Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je velmi zkušený zloděj a jeho největší mistrovství je v krádeži nejcennějších tajemství. Ovšem není to jen tak obyčejný zloděj. Dom krade myšlenky z lidského podvědomí v době, kdy lidská mysl je nejzranitelnější – když člověk spí. Cobbova nevšední dovednost z něj dělá nejen velmi vyhledávaného experta, ale také ohroženého uprchlíka. Musel obětovat vše, co kdy miloval. Nyní se mu však nabízí šance na vykoupení. Může získat zpět svůj život. Tato poslední zakázka je nejen velmi riskantní, ale zdá se, že i nemožná. Tentokrát nemá za úkol myšlenku ukrást, ale naopak ji zasadit do něčí mysli. Pokud uspěje, bude to dokonalý zločin. (Cinemax)

eagle-eye

No konečně!!!! Nolan mě prostě strhne s každám jeho filmem a Počátek směle řadím za Memento a Dokonalý trik do jeho nejlepší trojky (promiň Batmane, musíš ustoupit)... Přiznám se, Počátek jsem sjel snad 5x a ne proto, že bych ho nepochopil. tentokrát se opravdu nejednalo až tak o složitý příběh, ale ve střehu musí být člověk neustále, jinak nitka pryč, všechno pryč - skoro...;-) No a co se děje s idolem teenagerovských komedií Gordonem-Levittem? Nestačím žasnout, kam se ten chlapec vyškrábal a jakým způsobem se prezentuje. Jeho hotelový souboj ve druhém levelu snu za pádu dodávky z mostu v prvním levelu a neustálým změn gravitací bylo snad to nejlepší, co jsem za poslední roky viděl, směle bych to přirovnal třeba k Neově uhýbaní kulkám v Matrixu, opravdu luxus na entou... no nic, zase jsem se jednou nechal strhnout a rozplynout se blahem z filmového zážitku se vším všudy... Škoda, že to nelze říci o více filmech, každopádně Nolan je elita a už teď je jedním z největších či nejlepších, ne-li vůbec, režisérem současného věku. ()

noby

Vizuálně úchvatné, propracované a bez hluchých míst fungující s precizností Nolanovi vlastní, poutavé, fantazii budící, vlastním obsahem ale nijak zvlášť zajímavé. Inception je zkrátka Podívaná, ne víc, ne míň. ()

Ripley

Chce to mít rád akční sci-fi,vlastnit vyšší IQ,dát si něco s kofeinem,soustředit se na každou větu,každé slovo a udržet to všechno v hlavě,poté budete možná spokojeni.Teď mě napadá...nezdálo se mi to? ()

dopita

Christopher Nolan je vizionář, výbornej scénárista, ale jen solidní režisér. Mnohovrstevnej příběh je v jeho podání trochu plochej a sterilní. Rozehrát příběh on umí, ale ukončit ho, to už mu moc nejde. To je problém i jeho předchozích filmů. Asi to bude tím, že akční scény vyloženě neumí, proto v poslední třetině (kde je akce logicky nejvíce) tempo filmu uvadá. Pak si může nechat zdát (cha! to jsem vtipnej :-)) o úderným a gradujícím závěru, adekvátnímu k výborné první půlce filmu. Hodně ale zachraňuje hudba Hanse Zimmera, tenhle chlap svý řemeslo vážně umí. Opět se mu podařilo napsat krásné dlouhé tóny, které film ohromě nakopávaj (podobné jako třeba skladba Injection z MI:2 nebo Chevaliers De Sangreal ze Šifry mistra Leonarda). Všechny neakční scény jsou ovšem v podstatě bez chyby. Na co je ještě potřeba upozornit jsou bezchybný herecký výkony a konkrétně Leonardo DiKapr je famózní a minimálně Oscarovou nominaci by si zasloužil. Pokud se Nolan do budoucna vyvaruje akčním scénám (nebo se je naučí), určitě se u mě vyškrábe na plný hodnocení. Což je něco, co bych po bídných Batmanech nikdy neřek. ()

jakeer

Tento hit minulého roku som videl dvakrát - prvý raz v kine a druhý raz doma, na novej veľkoplošnej telke. Hneď som vedel, akým filmom novú telku vyskúšať - Počiatok nešetrí na vizuálnych a zvukových efektoch. V tomto prípade je síce forma na vyššej úrovni, ako obsah, ale ani ten dej nie je na zahodenie (Nolan je majstrom zvratov a udržiavania napätia), každý si v ňom nájde to svoje - chlapov zaujíma, či totem spadol, alebo nie, ženy sú unesené zo vzťahu DiCapria s jeho manželkou. Herecké obsadenie je luxusné. Film roku 2010. ()

Yangus

Zajímavý film. Nijak zvláště jsem o něm nevěděl, poté mě překvapilo vysoké hodnocení a málem jsem šel do kina ale nevyšlo to. Přes zimu jsem na to zapomněl až nedávno se mi dostalo do ruky DVD a po nějaké době jsem si konečně našel čas pustit. Nejdříve jsem byl překvapen začátkem, ale nakonec mě to celkem zabavilo a musel jsem se soustředit na děj. Nicméně to je velmi dobře natočeno a tet, asi hodinu po skončení se rozhoduji zda dát 4 nebo 5 hvězdiček dal bych spíše něco mezi ale nakonec dávám za 5 a 90% a řekl bych že se mi o tom bude zdát :-) ()

pipapaja

Čekal jsem že mě Nolan nezklame ale to co jsem dostal, předčilo mé očekávání. Nolan prostě nedokáže natočit špatný film ba naopak. Scénář je vybroušen do poslední chybičky takže nenabízí žádnou logickou facku hercům nejde taky nic vytknout a o digitálních efektech ani nemluvím. Jeden z nejlepších filmů svého žánru všech dob. ()

F.W.Colqhoun

Christopher Nolan nejspíš uzavřel smlouvu s ďáblem resp. Warnery. Jednou za 3 roky vyrobí miliardového Batmana a v přestávkách bude točit filmy typu „The Prestige“ a „Inception“. Atraktivní témata průmyslové špionáže, kontroly podvědomí a několikanásobně zanořených snů jsou jen záminkou k remixu celkem triviálního příběhu do rébusu, na němž si možná leckdo při první projekci vyláme zuby. Je podivuhodné, že Nolan dokáže současné publikum, které se většinou na náročnější kousky nesbíhá, donutit trochu pracovat, byť více-méně jen na rozumové rovině. Kde Wachovští vycházejí z animácké tradice a krmí diváky záležitostmi typu podzemní města a lidmi jako baterkami (srovnání s Matrixem nabízí), přichází Nolan s podobným, zároveň ale originálním konceptem, který se navíc dokáže maskovat věrohodností jasných pravidel a jednoduchých kreslených schémátek. Snové světy jsou možná záměrně – ostatně se jedná o díla „architektů“ – zvláštně nesnové a nesurrealistické. Až budou Nolanovy chytré filmy i trochu hlubší (= kdyby na dně zvířené vody bylo k nalezení něco víc, než tuctová motivace chlapíka, který má výčitky a chce vidět svoje děti) – a není to úplně vyloučené – dostojí svému hype. Technicky samozřejmě těžko co vyčítat. U scény, v níž Joseph Gordon-Levitt (pro mě osobně velký objev, který hodlám sledovat) podstupuje bitku v rotující budově, mi běhal po zádech mráz v tretrách. Přes všechno žbrblání musím dát tomuhle über-popcornu za 5. ()

Kovaja

Prvních 45min.hodně zajímavých,zbytek filmu zamotaný jak nikdy.Ke konci mě to nudilo.Chyběla mi pořádná akce a rozuzlení.Hodně lidí si tenhle kousek pochvaluje,někteří jej shlédli vícekrát a až po několikáté pochopili podstatu.To nebude můj případ já s tímhle ztrácet čas nebudu.Asi mám jinej vkus,,sorry:-) ()

DailyDreamer

Vnímaní času, mechanismus snění, nekonečnost lidské mysli. Myšlenky se uchytily, vykvetly ve stromy a vytvořily nádhernou zahradu. Za tohle vnuknutí ti Chrisi děkuji a ani tě za ten nepovolený vstup do mé hlavy nebudu stíhat. ()

Paity

Jak může být něco skvělého, když jde o naprostou zmatenost? Jak může být něco skvělého, když už si říkáte, kdy to pro boha skončí? Jak může být něco skvělého, když si až do konce pořádně nepamatujete jak se jednotliví protaganisté jmenují? Já to tedy opravdu nevím, ale většina zda, která Počátku dává pět hvězdiček by měla. Ale dost o tom pochybuji. ()

Rockytu

Veľmi vydarený a ešte lepšie sfilmovaný príbeh od Christophera Nolana, ktorý mi dokázal riadne zamotať hlavu jednotlivými udalosťami a tak mi neostávalo iné len poriadne sa zakúsiť do tejto thrillerovej "konzervy" plnej prekvapenia. Aj Leonardo DiCaprio ukázal, že ho netreba podceňovať, keď pôsobil dôveryhodne a ukázal, že vie zvládnuť aj náročné úlohy, plné emócií a psychologického rozpoloženie človeka. ()

Artmovie

Nejlepší film Christophera Nolana. Svižné, originální a napínavé veledílo. Nolan se tu opravdu překonal. Dokázal nám ukázat, co vše můžeme zažít ve snech, které sníme každý den. Vše co zde bylo předvedeno (pády, které nás probudí, sny ve snu) každý z nás ve snu určitě zažil. Nolan nám to pěkně připomněl a přiblížil takovým způsobem, který nás donutí se na film dívat s otevřenou pusou. Určitě největší kinozážitek a filmový zážitek jako takový, který ale letos překonal poslední díl trilogie Batmana, také od dílny Christophera Nolana. ()

Rapikk

Avatar dominoval Oskarům v technických disciplínách v roce 2009, Inception o rok později. To prostě musí svádět k porovnání. A verdikt? Inception vyhrává na plné čáře, a to díky tomu, že dokonalá grafika a digitální efekty doplňují dějovou linii, a ne opačně. Není mnoho filmů, jež umí zároveň stimulovat oči i mozek. Ale Nolanovi se to podařilo. Do háje s Avatarem. Inception je film, který skutečně chcete vidět. ()

HArna

Byl jsem v šoku a to i po druhém schlédnutí.Dvě hodiny jsem přemýšlel co se vlastně stalo,šel jsem na tyhle stránky a chtěl jsem vyzdvihovat herecké a vizualní kvality,režiséra a scénář,ale je to zbytěčný-když chcete opravdu něco říct v dobrém slova smyslu,tak jak na vás film zapůsobil.Tohle nejde,tohle prostě musíte vidět! ()

david10166

Poprvé, kdy jsem ten film viděl, jsem nadával, co je to za blbost "ve snu sen a pak zase další sen", ale teď, když jsem to viděl podruhé, tak musím říct, že to zase taková blbost není, vidím precizní práci reřiséra, vidím dobrý herecký výkony, slyším dobrou hudbu. Vitalogy od Pearl Jam jsem ocenil také až když jsem to slyšel podesátý a je to od nich moje nejoblíbenější album. Takže film solidní, ale na Batmany to nemá, ty jsou ještě více syrovější, tady u Počátku musí vše jen tak tak klapnout, jinak by bylo vše v prdeli. Takže dávám 60%.a omlouvám za ten první odpad. ()

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

Cillian Murphy potvrzen jako hvězda nové nolanovky

08.10.2021

Přibližně před měsícem jste se zde mohli dočíst, že režisér Christopher Nolan (Dunkerk, Tenet) po neshodách se svým domovským studiem Warner Bros. nakonec přesídlil ke konkurenčnímu Universalu, u… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Tenet znovu odložen

Tenet znovu odložen

26.06.2020

Studio Warner Bros. opět odložilo nadcházející snímek Christophera Nolana Tenet. Tentokrát se z původního 31. července (kam byl film přeložen ze 14. července) odkládá na 12. srpna, tedy znovu o dva… (více)