Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

Mkartaylas56

Jelikož obecně mám moc rád tvorbu Christophera Nolana, tak jsem tento snímek nemohl prošvihnout. A stal se jedním z mých nejoblíbenějších. Po celou dobu jsem se nenudil, doslova jsem hltal každou vteřinu, tohoto geniálně promyšleného scénáře, u kterého se musí i trochu popřemýšlet. 100% ()

tynuska37

Počátek je pro mě ta nejsrdcovitější ze všech srdcových záležitostí a Nolan je prostě pán. Příběhem zasazeným z velké části do snů si připravil píseček, kde si může dosytosti pohrávat s prostorem a časem, a to on zatraceně rád. Na to, že se film žánrově ubírá tímhle směrem, má ale taky hodně silnou dějovou a emocionální stránku, se kterou se skvěle vyvažuje, nikde žádné kýčovité klišé. A to dokonce ani v závěru, kdy se příběh hrdinů za zvuků Zimmerovi velkolepé Time rozuzluje a Nolan v závěru zamotá všem hlavu ještě jednou na rozloučenou, ale zato pořádně. ()

hekla

Geniové Christopher Nolan a Hans Zimmer opět předvádí, co spolu dovedou. Každá minuta = perfektní filmařina, vše graduje až do nebesky nádherného Time. Tento film je novou laťkou pro sci-fi. ()

Ondr0n

Kdybych měl vypisovat vše, co je na Počátku úžasné, byl by tento komentář spíše několikadílný román, tudíž zmíním jen to opravdu nejlepší: Klidně by to mohla být hudba Hanse Zimmera, ale co mi absolutně vyrazilo dech byla scéna v rotující chodbě! ()

ŠpetaMarek

Moje recenze z premiery: Takze jako kazdy rok zdravim ze Skotska. Letosnim filmem v THX kine bylo Inception. Vysledwk je velmi rozporuplny. Prvni ctvrtina navnadi, druha unudi k smrti, treti totalne zareze do kresel a ctvrta je fajn. Gravity-rolling scena je naprosto dokonala a uz peknych par let jsem nic tak sveziho nevidel. To co Kubrick zacal v 2001 a Wachowsti pres cgi zdokonalili, Nolan privedl k dokonalosti. Ale jedna scena nedela film. Zbytek je fakt prijemny film s originalnimi napady, skvelou vypravou, efekty a decentnimi hereckymi vykony. Rok: 2020 - I kdyz bych strasne chtel, 5* tomu nemuzu dat. Nolanovska ubijejici expozice zkrze mluvici hlavy je tu snad nejhorsi z jeho filmografie a 3. level snu bondovky ve snehu je fakt nezajimavy. Kazdopadne o 10 let pozdeji musim uznat ze bez Zimmera by to byl polovicni zazitek, jeden z jeho top 3 kusu. ()

Arigato

Příběh je velmi originální a i přes svou komplikovanost zůstává stále konzistentní. Kouzlo velkolepé audiovizuální stránky a nesmírně nápaditých vizuálních efektů zafungovalo dokonale i na mě. Navíc tolik skvělých herců pohromadě na jednom místě se jen tak nevidí. Film můžete vidět poprvé jen jednou, takže byste se měli pečlivě rozhodnout kdy a při jaké náladě se na něj podíváte. ()

papadoce

Jeden z najzložitejších filmov na pochopenie vôbec, aký dokáže v zásade vyprodukovať snáď iba sám Nolenovic klučina. Samozrejmosťou je perfektná triková stránka, ku tomu dokonalý kasting prakticky vo všetkých rolách a typický hudobný podmaz teda typický pre všetky Nolenovie zvrátenosti. Fakt je ten, že v porovnaní s novším Tenetom je vlastne Počiatok už teraz kryštálovo jasný. Musím konštatovať, že na úplné pochopenie som musel divácky a mentálne riadne povyrásť, no projekciu po rokoch som si užil omnoho viacej. Preto zdvíham hodnotenie na päť, ustálim sa na 90% a odchádzam spokojný. Samostatnými kapitolami, ktoré sú za 5 a 100 sú technická stránka, scenár, hudba a záver. Kiko je proste pán. A aj tie halucinogénne zeleninky, ktoré popapáva zrejme stoja za to. Palce nahor. ()

Asdas

Dokonalá ukážka čo dokáže urobiť skvelý scenár,dokonalé herecké obsadenie,akčné scény ,efekty a hudba vo filme za celok. Nolan ma mal po celý čas v hrsti ,herci hrali ako o dušu (Levitt má talentu na rozdávanie a ta úloha mu sadla) akčné scény boli na moje prekvapenie prehľadné a Zimmerova hudba síce na samostatné počutie pôsobí prazvláštnym dojmom ale filmu dodáva skvelú atmosféru a pár-krát som si ju aj pospevoval....ja vlastne nemám ani čo vytknúť , cez víkend idem znova a som veľmi zvedavý ako ten film bude zarábať ,pretože ten potenciál tam je obrovský a mám taký dojem ,že v kine sa rodí veľká klasika. JEDNODUCHO TOTO JE MôJ MATRIX :) PS: Dúfam, že akadémia sa zobudí a Oscar za réžiu pôjde Nolanovi ! ()

jafuska

toto je nejlepší film s Dicapriem, je to sice sci- fi, ale tady mě to vůbec nevadilo, i když to bylo docela těžké na chápání, neustále se tam prolínalo vědomí a podvědomí, sny, a reálný svět, a snový svět, ale úplně mě to vtáhlo do filmu a ta hudba, k tomu nemám co dodat, krásně to tam prokresluje, do úplnýho detailu, a Leonardo, to je tak velký talent, až se mě tají dech, když ho vidím hrát, málokterý herec dokáže tak dokonale zahrát emoce, drama, a vystihnout děj, kdy je to potřeba, toto je zážitek, a pokud budu mít možnost tento film vidět znovu, nebudu váhat a určitě to shlédnu znovu, i tak dlouhá stopa filmu vůbec nevadila v tomto případě určitě ne. Vřele doporučuji stojí to za to ()

Charles123

Jsou tomu už tři dlouhé roky, co jsem měla možnost tento skvost shlédnout v kinosálu...A nyní po těch třech dlouhých letech mohu opět konstatovat, že je to víc než skvostné...je to kulervoucí a pro mne je to uplně stejné jako při první projekci. Nolan je pro mne bohem a já jsem hrdá na to, že jsem schopná jeho filmy milovat i přes neuvěřitelnout různorodost a zapeklitou pointu...O několik důvodů víc proč se nato dívat znovu a znovu! ()

Hydr0gen

1. Za mě, 4,5. Promyšlenost naprosto geniální, mrzí mě zbytečně moc akce (s nesmrtelnými hrdiny). Film mohl být teoreticky komorní jak Memento. /// 2. Poslední záběr filmu a komentář uživetele(ky?) kiddo je za 6*:D /// 3. komentář POMA = lol. "keby osudovosť a naliehavosť čerpal z príbehu a nie iba z koule-rvoucně-robustnej Zimmerovej hudby"-hustší příběh a chytřejší film jsem snad nikdy neviděl. /// 4. Říkal jsem to u traileru a říkám to znova, co má sakra Nolan pořád s Modern Warfare 2?:D To mi tam přijde trochu nalepený...celá sněžná část je poměrně slabá. ()

dawydx

I přes řadu výhrad, které k Nolanovu poslednímu snímku chovám (totální absence psychologie postav vyjma hlavního charakteru, poměrně kýčovité naroubování rodinného motivu a svým způsobem i relativně banální zápletka bez jakéhokoliv přesahu), nelze hodnotit jinak, než absolutoriem. Snímek oplývá tou správnou revoluční aurou, která na člověka sálá z plátna pouze několikrát za život. Tím samozřejmě nemíním "pouhý" vizuál. Nolan je skutečný kouzelník a je neuvěřitelné, jak přehledně a poutavě prolíná několik dějových linií. Nezvykle dlouhý úvod do zákonitostí světa snů funguje jako jakýsi tutorial, kterým je Ellen Page spolu s divákem provedena Leonardem DiCapriem. Stejně jako Ellen Page si i divák připadá jako nadšené dítě s novou stavebnicí, které se nerozpakuje postavit dům na střechu - protože prostě může. Ve druhé půli filmu započne samotné "vnuknutí", které svou praktickou složitostí spláchne veškerá pravidla do záchoda; plán se hroutí, postavy improvizují, děj se zamotává, situace "sen ve snu ve snu..." se komplikuje a Nolan vládne. Celkové orámování a zakončení děje je velmi silné (hudba!) a poslední záběr, který lze vnímat jako vrchol Nolanova dramatického mistrovství i jako vztyčený prostředníček divákovi, z hlavy nikdy nevyženu. ()

froid

Říkáte si dva body jenom ? Proč vzdyt ten film nebyl tak hrozný ... Rozebere me si to příběh celkem povedený , ale je tu mnoho klišé. Proto mínus další někde jim tam trošku utíká fyzika , ale to je všude takže to neberu jako minus. Film byl hrozně předvídatelný ... Ale naproti tomu všemu http://www.csfd.cz/herec/15553-joseph-gordon-levitt/ byl velmi příjemné překvapení . Celkové hodnocení dva body asi přísné možná časem zvýším na 3. ()

mikhail

POZOR možný SPOILER: Hneď na úvod komentára poznamenám, že keby Počiatok prišiel pred Matrixom, tak by to bola asi kultovka. Takto však ide len o jeho klon. Remeselne to nie je zle natočený film, ale viackrát som sa pristihol počas jeho sledovania ako sa dívam na hodinky. Pomalé a trochu nudné pasáže striedala dobre natočená akcia. Ale čím nižšie do úrovní postupovali, tým viac klišé vo filme vyplávalo na povrch. Celkový nápad a scenár nebol zlý, ale jednoducho až príliš prekombinovaný. Nevyvážený záver (s koncom pripraveným na pokračovanie) ma tiež nejak veľmi nenadchol. Bohužiaľ, jediné čo bolo v tomto filme vysoko nadpriemerné - vizuálna stránka - nedokázala zachrániť ostatné. P.S. Nakoniec som podvihol hodnotenie kvôli hereckému obsadeniu z 3* na 4*, kvôli skvelému hereckému obsadeniu. Čo herec to súčasná, či budúca filmová hviezda (Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy). Hodnotenie 70% ()

B.Jay

Komentář bude až film zkouknu ještě jednou a pochopím všechny souvislosti. Ale zatím po vizuální a herecké stránce...bomba ()

takytabornik

Uprostřed filmu jsem se málem dostal do 4 levelu, ale nakonec jsem to ustál a neusnul. Zvláště vysvětlování jednotlivých kroků spáčů, bylo trochu krkolomné (asi jako toto slovo) a měl jsem chuť v jednu chvíli hodit před plátno bílí ručník... Dobrá hudba, skvělý závěr, zajímavé téma, výborné triky však nakonec pomohly ke čtyřem hvězdičkám. PS: V rámci šetření výrobních nákladů filmu doporučuji panu Nolanovi příští film aplikovat divákům přímo do jejich snů! ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)