Do zdánlivě opuštěné chaty v horách se uchýlí parta mladých lidí, kteří si chtějí užít chvíle svobody v divočině. Netuší, že je místo pokryté sledovacími zařízeními a technickými vychytávkami. Ve sklepě narazí parta studentů na mnoho bizarních předmětů včetně starého deníku sadistické rodiny Brucknerů. Bohužel jedna ze studentek vysloví latinské zaklínadlo. Brzy se tak prázdninový pobyt v romantické chatě promění v brutální hon sadistických zombií na své kořisti a v boj o život mladých studentů... (TV Barrandov)

Teabag

Já tomuhle snad ani nemám co vytknout (možná, že časem, až opadne počáteční nadšení). Dokonale sladěný, atmosférický, napínavý a hlavně naprosto nepředvídatelný a originální film. Jen v úvodních cca pěti minutách vám nabídne několik směrů, kterými se může ubírat (sci-fi, teenagerovský horor nebo třeba něco na způsob The Evil Dead?). A to nakonec není ani jeden z nich. Nebo naopak všechny. A divák se jen nevěřícně ptá: "Je to pták? Je to letadlo?" Ne. Je to Cabin in the Woods. ()

tokyno

Ze začátku jsem vůbec nechápal vocode. Kamery, díra ve zdi, šílenej scifi plot kolem chatky, zombíci, rybí hlava? Rozhodně jsem očekával víc podle hodnocení. Nuda nuda nuda. Horor? Neeee.. spíš komedie / pohádka. ()

FARGO

Posledních 20 je naprosto WTF a zanehalo mě s úšklebkem na tváři a pocitem dobře odvedené práce. Celkově parádní "horror" se spoustou nápadů. ()

Doom351

Při prohledávání profilu Chrise Hemswortha jsem si náhodou všiml "Chaty v lesích" a to co jsem od toho čekal jsem dostal ... No ne jen to ale ještě o mnoho více .... Znáte takové ty tuctové horory kde odjede partička lidí někam do odlehlého kraje a najednou se začnou dít opravdu podivné věci, nakonec přežije jen jeden nebo třeba nikdo a celé je to spíše taková "lekačka" ? Tak tady se ničeho takového nedočkáte. Za to dostanete opravdu netradiční podívanou a opravdu zvláštní pohled na horory jako takové. Konečným překvapením byla Sigourney Weaver a celá podzemní scéna ale to už začínám prozrazovat děj, tak neváhejte a koukněte se na to sami ! ()

melkor323

Fuuuuuuuu.......ako fakt, ludzá, tuzemskí Kino-distribútori by sa podla mna ododnes mali prestať rátať ako inteligentné formy života a zaradiť sa rozumovo niekde medzi hmyz a baktérie. Lebo TOTO ked ONI neposlali do kín.... Naozaj, masaker storočia, film prevracajúci všetky žánrové klišé, horor-antihoror, slasher-antislasher a aj velmi ftipné to dokonca je... no prosto, nedajte sa odradiť typickým teenage horor začiatkom, každý geek bude slintac blato. Dokonalosť. 4/5 ()

Hanes88

No tak tohle byl absolutní propadák. To, že to někdo nazývá hororem, jen totálně škodí zmíněnému žánru. Co je to za film, kdy 20 prvních minut jen jsou řeči okolo a pak se spustí systém a vypustí zombíky...No efekty možná dobré, ale jinak je to jen hloupá vyvražďovačka bez atmosféry. ()

Mo.

Něco mezi Truman Show, Black Mirror a Texaským masakrem. [--] Nejoriginálnější, nejvýstižnější a určitě nevtipnější "horor", co jsem kdy viděl. Přesný popis toho, co to vlastně horor je a jak funguje filmové schéma. Jako bonus zdůvodnění, proč musí v hororech umřít mladá nevinná holka vždycky jako poslední. [--] SPOILER ALERT! Cabin in the Woods je filmový horor v prvé řadě pojednávající o tom, co je to vlastně filmový horor. Celá genialita spočívá v tom, že všechno, co se ve filmu odehrává se odehrává i ve chvíli, kdy divák sleduje jakýkoliv jiný "správně udělaný" horor (takový, který splňuje obecná kritéria hororu). Hlavní zápletka tohohle filmu (která je vyjevována postupně) je, že existují Prastaří, temní bohové, spící pod zemí a aby nepovstali a nezačali hromadně vraždit a nezničili svět, musí jim být jednou za rok přinesena oběť. A oběť musí být přinesena ve formě rituálu, který se drží jasného schématu, tolik známého ze všech hororových filmů (víme většinou velmi přesně kdo umře první a kdo poslední, víme, kdo se vyspí s kým, víme kdo má v hororu jakou roli, víme, že hrdinové poruší pravidlo "nesmíme se rozdělit", víme, že postavy umřou v nejvíc "nečekaných" momentech atd.) A vtip je v tom, že my jsme ti Prastaří. My diváci hororů. My si musíme jednou za čas dopřát rituál ve formě tupé krvavé akční podívané s jasně danou posloupností. A děláme to proto, abysme utišili ty démony v sobě, aby nám stačilo jen si odbýt svojí perverzi takhle uměle, řízeně, místo abysme se sami vydali "doopravdy" vraždit. Tahle myšlenka je za celým konceptem tohoto filmu, který ukazuje prstem na každého diváka hororů a odpovídá na otázku co se nám na hororech vlastně tolik líbí. Není to nic jiného, než bezpečný rituál, který nám pomáhá v tom, abysme se nezbláznili a nepozabíjeli všechno živé kolem sebe. ()

Harapes

Tak velké očekávání jsem měl a tak zklamán jsem byl.Film velmi dobrý,jen do té doby,než hrdinové si výtahem jezdily pod chatou a koukali po příšerách a ještě k tomu nakonci Sigourney Weaver,no katastrofa tak zpackat slušně rozjetej film. ()

jurasino

Nevím co tohleto mělo znamenat ale vím že to byla úplná blbost, žádný horror, od začátku do konce nuda a trapnost. Na herce se nedalo koukat, chování naprosto mimo mísu (typické pro ty 'nové' horrory), naprostý propadák a lituju že jsem nad tímto filmem ztrácel čas ()

tterez

Wau, konečně nějakej horor, kterej jsem se zájmem dokoukala! Celou dobu jsem si říkala sakra WTF..? Ale vyplatilo se to a já za ten bezprecedentní přístup dávám 80%, což je u hororu luxusní. ()

TERRORDROME

Cthulhuove husličky, tak predsa je možné aj dnes natočiť niečo pomerne originálne a prekvapivo nepredvídateľné. Tvorcovia nechajú v rámci pohrávania sa s klasickými hororovými klišé nahopsať do lesa ďalšiu partiu žúrovaniachtivých teenagerov aby boli zmasakrovaný v akejsi rituálnej reality show. Aspoň tak sa zdá, ale divák celý čas netuší aký to má vlastne účel a pobavenie krvilačných más to tentokrát zjavne nebude. Prvá polovica je v podstate také štandardné bu-bu-bu v lese, samo o sebe ničím výnimočné či nejak odlišné od stoviek podobných dielok, ale ten pocit že tu niečo nesedí a všetko je plne inak než sa zdá ma udržoval v napätí ako máločo predtým. No a potom zarachotí výťah a film sa zrazu zmení na takmer geniálnu masakrátorskú halušku ktorá razom spláchne všetky pravidlá do hajzlu a ja som so širokýmn úsmevom iba čučal ako puk na ten apokalyptický cirkus. K úplnej spokojnosti z celého filmu chýbajú nejaké tie detaily, napr. súboje so zombíkmi v lese sú v podstate o ničom a navyše hnusne tmavé. Taktiež podaktorý z hrdinov v pohode rozchodia takmer všetko vrátane rozdrápania vlkodlakom, ale aj to je možno súčasť oného pohrávania sa s žánrovými pravidlami. Každopádne útok vražedného jednorožca či rybieho muža, plus cameo výstup Cenobita, Sigourney Weaver a prastarej Lovecraftovskej hrôzy. všetko spoľahlivo vynahrádza. Mňa to teda dostalo, aj keď niekto si zas bude klepať na čelo že čo je to za chujovinu. ()

Drirr

Větší koukatelnou ujetost jsem dlouho neviděl. Abyste mi rozuměli - nekoukatelných ujetostí je spoustu, ale těch, co stojí za to vidět, jen pár. Tahle k nim přes všechna (nebo možná právě pro ně) WTF patří... ()

Disease

Zábavný megamix horrorových subžánrů. Nutno vidět zejména pro ty, komu vadí nelogické chování v teen vyvražďovačkách - tenhle film vám to vysvětlí :-) ()

Sairina

Některé narážky mě pobavily, např. odbarvení jedné z dívek na blond, způsobuje změnu v couru, také, že mladí by měli hulit, aby na ně nepůsobily jiné opiáty, ale jinak nějak ani nevím. Pokud šlo o loutkaře, občas mi připadali až vtipní, ale jinak klasická pětice študáků v lese v chajdě u jezera, mě nějak nenadchla. Horory celkově nemám ráda, ale tenhle jsem nějak apaticky shlédla, občas se trošku lekla, ale z lidského hlediska (což mě teď toršku škouje) mi bylo celkem jedno jak a kým je kdo zabit. Prostě jsem si říkala, další prasátko na porážku. Celou dobu mě spíš lákalo tajemství proč, kvůli komu? V druhé části filmu se k tomu trošku přiblížili, i když se nemůžu zabavit dojmu, že šlo o základnu Umbrella Corporation. No a na konec je to nějak zmateně všechno vysvětlené, ačkoliv furt nechápu o koho šlo (mám typ na potomky Gaii). Prostě jsem si řekla WTF a naskočili závěrečné titulky. ()

J*A*M*A*L

Vidím to snad na svůj nejmilejší horror.Opravdu protentokrát velmi zvláštní, ale za to mistrovské horrorové dílo.Možná podle žánru to vypadá na horrorovou komedii, ale ve skutečnosti je vše jinak.Je to velmi skvělý a velmi krvavý horror plný skvělých a velmi vtipných hlodů.Já jsem si k tomuto filmu (blbec) nepřečetl popis a proto jsem čekal obyčejnou vyvražďovačku (parta lidí se vydává na víkend na chatku a tam je přepadne nějakej psychovrach a povraždí je) však to znáte.Ve skutečnosti však šlo u úplně jiný druh a jiný horror.Vlastně prvních čtyřicet minut se v tom filmu jenom kecalo a nic se nedělo, ale i tak jsem se dost bavil (vlastně co taky chcete na začátek amerického horroru) a poté přišlo povstání mrtvých a během asi deseti minut všichni umřeli(skoro).No a ke konci mi to přišlo nakonec jako pěkná blbost, že se tam objevily mraky příšer, ale to se mi na tomto filmu moc líbilo a má to u mě velké plus.V tom horroru se objevili snad všechny nejlepší horrorové obludy co znám zmutovaní vlci, plazi, velryby! a dokonce se tu i čistě bílý jednorožec zašpinil krví aby si mohl zapíchnout svůj roh do člověka až po staré známé zombíky a u toho to vše bylo skvěle vtipné a dost slušně krvavé a u toho jsem si užíval skvělé akční scény.Rozhodně můžu doporučit, protože to za tu hodinu a půl rozhodně stojí a nudit se tu rozhodně nebudete.100% ()

PetkaW.

Asi největším kladem tohoto filmu je pro mě porušení základních pravidel hororu. Na první pohled sice vypadá snímek naprosto klasicky a i já čekala další horor, který jen zapadne do seznamu stovek dalších - parta mladých lidí jede na chatu do hor, aby si užili, děsivý dědek jim dává jasné signály, aby tam nejezdili, oni stejně jedou, baví se, užívají si, v chatě další jasná znamení, že něco není úplně tak ok a tak dále a tak dále. Naštěstí mě scény z moderního podzemního střediska přesvědčily o tom, že to asi nebude tak úplná klasika, jakou jsem čekala. Podle mě jde o super nápad, který svižně odsýpal, všechno klapalo, člověk se místy bál a jindy byl znechucený (asi nejvíc jsem se ale paradoxně lekla do záběru vskočivšího Hemswortha a ne zombíků), a celkově námět byl neotřelý a originální. Jen mě mrzel závěr. Jakmile se dostali dva přeživší až do podzemí, ztratil pro mě film kouzlo, které až do té doby měl a stal se jen brutální vyvražďovačkou všeho živého. ()

Holubicqa

Jsem z toho rozpačitá. Slyšela jsem na Chatu velkou chválu, takže jsem očekávala něco originálního, ale přišlo mi, že tvůrci akorát smíchali všechny možné žánry, úryvky z filmů a poslepovali tenhle film. Blade a Cube jsou tam prostě strašně vidět. Plus téma chaty a boj o to, kdo přežije, respektive umře nakonec... No nevím prostě. Chvilkama to byla až komedie hraničící s parodií. Fakt nevím, co si z toho odnést prostě. ()

IvoB

"Co to sakra je?" - Věta, která mi během sledování mžikala v hlavě prakticky neustále. Na film jsem jenom zíral a nemohl uvěřit, co se to vlastně děje. Autor tohoto snímku museli mít buď koňskou dávku představivosti, a nebo byli stejně zhulení jako jedna z hlavních postav... Ale postupně. Film se ze začátku tváří jako běžný béčkový horor se skupinkou teenagerů, kteří opět jedou někam na odlehlou chatu. Klasika. V této chvíli film působí jako jako jedna velká vykrádačka Raimiho Lesního ducha. Ani jednotlivé charaktery nepřekvapí. Jedná se o klasickou skladbu povah, které se v takových hororech běžně vyskytují. Pak se ale začínají divákovi odkrývat prvky pro tento žánr docela nezvyklé, všechno nabere rychlý spád, finále do vás nemilosrdně napere řadu více či méně neobvyklých nápadů, přežvýká vás a na závěr vyvrhne. Po zhlédnutí přichází naprosté rozčarování a moje naprostá neschopnost jakýmkoli způsobem snímek zhodnotil. Nakonec se ale přikláním k 3* (6/10) - něco takového jsem prostě nečekal. ()

Savel

Parodie na hororvé zápletky a klišé, začínající jak scary movie a končící jak horor od Rodrigueze. Pokud si film pustíte na začátku filmového horor večera, většinu dalších filmů vám to silně zkazí. A až taková zábava to není. Proč zrovna zombie vidláci? By mě zajímalo jak by je odpravil Vodní muž. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (více)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (více)