Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

Marrdaa

Nevim, proč by ne. Na rozdíl od většiny filmů, kde překousávám první půlku, abych si užil tu druhou, tady jsem se bavil celou dobu. A to že je to film plný nesmyslů, s tím se už tak trochu počítá už od roku 54. Super prequel k verzi 2014 a šťastná volba k malému jubileu "1400 hodnocení". ()

Autogram

Ďalší Emmerichov nezáživný a nelogický nepodarok, kde jedine efekty stoja za pozretie. V minulosti na nich ešte mohol byť postavený film, no dnes sa rýchlo okukajú a zostane len rozpačitý pocit z filmu. ()

Death

V kine se na to koukat da. Ma to slusny efekty(potvurka se celkem povedla) a par zabavnejch hlasek(taxik). To osatni, hlavne scenar a herci jen prumer. Co se take dalo cekat, predem bylo jasny, ze to bude popcornovej americkej "velkofilm" se vsim, co k tomu patri. ()

P1tr

Godzilla vypadá na první pohled jako špičkový blockbuster, ovšem při bližším pohledu se odhalí spousta nedostatků, srážejících tento nadějný film do hlubin průměru. Nezachrání to ani herci, kterým se jejich špatně napsané role nehrají nejlépe. Pokud obří monstrum, pak jedině Cloverfield. ()

spikey1

Tak hrozně očekávaný remake se v době kdy přišel do kin stal průměrem, nejvíc mě na tom snad baví ten Jean Reno jak si dělá prču z amíků... musím se tedy ještě přiznat, že v deseti letech, když byl film v kinech to byl jeden z prvních na kterém jsem byl. Tehdy mě bavil, a dokázal jsem u něj udržet pozornost a to hlavně díky dobrým scénám při kterých se samotná Godzilla objeví(památné skoro zašlápnutí Hanka Azarii byl skvělý filmový okamžik) ()

Aqualung

Po čase se vracím, ale jen ke komentáři. Ekologicko-katastrofické schéma je celkem jasné.Jedna obluda, kterou vypudil ze spánku pud k rozmnožení vyrazí do světa.No a vybere si, jak také jinak, New York k založení líhně vlastního potomstva. Technicky jde o výborný film, triky jsou nádherné a působivé.Nicméně odvíjí se to podle jasného schématu předvídatelným způsobem.Okořeněné americkým stylem filmování tohoto typu filmů graduje děj do epického závěru.No nic.Na sobotní odpoledne je to slušný film.Ale nic víc. ()

svačinka

No...Když jsem na tom byl ve 13ti v kině, tak jsem z toho byl úplně odvázaný, skvělé efekty, zvuk...a tím se dá skončit...Emmerich je Emmerich... ()

fabuloz

Klasický film, kterému předcházela (myslím)ruská Gappa. Obsazení filmu nemá až tak známé tváře - M. Brodericka a pohodového J. Rena , právě tito dva dělají z díla úspěšný trhák. Co dodat, je to kvalitní klasika, kterou si rozhodně nemůžete nechat ujít. ()

Mr.Jackass

Jako dítě jsem byl na tomto filmu v kině a byl to pro mě neskutečný zážitek :) Kdybych si nehrál v mládí s dinosoury možná bych dal o hvězdu méně... ()

LadyVader

Opravdu nechápu, co ve včerejsím dabingu (17.8.2009), co běžel na nově, dělala věta ve smyslu "Je to největší katastrofa od dob utoku na WTC." To tam musel napasovat fakt nějakej kretén. Jinak na film se vždycky ráda podívam, je to takova milá oddechovka :-). ()

Danula13

Roland Emmerich se opět vycajchnoval s megadestrukcí našich mozkových závitů, ale jako večerní oddychovka výborné. Namíchaný ničivý koktekjl Gappy, Jurského parku a King Konga dohromady, který srovná jedno americké město téměř se zemí. ()

Lencha

Tenhle film jsem viděla nespočetněkrát:-) Hlavně kvůli tomu, že když v telce na žádným kanálu nic nedávali, tak na HBO dávali Godzillu, takže jsem měla film puštěnej jako kulisu:-) Nic náročnýho, komedie s přerostlým ještěrem, praštěným vědcem Matthew Broderickem, záhadným Jeanem Reno a pěknou ambiciozní reportérkou Mariou Pitillo (její dabing je příšernej). ()

Cejny

Velké minus ode mě dostali Matthew Broderick s Marii Pitillo, jejich herecké výkony mě opravdu neoslnily. Naopak dvojice, která tento film zachraňuje je Jean Reno a skvělými vizuálními efekty stvořená ještěrka. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze