Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

Candid

Obsahuje SPOILERY: Těžko hodnotit film, u kterého nevím na čem jsem a moje pocity z něj jsou tak rozporuplné, že opravdu opravdu nevím... Pět hvězdiček bych dala za skvělý kousek, který se Nolanovi povedl. Ten člověk má rozhodně pod čepicí. Každý režisér jistě doufá, že diváci budou na jeho film chodit znovu a znovu... tady divákovi v podstatě nic jiného nezbývá, pokud chce jednou zjistit, kde je zakopaný pes a rozlousknout zapeklitou otázku, co je sen a co je realita. Otázkou je, jestli se to vůbec zjistit dá. Špatných ohlasů bych se taky nebála, než aby někdo připustil, že je trouba, co to nechápe, tak bude Inception vyzdvihovat, protože je to přeci převratné a geniální. Co se týká samotného filmu, tak tady bych s hodnocením přibrzdila. Otázka totiž je, jak se věci mají. Pokud by měl být závěr filmu realita, byl by to hodně slabý happy end o tom, jak se Cobbovi podařilo vnuknout myšlenku Fischerovi. Pokud by to ale bylo třeba tak, že Mal měla pravdu a sen už je to vlastně celé, mohlo by to být o poznání zajímavější. Možností je ale hafo. Někomu se právě tohle na filmu bude líbit, já bych ale přeci jen chtěla vše pochopit do detailů, abych mohla říct, že to opravdu bylo geniálně poskládané... Určitě to ještě několikrát zkouknu, protože se budu snažit pochopit... což se mi pravděpodobně nepodaří, tak se na to pak vykašlu, protože jinak nebudu mít jediný důvod, proč se na Inception dívat znovu... kvůli samotné zápletce vnuknutí, která je v podstatě nedůležitá a ani nebaví, se určitě k filmu vracet nebudu. ()

Primavera

Akčný vykonštruovaný, plný napätia, kde by sa mne žiadalo radšej menej akcie a viac emócií, pretože snívame aj s otvorenými očami a bez sedatív preto, lebo cítime ... A to bolo vyjadrené len v náznakoch. Sklamal ma aj záver, bol tak nechutne predvídateľný, že v tej chvíli som sa utvrdila, že to na 5 hviezdičiek jednoducho nemá. Aj keď akčná inteligentná zábava to rozhodne bola. PS: V Prekliatom ostrove hral DiCaprio tiež muža, ktorý sa nevedel odpútať od mŕtvej ženy a to mu spôsobovalo problém. Tam to však bolo oveľa viac emotívnejšie a prepracovanejšie. ()

simplejack

Rychle si odbudu nadšené ovace a pak to v bodech vezmu trošku obšírněji…Ano jsem z té části nemyslícího stáda, které považuje Inception za počin prakticky geniální. Ano považuji Inception za lepší film než Matrix (o fous) a ano moje hodnocení je skoro čistých 100%.....1. Nolan povyšuje film na interaktivní hru s divákem (platí asi pro všechny jeho snímky) za co má obří významné plus …2. Všude řešená originalita snímku: Že prý Matrix a existenz a bůh ví co ještě, žádný námět už dneska nemůže být originální a ani sám velký táta Matrix není originální a využívá již použitých motivů (ať knižních, filmových nebo čistě archetypálních). Co takhle se spíš dívat na originalitu pojetí tématu a jeho zpracování? V tomhle ohledu je totiž Nolan nejlepší (ozvláštněni jednoduchých motivů). Hodnotit originalitu filmu podle podobnosti s jinými je prostě v dnešní době stejně hloupé jako hodnotit stopáž nebo realističnost nebo…blabla je toho dost….3. První snímek, kdy jsme voděni za ručičku, a režisér není o krok před divákem. Jo taky mi to tak přišlo, opravdu pěkné zdání, ovšem když vidím ty monstrózní internetové diskuze a fakt, že čím víc o filmu přemýšlím, tím víc se do něj zamotávám a tak si říkám, jestli tu ten krok před divákem není zatím nejdelší :)….4. Přímo neuvěřitelné jak jednoduchými (až primitivními) způsoby Nolan zblbnul cele masy lidí, předčasný střih na konci, hrátky s káčou atd. Sám mám dost problém s některými principy fungování snového světa, konkrétně ty okolo limba (systém kicku a smrti a kdo, kdy, jak do limba upadne nebo se z něj probudí) snad v tom udělá jasno několikanásobná návštěva kina…5. Hudba! Samostatný OST ještě před filmem se mi nezdál nějak extrémně poslouchatelný, ovšem ve filmu funguje naprosto dokonale (Artur vs ochranka + Zimmer= srdeční arytmie) …6. Všímáte si, jak jsou Nolanovi snímky asexuální? Jeho zacházení s ženskými postavami je řekněme hodně “specifické“…7. Akademie sice na sci-fi a Nolana kašle, ale kéž by dostala rozum a Inception by si po právu odnesl hromadu sošek. ()

Slavomír

"Špionážny thriller, o tom aké náročné je kradnúť tajomstvá vo svete rozvíjanom fantáziou a ohrozovanom spomienkami" Že je to na hlavu postavené a ťažko to dáva zmysel? Predtým, než som Inception videl, tiež by som sa na vlastnú vetu nechápavo pozeral... ako báger do tvrdej hliny. Nolanove filmárske kvality už boli opísané dávno, herci - nemá cenu, akcia - bravúrna, vizuál - pôsobivý a chladný, hudba - mrazivá a monumentálna: Jedno vzhliadnutie nestačí. Mne nie. Nejde len o pôžitok z obrazu a hudby, ktorý si chcem zopakovať. Musím si to pozrieť znova, kvôli detailom. Pre mňa udalosť roka. Tak prečo len 4? Lebo mi to stále vŕta hlavou... ()

zberatel

Stale viete kde sa nachadzate, ani na chvilu nemate pocit ze neviete co sa deje, a viete co chcete. Vo svojej zakonnej jednoduchosti za dobrovodu hudby majstra Zimmera dokonale. Koniec je zahrany na divaka, ale ked si zoberiete sceny ktore sa uz objavili viackrat... mne to vychadza celkom jasne. ()

Mathiue1994

Snad není co dodat. Po dlouhé době pro mě film, který se aspoň na krůček přiblížil tématice Matrixu. Možná tomu i dost přidalo, že přece jenom hlavní myšlenka se týkala něčeho co proživáme všichni. Velký plus hlavně za to, že i přes všechnu složitost bylo doopravdy jednoduché děj pochopit. Myslel jsem, že po Prokletém ostrovu mě DiCaprio už dlouho ničím nepřekvapí. To jsem si doopravdy jen myslel. ()

LordMysti

Škoda několika zbytečných logických chyb ve scénáři, škoda nesmyslných přestřelek kdy střílí pět lidí po jednom autě z velké blízkosti a netrefí nic, škoda zbytečně nafouklých a protáhlých akčních scén, i přes to určitě zajímavá myšlenka (i když samozřejmě také okopírována z Matrixu, 13-tého patra a dalších) , precizní zpracování, výborné herecké výkony, parádní atmosféra, absence nudných míst, atd. Ale na max. hodnocení to u mě bohužel nemá, možná přehnaná očekávání díky velké mediální masáži. Nevědět na jaký film jdu, možná bych zde psal větší superlativy. ()

R.A.D.E.K

Moje očekávání nebylo velké, film se mi zdál lehce přeceňovaný, téměř celý průběh filmu potvrzoval má slova. Avšak posledních 5 minut mě vyvedlo z omylu. Geniální. ()

Pajaindian

Musím říci, že ač jsem byl značně nevyspalý, film mě zaujal natolik, že jsem se za celou dobu neodtrhl od plátna. To jsem čekal. Také se mi líbil děj. Pár nečekaných zvratů, ale až na nosnou myšlenku nic originálního. To jsem čekal. Skvěle vizuálně a trikově zpracováno. To jsem také čekal. Ale nakonec jsem odcházel z kina s tím, že jsem postrádal nějakou hlubší myšlenku... Přesto 9/10. ()

MeaCulpa

Klobouk dolů před Nolanem. Přinést příběh o pěti vrstvách, které se navzájem ovlivňují a přitom jsou dokonale přehledné. Vše dokresluje monumentální Zimmerova hudba, kterou nedostanete z hlavy ani týden po shlédnutí. Vynikající herci jsou u Nolana standart a nemá cenu se o něm zmiňovat (ale budu víc sledovat Toma Hardyho). ()

Petula009

Právě jsem se vrátila z kina.Doted nevím, jestli to nebyl jenom sen, který mi naprosto bravůrně naservíroval Chris Nolan.Možná trochu spamerský závěr: Chci vedět jestli se přestala točit! ()

ecis

Nebyt OPAT, OPAT, OPAT sterilneho DiCapria (...on jednoducho nedokaze dat seriozny a vazny pohlad) a VYSVETLOVANIU vsetkeho okolo vsetkeho, akokeby bol problem nechat trocha divaka popremyslat a zamysliet sa (To uz divacka kultura vazne skoncila na dne balicka popcornu a pohara koly?), bol by to trhak ako vino. ()

Nekroskop

Chtěl jsem napsat nějaký poutavý komentář, ale nemám tak bohatou slovní zásobu. Od Matrixu jsem nic podobného neviděl. P.S. Měl jsem sen ve snu a bylo to na palici. Ale čtyři sny v sobě, to už je masakr. ()

mvukotic

Síce som z toho mal poriadny guláš aj po druhom pozretí, opäť ale nemôžem Nolanovi uprieť majstrovstvo s akým sa dokáže pohrávať s divákovým vnímaním snímky, ako vie vtiahnuť človeka do deja, hoci nemusí všetko dianie a jeho zmysel pochopiť na prvýkrát. K tomu si pridajte skvelú Zimmerovu sugestívnu hudbu, uhrančivé herecké obsadenie a zábery, ktoré berú dych samé o sebe. O atmosfére hovoriť ani nemusím. To je v prípade bratov Nolanovcov kapitola sama. Jediný škrabanček, ktorý táto snímka pre mňa má, je možno až prílišná zložitosť a prekombinovanosť, no pre niekoho vnímavejšieho a s rýchlejšími koliečkami to môže byť plus. ()

crackonosh

Na rozdíl od Temného rytíře, který byl mechanická tuctová zábava s několika klišé k nevydržení, je Inception docela originální podívaná, která mě nestihla nudit a u které jsem měl opravdu velkou chuť pozorovat děj a dosáhnout finální katarze. (Třebaže ta katarze byla předpokládatelná a třebaže ten ubohý závěrečný scénáristický trik se nabízel už od první minuty.) Nolan je schopný režisér, ale zbožňování mu neprospívá už proto, že zapomíná z diváka vydolovat větší emocionální účast. ()

swiss

Asi jsem přejeden těch velkolepých filmů... Chytře natočený film o jedné padající dodávce. Souhlas s Tsunami_X. ()

cyright

Mrzí mě, že nedokážu sdílet nadšení mnohých ohledně "promyšlenosti a intelektuálnosti tohoto díla". Asi je to holt ve mně, ale pro mě je intelektuální rovina a poslání filmu někde na úrovni bledě modrého Avatara a asi podobně jsem se u toho bavil. Vždyť to, že "všechno do sebe zapadá", z toho v jádru podstaty ještě nedělá víc než bludnou fantasmagorii. Tedy vlastně jsem jen čekal, kdy už konečně bude ten tak předvídatelný konec, ke kterému se Nolan dostává tak předvídatelným a vlastně nudným způsobem. A tak jediné, co filmu nelze upřít, je precizní fasáda. Ale já mám holt radši holky bez mejkapu a s vnitřní jiskrou. EDIT: Doporučuji shlédnout SOUTH PARK 14x10, epizoda INSHEEPTION. . Just because its complicated, it does not mean its cool. Osobně jsem se u ní pobavil třiktrát víc než u flmu samotného. ()

marusaj

Jen malé srovnání : ne tak brilantně zrežírováno jako Dokonalý Trik, ne tak dokonale ukočírován "narativní zmatek" jako v Mementu. Konec srovnávání. Nicméně je to a musí to být za pět, nelze jinak. Režie a scénář v rukou Christophera Nolana je zárukou jasného majstrštyku. Vedení herců, vypointování situací a nebetyčná imaginace, i když v reálných kulisách - to je prostě něco, a to něco je další filmovou událostí roku, dalším stupínkem k Nolanově trvalé nesmrtelnosti ve filmovém nebi. ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)