Glee

Komedie / Drama / Hudební / Muzikál
USA, (2009–2015), 91 h 6 min (Minutáž: 45–48 min)

Lea Michele, Cory Monteith, Matthew Morrison, Chris Colfer, Naya Rivera, Jane Lynch, Kevin McHale, Amber Riley, Dianna Agron, Mark Salling, Darren Criss (více)

Vystoupení amerických školních sborů zvaných glee kluby vypadají poněkud jinak než naše obvyklé besídky. Jde o show se vším všudy – s hudbou, choreografií, kostýmy, svícením, sólisty... Kluby pořádají veřejná vystoupení a účastní se národní soutěže. Pokud je klub úspěšný, tak to pro školu znamená i prestiž a peníze (sponzoři apod).
Mladý učitel španělštiny Will Schuester působí na McKinleyho škole v Ohiu, kde jako student zažil období největší slávy tamního klubu. Tehdy patřili sboristé mezi nejpopulárnější žáky, protože byli opravdu dobří zpěváci a tanečníci. Jenže současný klub je absolutní propadák. Chybí lidé a schopný sbormistr. Schuester se klubu ujme a čeká ho nelehká cesta. Musí získat kvalitní členy, kteří se zároveň musejí smířit s tím, že podle názoru většiny dětí ve škole jsou sboristé vrcholně trapní. Štěstí se na něj usměje v okamžiku, kdy při konkurzu objeví výjimečně talentovanou studentku Rachel. Ani ostatní adepti na tom s hudebním nadáním nejsou špatně – zženštilý Kurt dokáže vyzpívat neuvěřitelné výšky, korpulentní Mercedes dokonale ovládá svůj hlas, vozíčkář Artie skvěle hraje na kytaru a koktající Tina přestává při zpěvu zadrhávat. Na škole to ale nikdo z nich nemá snadné, téměř bez výjimky jsou terči šikany. Házejí je do popelnice, zavírají do kadibudek, polévají ledovou vodou apod. Není tudíž divu, že se nikdo další do sboru nehrne. Až díky lsti dokáže sbormistr Schuester přilákat kapitána fotbalového mužstva, který má přirozený, ale poněkud neotesaný talent. První záblesk šance na úspěch nedá spát tělocvikářce a trenérce roztleskávaček Sue, která je zvyklá, že její kroužek je na škole ten jediný důležitý. Rozbíhá proto ďábelský plán na zničení klubu v samotném zárodku...
Záměrem tvůrců bylo vytvořit protiklad seriálům plným násilí a vražd. Něco originálního a zároveň pozitivního a optimistického. A seriál má skutečně schopnost vyvolávat v divácích dobrou náladu. (TV Prima)

Diskuze

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

Po katastrofálním minulém díle ten poslední zase potěšil, líbilo se mi prakticky všechno od začátku do konce.

M.a.t.t.

M.a.t.t. (hodnocení, recenze)

Je to ozaj dost nevyvazene. Casto ma behom dielu nejaka linka naozaj bavi aby ma o par minut dalsia takmer otravila a opacne. Ale celkovo si to stale istu uroven drzi.

Handle (hodnocení, recenze)

Ten nový díl je nevyvážený, v podstatě jako celá 4. série... Pár momentů Vás nadchne, ale celkový dojem na 100% rozhodně není. No, Lea Michele opět vítězí, především díky ní vlastně celý seriál stále stojí za to. A u Don't stop believin', to je povinná husina. :)

Spoilery k 4x19

Finnova linka až překvapivě špatná (zdá se mi to nebo Mark Salling jako Puck nějak zapomněl hrát??) v čele s faktem, že se Will přijede omluvit a Finn z pozice někoho, kdo by mu měl líbat boty, ještě dělá drahoty. Zbytek ale překvapivě sebejistě podaný, protože konečná hromadná píseň je super, duet se Shelby taktéž a Don't Stop Believin' (jakkoli už bych ji teď už definitivně nechal spát, protože kouzlo dokonalosti se dá těžit jen několikrát) je zkrátka legenda.

Larushka

Larushka (hodnocení, recenze)

novoten

Spoiler: Přesně, ta úvodní čtvrthodinka byla strašná, přitom potom všechno okolo tý "střelby" bylo fakt dobrý. On Ryan Murphy byl z toho Blaka Jennera odvařenej už v Glee projectu...

Spoilers

Jsem trochu na rozpacích. Díl jako takový dobrý, pár momentů vysloveně doják nebo naopak čisté napětí, ale bez té úvodní čtvrthodinky plné nablblé zápletky s asteroidem to mohl být jeden z nejlepších dílů. Co překvapilo, tak fakt, že Blake Jenner (Ryder) umí občas dost dobře hrát :)

na příspěvěk reagoval Larushka

Sagara

Sagara (hodnocení, recenze)

No čo povedať na tento diel? V prvom rade musím povedať, že One Tree Hill si s touto témou poradil oveľa lepšie. Netvrdím, že tu to bolo zlé. Herecky to bolo výborné, bolo cítiť napätie aj emócie. Problém je, že sa to tam skrátka nehodilo. Vtipy pred aj po v celkovom vyznení boli rozpačité. Prečo teda neurobili celú epizódu dramatickú. Ešte by som pochopil, keby prvá polovica bola bola vtipná nevinná a zvyšok dramatický (aby ukázali ako veľmi to dokáže zmeniť) no pokazili to vtipkovaním potom. Ale celkovo určite z tých lepších Glee epizód.

Mr.Ripley

Mr.Ripley (hodnocení, recenze)

Po dlouhé době konečně výborný díl! Netypický, hutný a těžký. Výborná práce s napětím, gradací, s dramatem, milá variace na legendární "střelecký" dvoudíl Greys Anatomy. A to že odešla Sue? Opravdu odešla? Tvůrci si nastavili poprvé od začátku řady linku, která by mohla fungovat, pokud to znovu nezahltí vatou. A to že tam nebyl NY ani písničky, či naivní úsměvy a barvičky? Proč taky? Díl má jasné poselství - brutálním způsobem ukazuje, jak je přechod z dospívání do dospělého života těžký. Za tenhle odvážný krok před tvůrci smekám a za hutnou atmosféru či děsivou scénu s WC zvedám palec hore. Jedna z nejlepších epizod vůbec!

jakear

Od první chvíle, co se objevila, jsem to tipovala na Wada. Teď si už ale nejsem moc jistá. Možná je to Blaine :D.

na příspěvěk reagoval jakear

Handle (hodnocení, recenze)

Já musím říct, že mně se teda nový díl líbil, takový netypický a melancholický, ale pro mě osobně velmi dobrý a emotivní.

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Spoilery: Nepacil sa mi cely ten ten napad okolo strelby na skole, teda napad mozno ano, ale spracovanie ma uplne vytacalo. A to ze nakoniec tam ani ziaden strelec nebol ma nasralo asi najviac. Kameru typu blair witch neznasam od blar witch. A koniec? Ze odisla Sue je uz vrhol, jediny zabavny clovek na skole odchadza.

Gertrudo

Špatný díl? Sice tam nebyl NY, ale od Break-Up to byl rozhodně nejlepší díl v sérii. Brittany na WC... to byl vůbec jeden z nejsilnějších momentů v celém Glee!

Mr.Ripley

Mr.Ripley (hodnocení, recenze)

Tak vám nevím. Tenhle díl mi naopak přišel jako nejzbytečnější z celý čtvrtý řady. Nebýt linky NY, má pozornost by nevydržela ani pět minut.

Kolikokoli (hodnocení, recenze)

Já už jen čakám, až mi dají znovu dohromady Klaina a Finchel. Jinak docela nezájem...

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Predchadzajuca seria ma strasne nudila, uz som to chcel prestat pozerat, a 4. je napoli, NY je super, Santana jenoznacne vedie, a zvysok muka, to pretacam.

Katarine

Katarine (hodnocení, recenze)

Musím souhlasit s posledními příspěvky diskuze. Poslední díl konečně po dlouhé době stál za to. :) Jinak mi taktéž 4. řada příliš nesedí, snad jen to, co se děje kolem Rachel, Kurta a Santany v NY je něčím zajímavé, jinak docela nuda. Ona už i ta 3. řada šla kvalitou trochu dolů.

novoten (hodnocení, recenze)

Přesně tak, po delší době skoro celou dobu vysoká spokojenost (snad kromě epizodky, kdy je Jake za gaunera, když si chce zazpívat "nežádanou" píseň). A když Artie zaraženě poukazoval na to, že vidí Kitty poprvé v jiným světle, jen jsem pokýval hlavou. Ginger jí slušela jako nic předtím.

Handle (hodnocení, recenze)

Tak po delší době konečně výborný díl, aspoň trochu "glee atmosféry" a písně hodně potěšili. :) Je vidět, že i když teď nemá seriál nějaký pořádný děj, dá se přesto udělat dobrý díl...

H34D

H34D (hodnocení, recenze)

Hmm, po své delší odmlce v diskusi musím říct, že se 4. sérií skutečně nemůžu být tak spokojen jako dřív, nová parta není tak dobrá, určitý pokles kvality je znát, místy mám až chuť si Glee vyhodit z topky, ale to nemůžu, jinak by mě Riddlík zabil :) Každopádně v posledním díle byly hned dvě super čísla - Mamma mia (a to nesnáším Abbu) a Wannabe, kde Marley vypadala superhot!

Tom Riddle

Tom Riddle (hodnocení, recenze)

kluzo

Pokud misinterpretace textu = vtip, pak jsem tedy zřejmě našel vtipálka roku, byť říkat to v březnu je možná trochu předčasné.

kluzo (hodnocení, recenze)

sankacoffee

"gay pode mnou má pravdu, prostě gayů mezi muži sledující todlencto je více než 4%, můj tip je 25%"

:-D můj text byl myšlen jako nadsázka a vtip. Podobné výzkumy jsou mi k smíchu. :-)

na příspěvěk reagoval Tom Riddle

kluzo (hodnocení, recenze)

Tom Riddle

JJ, máš pravdu, všechny naše příspěvky o nás něco vypovídají. I můj příspěvek není příliš dlouhý a navíc pro nechápavé je zakončen chechtejícím se smajlíkem. Jak vidím, i to je pro někoho málo. ;-)

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Netflix ulovil Ryana Murphyho

Netflix ulovil Ryana Murphyho