300: Vzestup říše

• USA 300: Rise of an Empire (více)

Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka Millera Xerxes, vyprávěného úchvatným vizuálním stylem úspěšné série „300", se přesouvá na nové bojiště – na moře, kde řecký generál Themistokles, usilující o sjednocení celého Řecka, vede bitvu, která zvrátí dosavadní vývoj války. Themistokles čelí masivní invazi perské armády vedené božským Xerxesem a Artemesií, pomstychtivou velitelkou perského loďstva. (Warner Bros. CZ)

Diskuze

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

No  Artemisia je víc na sever než Thermopily  pokud vím, tam by šel ze Sparty asi těžko :-)
No uvidíme co z toho bude.

wenca

wenca (hodnocení, recenze)

Asi by tam byl zezačátku a šel by okolo těch lidí "z Artemisu" se svou 300vkovou army :-)

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

mm13: souhlasím
Immortals nemusí zaujmout z jiného důvodu a zrovna o Artemisiu bude  jistě  větší zájem.
A k čemu by tam Butler byl? Děj se sice odehrává ve stejných 3 dnech ale to na jiném místě,

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

už mi začína liezť krkom tá dookola omieľaná "logika" producentov, že ak nejaký film nebude mať úspech, tak to neznamená, že ten film bol natočený zle, ale znamená to, že diváci o takýto typ filmu nemajú záujem a príbuzné projekty je potrebné rýchlo stopnúť

Jakkob

Jakkob (hodnocení, recenze)

V prequelu rozhodně nevidím jediný problém, proč taky? Kdo nechce, ať nechá být, kdo chce, ať na to ve finále klidně zajde, proč by ne? Že je to jasná komerce, to je, ale co není? I třetí Batman od Nolana je komerce, stejně jako tady tento prequel, takže tady bych chyby určitě nehledal. 300 se i coby film líbil hlavně skrze symboliku a vizuál, hudbu a tyto věci - historickou korektnost sem v tom určitě nevyhledával a ani bych ji tam nechtěl, film byl prvořadě komiksová adaptace, nic co by se extra opíralo o historii. Tady mě navíc těší že k tomu o5 předlohu dělal Miller a jelikož se mi jeho 300 moc líbí a celkově se jedná o velmi chvályhodné dílko, pak nemám zatím jedinej důvod tady o prequelu pochybovat...

sniper18 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig: Ako som povedal, pokiaľ to bolo prvýkrát, tak som to bral, ako také exprimenty, preto som 300 a aj Hanebných parchantov bral bez problémov, ale ked´ vidím, že točia dvojku, ktorá nemá absolútne žiadny význam, tak to ma už dostalo. Nemyslel som tam ani tak tie ich bojové vlastnosti, ale aj tie príšery, nelogický vzhľad niektorých záporákov a samozrejme aj celkový vizuál. A porovnávať to s čínskymi eposmi sa teda určite nedá. To je predsa ich história a kultúra, takže nielen, že na to majú plné právo, ale takéto prvky sa dajú nájsť aj v ich starých nekomerčných filmoch. A nie, že si Američania vezmú grécku kultúru a napchajú tam všetko, čo vyhovuje americkým súčasným divákom. A navyše porovnávať poetické filmy s komerčnými blockbustermi, no neviem.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

j, a co se týče těch Hanebných panchartů.. tak to snad pochopil každý, že to není ani trochu podle skutečnosti a odehrává se to v alternativní realitě, a hlavně, režisér byl Tarantino, ten kdo ho zná, ví..

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

sniper18: tak v některých případech by to zneuctění mohlo být, ale jak jsem už psal, za ty staletí se z odporu 300 spartanů stala hrdinská báje, takže Miller to právě tak zpracoval a ještě výrazněji až přehnaně v komiksu zvýraznil spartanskou sílu, hrdinství atd.. Myslím, že to rozhodně není nějaké zneuctění. (Co přesně ti vlastně nejvíce vadilo na filmu? Jestli ty monstra, tak mám pocit, že většinu z nich ani Miller v komiksu neměl a přidal je až do filmu Snyder, stejně tak jako i tu scénu v Xerxesově stanu) A co se týče nějaké nereálné akce a síly Spartanů, no myslím, že takové čínské hrdinské eposy (či už podle skutečnosti nebo ne) nejsou na tom o nic lépe. Poletující hrdinové kosící stovky nepřátel najednou ve super zpomalených záběrech, běhání po vodě atd...

wenca

wenca (hodnocení, recenze)

sniper18: Nesmíš si to vykládat jako historický film, ale prostě tak jak to je, překroucenou historii nebo alternativní minulost ... každý přece ví jak to bylo s Hitlerem a v tebou zmiňovaných Hanebných panchartech to bylo uplně jinak.. ale nemá to být historický film, možná třeba pohled jak to mohlo být nebo bylo v jiném vesmíru .. nebo prostě zábava a ždímačka peněz no..

sniper18 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig: To podľa mňa aj tak nikoho neoprávňuje, aby z toho robil nejakú úplne odveci báchorku. Mne nejde o to, aby tie filmy boli úplne reálne, každý historický film si mnoho vecí upravuje, ale stále sa to drží určitých medzí, aby to tej reálnej situácii preukazovalo rešpekt. Keď si do tej reálnej udalosti tvorcovia prihádžu, čo sa im zachce, tak je to len obyčajné ždímanie peňazí, keďže ide len o to, aby boli diváci dostatočne zabavení, ale podľa mňa to je len obyčajné zneuctenie hdinstva tých skutočných ľudí, ktorý tam položili svoje životy. A toto mi teda vadí. A čo je najhoršie, čím ďalej idú do väčších extrémov, takže toto sa len tak nezastaví. A preto sa už snažím americké filmy obmedzovať čo najviac, lebo mi tento ich vadný systém pekne začína liezť na nervy.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

sniper18http://www.csfd.cz/film/26696-bitva-u-thermopyl/ tímhle :D A stejně ta bitva se během staletí stala už více mýtem než skutečnou událostí, takže to, že to pak Miller napsal trochu méně reálně (nicméně stejně se dost přesně snažil držet skutečnosti, jen zjednodušil vzhled spartanů a přidal větší dravost - dokonce i drtivá většina filmů podle skutečnosti upravuje pro dramatičnost mnoho událostí, a co teprve v komiksu.. tam by učebnicové převyprávění sotva fungovalo), ale to hrdinství, odvaha a neskutečné umění boje tam zůstaly.  přečti si http://film-vice.osobnosti.cz/300-bitva-u-thermopyl-272394

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

sniper18: to není zpracování historické události, ale komiksu Franka Millera.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Shakers: No tak to ma len utvrdilo v tom, že tento názov to má len preto, aby to čo najviac zarobilo. Ten pojem 300 v jednotke mal logiku, ale toto je už dosť odveci. Ale aj tak sa mi tento nový štýl vôbec nepáči, že niekto si vezme reálnu historickú udalosť a natočí ju takýmto extrémne nereálnym štýlom. Ešte v jednotke som to bol ochotný odpustiť, lebo to bolo len prvýkrát, to isté aj Tarantinovi Hanebný parchanti. Ako jednorazový experiment beriem, ale toto mi už príde moc. A keď to už tak strašne chcú, tak nech si aspoň prznia svoju históriu a nebabrú sa do Európanov. Už sa neviem dočkať, keď o pár rokov bude Jánošík bojovať proti Lochnesskej príšere.

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

sniper18: nebude sa jednať o priame pokračovanie. Mal by to byť prequel, ktorý sa bude odohrávať mimo udalosti, ktoré sme videli vo filme. Povodne sa to malo volať Xerxes a tou postavou by sa mal tento film aj zaoberať.

sniper18 (hodnocení, recenze)

To by ma teda nikdy nenapadlo, že ešte aj 300 môže mať pokračovanie. To môže rovno točiť Cameron pokračovanie Titanicu (Ale Asylum ho už predbehlo). Jednotka sa mi páčila, ale z tohto až extrémne cítiť tú producentskú nenažranosť, tak to radšej vynechám.

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

i tak si myslím že pokud Zack má scénář a producenta,tak určitě poradí Murrovi jak to má natáčet a poví mu možná nějaké rady ohledně toho jak by to mohlo vypadat,aby se přiblížil prvnímu dílu...

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

Ja som rád, že Snyder na to dohliada aspoň s pohľadu scenáristu a producenta.Mohlo to dopadnúť aj horšie.

Redi

Redi (hodnocení, recenze)

slatkac: Doufat můžeš, ale pokud nechce studio na Snydera čekat, tak to jinak nebude.

Ale proč zrovna Noam Murro, to nepochopím... asi něčí kamarád a jeho původ mu jen nahrál do karet. :)

slatkac

slatkac (hodnocení, recenze)

Jak můžete vědět že to Snyder točit nebude??? Vždyť tam ještě režisér napsaný není.

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Yoshitsune: ber to ironicky...tak 300 bylo super od Zacka,ale jiný rejža to posere určo :D já už to vidím,je to něco jako byl Barbar Conan,pak to vzal jiný rejža a Ničitel byla pohádka,kravina na entou...

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona