Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

PlayEasy

Jednoznačně nejlepší Iron Man! … Vynikající  zápletka (typický Shane, no ;), revoluční akční sekvence, extrémně zábavný Ben Kingsley a Downey, z něhož charisma srší tak, že mu i agent 007 má co závidět - no prostě paráda :) 90% ()

donnovann

Já jsem napsal, že druhý díl je nastavená kaše a naprosto zbytečné pokračování? V tom případě u třetího dílu nenacházím slova. Nejhorší snímek jaký jsem od studia Marvel viděl. Po Avengers neskutečný krok zpátky, absolutní dno ale věřím, že širšímu publiku stačí nabušený CGI akce a nějaký kvalitní scénář nebo herecké výkony jdou úplně stranou o hlavní záporné postavě ani nemluvím. SPOILER: Jediná silnější scéna byla, pád Gwyneth Paltrow, kterou jsem považoval za mrtvou, samozřejmě za 10 minut už ji máme zpátky na scéně a já musím další hvězdu ubrat, Iron Man 3 = ztráta našeho drahocenného času. ()

mrclTV

Tento Iron Man sa mi veľmi nepáčil. Ako keby varil z vody. Ťažkopádny (zbytočne zložité - kto s kým a prečo, skupina vedľajších postáv úplne podkopaná nešťastným vyrozprávaním deja) a zostarnutý príbeh o "moslimskom teroristovi", ktorý mohol prísť tak pred 8 rokmi. V dvojke bol dej síce jednoduchý, ale úderný, ten film zlyhával na závažných logických chybách, trojka zlyháva na iných veciach - zbytočnej skostnatenosti a zlých replikách. Celá tá časť "Tony je s malým chlapcom v Tennessee" je jednoducho odpudivá. Vo výsledku je tretí Iron Man snáď ešte slabší ako jeho predchodca. LLT za dve.PS: Ben Kingsley odviedol ako už tradične prvotriednu prácu aj v novej, netradičnej úlohe. ()

tlesk

Ačkoli se mnou bude většina nesouhlasit, toto je pro mne celkově nejslabší film s Iron Manem. Nicméně, sérii filmů, tak jako v případě První fáze, opět odstartoval Tony Stark. Mělo se jednat o depresivní a temnou reakci postavy na události po prvních Avengerech, která bohužel tak nějak spolkla sama sebe a dějově do celé série příliš nezapadá. Třetí Iron Man bývá chválen za odlišný tón, než mají ostatní marvelovky. Snímek v první půli výborně buduje napětí, hrdinu srazí na kolena a vezme mu všechno. Představí Mandarina, opravdu děsivého zlosyna, který v divákovi skutečně vzbudí respekt, až se nemůže dočkat až uvidí Mandarina v akci… Jenom proto, aby se ukázalo, že Mandarinem je ve skutečnosti někdo jiný. Někdo, kdo má stejné motivace, jako Syndrom v Úžasňákových. Nemluvě o Extremis, která v komiksech funguje docela jinak než zde, což je na pováženou vzhledem k tomu, že se na scénáři podílel právě autor onoho komiksu. Tento rádoby překvapivý zvrat je něčím, co zcela podkopává nohy výborné a bezútěšné první půli filmu a mění ji v něco zcela jiného. Dost dobře nechápu snahu tvůrců o to, zesměšnit mystičnost a fantastiku okolo jednoho z nejlepších hrdinových záporáků, když točí komiksový film, ale dobrá. Přejděme dál. Tonyho stále zdokonalovaná zbroj, která v Avengerech vydrží úder Thorovým kladivem, se zde několikrát nelichotivě rozlétne na kousky po mnohem slabších nárazech (argument že v oněch okamžicích ve zbrojích zrovna nikdo není je celkem nefunkční vzhledem k tomu, že na konci obleky bez pilota bojují) a Mandarin spolu se svými nohsledy je trhají na kousky, jako by snad byly z papíru. Nehledě na to, že role Iron Mana v příběhu je zcela degradována tím, že záporáka ve výsledku ani nezneškodní on. Plus ještě zcela prázdné a zbytečné gesto, kdy Tony zničí všechny své obleky, které nejen že jsou nesmírně drahé, ale ještě ke všemu na nich strávil léta práce. Takhle, ono by to bylo hezké gesto, kdyby se opravdu jednalo o poslední film, ve kterém se Tony Stark objeví. Ale vzhledem k tomu, že je všem jasné že to tak nebude, je to trochu hloupé. Přesto má Iron Man 3 řadu skvělých momentů a stále se jedná o slušný akční film. Shane Black však alespoň mě trochu zklamal. ()

adamix

O myšací chlp lepšie oproti dvojke, akurát zostava zaujímavej haldy vedľajších postáv tu chýba a Guy Pearce je rovnako suchý záporák, ako boli Rourke s Rockwellom. Stark je na konci filmu úplne taký istý, aký bol aj na začiatku ale samozrejme jeho postava je na filme tým najlepším, akurát tu okrem vlastného prežitia musí zachrániť aj Pepper a ich vzťah, na ktorý všetci celé roky aj tak dlabali, pretože nemal iskru. Humor je bohovský, akcia (zapamätateľne okrem skoku z lietadla len jedna scéna - tá záverečná v prístave plus napadnutie Starkovej vily vrtuľníkmi, čo vlastne ani akcia nie je, je nadmieru dobrá) a vidno, že sa tu sypali milióny, ale za čo preboha si to zarobilo miliardu, to fakt neviem. Pozitívom na filme je, že je zase trochu iný oproti predchodcom a najväčším mínusom je, že zaujímavého Kingsleyho ako zloducha Mandarína scenár dehonestoval a totálne pochoval tým, keď sa prišlo na to, akú rolu skutočne hrá (doslova a do písmena). Veľmi som chcel znížiť na 3*, ale to by som považoval za kvalitne rovnaké, ako druhú časť, ale to by som klamal. slabé 4*. ()

theFtip

Nejlepší díl série, ty dvě hodiny v kině jsem si maximálně užil. Už to není jen o technických vymoženostech jako předchozí díly ale teď je tam i trošku té fantasy (pravená DNA) a toto zpestření si myslím celkem dost Ironmanovi prospělo. Díky bohu film neobsahuje žádné ty kýčovité přehnané 3D efekty (např.: meč proti kameře) při kterých se má člověk leknout, ale přitom 3D krásně vynikne a dává filmu opravdu plastičnost, ne jako třeba Piráti z Karibiku 4, při kterých zjistíte že to je 3D až vás začnou tlačit brýle. Tomuto filmu se nedá vytknout nic, alespoň z mého pohledu. Nejlepší film za poslední dobu, klidně bych mu dal 110% kdyby to šlo ;) ()

LordArthas

Imax zabodoval...naservíroval mi totiž úplně boží hody. Film už sice nestaví na hláškování TS jako v dřívějších dílech, ale musím uznat, že když už TS hláškoval stálo to za to! Akce byla monstrózní a zvraty na výbornou zvládnuté a musím říct, že jsem nic netušil. V tuto dobu pro mě nejlepší film roku!! Tony je zpátky a se vší parádou a ve velikém stylu! Avangers se můžou jít zahrabat!! ()

TheNext

A je to tu, ani sme sa nenazdali a Iron Man je späť, a hlási návrat v plnej sile, tretí film venovaný Iron Manovi má všetko čo od neho čakáte a ešte niečo naviac, skvelý scenár, akcia, humor, všetko namiešané v presnom pomere, a tie vizuálne a zvukové efekty sú už len čerešnička na tejto torte, nemám tomu čo vytknúť , Robert Downey Jr. je proste vo skvelej forme ()

spoock

Hrave, akcni, marvelovske. Jak startovni blockbuster komixovych hrdinu je to fajn, jsem rad, ze jsem to videl v originale. ()

wallax

Výborné, zo série Iron Man najlepšia časť, ktorá perfektne skrátila čas čakania na Wolverina. Tie efekty boli našlapané. Jo a už naozaj si dávam záväzok, že v Trnave na 3D film už nepôjdem (Hrúza a des a snáď to aj dodržím). ()

Shadowspark

Výborný první krok po Avengers. Dost mě to dostalo, Black tomuto dal mnohem napínavější a temnější atmosféru, než Favreau. I když to bylo trochu přesycené, je to dost dobrý začátek ohledně Fáze 2. Těším se tedy na Thor: Temný svět a další filmy v Marvel Cinematic Universe. Zatím nejlepší díl Iron Mana vůbec, a jak zde nejspíš komentují i ostatní uživatelé - tento díl vás ohromí asi tak moc, jako vás může ohromit Skyfall. ()

elanista1

Len rutinna zalezitost, ktora neprevysuje predosle diely a serviruje len povinnu davku dobrodruzstva. Vizualna strana je perfektna, niektore demolacne sceny su lahodne, par vtipov podarenych, ale nic viac co sme uz nevideli. Taktiez je tu plno vedecko-technickych dristov, ktorym nikto nerozumie a cloveka len znervoznuju. Zaver je tiez zbytocne pateticky a nemozno ho brat doslova, kedze vieme ze druhy projekt Avengers sa blizi /nevidel som zaverecnu scenu po titulkach, takze tam mozno bolo nieco k veci este povedane/ ()

Zoidbeeland

Tak to byl zase jednou zážitek !!! Jako marvelovský fanda jsem si IRON MANa 3 náramně užil. Nevzpomínám si na chvilku, kdy bych se nudil nebo se dokonce podíval na hodinku. Akční a vážné momenty vždy vystřídala nějaká ta vtipná hláška (a to nejen od Roberta) - prostě klasika, která zaručeně pobaví. Trochu mi tam nezapadaly Starkovy anxiety, ale snaha o nějaké to zvážnění tam byla. Dost mě bavil i Ben Kingsley jako Mandarín a Guy Pearce, který na začátku vypadal jako Karel Roden ve filmu Čtyři slunce . :D Za mě 9,6/10=96%. ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu