Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

Diskuze

freddy

freddy (hodnocení, recenze)

Beagle: Prostě si nemůžu pomoct, ale seriál u mě má klesající tendenci, ovšem zatím to ještě nedošlo tak daleko, aby mě přestalo zajímat, jak se bude děj vyvíjet dál, některé zápletky a postavy mě dost zajímají, ale prostě už k seriálu neusedám s takovým nadšením a tak natěšený, jako k prvním dílům ;-) Tak já neříkám, že Jessalyn Gilsig je špatná herečka, naopak díky seriálu Bostonská střední jsem si jí velmi oblíbil, a o to více mě mrzí, že hraje takovou nesympatickou postavu, která je v tomhle seriálu pro mě jednou z nejméně oblíbených :-)

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

Díl "Rhodes Not Taken" byl pro mě taktéž zlomový. Asi za to mohlo božské "Alone" :-) Mám pocit, že po té části už mířilo Glee do TOPky :-)

Beagle

Beagle (hodnocení, recenze)

freddy: To je škoda, že Tě Glee přestává bavit, ale asi je to neklamná známka, že z Tebe Gleek asi nebude...:)Nevím jak ostatní tady, ale já jsem naopak po nějaké 5.epizodě s April Rhodesovou věděla naprosto určitě, že to s Glee je láska, a postavy, na které jsem v pilotu koukala s krajní nedůvěrou, jsou teď moje nejoblíbenejší. Ale líbí se mi odhodlání seriál ohodnotit až po celé sérii, to je fér. P.S: Jen s kritikou Jessalyn Gilsig bych si tady dávala pozor, má tu jisté nejmenované obdivovatele...:)

freddy

freddy (hodnocení, recenze)

Já se musím přiznat, že mé počáteční nadšení z tohoto seriálu začíná pomalu vyprchávat. Po prvním díle uvedeném na Prima Cool jsem byl nadšený, nyní už bylo na Coolu odvysíláno sedm dílů a já zjišťuji, že už mě ten seriál přestává bavit, že se u něj chvílemi nudím a že je mi vlastně celkově ten děj docela lhostejný. Při prvním dílu jsem si to užíval a přál si, ať ještě není konec a ať to trvá co nejdéle, nyní už mi začíná většina postav lézt na nervy, nejvíce tedy Sue (i když Jane Lynch to hraje dobře, tam mám problém spíš s tou postavou samotnou, konkrétně s tím, že kdykoliv se tam objeví, tak jen plánuje, jak zničit Glee klub, a to už je opravdu otravný, když nemá nic jinýho na práci) a potom mi tam začíná připadat nesnesitelná Jessalyn Gilsig, vůči té její postavě už začínám mít averzi. Celkově mé pětihvězdičkové počáteční nadšení ze seriálu klesá někam do tříhvězdičkových průměrných vod, uvidím, jak to bude pokračovat, seriály vždy hodnotím až po zhlédnutí minimálně jedné kompletní série.

Sagara

Sagara (hodnocení, recenze)

Tak tak, Britt posuvajuca masovu gulku SAMA, ma tak emocionalne rozsekala, ako ziadna ina scena v tejto serii glee.

Brygmi

Brygmi (hodnocení, recenze)

Artie mě nikdy nebral a není to jen kvůli tomu, že se dostal s Britanny do konfliktu. I Santana se s ní dostala do konfliktu, ale to mi nebrání, abych dělala aaach v každé Santana scéně. Artie je takové trucovité uražené pubertální cosi. Daleko víc mě třeba baví Tina s Mikem. :) A už jsem zjistila, koho mi připomíná Finn! Harveyho ze Sabriny! :)

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Brittany je boží. Nejenom, že má spolu se Sue nejlepší hlášky, umí zpívat a je nádherná, ale konec toho dílu ukázal její úplně jinou tvář... Jak smutně šla po chodbě... Spí s každým proto, že je strašně osamělá? Znám takové lidi, ehm. Ehm. Nebo se jí třeba něco přihodilo. Bylo by fajn se dozvědět o Brittany mnohem víc, v druhé řadě konečně ukazují, že není jen komická figurka stereotypní blbé blondýny, a že je zajímavá. A Artie byl blbec vždycky (viz Tina. Tahle scéna s Brittany nebyla první tohohle typu... Tina chtěla Artieho podpořit v jeho snu. Tak se pokusil, seknul s sebou na zem a pak: "Nikdy jsi mě do toho neměla nutit!")

novoten

novoten (hodnocení, recenze)

Zase to neber tak, že z něj dělám největšího hrdinu. Nezachoval se dobře, ale nijak zvlášť u mě neklesl, je to prostě kluk a teenager v jednom, má právo na nějaký ten výstřelek a jakoby selhání. Jen jsem poukazoval na to, že se toho přece zase tak moc nestalo. Jde mi spíš o to, že Glee komunita ječící "squee" při každém záběru Brittany, by nenáviděla každého, kdo se s ní dostane do nějakého konfliktu :)

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

novoten: Upřímně? V tomto stojím plně na straně Brittany. Artie neměl sebemenší právo po ní vyjet. Možná snad jen kvůli tomu "využití hlasu". Ale 1. začal s ní chodit na truc Tině, 2. jako panic, pro kterého je "to" tak strašně důležité, zapadl s Brit do postele více než ochotně a za 3. nemůže přeci čekat od někoho, kdo se na škole vyspal s každým (včetně školníka Ledviny :-), že pro ní sex "až tak moc neznamená". A jelikož to Brittany nepokrytě prezentuje, tak ho ani nejde bránit ve smyslu, že o tom nevěděl :-)

novoten

novoten (hodnocení, recenze)

Tom: Hlavně ta vlna nenávisti k Artiemu je v tomto případě synonymem nekritické lásky k Brittany, takže bych to tak vážně nebral :)

IKOLA

IKOLA (hodnocení, recenze)

Suhlasim s Artiem...je to neskutocne debilna postava. Z nejakeho dovodu ma ale cim dalej tym viac otravuje Kurt, ktory je sice a to si priznajme najlepsie zahrana a co sa vyvoja tyka, aj scenaristicky najlepsia napisana postava, ale inak je to iba rozmazleny blb s iluziou vlastnej jedinecnosti. Ale jeho otec je super postava, takze ho berem ako nutne zlo.

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Pokud jde o Terri, je to zkrátka má osobní favoritka. A pokud jde o Artieho, k mému potěšení se proti němu po odvysílání zatím posledního dílu zdvihla velká vlna nenávisti, takže v tom zřejmě nebudu sám.

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Obelix: :o) No, říkal jsem si, že by to chtělo Terri připomenout. Lidi mluvili o vynechání Emmy, Sue a Pucka, a nikdo se ani nezmínil o Terri. Zřejmě proto, že i když je stále členem hlavního castu, chyběla v deseti dílech z dvaceti šesti :o/ Jinak tenhle díl se mi líbil fakt moc, písničky super, hoooodně Brittany, což je velmi potěšující, a konečně jsem díky němu taky vyřešil věčnou hádanku, kterou hlavní postavu mám nejmíň rád. Zřejmě příliš lidí nepřekvapí, když řeknu, že jsem se prakticky od začátku rozhodoval mezi Tinou a Artiem, a taky že se to po Duetech jazýček vah definitivně zhoupnul, a to docela razantně. Artie je vůl. Je to ufňukanej pokrytec, co nevynechá jedinou příležitost, aby si nehrál na oběť. Nejdřív s Tinou jedná jak s onucí a místo času s ní se věnuje Halo maratonu (což byl prima vtip, samozřejmě), a pak tu nekonečně naivní a nevinnou (samozřejmě ne v sexuálním smyslu slova) Brittany totálně sjede za to, že ho "využila" potom, co on si s ní začal, aby Tina žárlila, a potom, co se celej žhavej s ní vyspal. Ne že by jako každej člověk, pro kterýho ztráta panictví hodně znamená řekl: "Počkej, nechci s tím spěchat", ale nejdřív se s ní vyspí a pak jí podělá. Artie JE VŮL, a jestli by mi někdo z postav fakt nechyběl, tak právě on.

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

A navíc tam lehce pozměnili texty!!! Tohle tedy FOXu nedaruji. Demonstrativně dám do titulků původní překlad, takhle zasahovat do kulturního fenoménu...

(mOnkey)

(mOnkey) (hodnocení, recenze)

Já se nejvíc těším na Touch-a, Touch-a Touch Me, ta bude podle mě dokonalá. A jinak souhlasím s Obelixem, Sweet Transvestite zní od Mercedes divně.

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

V "Over at the Frankenstein place" sice Kurt ještě nebyl slyšet, ale nemůžu se dočkat. Nicméně - Sweet Transvestite se mi v podání Mercedes (a v podstatě ženském hlase vůbec) nelíbí.

Stanislaus

Stanislaus (hodnocení, recenze)

Viděl jsem promo k The Rocky Horror Glee Show a musím říct, že to vypadá více než lákavě. Opravdu jsem se nasmál nad vzhledem Kurta a postava Sama byla podle mě vybrána dopředu kvůli roli Rockyho. Už se moc těším, protože původní muzikál se mi moc líbil.

H34D

H34D (hodnocení, recenze)

Kurtův zpěv se mi v posledním díle mimořádně líbil.

Brygmi

Brygmi (hodnocení, recenze)

Já mám u Kurta pocit, že on až strašně moc prožívá, že je gay. Ale postavu s takovým přístupem, by házeli do popelnice, i když by byla naprosto heterosexuální. Každopádně pořád patří k mým nejoblíbenějším postavám a baví mě ho sledovat. A taky mě baví jeho módní výstřelky. :)

Creony

Creony (hodnocení, recenze)

Když on to má chudák Kurt těžký...ale je fakt, že je až moc negativní poslední dobou. Ale jeho duet se mi moc líbil. Co se týče nepřítomnosti "té druhé postavy", tak mi taky vůbec nechyběla a i tak byl díl super. Co se mě týče, chyběla mi tam ještě jedna postava kterou mám ráda, ale ta asi zrovna musela na pravidelnou zubní prohlídku...:-)

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

Stanislaus: Ta druhá postava už naštěstí figuruje v ukázce na další díl. A což mi připomíná, že když mi ona "druhá postava" ani nechyběla, tak to byl dobrý díl sám o sobě ;-)

Lum3n

Lum3n (hodnocení, recenze)

Konečně zase dobrý díl, který částečně vynahradil zklamání z předchozích dvou epizod. Sing! bylo geniální, Mercedes se Santanou a Quinn se Samem taky super, jen te Kurt mě poslední dobou vůbec nebaví. Taky mě naštvala Santana za její chování vůči Brittany, který mi bylo v tomhle díle opravdu líto. Myslel jsem, že Brittany je jedinná, koho má vůbec Santana ráda, ale tak uvidíme.

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho