Paranormal Activity

• USA Paranormal Activity (více)

Poté, co se mladý středostavovský pár přestěhoval do domu na předměstí, jsou stále více zneklidněni přítomností někoho či něčeho, co může, ale nemusí být démonické. Každopádně nejaktivnější je to uprostřed noci, zvláště když dvojice spí…  V tomto hororovém příběhu plném nadpřirozena se strašidelný dům nikterak netají, že není spokojen se svými novými nájemníky. Katie a Micah se právě přistěhovali do svého nového domova v San Diegu v Kalifornii. Katie se zajímá o paranormální jevy a je přesvědčená, že íi zlí duchové pronásledují již od dětství. Micah je k podobným teoriím skeptický. Nicméně poté, co v domě stráví několik bezesných nocí, jelikož se odevšad ozývají podivné zvuky a dějí se opravdu zvláštní věci, začne Micah věřit Katiinu tvrzení, že je pronásleduje nějaký duch. Pár se obrátí na specialistu v tomto oboru, ten jim však neumí pomoci. A tak se Micah rozhodne vzít to do rukou sám a v domě rozmístí videokamery. Dvojice si také připraví speciální desku, skrze kterou se lidé snaží komunikovat s duchy, jenže netuší, že tento postup duchy hluboce uráží… (oficiální text distributora)

Pattrick

Já su spokojený :-), za ty peníze, natočte něco takového.. Místy jsem měl opravdu strach (sledováno cca 22:30 až půlnoc), ale nebylo to tak strašné, jak jsem čekal,i když jak nastala noc, jsem si říkal, a kurva, už zase .. správná gradace, správné vyvrcholení. Noční momenty byly vážně skvěle a tajemně natočené.. Solidní duchařina, která teda mohla dostat alepoň trošku více rozuzlení, více si pohrát, když hledali informace na netu, protože jsem to moc nepobral, proč vůbec, ale jinak jsem mile překvapený ()

doughnut

Závěry kinoverze a screeneru - podle nějž většina zde přítomných hodnotí - jsou diametrálně odlišné, v každém případě však jde o povedený horor. S odpadkem Blair Witch Project bych to raději vůbec nesrovnával - u Paranormal Activity jsem se bál, u Blair Witch Project jsem se pouze nudil. ()

stevkoI

Paranormalny mi tam bol hlavne ten dom.Naco, a odkial, je len dvom ludom taky velky dom.Uz len z toho by som sa bal...No ale spat,na Blair to nema ako tu uz bolo spominane a az na par scen ked som sa dokonca lakol som inak pokojne pozeral bez vacsieho napatia. ()

zichar

přál jsem si aby to už skončilo a aby oba zemřeli (což se naštěstí nakonec stalo). Kdybych dal kameru do ložnice svý tetě, která chodí v 55 ještě na rande naslepo, tak se bojim víc. ()

Pecca007

Začátek příliš natahovaný a tím pádem nudný. Scény ve dne jsou celkově nepromyšlený a nudný. Hlavní postavy působí jako blbci, protože svojí situaci skoro neřeší, ale všechny tyto nedostatky se ztlumí jakmile nadejde noc. Tady Orin Peli ukázal svojí fantazii a talent, a tak mě docela psychicky vydeptal. Já jsem nechtěl filmu nějak ubírat, takže jsem se díval po desáte hodině a do postele jsem šel docela psychicky zničený. Už jenom za tuhle skutečnost nebudu film špinit nízkým hodnocením. Jenom podotknu, že Orin Peli neudělal dobře, že všude vykřikoval, že je to smyšlené neboť by se na film pak diváci dívali úplně z jiného úhlu. 60 %. ()

Teddy11

Hodnotit tento film je velice těžké... na jednu stranu zajímavá kamera, jako ve filmu Monstrum(kamera se, mně osobně, moc nelíbí, ale něco do sebe to má), mnoho děsivých okamžiků u kterých jsem se opravdu bál, díky napětí v nočních scénách jsem se občas přistihl, jak mi pomalu nebije ani srdce... neustálé tikání očima po obraze, co se stane a čekání na "něco" mně prostě nemohlo nechat klidným, ani kdybych se snažil sebevíce. Všechno do sebe celkem logicky zapadalo a většina lidí by se v této situaci chovala stejně. Objevují se názory, že ta holka je naivní kráva a ten chlap sebevražedný idiot... tak to ale není, Katie je normální holka, která se jen bojí toho, co se stane a téměř se s tím nedokáže vyrovnat... občas jsem se i pobavil, např. když uvidí na záchodě pavouka. A Micah je člověk, co ze začátku něvěří ani své přítelkyni, ovšem postupem času, jak děj graduje a v noci se dějí čím dáje děsivější věci, všemu začne věřit. Chová se racionálně a odvážně. Ovšem na druhou stranu je tu spoustu nezodpovězených otázek. A díky tomu je mé hodnocení "pouze" na 4 hvězdách. Proč chtěla Katie zůstat doma a nejela do hotelu? Co se stalo s Micahem a tou dívkou, co přišla na návštěvu? Proč jim nikdo nebyl schopný a nechtěl pomoc s duchy, když je všude tolik "odborníků" na duchy a démony? atd. atd. ... Celkový dojem z filmu se mi díky těmto nezodpovězeným otázkám poupravil, ale v jádru to sice není nejstrašidejnější film v historii, ale nejstrašidelnější zakončení filmu v historii. Posleních 15 minut mě tak vyděsilo a zárveň překvapilo, že na to budu mylet ještě dlouho. Ovšem kdyby byl celý film jako poslední čtvrt hodina, nikdo by to nedokoukal a zřejmě by byl tento film globálně zakázaný. Ale ten konec je opravdu skvělý, za to stojí to dokoukat. Celkově je Paranormal Activity bezvadný film a určitě doporučuji zhlédnout. Nejlepší to bude třeba s holkou, co se snažíte sbalit, pokud jste kluk. Bude se k Vám hezky tulit a kdo ví, co může být dále:D;-) ()

cUtOR

Tisícové náklady, miliónové tržby. Tak to už hovorí samo o sebe. Výborná myšlienka a prevedenie typu BlairWitch, Karanténa na mne zanechala o to väčšie zimomriavky. K tomuto filmu sa ani nedá napísať recenziu bez toho aby som Vám ho pokazil. Takže radšej k nemu nebudem nič hovoriť. A tý čo to ešte nevideli, by som odporúčal to rýchlo skúknuť. Pretože tento film na mne zanechal stopy (psychicky som na tom ale dobre :P ). Už sa neviem dočkať na AREA 51 ()

mskarabeus

Film s tímto malým rozpočtem není vyloženě špatný, ale dělat z něj trhák ? Ani náhodou ! Že bych se u něj bál? Ani náhodou ! Zívačka, možná na konci se něco začne dít ale jen pro ty co mezitím neusnuli. ()

ondrab

Zaver filmu mi rapidne ubral na hodnoceni. Byl jsem byl po cely film napnutej jak guma od trenek, ale uplne posledni scena vysumela uplne do prazdna. Zavrsit cely film, ktery byl vicemenne o napnute atmosfere klasickou lekackou byl spatny napad. Blair witch rox. ;) ()

limited odpad!

Tenhle film si nic jiného než odpad nezaslouží. Je to celé tak ubohé a nudné, že je člověku líto ztrácet čas nad psaním komentů o takové sračce. ()

-rooney-

Dlouho jsem se těšil až se mě podaří snímek „Paranormal Activty“ shlédnout. Dneska ten den nastal, a musím říct že nechápu názory některých lidi tady.Jasně těch „lekacích“ scének tam moc nebylo,ale za sebe musím říct že napjatém jsem byl každou chvíli kdy se zpomalil čas na kameře do normálu. Herci mě byli sympatičtí, Micah byl statečnéj, v některých chvílích jsem si říkal že je to fakt blázen „ukaž se!, nic víc neumíš ty ****“ .. ale zase na druhou stranu každému jednou dojde trpělivost .. Hnedka po shlédnutí tohoto filmu jsme si vzpomněl na příběh o Anneliese Michel , dost děsivá představa že se něco takovýho může někomu přihodit. Jo a všimli jste si taky že když se něco začalo dít tak vždycky kolem třetí hodiny ranní .. ()

1DRAGON1

Tak tato snaha o haunted horor nevyšla. Atmosféra slabá, herci naprosto o ničem, strach nebo mrazení se u mě ani zdaleka nekonalo. Celkově ten film působí nedodělaně, nehotově, něco tomu chybělo. Záhadě Blair Witch nesahá ani po kotníky. Sledování tohoto filmu doporučuji jako vedlejší činnost při nějaké hlavní a záživnější činnosti. ()

Solinek

Sám v pokoji nebo ve dnou, všude tma a ticho, pak si pusťte tento film a nálada plná strachu je jasná! Musím uznat že snímek je velice povedený. Nejlepší scéna je jak jí duch vyáhne z postele...u toho jsem se málem zadusil! Film se mi velice líbil a několik dní jsem na něj myslel. Doporučuju! ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech