Do zdánlivě opuštěné chaty v horách se uchýlí parta mladých lidí, kteří si chtějí užít chvíle svobody v divočině. Netuší, že je místo pokryté sledovacími zařízeními a technickými vychytávkami. Ve sklepě narazí parta studentů na mnoho bizarních předmětů včetně starého deníku sadistické rodiny Brucknerů. Bohužel jedna ze studentek vysloví latinské zaklínadlo. Brzy se tak prázdninový pobyt v romantické chatě promění v brutální hon sadistických zombií na své kořisti a v boj o život mladých studentů... (TV Barrandov)

Warle

Chata v horách je dalo by se říci taková nová meta hororů. Je na ní vidět ohromné množství koncepce a inovace oproti jakýmkoliv starším kouskům. Největší vliv a zásluhu na tom má podle mě především komiksový šílenec a muž plna nápadů Joss Whedon. Ve spojení jeho scénáře, dobrých lokací a fajn hereckých výkonů v čele s celkem roztomilou a neznámou Kristen Connollyovou vzniká něco nového, co si určitě zaslouží pozornost. ()

palo272

Ak neprinesieš predpísanú obetu, celý (fikčný) svet sa rozpadne, Joss Whedon, Drew Goddard to vedia a preto na jeho ruinách z dostupného materialu stavali... Kto by si chcel natočiť horor, tu má návod - film, ktorý nielen ironizuje hororové postupy, ale rovnako ich pomenúva, tak ako celé rozprávanie príbehu ... "Smrt panny neni nevyhnutná, stačí když vidíte to utrpení... a ja ji taky držím palce!" /+ pre fanúšika, ktorý ma napozerané, sa tu najde množstvo odkazov na klasiky žánru v najrôznejších detailoch/ Odporúčam komentár uživatela JFL. ()

Haymar

Zajímavej nápad, slušný zpracování, celkově překvapivej kousek, záměrně nabourávající všechna žánrová (a nejen ta klišé... Na druhou stranu sem se u toho několikrát dost nudil a ani herci mě moc nepřesvědčili. Neustálý zvraty to ovšem celkem solidně vyvažovaly... Konec hodně ulítlej ()

Asmodin

Já jsem se třeba u tohoto filmu vůbec nebála, takže bych to rozhodně nemohla označit jako horor, ale docela se mi líbilo jak si utahují z hororových postav. Pravdou je, že až do teď jsem si nedokázala představit zabijáckýho jednorožce :o) Námět je velmi originální. Obsazení dobré. Soundtrack tam vůbec nebyl. Průměrný film a velmi slabý horor. ()

Lovely.Bones

Říkáte si často u horrorů věci, jako: ,, Ty ku*rvo, proč tam jdeš?" nebo: ,,Ti voe, proč se ta kráva ptá, jestli tam někdo je?"? Jo? Tak tady se dočkáte odpovědi! Ok, máme tu asi tu největší parodii na slashery z 80. let, jaká kdy vznikla. Jsem rád, že tohle se dostalo do správných rukou, protože tenhle nápad se mohl velmi jednoduše stát něčím jako Scary Movie a podobně. Drew Goddard má prostě talent a těším se na další věci, které (snad) bude v budoucnosti dělat. Ten nápad je jednoduše geniální. Herci jsou skvělí, i když povětšinou neznámí. Nejpříjemnější překvapení je Sigourney Weaver na konci. Efekty jsou skvělé a velmi výrazné. Nechci spoilerovat, abych vám nezkazil skvělí zážitek. Mimochodem, u tohoto filmu se mockrát zasmějete, takže neočekávejte žádná hard-core horor. Skvěle to osvěží a můžu to jen doporučit :-) ()

Bingos

Tak tohle mě vážně bavilo. Nejvíc mi to připomnělo asi 'Tucker & Dale vs Evil', stoprocentí parodie to ale není. Asi tak jako Moorovi 'Strážci' nejsou parodií na superhrdinské komixy. Každopádně bravurní ohýbání klišé a boření zavedených žánrových hranic jsou jasným podpisem génia Josse Whedona. Já hororu sice kdovíjak neholduji (a jeho "americkému modelu" už vůbec ne), tohle je ale tak navrstvené, promyšlené a korunované brutálně kulervoucím finále, že jsem se prostě bavil na výbornou. ()

Untentrauer

Kdyby se z toho nevyklubala předem plánovaná "hra" zinscenovaná organizací, podle určitého scénáře, který má uspokojit "temné síly" a postupně likvidují naší partu zoufalců, pak by to bylo mnohem lepší. Takhle to je jen jakýsi neforemný pokus o originalitu, který prostě nedopadl dobře. Film zabaví, zasmějete se, ale nakonec si stejně řeknete: "to byla ale zase jednou sračka". ()

sona123

Tak nevím, že bych se dívala na jiný film? Nápad byl velmi dobrý, což o to (i když myšlenka dost přitažená za vlasy), ale samotné provedení bych řadila spíš do žánru komedie než hororu. Jakmile bylo velmi rychle odhaleno, o co půjde, už se mi nepovedlo být napnutá, bát se, natož s hrůzou očekávat, co přijde. A to je to, co chci od hororu. ()

LuckyStar

Patetická, nefungující sračka, snažící se každou pátou minutu o směšnou sebeironii a nadhled. Kdepak, vážení, takhle se dobrý horor nedělá :) Plus, kromě zrzky, naprosto příšerně vybraní herci. ()

Zombi

Tomu říkám pořádný upgrade klasické vyvražďovačky v lesní chatě. Sice to není moc strašidelné, zato je to pekelně originální, krve a gore je tu dostatek a ačkoliv to není komedie, budete se celej film mírně culit. Ano, je to zábavné, vtipné a brutální, závěrečný masakr musí potěšit kazdého hororového fanouša a trochu mě mrzelo, že nezačal už třeba v půlce filmu. Silné 4 hvězdy ve svém ranku. ()

geimz

Presne takto si predstavujem moderný "horor". V jednej rovine viacmenej tuctová vyvražďovačka odľahčená scénami z laboratórií (ktoré výrazne pridávajú na zábavnosti), čo ale film posúva do iného levelu je práve ten príbeh na pozadí a gejzír nápadov v poslednej polhodine. Tento film dokáže mať strašidelnú atmosféru, udržať si zábavnosť počas celej stopáže a prekvapiť originalitou, nad plným počtom som preto ani nezaváhal. ()

gumolit

No takže je síce pravda, že tvorcovia vykrádajú všetko kde sa len dá ale je to podané takým štýlom , ktorý ešte nebol vytvorený!!Tak ako vznikli filmy BLAIR WITCH PROJECT, SAW,EVIL DEAD FRIDAY 13 a snád aj klasika NIGHT OF THE LIVING DEAD všetky tieto snímky boli prvé svojou originalitou a potom všetko ostatné čo prišlo bolo len stále omieľanie dookola a stále len tie prvé časti zostanú klasikou a vždy vám to pripomínalo vykrádanie starších kultov horroru samozrejme ak ste nepadli do komerčného trápného klišé debility a nevadilo vám dookola omielané nápady to pochopia len fajnšmekri ! Cabin in the woods je originálná tým že tam je vlastne všetko z filmov , ktoré som spomínal a plno iných vecí lenže je to predsa niečo nové a určite ma tendenciu stať sa kultom a snímkom , ktorý bol natočený ako prvý s týmto nápadom !!ˇPokračovanie by nebolo správne riešenie , ale poznáme to všetci stále sa nájde nejaký blbec čo bude pokračovať v odkaze tohto filmu a bude to už len presne to opakované stupidné klišé kde si spomenieme na tento film , že ved to je nič nové to tu už bolo !!! ()

mosnak

Kdyby mi o tomto filmu neřekli kolegové v práci,tak ho úplně přeskočím,protože jsem si myslel,že půjde opět o nějakou studentskou vyvražďovačku. Ovšem to byl velký omyl. Po strašně dlouhé době jsem viděl něco co mě příjemně šokovalo. Naprosto mě to dostalo. V tom filmu je snad úplně všechno co mám rád. Zombie, les, tma, příšery, dobrodrůžo, nečekané rozuzlení a dokonce i Hollywoodské hvězdy. nestačil jsem se divit. Rozhodně ho stavím mezi mé oblíbené snímky. A proto dávám plný počet a krásných 97%! ()

Sagara

Strašne nadhodnotené. Výborný nápad pokazí posledná pol hodina, ktorá bola úplne ale úplne úplne dementná až som mal chuť tomu dať odpad. ()

Stanley619

Čekal jsem další omletou vyvražďovačku mladých lidí a ono se z toho vyklubalo něco, jako když se všichni zhulí a rozhodnou se natočit směs filmů Evil dead a 13 duchů s efekty Hněvu titánů s kamerami, jako z Truman show, doplněné principem Hyperkrychle. Určitě jsem nebyl jediný, kdo na konci pronesl větu: Co to kurva bylo? O_O Každopádně, moje otevřená huba svědčí o tom, že by to aspoň za to shlédnutí mohlo stát. 65% ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (více)