Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

Diskuze

Trifi

Trifi (hodnocení, recenze)

Ono by bohatě stačilo kdyby si dali tu práci se skrytýma titulkama a duálním zvukem a byl by spokojený úplně každý... Jinak je asi fakt že se asi najednou vyrojí spousta nových fans, ale nám ten pocit "byli jsme u toho od začátku" už nikdo nevezme (to je asi jako když někdo týden co týden čekal na další díl 24 a někdo pak sjel za týden celou sezonu... ) a bylo by krapet sobecké chtít Glee "jen pro sebe", nemyslíte? :)

Top15 (hodnocení, recenze)

Podle mě je hlavní důvod to, že když lidé zjistí ,že je to bez dabingu tak to automaticky přepnou a k tomu většina starších lidí je rádo, že alespoň slyší ......

Mekgrůdr

Mekgrůdr (hodnocení, recenze)

Tak mě napadá proč žádná televizní stanice (kromě čt2 a jejího filmového klubu) nemá koule na to, aby vysílala něco v originálním znění s titulky...přece většina lidí číst umí ne? :)

novoten (hodnocení, recenze)

To znám..taky u leckterých seriálů nechci, aby šly do televize s dabingem (hlavně kvůli tomu, že se objeví desítky a stovky hodnotících s odpadem po dvou minutách náhodné epizody a Glee po dvou týdnech vysílání zmizí z top 200), ale když už se to má stát, tak je dobře, že se na dabingu pracuje takhle solidně.

Navíc jestli Prima takhle šetří s infem, tak Glee určitě nestrčí do nějakého "anonymního" času, ale někam pěkně na prime time.

IKOLA

IKOLA (hodnocení, recenze)

Ja nahodou nechcem, aby serial davala nejaka stanica :) Pokym to nejde s dabingom, je pre mna serial akysi osobnejsi, akoby bol robeny iba pre mna. Ked ma dabing, tak sa to akosi spopularizuje a kazdy je hned velky fanusik... ludia, co serialmi ziju urcite vedia o com rozpravam :D

Beagle

Beagle (hodnocení, recenze)

Jsem ráda, že Glee bude i u nás, myslím, že spoustě lidí by se mohlo líbit a je škoda, že se k němu zatím nedostali (ať už kvůli angličtině nebo kvůli tomu, že nechtějí pokoutně stahovat každý nový díl a koukat po nocích jako my, gleeci...:)Dabing je vždycky trochu problém, ale když je dobře udělaný, mohlo by to seriálu určitě dodat něco trochu jiného, než co má originál (ať už překlad vtipů nebo podání dabérů - např Zawadská). Jenom mě trochu trápí "alternativnost" Primy Cool - v USA Glee běží v luxusním čase po American Idol na stanici Fox, koukají na něj celé rodiny. Určitě by si zasloužilo podobné promo i u nás, ne že ho strčí někam před půlnoc, kde zapadne mezi spoustu jiných (občas podivných) kousků.

Krouťák

Krouťák (hodnocení, recenze)

I tak jsem to myslel já.I kdybych si chtěl kazit zážitek a čekat na dabing... to by byla doba :-)

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Trifi: však já nad tím nijak neopovrhuju, a určitě se ze zvědavosti kouknu aspoň na díl (tak, jako jsem to udělal s TBBT a HIMYM), ale nemám v plánu si kazit zážitky z nových dílů sledováním nadabované verze.

Trifi

Trifi (hodnocení, recenze)

Fůha, já snad špatně vidím... Tak místo vděku Primě že vůbec Glee do Česka koupila (a navíc tak rychle...) tak tu někdo prská ultimáta jak se nebude dívat a jaká to bude hrůza aniž by viděl/slyšel jedinou nadabovanou minutu... Tohle mě fakt dokáže vytočit :( Samozřejmě, originálu se nevyrovná žádný dabing, ale myslím že už z principu by si pravý fanoušek Glee neměl nechat ujít českou verzi. Nehledě na to, že jsem strašně zvědavá na hlášky v české verzi (některé bude docela oříšek počeštit) a celkově na to, jak se toho naši dabéři ujmou. A Valerie Zawadská i Lucka Vondráčková jsou české top dabérky, ať se to někomu líbí nebo ne...

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

Tak to já se ze zvědavosti dívat budu určitě. Navíc se těším na Sueiny špeky v podání Valerie :-). A taky mě zajímá překlad ;-)

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Já mám náhodou Lucku Vondráčkovou rád, a řekl bych, že dabovat umí. Taky bych ji samozřejmě tipoval jako Quinn, a myslím, že se k ní hodí. Přesto samozřejmě Glee s dabingem sledovat nebudu, proč by, když v originále je to vždycky lepší.

Top15 (hodnocení, recenze)

Panebože !! Zase Vondráčková ... ona musí být vážně všude ! Vždyť ona dabovat vůbec neumí !! Už teď je jasné, že to bude hrůza ..... jasné to bylo hned, když se objevily informace, že se Glee bude vůbec vysílat.

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

Drobné novinky z COOLu. Byla mi sdělena další dvě jména dabérů, tentokráte však bez postav - nechť pracuje naše fantazie :-) --- Lucka Vondráčková (Quinn???) a Vojta Hájek (např. Ošklivka Katka - video s hlasem http://www.youtube.com/watch?v=cFWDx1LVJTk . Zde je to těžší, ale mohl by to být Kurt). Navíc skvělá zpráva je to, že se COOL rozhodl vysílat Glee ve formátu 16:9. Více zatím programové oddělení nepustí ;-)

Redík (hodnocení, recenze)

Tom: Ale vime a videli jsme :)). Ti co byli na FF v Chotebori na prednasce jiste take vedi :)

Ernia

Ernia (hodnocení, recenze)

konečně díl o Brittany, ona je nehorázně cool, bohužel ale nemá tolik prostoru, kolik by si zasloužila :)

Top15 (hodnocení, recenze)

Tak pozor !!! Pište si do diáře .... druhá řada začíná 21.září !!! A hned druhá epizoda (28.) by měla být slibovaná "all-Britney" epizoda, která bude zároveň "all-Brittany" ...... všechno potvrdil RM. Už se nesmírně těším !!

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

Redík: Slibované mash-upy byly náročnější, než se zdálo, takže jsme místo toho asi v 15 lidech nacvičovali choreografii na Hello, Goodbye, Run Joey Run a závěrem i originál vystoupením na Don't Stop Believin'. To vše samozřejmě proloženo zpíváním všemožných dalších songů z GLEE :-)

Redík (hodnocení, recenze)

Obelix: Tam jsme se uz ani nevim z jakeho duvodu nedostali. Co se tam delo??

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

Já samozřejmě taky, jak jinak ;-). A poctivě jsem absolvoval i workshop ;-)

Redík (hodnocení, recenze)

Brygmi: To je i muj udel... zpivam nesmirne rad, ale absolutne to neumim :))

Brygmi

Brygmi (hodnocení, recenze)

Já taky. :) Ale přišla mi škoda, že to nebylo udělané jako "klasické karaoke". Navíc se ukázalo, že krom Dr. Horribla nic nevyzpívám. Ach jo. A to bych kdysi zazpívala i Defiying gravity!

novoten (hodnocení, recenze)

Nějaké ponětí o tom mám :) zvlastni je, ze jsem si byl stopro jisty, ze se fakt ozves :D

novoten (hodnocení, recenze)

Tak se přiznejte..kdo jste zpíval v Chotěboři na Muzikálovém karaoke? :)

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho