O smyslu života

• USA The Answer Man (více)

Arlen Faber (Jeff Daniels), kdysi slavný autor oblíbené spiritualistické knihy "Já a Bůh", se střetává se svobodnou matkou Elizabeth (Lauren Graham) a ze závistlosti vyléčeným mladíkem Krisem (Lou Taylor Pucci), kteří hledají smysl života. A Arlen je jimi i dvacet let od vydání své hojně překládané knihy stále považován za toho, kdo zná odpovědi na jejich otázky. Přestože on sám nemá ani tušení... (Jenda)

DoubleJo

Film, ktory na mna od zaciatku posobil velmi prijemne a nebolo tam asi nic, co by mi nejako vadilo. Jeff Daniels bol vyborny a na jeho vtipoch sa sa teda velmi bavil .Lauren Graham, musim povedat, ze je celkom sympaticka kocka no ja so sa potesil hlavne Olivii Thrilby. Kazdopadne je to mila love story, ktora pobavi a zaroven nie je az taka tuctova. ()

FilMiki

Lidi se ovlivnujou a doplnujou, hledaj a ztracej, /pak mozna znovu nachazej/, milujou a zaroven z toho maji strach,...skladba Mr. Pitiful by Matt Costa me u titulku bavila..a jinak? konecne naka romanticka komedie co neni tak blba a producenti nemaji strach ze 50ti-leti herci nezaplati naklady. Teda Larelay je furt dokonala;) ()

Kingjiri

Pokud by Arlen Faber skutečně znal odpověď na všechny otázky, tak bych se ho zeptal na to, proč jsem vlastně na tenhle film koukal. Sám v něm totiž doteďka hledám nějaký větší smysl a vůbec přemýšlím, o čem vlastně byl. Víceméně to byla hodina a půl nudy proložená sem tam nějakou tou zajímavou nebo vtipnou replikou. To je však i na ohodnocení průměrnými třemi hvězdami málo. Jeff Daniels a Lauren Graham hráli sympaticky a drželi snímek trochu nad vodou. Především za jejich výkon nakonec dávám dvě slabší hvězdy. ()

JANARYBA

Vtipný nápad odlehčit a lehce zparodizovat ty, co přímo mluví s Bohem - nejznámější je asi NEALE DONALD WALSCH http://www.hovorysbohem.cz/, ale jak už to tak u amerických filmů většinou bývá, tak se originální nápad nevyužil a nic z toho nakonec nějak nevyplynulo....ale zase vyložená ztráta času to rozhodně nebyla. ()

ScarPoul

Film má výborných hrdinov. Arlen Faber a spol sú výborne napísaný, výborne zahraný a každý vo filme drží tú svoju stabilnú pozíciu. Rôzne dejové roviny vďaka nim fungujú na veľmi vysokej úrovni. Plus si nepamätám kedy som videl Danielsa v tak sympatickej úlohe. Problémom celého filmu je znova koniec. Prišlo mi, že všetky odpovede na otázky a všetky dejové línie vyšumeli do prázdna. Nič sa neuzavrelo a náznaky nových začiatkov u všetkých zúčastnených mi prišlo odfláknuté. Nemám rád ak sa úplne všetko vysvetľuje, ale každá jedná emócia odovzdaná charakterom k divákovi má podľa môjho názoru zanechať výraznejšiu stopu ako tomu bolo tu. Tu sa to totiž z nezávislého filmu zvrtlo na mierny Hollywood. Inak som ale spokojný. Je to film vtipný, svižný, pohrávajúci si s duchovnom a jeho dopadom na realitu a tento potenciál využíva film znamenite. Plus úloha Olivie Thirlby poteší. ()