Nezapomenutelný britský komik Peter Sellers je znám především jako hlavní představitel z úspěšných snímků o Růžovém panterovi. K jeho nejlepším hereckým výkonům patří také hlavní role v komedii Večírek. Ztvárnil zde podivného indického herce Hrundiho V. Bakshiho, jenž se snaží uchytit v Hollywoodu. Tento věčný nešika a smolař nejdříve znemožní natáčení klíčové scény v závěru historického velkofilmu, když předčasně odpálí maketu pevnosti. A není divu, že doslova k nepříčetnosti rozzuří jeho producenta. Později je nedopatřením pozván na setkání tvůrců, kteří se na vzniku tohoto snímku podíleli. Bakshi svojí bezelstností a bezradností při orientaci v neznámém domě nechtěně rozpoutá nekonečný gejzír komických náhod a absurdních situací. Nekončící katastrofě nezabrání ani Bakshiho okouzlení Francouzkou Michele Monetovou, nově objevenou hvězdičkou… Film natočil známý hollywoodský režisér Blake Edwards (Snídaně u Tiffanyho, série snímků o Růžovém panterovi, Velké závody), který komediální příběh zaplnil jemným humorem i řadou nepřekonatelných slovních a akčních gagů. (Česká televize)

c.tucker

Peter Sellers je opět úžasný klasik. Jeho ňouma Ind je prostě mamlas k pohlední (na Clousoa to ale nemá). Nápáchat tolik škody a legrace v tak krátkém čase je prostě umění. Smál jsem se u toho až jsem se za nohy popadal. Ale vždy mě udivola a popavilo jak Hrundi se dostal tak rychle z místa nějaké provedé nepatřičnosti :-) ()

mortak

Spíše než o bláznivou komedii jde o posmutnělou "pocitovku". Sellers genialně zobrazuje člověka, který se dostal na místo, kam nepatří. Jenže to není proto, že by byl hlupák, ale proto, že je čistá duše a mezi těmi snoby působí jako pěst na oko. Naštěstí se ukáže, že v tom není sám (viz trochu optimistická závěrečná scéna). Bláznivý humor tu obstarává opilý číšník, který zdánlivě krade Sellersovi film. Jenže Hrundi tu není proto, aby rozesmával, ale aby ukázal divákovi strojenou trapnost snobských večírků. ()

Gavin87

"Vaše žena se topí, pane"..."Zachraňte šperky" Jedna z nejlepších komedií, co kdy vznikly..jen toho slona mi bylo trochu líto:-) ()

Courtemanche

Vynikající komedie, hoodně pomalý příběh těžící se z minimalizmu, spíše delikatesa než ten náš každodenní, po kolena pokmínovaný. -ne pro masy diváků-. Sellers je vynikající, ale pro mě králem večírku je Steve Franken (číšník). Co on tady předvádí to je vysoká škola grotesky, patřící do síně slávy vedle Allena, Chaplina a ostatních nejlepších. Tento film by se dalo zvládnout i bez zvuků. ()

Mylouch

Překvapivě lehce zvládnuté zpracování něčeho tak trapně důvěrně známého jako je večírek s dobrou společností, zde v duchu pohrávání s britskou koloniální minulostí. Řada drobných inspirací pro Svěráka se Smoljakem, filmařská sebranka, vystavěné gagy, swingující Ej uchněm, lakonické "Zachraňte její šperky, zachraňte obrazy". ()

SeanLSD

Peter Sellers ako nemotorný a roztržitý indický skoroherec, dobrák a smoliar, ktorý sa omylom dostane na hollywoodsku party...a ako tento slušňácký abstinent s malým mechúrom a mimoriadnym talentom pre trápnu konverzáciu... v spolupráci s náhodným parťákom - čašníkom, elegantne spitým pod obraz spôsobia nepretržitý prúd všetkých druhov humoru... Pretože to nie je zďaleka všetko - k slovu prídu aj neposlušný záchod, ruskí tanečníci v bazéne alebo banda hipíkov a pomaľovaný slon... Absolútny gejzír humoru vďaka ktorému som sa chvíľami cítil ako malý a váľal sa v záchvatoch po koberci! ()

Mrkvič

Jeden večer, jedna párty a jeden hrdina? Naštěstí ne, protože po více jak 40ti letech jsou některé fórky Petera Sellerse trochu trapné (naprostá většina je ale i s tak velkým odstupem času - zvláště pro komedii - geniální). Další komickou postavou je věčně nalitý číšník. Figurka, která se jen občas objeví a zase zmizí, ale každý její výstup je zábavný. Sellers pro mě trpí nejvíce dabingem, ale jinak je Večírek pořád úžasná komedie. ()

dANo

Tak toto je prototyp bláznivej komédie, ktorá sa odohráva na malom priestore s množstvom ľudí, alkoholu, jedla, peny a k tomu všetkému ešte aj jedným malým slonom... Trochu prehnané na môj vkus, ale celkom som sa bavil. :o) ()

IdentityS73

Geniální, vůbec bych neřekla, že mě to bude tak bavit- i když v některých chvílích mi Sellersova nešikovnost už lezla na nervy... ()

JohnSmith

Nemůžu si pomoct, ale mě filmy se Sellersem nepřijdou moc vtipný a Večírek byl asi to nejslabší co jsem s ním viděl. Asi mám jiný smysl pro humor ()

jitrnic

Někdy od nástupu slona na scénu už to začíná být trochu příliš třeskutá zábava a nad smyslem děje nemá cenu se zamýšlet. Ale to mi vůbec nevadí, s výjimkou posledních asi dvaceti minut jsem se skvěle bavil, občas jsem se smál jako blázen, to už se mi dlouho u komedie nestalo. ()

klima777

Ano, film je plný gagů, ale je také velice melancholický a smutný. Možná, že až v druhém plánu, nicméně ten smutek a určitá rezignace je možná působivější než všechny legrácky a vtípky dohromady. Existují různé světy a jejich hranice jsou takřka nepropustné; pokud přesto chcete vstoupit, ztrapníte se. Přinejmenším. Takže se bavte a zapomeňte. Buďte snob a nebo květinové dítě, případně obojí. Anyway, the party is over. ()

jujec odpad!

Asi jsem vůbec nepochopil, co je na filmu vtipného. Začíná to asi tak: pan Bakshi se během pauzy při natáčení velkfilmu opře o detonátor a vyhodí celou pevnost do vzduchu. Omylem se pak ocitne na večírku producenta, kde mu v bazénku uplave bota, kterou si před tím ušpiní, pak se směje historce, která je dojemná, ale on neslyší začátek a chce být zdvořilý. Následně hraje šipky a trefí do čela chlápka, který je vedle terče. Rozsype zrní pro ptáka na zem, omylem spustí mikrofon a všichni tak nahlas uslyší, jak si pro sebe opakuje "mňamy, mňamy". Pak během jídla na něj nezbude židle, takže sedí na pidistoličce u dveří, které ho z ní 2 x shodí. Jo a když chce ukrojit kuře, tak se odletí z talíře a přistane ve vlasech jisté dámy.... V tomto duchu film pokračuje až do konce - doslova jsem to přetrpěl, ale pořád jsem doufal, že pochopím, proč se ten film hodně lidem tolik líbil. Možná by se na něj měli všichni podívat nyní a ne vzpomínat na okamžik, kdy ho viděli jako děti. Nebo je fakt vtipné, že když chce někdo kousek toaletního papíru, tak odmotá celou roli? Fakt? Zlatý Troška s Babovřeskama..... ()

Autogram

Veľmi slabý Sellers zamaskovaný za Inda, žiadny vtip nestál za zasmiatie, o nejakom zmysle príbehu sa nedá ani uvažovať. Film je podobne slabý ako posledné diely Ružového pantera, takže takmer zúfalé. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010