaujímavé porovnávať iný štýl budovania atmosféry a typy efektov, tak je to pre mňa remake v každom prípade. Dej síce bude trošku odlišnejší, ale to je aj prakticky v každom remaku. Keby to točil Carpenter, prípadne by to vzniklo len pár rokov po pôvodnom filme, tak by som to za prequel bral, ale takto nie.

Ampi

Ampi (hodnocení, recenze)

Scourge: A jak by jsi ty udělal remake nebo prequel? Pár rozdílů tam bude. Jak tu bylo napsano, bude tam pravděpodobně i vstup do vesmírné lodi a možná i další překvapení.

Ampi

Ampi (hodnocení, recenze)

Jakkob: Sice máš pravdu, ale zase za 2. světové války Němcům u Moskvy při určitých teplotách pod nulou zbraně. A plamenomet je víceučelovější. Třeba k rozmrazení zamrzlých kovových součastí, označení přistavací plochy. Někde jsem četl, že na nějaké základně, možná Concordia (Fr. - It.) měli plamenomet. Otázka jestli ho tam neměli pravě na připomínku Věci.

toomm (hodnocení, recenze)

Scourge: Tak předně by tam mělo být nalezení té vesmírné lodi ve které bude "věc" takže ten začátek by se měl docela lišit.

ClintEastwood

ClintEastwood (hodnocení, recenze)

Scourge: Tak uvidíme, až to tady bude. V obsahu je napsáno, že je to prequel, který předchází Carpenterův film. Ano, Norové. Pokud vím, tak film Věc (1982) začíná, tím, že Norové přiletí vrtulníkem a pronásledují "Věc".  Proč wow? Nechápu. Co by jsi tam chtěl jako mít? Je jasné, že se to bude odehrávat ve stejném prostředí.

Scourge

Scourge (hodnocení, recenze)

ClintEastwood: Prequel je to jenom proto, že nedostali práva na remake. Tzn. místo Amíků tam budou Norové +1 ženská, jinak to zatím vypadá do puntíku stejně, wow tak tomu řikám prequel -__-

Příspěvek byl smazán administrátorem.

ClintEastwood

ClintEastwood (hodnocení, recenze)

ondrej100: Pokud si aspoň trochu vzdělaný (po tvém příspěvku docela pochybuji) a umíš číst, přečti si aspoň obsah filmu, než tady začneš někoho urážet a nadávat do debilů. Je to prequel - úvod.

Scourge

Scourge (hodnocení, recenze)

GigaPudding: Arktida, Antarktida, to máš fuk, místo medvěda si klidně dosaď hejno agresivních tučňáků :)

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu