Reklama

Reklama

VOD (1)

Růžová ponorka největší hrozbou Japonců... Ve válečné komedii Operace Spodnička (1959) ztělesnil Cary Grant kapitána rozhrkané ponorky, kterou se mu podaří zprovoznit jen s pomocí dryáčnických zásobovacích metod vynalézavého poručíka (Tony Curtis). Hrozící válečné operace v Tichomoří komplikuje nejen růžový nátěr, který ponorka neplánovaně dostala, ale také skupina pěti vojenských zdravotnic, o něž se posádka ve stísněných podmínkách malého plavidla musí postarat... Pozdější tvůrce mimořádně úspěšné série Růžových panterů Blake Edwards (1922–2010) měl v té době už značné zkušenosti v komediálním žánru a k dispozici kvalitní scénář, jehož čtyři autoři (Paul King, Maurice Richlin, Stanley Shapiro, Joseph Stone) byli oceněni nominací na Oscara. Zajímavá je Grantova spolupráce s Tonym Curtisem, který ve svém předchozím filmu, klasické komedii Někdo to rád horké, postavil svoji komickou charakterizaci milionáře na parodování Grantovy filmové osobnosti. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (55)

Han22 

všechny recenze uživatele

V roce 1959 už byla i v USA válka oficiálně k smíchu a tak Blake Edwards stvořil jednu ze svých prvních známých komedií. A je to komedie opravdu kouzelná, vyprávějící o trampotách jedné zvláštní ponorky. Její kapitán v podobě nezvykle suchého Granta by rád velel normální lodi. Jenže ponorka je na odpis, na její palubu přichází skupina žen a později i domorodá rodina a nakonec musí snést i růžový nátěr. Celý film si pro sebe krade první důstojník v podání Curtise. Toho sice zajímá všechno ostatní kromě námořnictva, ale se svým komandem dokáže sehnat naprosto cokoliv od náhradních dílů, až po prase na Silvestrovskou oslavu. Když pak kapitán suše vysvětluje, že námořník Hornsby se ožral jako prase, protože se přihlásil na misi, kterou stoprocentně nepřežije, padal jsem smíchy. A celkově jsem se výborně bavil většinu filmu, nechybí tu ani troška romantiky a i když jde o komedii, tak je tu i pár napínavých a efektních scén (nálety, hlubinné pumy). Válečný film roku 1959. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Ružová ponorka je dosť dobrý nápad a film obsahuje slušné množstvo decentných fórikov, ale ten úvod sa do príchodu žien dosť vliekol. Vyvŕbilo sa to nakoniec celkom slušne, takže lepšie tri hviezdy. –––– Víš, láska pod vodou je moc pěkná pro ryby, ale neměla bys počkat, až vyplujem na vzduch? –––– Spozorovali jsme tanker, trefili náklaďák. ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Ku mému údivu je Operace Spodnička velice vydařená a roztomilá komedie s nemalou dávkou nestárnoucího humoru. Sympatické a vtipné role Caryho Granta a Tonyho Curtise dodávají snímku opravdu hodně. Je zde navíc pořádná hromada dobrých hlášek a velmi vtipných momentů. Nečekal jsem, že se tak pěkně zasměju. Ani s tou dvouhodinovou délkou jsem neměl problém, a to v poslední době dlouhé stopáže vcelku nesnáším. Je to vydařená komedie jako dělaná pro zimní odpoledne. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Při obchodních praktikách poručíka Holdena si připadáte jako v M.A.S.H., když Radar nebo Klinger vyjednávali se Sparkym. Je nutné souhlasit, že do dvou hodin by se dalo vměstnat mnohem víc vtipů. Vyloženě k popukání komedie to zrovna není, ale trakař s prasetem a uchrochtaná opička námořníka Hornsbyho vás do kolen zaručeně pošle. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (9)

  • Cary Grant se k filmu dostal přes Tonyho Curtise, který si ho osobně vyžádal jako kolegu. Kvůli rozpočtu ale studio Universal doufalo, že se Curtisovi podaří herce rozmluvit. (Pavlínka9)
  • Postavu sestričky Barbary, ktorá bola milostným záujmom Nicka Holdena (Tony Curtis), v remaku filmu z roku 1977 stvárnila Jamie Lee Curtis, dcéra Tonyho Curtisa. (Michal74)
  • Torpédoborcem usilujícím o zničení Mořského tygra byl Wren (DD-568), jedna z mnoha jednotek třídy Fletcher. Wren vstoupil do služby v roce 1944, roku 1963 byl převeden do rezervy a v roce 1974 byl sešrotován. (Necrotongue)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno