Režie:
Pavel BlumenfeldScénář:
Jaroslav DietlKamera:
Jindřich NovotnýHudba:
Ladislav SimonHrají:
Martin Růžek, Josef Beyvl, Otto Čermák, Marie Rosůlková, Oldřich Lukeš, Václav Lohniský, Blanka Bohdanová, Zdeněk Kutil, Pavel Spálený, Ota Sklenčka, Miloš Nedbal, Vladimír Leraus, Ota Motyčka (více)Obsahy(1)
Televizní příběh na motivy stejnojmenného románu německého spisovatele Karla Ludwiga Opitze. (oficiální text distributora)
Hrají
Martin Růžek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Tři na lavičce (1978) (TV film)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Všichni dobří rodáci (1968) - vypravěč
Josef Beyvl
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Hrdinové okamžiku (1961) (seriál)
Čintamani & podvodník (1964)
Otto Čermák
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Haškovy povídky ze starého mocnářství (1952)
Z mého života (1955)
Posel úsvitu (1950)
Marie Rosůlková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Charleyova teta (1969) (divadelní záznam)
Spalovač mrtvol (1968)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Oldřich Lukeš
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)
Atentát (1964)
Happy End (1967)
Václav Lohniský
Československo
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Blanka Bohdanová
Československo
Nejlepší filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Ryba ve čtyřech (1987) (TV film)
Romeo, Julie a tma (1959)
Zdeněk Kutil
Československo
Nejlepší filmy:
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Všichni dobří rodáci (1968)
Poslušně hlásím (1957)
Pavel Spálený
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (divadelní záznam)
Lucerna (1967) (TV film)
Ota Sklenčka
Československo
Nejlepší filmy:
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Vajíčko (1968) (TV film)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Miloš Nedbal
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Vladimír Leraus
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Dobrý voják Švejk (1956)
Alena (1947)
Ota Motyčka
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Císařův pekař - Pekařův císař (1951)
Dnes naposled (1958)
Poslední mohykán (1947)
Jiří Chmelař
Nejlepší filmy:
Ať žije republika (1965)
Cesta Karla IV. do Francie a zpět (1981) (divadelní záznam)
Od zítřka nečaruji (1979)
Vojta Plachý-Tůma
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Jan Hus (1954)
Jan Žižka (1955)
Hra bez pravidel (1967)
Soběslav Sejk
Československo
Nejlepší filmy:
Kočičí hra (1982) (divadelní záznam)
Hamlet (1986) (divadelní záznam)
Naši furianti (1983) (divadelní záznam)
Martin Liška
Nejlepší filmy:
Motiv pro vraždu (1974)
Pět hříšníků (1964)
Bláznova smrt (1973) (TV film)
Karel Peyr
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Dnes naposled (1958)
Rozpuštěný a vypuštěný (1984)
František Malšovský
Nejlepší filmy:
Kavárna na hlavní třídě (1953)