Nočná mora sa vracia. Po vyčíňaní v hoteli Blackwell je telo Jacoba Goodnighta prevezené do mestskej márnice, kde sa tiež nachádza skupinka študentov medicíny. Nikto z nich, samozrejme, ešte netuší, aká hrôza na nich v tomto dome mŕtvych čaká. Pomätený psychopat Jacob vstáva z mŕtvych a boj o život sa môže začať. (FromHell)

George Stobbart

Na nočnú šichtu do márnice privážajú mŕtvoly z vyvraždeného hotela, vrátane ich masívneho kata. Pre mladú pracovníčku sa tu medzi tým pripravuje malá narodeninová párty, ktorá sa onedlho premení na veľkú nočnú moru. Jen & Sylvia Soska - ďakujem za kvalitné pokračovanie perfektného hororu, ktoré je síce iné než sa čakalo a z teritória svižnej gore vyvražďovačky sa presunulo smerom k "iba" temnej naháňačke, ale ináč ide o skvelý sequel; štýlom a nadväznosťou trochu podobný (už Flipnicom spomenutým) peckám typu "Halloween 2" či "Fritt Vilt 2". Po zoznamovačke s fajn postavami /Danielle a Kane vládnu!/ sa KubkoNaDobrúNoc prebúdza, aby bez okolkov uložil k spánku tých, čo sa mu dostanú pod ruky. Prostredie márnice je vydarené, atmosféra hustne, napätie sa prekladá funkčnými ľakačkami a celé je to fajn natočené; s audiovizuálom, ktorý tu primerane pasuje. Pre mňa je to najlepší slasher od minuloročného "Hatchet 3" – ktorý sa na csfd dočkal takého mizerného prijatia, aké zrejme čaká aj "See No Evil 2". Ale nevadí, aspoň mi to zase raz pripomenie prečo tú trápnučkú komunitu miestnych užívateľkov nemám rád. ()

FromHell

Sakra veľké sklamanie.Na toto som sa naozaj tešil.Obe horrorové princezničky Katharine Isabelle a Danielle Harris v jednom filme,to vraví samé za seba :) Myslel som si,že SoskaSisters po vynikajúcej American Mary ,prinesú znova niečo originálne.No nestalo sa a dopadlo to fakt biedne. 40 % ()

LUKICKK

Jedničku jsem neviděl, což bych měl asi napravit, jelikož to podle recenzí vypadá, že je lepší, avšak tenhle film mě vůbec nenatchnul. Klišoidní příběh a záběry, kdyby aspoň tady bylo nějaké nadpřirozené zlo, tak to ten film minimálně o hvězdu zlepší, ale tohle je těžký podprůměr, no alespoň zde byla fajn romantika. ()

Bloody13

Pokud jednička měla koule, tak z dvojky zůstala vykastrovaná čubka. Dosadit na režisérská křesla dvě ségry, co na sebe upozornily psychárnou American Mary, se ukázala jako kurevsky špatná volba. Holky nejspíš jely podle školní příručky "Jak unudit filmového diváka k smrti", protože tolik klišoidní vaty jsem ve slasheru už dlouho neviděl. Jakob se skoro až se švýcarskou přesností objeví vždycky tam, kde se objevovali zabijáci už v sedmdesátkách - za vašimi zády. Takže nezapalovat sirky, neschovávat se na hajzlu, a hlavně (!) necouvat o několik kroků zpět bez ohlížení se. Co ale na moderním vyvražďováku vážně nasere, je naprostá absence brutálnějších mordů a koziček, obzvlášť v seskupení takových kočiček. Nemá cenu se dál rozepisovat, tohle se prostě nepovedlo. ()

Trevor

Podobne ako pri prvom filme o Jacobovi Goodnightovi sme boli svedkami príbehu, ktorý sa dal očakávať. Jacob sa po prevoze do márnice preberie práve na pitevnom stole a nakoľko opäť uvidí skupinku mladých ľudí dopúšťať sa hriechov, rozhodne sa konať. Pokračovanie maratónu hororov počas dušikového víkendu ma doviedlo aj k tomuto príbehu, ktorý skalných fanúšikov takýchto slasherov nesklamal, ale ani nijako zvlášť nenadchol. Michael Myers, Victor Crowley, Jason Vorhees či Leatherface majú ďalšieho konkurenta a možno by to chcelo týchto týpkov postaviť proti Avangerom. Minimálne ako scifi-horor-komédia by sa to uchytilo, aj keď fanúšikovia záporných postáv by sme boli určite za. To Marvel family by s tým určite mala problém. ()

• Během úvodních titulků, kde leží vedle sebe dvě ženské mrtvoly, si střihly cameo role režisérky filmu Jen a Sylvia Soskovy. (Spidey3)