Reklama

Reklama

VOD (1)

V dějinách Spojených států se objevila spousta persón, na něž by Amerika nejraději zapomenula. A u některých se to skutečně podařilo. Například o muži jménem Albert Fish, jemuž přezdívali The Gray Man nebo také Brooklynský upír, se dlouhá léta nemluvilo. Tedy až do momentu, kdy přišlo na scénu Mlčení jehňátek a jeho hlavní „hrdina“ Hannibal Lecter. Právě Albert Fish byl totiž jeho částečnou předlohou. Režisér Scott L. Flynn se rozhodl o Fishovi v roce 2007 natočit samostatný film. Toto komorní, a přesto ve výpovědi intenzivní a děsivé drama je příběhem jednoho z nejhorších vrahů, s nimiž měl nový kontinent kdy co dočinění. Fish trpěl bludy, kompulzivním lhářstvím, ale stejně tak i touhou prolévat krev. Byl to člověk, který vlastně ani nebyl člověk. Psychopatický a sadistický zabiják dětí byl nakonec usvědčen z únosu a vraždy desetileté Grace Buddové a sám se přiznal ke třem vraždám. Je však možné, že měl na svědomí až stovku malých školáků, které nejen že zabíjel, ale následně i pojídal. V úloze zrůdy, jejíž řádění v roce 1936 zastavil proud procházející elektrickým křeslem, se českému publiku představí původem belgický Patrick Bauchau. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (59)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Zvolený koncept zla za zavřenými dveřmi nevadí, spíš to omezuje tvůrčí nerozhodnost. Má to být o pohnutkách zvráceného monstra s lidskou tváří? O jeho potomcích podléhajících manipulaci? Nebo má hrát prim důsledný vyšetřovatel, který z toho má chvíli hlavu mezi mřížemi pelesti postele? Fishova poslední slova před popravou údajně byla: „Ani nevím, proč jsem tady.“ Myslel jako v tuto chvíli, nebo celkově? Kde byl Percy Wetmore s nenamočenou houbičkou, když ho byla potřeba? ()

DeLaMorte 

všechny recenze uživatele

Filmový pohled do života jednoho z nejznámějších masových vrahů Alberta Fishe.JEdná se krimi bez zbytečných krvavých scén jde spíš o psychologický pohled na Fishovo činy hlavně pak na čin s malou Grace...za zmínku stojí též rodinný pohled na A.Fishe jako otce.Film mi atmosférou připomíná OBČAN X též portrét masového vraha. ()

Reklama

klukluka 

všechny recenze uživatele

Bylo to tak moc o Grace, že zapomněli zmínit další oběti. Možná po nich tehdy zapomněli pátrat, možná už je bez Fishovy pomoci vypátrat nešlo..? Muselo jich být jistě hodně, z filmu jsem se to ale nedozvěděl. Tohle považuju za jeho největší slabinu. Pokud to chci vědět, a já to chci vědět, tak si to musím dohledat jinde. Jinak to ale bylo děsivé. Což je v tomto případě pocta a kompliment. Pokaždé mi pak v hlavě zabliká tatáž myšlenka: "jak se můžeme obejít bez trestu smrti? Čím chceme potrestat podobnou stvůru, pokud se tady někdy objeví? Vězením? To je přece výsměch!" ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Ach jo. Takhle výživný téma (jakým Albert Fish dozajista je), podat takhle nezáživně. A. Fish je pro mě jedním z nejzvrácenějších a nejzvrhlejších vrahů. Vím co byl Fish za psychouše ale tomuhle filmu se to ani v nejmenším nepodařilo vystihnout. Vše působilo nudně, nezáživně a totálně bez emocí. A. Fish by podle mě zasluhoval snímek, kterej by víc vystihl jeho zvrhlou duši a nebál se ukázat i jeho zvrácené činy. Z tohohle filmu vychází Fish až moc dobře a Fishe zbytečně přikrášluje. Jednoduše řečeno. Tenhle film nemá koule na to aby ukázal pravou tvář Alberta Fishe. Palec dolů. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (7)

  • Prediktory činov Alberta Fisha boli ústavný syndróm, skúsenosť so smrťou, enuréza, dromománia, algolagnia, kanibalizmus, koprofágia a cca 15 ďalších zistených aberácií. (Carol Pifková)
  • Svoju prvú vraždu Gray man spáchal vo veku 40 rokov. (Carol Pifková)
  • Sexuálne preferencie A. Fisha boli brutálny sadizmus, pedofília, bisexualita a takmer všetky sexuálne aberácie. (Carol Pifková)

Reklama

Reklama