Reklama

Reklama

VOD (1)

Růžová ponorka největší hrozbou Japonců... Ve válečné komedii Operace Spodnička (1959) ztělesnil Cary Grant kapitána rozhrkané ponorky, kterou se mu podaří zprovoznit jen s pomocí dryáčnických zásobovacích metod vynalézavého poručíka (Tony Curtis). Hrozící válečné operace v Tichomoří komplikuje nejen růžový nátěr, který ponorka neplánovaně dostala, ale také skupina pěti vojenských zdravotnic, o něž se posádka ve stísněných podmínkách malého plavidla musí postarat... Pozdější tvůrce mimořádně úspěšné série Růžových panterů Blake Edwards (1922–2010) měl v té době už značné zkušenosti v komediálním žánru a k dispozici kvalitní scénář, jehož čtyři autoři (Paul King, Maurice Richlin, Stanley Shapiro, Joseph Stone) byli oceněni nominací na Oscara. Zajímavá je Grantova spolupráce s Tonym Curtisem, který ve svém předchozím filmu, klasické komedii Někdo to rád horké, postavil svoji komickou charakterizaci milionáře na parodování Grantovy filmové osobnosti. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (55)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Ku mému údivu je Operace Spodnička velice vydařená a roztomilá komedie s nemalou dávkou nestárnoucího humoru. Sympatické a vtipné role Caryho Granta a Tonyho Curtise dodávají snímku opravdu hodně. Je zde navíc pořádná hromada dobrých hlášek a velmi vtipných momentů. Nečekal jsem, že se tak pěkně zasměju. Ani s tou dvouhodinovou délkou jsem neměl problém, a to v poslední době dlouhé stopáže vcelku nesnáším. Je to vydařená komedie jako dělaná pro zimní odpoledne. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Chvílemi úsměvný film  1)  je místy i docela vtipný, ale jen tak zlehounka._____ 2)  Zaznamenal jsem pár hezkých kluků mezi námořníky, především v řadových funkcích, no aby taky ne. 34letý Tony Curtis (zásobovací poručík) měl své období mladického krasavce už za sebou, ale stále se na něho dalo koukat. ()

Reklama

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Na Operaci Spodničku mě opět nalákalo jméno Caryho Granta, když jsem jako jeho spoluherce viděla Tonyho Curtise, potěšilo mě to. Bohužel musím říct, že bych místo tohoto filmu na dvojce raději viděla Šarádu nebo třeba Pověstného muže. Než se film rozjel, čili než se na ponorku dostaly ženské, bylo to nudné. Pak se sem tam mihly vtípky, pohled na Caryho rozhodně nebyl k zahození, ovšem dojem z filmu už to u mě moc nevylepšilo... ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Fuj!, 20 rokov v námorníctve, ale také niečo som ešte nevidel. Ružová ponorka..."---- "A nie je to roztomilý odtieň ružovej? , prepáčte slečna, rád by som dojedol..." Takýmito výbornými hláškami je film prešpikovaný úplne celý. Podarená dvojica Grant a Curtis sa skvele dopĺňa a množstvo vedľajších postáv, hlavne ženských, pomáha humorný tón roztočiť na plné obrátky. Akčné scény tu nie sú vôbec dôležité. Ja som si užil celý film, pretože v ňom zhruba každú minútu zaznie nejaká dobrá hláška a to pri dnešných komédiách nebýva zvykom. Zlodejina a ich vynaliezavosť ma bavili najviac. Rozmýšľal som aj nad plným hodnotením, no nakoniec silné štyri. Videné s českým dabingom na čt2. 80%. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě : klasika. Tenhle humor však nesedí zrovna každému. Převážně jde o roztomilé sexuální narážky včetně závěrečného "prádelního poselství". Díky zvoleným mužským představitelům to však vypadá, jako by se film sám řadil spíše k britskému stylu. Mně takovýto styl vyhovoval, i když k vyloženému popukání to už zase nebylo. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (9)

  • Postavu sestričky Barbary, ktorá bola milostným záujmom Nicka Holdena (Tony Curtis), v remaku filmu z roku 1977 stvárnila Jamie Lee Curtis, dcéra Tonyho Curtisa. (Michal74)
  • Dalšími kandidáty na roli, kterou ztvárnil Cary Grant, byli Craig Stevens, John Vivyan a David Janssen. (Pavlínka9)
  • Bob Hope říkával, že nejvíc ze všeho lituje odmítnutí účinkovat v tomto filmu. (Mol)

Reklama

Reklama