Nahoru a dolů

• USA Eastbound & Down
Komedie / Sportovní
USA, (2009–2013), 13 h 56 min (Minutáž: 26–31 min)

Danny McBride, Steve Little, Katy Mixon, Elizabeth De Razzo, John Hawkes, Andy Daly, Ben Best, Tim Heidecker, Ken Marino, Efren Ramirez, Ana de la Reguera (více)

Kenny Powers (hraje ho spoluautor scénáře Danny McBride) býval baseballová jednička a hrál v první lize, ale do cesty mu vstoupily dvě věci: pokles formy a nesnesitelná povaha. Poté, co jeho skvělá kariéra pohasla, mimo jiné i proto, že byl nařčen z užívání steroidů, se Kenny vrátil domů do rodného města v Severní Karolíně, kde s nechutí nastoupí jako záskok za učitele tělocviku. Bydlí u svého bratra Kevina, ale i když je na dně, vydoluje v sobě odhodlání udělat všechno pro to, aby se vrátil... (HBO Europe)

Bukk

Dost váhám, jestli si to opravdu zaslouží 5 hvězd...uvidím po dokoukání všech dílů. Z toho co jsem zatím stihla, tak mi to vychází jako naprosto senzační "tragi"komedie, která řeže zatáčky s plynem na podlaze, dá-li se to tak nazvat. Další dilema nastává při tom, jestli si Kenny zaslouží náš soucit nebo naopak, aby mu bylo sráno na hlavu ještě víc. Každopádně prozatím jeden z nejlepších pokusů o nekompromisní nářez na obrazovkách televize. ()

Slasher

S01: Výtečný. Léta jsem EASTBOUND vnímal, ale paradoxně mě k němu dokoplo až úžasný VICE PRINCIPALS. McBride je šarmantní génius v tom být totální sebestředný arogantní hovado, ta série měla spád, dějový drive, emotivní momenty, spoustu nekorektního humoru ("Let's fuck the kids." ) a super hlášek. Katy Mixon je roztomilá osudová. Přičemž je to celý tak krásně kreténsko-buranský. 85% S02: Ač mě to minule bavilo o malinko víc, mexická (neboli análu Ameriky) sezona nemůže zklamat žádnýho fandu Powerse. Obsazení nových rolí potěší, stejně jako cameo McConaugheyho, stejně jako furt stejně mamrdí nesvatej humor. Jo a jo, miluju ty úderný intra s "Going Down". 80% S03: Vyladěný a bez chyb - Myrtle Beach sezona je plná super vtípků a vychytaných roliček hvězdných ksichtů (hlavně tu září Ferrell jako "Old South"), je tu vděčná nová postava rusáka, k tomu to pořád příběhově má kam jít a občas mezi vší tou čůráckou srandou i dojímá. 90% S04: Završení ságy Kenny Powerse, ač bych mohl lamentovat nad tím, "jak už to nebylo úplně ono" a umírněný, pořád končí ve velkém stylu a s camey jako Sacha Baron Cohen, Marilyn Manson nebo Lindsay Lohan. Super seriál - skvělý hrdina a ten nejlepší americký humor jak ho mám rád. 80% "The end. Cut to black. Audience goes fucking ape shit." ()

Shit

Naprosto hustej miniseriál, kterej to rozjíždí ve velkým stylu hned od začátku a to hlavně díky Dannymu R. McBrideovi, kterej nějak furt nedokáže pochopit, že už není baseballová star, ale jen pupkatej sračkovskej povaleč bez peněz, ale za to s hvezdnýma manýrma, kterej se musí nastěhovat k bratrovi a zastávat pozici učitele tělocviku (kdo neumí, učí a kdo neumí učit, učí tělocvik). Tenhle seriál je více méně jen bombardování všech a všeho jeho dobytkářskejma nadávkama, ale je to fakt pořádně zábavný a určitě tu stojí za zmínku i úča Katy Mixon se sakra velkejma přednostma, díky kterejm bych chodil na hodiny zaručeně včas, což je pro mě obvykle naprosto neřešitelnej úkol. ()

KarelR

Založit seriál na tom, že je hlavní hrdina donebevolající kretén, kterej si nebere servítky a s upřímností sobě vlastní fu*kuje všechny okolo, mohla fakt jenom parta kolem Willa Ferrella. Danny McBride si tyhle výsady užívá v šesti dílech Eastbound & Down jako baseballová star, která se po ztroskotání zářný kariéry vrací do rodného města, aby se tu začlenila do běžnýho života a nabalila svoji dávnou lásku ze střední. Kenny Powers je hrdinou, se kterým většina lidí nevydrží ani jednu epizodu, ale pokud vám jeho styl humoru sedne, budete se bavit královsky. Celej seriál je něco jako eRková verze Školy rocku říznutá Pineapple Expressem (díly režírovali Jody Hill, David Gordon Green a Adam McKay), ve který dostali všichni možnost se pořádně vyblbnout a ukázat, že se daj životní moudra podat i jinak. Jak říkám, není to pro každýho, ale Kenny a jeho audiobook “You’re Fu*king Out, I’m Fu*king In” mi připravili šest hodně zábavnejch půlhodinek. "If there's one thing I hate, it's losing. If there's two things I hate, it's losing and getting cancer." (Sorry za nespisovnost, jinak to znělo ještě hůř) ()

bartias

Šestidílná mini série je tak sprostá, hrubá a neurvalá, jak si ji HBO mohlo dovolit natočit. Tedy pořádně! Drzost příběhu. ve kterém se padlá baseballová hvězda vrací do rodného balíkova, aby se ukázalo, že největším balíkem je ona sama, je právě tím zábavným. Poslední dva díly jsou nejlepší, protože spějí k dobře vymyšlené pointě. Druhá řada si zachovala stejně drzý tón, ale její humor poklesl spíše k průměru. ()

• Když je Kenny (Danny McBride) u April (Katy Mixon), tak jí vezme DVD. Na stolku, u kterého stál v předešlém záběru, ale DVD nebylo. (Duoscop)