Reklama

Reklama

VOD (1)

Valerie (Naomi Watts) pracuje jako vysoký důstojník CIA v oddělení proti šíření jaderných zbraní. Během vyšetřování irácké zbrojní strategie zjišťuje, že navzdory přesvědčení vlády USA nemá Irák program na výrobu jaderných zbraní. Valeriin manžel Joe (Sean Penn) je mezitím vyslán do Afriky, aby ověřil pravdivost dohadů o prodeji obohaceného uranu do Iráku. Žádné podezřelé obchodování však neodhalí a o výsledku své mise píše článek do The New York Times. Jeho zjištění však rozpoutá vlnu diskuzí a kontroverze. Brzy nato je důležitými novináři odhalena Valeriina utajovaná identita. Jde o pouhou náhodu, nebo je to dobře promyšlený tah proti jejímu manželovi? Po úniku informací se Valeriina kariéra i manželství začínají hroutit. Rodiče i přátelé jsou pobouřeni, objevují se anonymní výhružné dopisy, firma jejího manžela se dostává do problémů. Valerie - manželka, matka a bezúhonná důstojnice sloužící vládě 18 let - se nyní snaží zachránit svou reputaci, kariéru i manželství. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (195)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Lidé na nejvyšších místech zničili kariéru tajné agentky jen proto, aby potrestali mě za to, že jsem řekl pravdu." Okolnosti vzniku Bushovy pohádky o jaderným Saddamovi jsou dostatečně známy, ale nikdy se příliš nedoporučovalo o nich mluvit nahlas. Proto jsem rád, že se příběh Valerie Plame a Joe Wilsona vyšplhal až na filmový plátno, kde však trošku promrhal svůj potenciál. Zejména mne zamrzelo závěrečný vychvalování demokracie, protože v tomto případě rozhodně nedošlo k selhání jednotlivců, ale k nechutnýmu zneužití systému, jehož důsledkem byla hromada mrtvejch a zbohatnutí sponzorů prezidentský kampaně. Ano, jsem velkej fanda současnýho typu demokracie "Zvolte nás a držte hubu!", kterej, bohužel, nefunguje jen v "nejsvobodnější" zemi světa. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Už třetí setkání Naomi Watts a Seana Penna nedopadlo dvakrát nejlíp. Myšlenky, které film nabízí, se u mě míjely účinkem. Popisuje totiž kontroverzní manipulace po kritickém útoku z 11. září a vkládá do příběhu vysoce postavený manželský pár, který musí čelit nepříjemné odvetě ze strany zlých hlavounů Bílého domu. Zajímavější se jeví druhá polovina snímku, která se už soustředí na dopady předešlého dění, kdy dvojice zachraňuje rozpadající se manželství. Jenže to už je tu riziko, zda chce ještě divák dál naslouchat. Ani ústřední duo zdaleka nejede na plný plyn, divák si přeje nějakou chladnokrevnou akční scénu (ta ale nepřichází), namísto toho se utápí v konverzačních scénách a přeje si, aby Doug Liman natočil zase nějakou svižnější (nerozuměj odbytého Jumpera) látku. I náročnější ale jakž takž utáhnul, utahal ostatně i mě – místy nechtěně, ke spánku!! ()

Reklama

Bubble74 

všechny recenze uživatele

Bush junior chtěl vlítnout na Sadáma a mazaně to zdůvodnil, že je Sadám hrozbou vesmíru, protože si podomácku tajně kutí biologické a nukleární zbraně a materiál na to vyhandloval od Afričanů. Jenže Sadám jako na potvoru byl mimořádně v tomhle nevinně a navíc se profláklo, že o tom vrchnost věděla dopředu. Jeden bývalý velvyslanec se pak odvážil vyslovit tuto skutečnost nahlas. A takový zrádcovský akce Bílý dům netoleruje, proto v zájmu lidstva válcuje podle libosti koho si zamane. Hlavně ty, kteří se postaví tomu rozjetému buldozeru do cesty. Sean Penn tradičně exceloval, Naomi Watts taky velmi přesvědčila a jejich vzájemná chemie na plátně od dob 21 Grams ještě vyzrála. Fair Game je další zdařilé politické drama, které v samotném jádru odhaluje, jaký je politika nehumánní humus. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

11.2.2011 ~ Když se o filmu, o kterém se nijak nemluví a neví se o něm, navíc řekne, že je podle skutečné události a navíc se točí kolem tajných služeb a Iráku, je jasné, že nic úžasného to nebude. Jednoduše proto, že to nikdo neumí natočit tak, aby to nebylo nudné. A ono to tak nudné je. ~ Jedná se o politicko-špionážní rádoby drama, které je tak přeplácané informacemi, nahňahňanými na sobě jedna na druhé tak, že se v tom už na začátku začnete ztrácet a pak už jen pomyslně sledujete vzestupnou křivku nudy. ~ Naomi Watts a Sean Penn jsou manželé. Saen analytik zahraniční politiky, Naomi tajná agentka CIA. Naomi má důležitější práci, Sean zůstává s děckem doma. Naomi má za úkol prověřit, jak je to s chemickými zbraněmi v Iráku, pomáhá jí v tom i manžel a díky vyšetřování se zjišťuje, že Irák žádné takové zbraně nemá a nevyvíjí. Jenže kolotoč už je roztočen a ne všichni mají zájem na tom, aby válka nebyla a aby se ven dostaly Naominy informace. Tajní agenti z řad tajných agentů, o jejichž práci nemají tajní agenti ani potuchy, protože jsou tajní i s tajnými informacemi a tajným posláním, daným jim někým, kdo je tajný a má své tajné zájmy... co že jsem to chtěl? ~ Prostě Naomi a Seana chtějí zdiskreditovat a všechny ty průsery hodit na jejich hlavu, tedy hlavně na její hlavu. Manžel tak lítá po Americe a vede diskuze s cílem všechny očistit, manželka jde vypovídat před senát. A tím to končí. Takhle to prý skutečně bylo a mě je to skutečně u zadku. Jednoduše proto, že něco takhle nudně zpracovaného se hned tak nevidí. Ať to bylo jak chce, stejně se to nikdo nedozví. ()

buldock 

všechny recenze uživatele

Jedná se o nadprůměrný politický thriller odkrývající pozadí machinací nejvýše postavených činovníků bílého domu v souvislosti s přípravou na invazi americké armády do Iráku a to vše očima tajné agentky CIA a jejího manžela. Snímek je názornou ukázkou nerovného boje jednotlivce proti systému a vyšším zájmům tehdejších politických špiček USA , které stály za přípravou celé okupace. Tradičně výborný herecký výkon , který předvádějí obě herecká esa , jak nestárnoucí Sean Penn , tak i stále šarmantní Naomi Watts jsou jednoznačně přidanou hodnotou celého snímku , který z režisérské stoličky velmi dobře ukočíroval Doug Liman. Film: 78% ()

Galerie (73)

Zajímavosti (12)

  • Závěrečné titulky v sobě skrývají šifrovanou zprávu, kterou se doposud nikomu nepodařilo rozluštit. (Mr.Hudson)
  • Výraz „fair game“ má v angličtině význam „snadná oběť“, nebo „osoba, která je předmětem kritiky“. Jindy se tato fráze používá ve smyslu „není to nic překvapivého a dalo se to čekat“. (POMO)

Související novinky

Na Hromnice o mrtvolu více

Na Hromnice o mrtvolu více

26.08.2010

Akční military sci-fi není nikdy dost. A tahle by mohla být zajímavá – studio Warner Bros. zakoupilo práva na bestsellerový román japonského autora Hiroshiho Sakurazaku All You Need Is Kill. Hrdinou… (více)

Reklama

Reklama