divak84

průměrná práce. bohužel ani jedna postava nestojí za sympatie, chladní seveřané jsou prakticky jenom do počtu, zatímco americká strana opět vítězí a to i v severské kombinaci. rýpnu si: zatímco kate spálí jednoho z mrtvých norů krásně na pečinku a divák to celé může sledovat, carterův černý buddy, který hrdinsky umírá, je spálen kate taktéž, ale už je nám pohled cenzurován... proč ? to se snad rejža bál nějakého obvinění z rasismu ? proboha žijeme ve 21. stol... ale zpět k filmu. v chladné lokalitě chaldné charaktery, ovšem carpenter svůj film udělal lépe v tomhle směru. nemám komu fandit. strašně se mi líbila závěrečná titulkovní fáze. takhle má vypadat správnej prequel - skončit přesně tam, kde sequel začíná. lekačky fajn, efekty jakbysmet, akce i rozjezd jsou plynulé. ovšem nic co by stálo za opakované pouštění... možná bylo vhodné zakomponovat některé hlášky z původního filmu a také aby si někdo zahrál šachy na chestmasteru. momentálních 61% je tak akorát.. film rozhodně neuráží jedničku, to ani omylem, ale není tak hororově laděný, což je pro mě škoda... finální přeživší osoba je pochopitelná, způsob jakým tato osoba přežije, je zase klasický hollywoodský standardizovaný klišoid ()

Nemik96

Je velmi obtížné tento remake hodnotit aniž by to člověka nenutilo srovnávat s původním filmem, proto se o to nebudu ani pokoušet. Věc Johna Carpentera z roku 1982 měla své kouzlo v atmosféře nikdy jste nevěděli odkud zrovna vyskočí a hlavně zoufalství postav když nevěděli kdo z nich je mutant, bylo mnohem silnější než v tomto remaku, ve kterém to je pojato o dost akčnějším stylem. Na druhou stránku to docela chápu, protože jde vidět že se filmaří na hlavni stvůře vizuálně vyřádili tak nam ji musí přeci ukázat vícekrát než 2x za celý film.Pokud jde o herce více se mi líbil Kurt Rusell než Joel Edgerton měl mnohem větší charisma počátku zase pomohla Mary E. Winstead. Starší verzi jsem udělil 4**** a počátku udělím taktéž 4 protože jsem se královsky bavil u obou jen u každého trochu jinak a nebudu ubírat hvězdičku jen proto že je to remake a ten přeci nikdy nemůže byt lepší než původní verze takhle to nefunguje:) ()

KoRner

Slušný remake (nie je to prequel ani sequel) bez lietajúceho taniera a nebyť niektorých nezmyselností, ktoré síce dotvárajú atmosféru, ale absolútne strácajú logiku by som uvažoval aj nad vyšším hodnotením. A záverečná medzitulková scéna s tiaživou psycho hudbou Ennia Morriconeho je podľa mňa to najnapínavejšie z celého filmu. Možno preto, že tam nie je tá ženská, ktorá všade bola, všetko vie a všetko dokáže, teda je viditeľne mimo podozrivých na rozdiel od originálu, kde hrdina nebol absolútne nik. ()

figgo jr.

Nová Věc je vlastně to samé jako ta stará jen v horším balení.Pobavit nebo dokonce překvapit může asi jen ty co neviděli tu původní. ()

bruceman7

Nakonec jsem se rozhodl své hodnocení z 7,5/10 po přečtení kupy komentářů snížit na 6/10. Je to sice efektově na výši, ale je nutno uznat, že přítomnost některých logických nedostatků (pitva apod) a nedovysvětlených záležitostí (kostičková? projekce? v mimozemské lodi apod) tomu na kvalitě ubírá. ()

666Carnage

Nebylo to tak špatné, jak jsem čekal, ale na Carpentrovu Věc to opravdu nemá! Jsem rád, že testy na zjištění neprobíhali stejně jako v původním díle a konec nebyl úplně špatný. Ale celkový dojem to na mě moc neudělalo protože tomu opravdu chyběla atmosféra. ()

Han22

Pět hvězdiček tomu nedám jen z principu, že to není originál, který byl o fous lepší a že hlavní hrdinkou musí být nějaká pipina místo macho killera jako byl Kurt Russel. Jinak absolutně bez výhrad - ledová pustina, zarostlí polárníci, plamenomety, vzrůstající paranoia a naprosto ultimátní efekty! Ty příšery byly jako z originálu, stejně nečekaně nechutné, odpudivé a zvrácené, akorát natočené v CGI roku 2011. A veliký plus patří tvůrcům za sekvenci z finálních titulků s vrtulníkem a psem. Kdo viděl originál, pochopí :). Takhle má vypadat výborný prequel, Ridley Scott se s Prométheem může jít zahrabat. Horor roku 2011. ()

iXtr3m3

Skvelé (pred)kračovanie úžasnej prvej časti. Atmosféru aj praktické efekty sa podarilo vystihnúť na jednotku a nebyť prvej časti, dám aj plný počet, ale z úcty k nej a k slabšiemu zbytočnému sci-fi koncu nechávam len silné štyri hviezdy, inak po technickej, atmosférickej aj obsahovej časti naozaj maximálne dôstojné previazanie s pôvodným masterpiecom. Naviac po toľkých rokoch od uvedenia stále bez konkurencie táto dvojica filmov. Najbližšie k nej má staručký Leviathan a všetky novšie pokusy ako napr. Harbinger Down a iné sú žalostne prežalostne ďaleko aj od Leviathana, nieto od Počiatku a už vôbec nie ešte od pôvodného filmu. ()

Finskej

Jako poctu původnímu dílu to lze chápat a snést. A když to srovnám např. s takovým Prométheem, tak klidně i tři hvězdy. ()

Adramelech

„A buďte opatrní. Nevíme, v jakém je ta věc stavu.“ Já bych tipoval, že mimozemšťan, který se po delší době hibernace právě vyloupnul z ledu, když mu vědci předtím vrtákem o průměru 30 mm odebrali vzorek tkáně, a následně proskočil střechou, bude ve stavu pěkně nasraném. A opravdu, když dojde k prvnímu blízkému kontaktu, tak ufon místo toho, aby se zástupcem jiné civilizace začal zdvořile konverzovat na nějaké intelektuální téma, třeba o kosmologii, fyzice, matematice nebo o umění, hned prvního člověka, kterého uvidí, okamžitě sežere. Reprezentanti lidské rasy však také nejsou žádné holé větvě a vesmírnou potvoru ugrilují v ohni. To je ovšem pouze začátek příběhu, jenž se teprve v tuto chvíli začne pořádně rozjíždět... – V pozadí scénáře cítím inspiraci Lovecraftovým románem V horách šílenství. ()

Dr.Horror

Pokud nesrovnáváte s geniálním Carpenterem, tak na holywoodské poměry je nová Věc nadprůměrný horor s obstojnou atmosférou, skvělýma trikama a vydařenýma lekačkama. Kdyby takto vypadal každý remake kultovního filmu, tak budu spokojený. 70% ()

MareT.

Jsou to takové 3 neutrální až lhostejné hvězdy. Originál jsem viděl a nic super extra to pro mě neznamená. Co oba filmy ale mají (jeden více, jeden méně) je, že oba těží z té husté atmosféry odloučení a podezření, kdo není ten za koho se vydává. Mohlo by se v tomto směru i přitlačit na pilu. Postav na "maso" je dost, ale vztah k nim mít nebudete (dokonce jsou si typově někteří dost podobní). Konec je moc sci fi na můj vkus, ale celkové vyznění je dosti průměr. NIc víc, nic míň. ()

pavlikv

Prequel se v téhle době předělávek a inovací vcelku povedl. Film sází hlavně na vizuál a zbytku není moc věnováno a o příběhu už vůbec ne. Pro mě je to čistě průměr s nádechem nostalgie. Rozpočet:$38miliónů I Tržby USA: $16,928,670 I Tržby celosvětově: $27,428,670 . 50%. ()

Sancty

Fajn nápad, čo sa asi tak mohlo stať na nórskej základni, bohužiaľ vyťažený už v 82. Ak niekto čakal čo i len dôstojný prequel Carpenterovho majsterštyku by si mal zložiť ružové okuliare a pozrieť na realitu priamo. To, že scenár bude pôsobiť akoby ho roztrhal a následne všakovak pozliepal samotný jeho autor sa dalo predpokladať (nato sme tu už mali dosť remakov, nie?), že s postavami resp. hercami to nebude žiadna výhra taktiež, ale že ma to zaujme a strávim v kine pohodovú hoďku a trištvrte by ma ani vo sne nenapadlo. The Thing je ako jazda nočným rýchlikom, za oknom vidieť všetko rozmazane a nejasne a tým pádom príťažlivo. Len jedna vec ma skutočne mrzí. Prečo je skupina zložená čisto mužskou osádkou tak tupá (pripomínam, že pracujú na výskumnej stanici, takže zrejme nejakú tú inteligenciu by pobratú mať mali), že po príchode vedkyne sa jej následné objavy zdajú ako neuveriteľne jasnozrivé? ()

VIPerson

Nebylo to tak zlý jak jsem čekal....sám za sebe můžu říct,že mám rád Cerpenterovu Věc a miluju filmy (a hry) odehrávající se v zasněženém prostředí a proto mě taky prequel ani tak moc nenaštval,ale nalákal mě na sebe.Ta změna hlavního hrdiny na hrdinku všechnoznalku mi moc nesedla,efekty jak už animatronické tak i CGI mě neurazily a celkem se mi líbily,zvukové efekty u vetřelců mi lahodily oušku,neb jich bylo pár použito ze staršího tatínka\synáčka?,hudba nejspíš jakási pocta Morriconemu,která i tady je v podstatě na samotný poslech neposluchatelná,ve filmu fungovala vcelku dobře....největší překvapení bylo celkem hezké navázání na starou Věc při závěrečných titulkách....ale co se stalo s naší McGyver hrdinkou to si nejsem jistý... ()

Hanys_

Když si vezmu jak dopadají remaky kultovních vyvražďovaček, tak The Thing je velice slušná pocta 80.kové legendě. Sice nemá Kurta Russella - toho mi ale dost připomínál Joel Edgerton a i ta atmosféra na mě nepůsobila tak jako u staršího bratříčka, ale i přesto se tady našlo pár scén, které opravdu stojí za to. A ten úplný závěr byl hodně povedený...6/10 ()

TheDude

Absence výraznější mrazivé a naléhavé děsivé atmosféty z Carpenterova 20 starého díla dělá z ženštějšího Heijningenova polo-prequelu další trochu nemastný film s nevyužitým potenciálem, těžce zastíněný svým předchůdcem. Brilantní hra s divákovým strachem funguje jen ojediněle a je do velké míry nahrazena téměř žádnou gradací a efektními triky, což u mě nemůže zanechat jiný dojem než tuhý arktický průměr. ()

Kalper

Od nové Věci jsem mnoho nečekal. Spíše převládala skepse nad očekáváním dobrého výsledku. A ejhle, ono se to docela povedlo! Triky jsou opravdu dobré a atmosféra mrazivé Antarktidy je vybudována precizně. Zamrzí jen, že si divák nestihne k postavám filmu vybudovat žádný vztah. Je mu tak jedno, kdo umře a kdo přežije (pokud vůbec někdo). Ale i přes tuhle nedokonalost dokáže nová Věc "pobavit" a zároveň nepošlapat odkaz původního snímku Johna Carpentera. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu