Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

The Viper

Nejvtipnější na zdejším hodnocení je to, že hodně z vás kritizuje to, že se film zaměřuje na efekty a né na děj. To by jste lidičky poté měli dávat odpady všem akčním apod. filmům, typu Transformers a tak dále a tak dále... :) ()

Sdoom

Možná kdybych v nedávné době neviděl originál, dal bych o hvězdičku víc. Ale vzhledem k tomu, že jsem ho viděl a dal 4 hvězdičky, tak tady ani ty 2 nemůžu dát. Tohle je totiž o víc než 2 třídy slabší. Ta všeprostupující debilita, trapnost a nesmyslnost, to prostě nejde jen tak přejít, když to otravuje 120 minut stopáže ze 130. Jo, jako malýmu se mi to myslim líbilo, ale tohle je jeden z těch filmů, u kterýho platí: čím víc nakoukáno, tím nižší hodnocení. Jedna hvězdička za titulkovej song Come With Me. Už to nechci vidět nikdy víc. (HD, orig.) ()

herr_carter

"Co jste viděl, pane? Gožira, gožira...", typický Emmerich, typická katastrofa, nadpozemská bytost a destrukce všeho kolem, solidní oddychovka...............moje hodnocení = 6 z 10. ()

borec999

Oddychový blockbuster s na tú dobu vynikajúcimi (a dnes slušnými) efektami, sympatickým duom Matthew Broderick-Jean Reno a 25 metrovou Godzillou. Je pravda, že z hľadiska scenára alebo príbehu sa divákovi dostane minimum a je to veľmi jednoduché. Podobné filmy sa však nepozerajú kvôli scenáru, ale kvôli akcii a efektom a tie sú tu prvotriedne. Ostatne, posledné 2 vety(slabý scenár+ zručne a prehľadne natočená akcia) sú typické asi pre každý Emmerichov film a nie len pre Godzillu. Otvorený záver ponúkajúci možnosť na sequel tvorcovia nakoniec nevyužili(škoda) no regulérneho filmu s Godzillou sme sa predsa len dočkali v rokoch 2014 a 2019. A je celkom zarážajúce, že Emmerichova záležitosť aj napriek svojmu veku 20 rokov odchádza z tohto tria ako najlepší film... 4* a 70% ()

Kanibal

nic víc než ještěrku, která ničí New York jsem asi nečekal a ani jsem se ničeho většího nedočkal. Po NY běhá Godzilla, Reno a Broderick okolo ní šaškují a ničeho nedosáhnou... ()

rozbris

Průměrný americký film o prohánění velké ještěrky městem konkrétně New York. Potkat takovou ještěrku bych ale nechtěl. ()

LadyVader

Opravdu nechápu, co ve včerejsím dabingu (17.8.2009), co běžel na nově, dělala věta ve smyslu "Je to největší katastrofa od dob utoku na WTC." To tam musel napasovat fakt nějakej kretén. Jinak na film se vždycky ráda podívam, je to takova milá oddechovka :-). ()

Rudinsky

Nakladači z vizuálnych efektov sa NESKUTOČNE pochlapili a ako desaťročnému faganovi mi totálne vyrazili v kine dych. Dej, herecké výkony som si akosi nezapamätal. O niekoľko rokov ďalej tieto spomienky rehabilitovala nemenovaná komerčná televízia ponúkajúca "megahit" (ktorý videlo celé slovensko minimálne 73 krát), a radšej k tomu nikdy nemalo dôjsť. V celom filme je sympatická iba jediná postava (a áno, je to bohužiaľ ožiarený leguán), všetko ostatné je k smiechu. ()

bruceman7

Výborně udělané s vynikajícím obsazením. I přes značně sebevražedné tendence hrdinů (které se v amerických filmech objevují už se železnou pravidelností), je to opravdu nadstandardní zábava. 80% ()

divak84

dycky mě odrovná jak přijde kevin dunn k vědci nickovi a naprosto genialním způsobem zkomolí jeho řecké jméno. jinak film plný klišé, ale do zapršeného nudného odpoledne se hodí ()

kenkaku

Samozřejmě po grafické stránce pěkné. Díky přítomnosti příjemných herců (dobře... tak alespoň nepřítomnosti těch co iritují) opět v pořádku... i když o co jde. Tady je hlavní hrdinou digitální "Gojira". Takže pokud není na plátně neí moc na co koukat a dostavuje se nuda. Sem tam vtipný moment, který také pomáhá se nad dějové kličky, zvraty a kopance přenést (já vím že na film kde je ne-existující tvor se nedá dívat úplně s rozumem... ale něco snad šlo přibrzdit (třeba ten závěr) nebo alespoň použít víc než jednu mozkovou buňku při psaní scénáře. ()

HiddenDragon

"K cemu ty zvykacky?" "Vypada to americky." :)) Japonci si libuji v monstrech, to je videt z jejich manga serialu i videoher, a jak tak koukam na pocet "Gojir" terorizujicich Tokio, je to u nich jesterka popularni a defacto narodni, asi jak u nas Krtecek. Od r. 1954 jich natocili nespocet. Presto asi az tahle Emmerichova je prvni, kterou lze brat vazne, protoze uz ma koukatelne efekty a hollywodsky blockbuster styl. Samozrejme, ze jako reziser uz mel docela snadnou praci, nebot mu tento zanr uz predtim slusne vyslapal Spielberg se svymi "Jurskymi parky", takze kdo je videl, nektere sceny (honicka s autem, ocuchovani hl. hrdiny, monumentalni rev, mladata...) mu prijdou minimalne povedome, ne-li primo zkopirovane. Z pohledu r. 2014 je sice na tricich misty znat klicovani pocitacovych monster do realneho pozadi, nebo nektere modylkove demolice a exploze, ale neni to nic hrozneho a jako celek to pusobi kompaktne a uveritelne. Doplaci to jen na jakousi plytkost pribehu. Tam, kde puvodni "Gojira" (1954) upozornovala na nebezpeci hl. jad. zbrani nebo na dulezitost novy druh prozkoumat, Emmerich sazi na primocarou akci "zabit jesterku stuj co stuj". Nastesti se asi sam nebere moc vazne, takze je tu par hodne vtipnych hlasek a situaci. Jean Reno se svym malym tymem, ktery se snazi cistit pro franc. vladu jeji neprijemne "dedictvi" (ano, Godzilla je tu mutant jako vysledek testu zbrani v Pacifiku), se ukazi jako solidni nahrada americke megaarmady bez mozku, ktera vpodstate znici z New Yorku vic, nez samotny jester. Takze tam, kde nestaci hruba sila a desitky vrtulniku, nasadi svou delikatnejsi franc. pracicku :) V tom mu pomaha sympaticky Broderick, ktery ma chytrych napadu vic nez cele vojen. veleni. Film jako takovy presne naplnuje, co od takoveho zanru divak ceka. Efekty, monstrozni zvuky, demolice Manhattanu...ale jina "pridana hodnota" tu neni. Podobnych filmu uz je rada, navic je tahle "Godzilla" docela dlouha, coz bylo znat hl. ve scenach s mladaty v Madison Square Garden. Jako oddechovy popcornak je ale fajn. ()

iXtr3m3

Najcool Godzilla všetkých čias? Určite. V žánroch chýba komédia, lebo tých pár vtipov napr. žuvačkový, stáli za to. Klasický Emmerich so všetkým dobrým aj zlým a sympatické obsadenie. ()

Loki_Six

"Well, what do we know? Uh, it was first sighted off the French Polynesian Pacific. That area has been exposed to dozens of nuclear tests over the past 30 years." ()

Petr.Kocfeld

Tento snímek je vcelku dobrý.Akčně laděný i napínavý.Tento film se mi docela líbil.Docela rád se k němu vracím.Dávám 3 hvězdy.Líbí se mi výkony zvláště hlavních herců.Originální a svižný film! ()

Zagros

Godzillu z roku 1998 jsem viděl jako mladý a tehdy jsem z ní měl oči navrch hlavy. Teda v rámci jednoho večer, kdy jsem se bavil efekty, byl napnutý a nepřemýšlel jsem u toho. Když jsem ji viděl po pár letech znovu, už mě tolik nebrala. Efekty už neohromily, napětí se postupně vytratilo a stihl jsem se u toho zamyslet, což je u podobných blockbusterů chyba. :-) Jak už jsem psal vícekrát, Roland Emmerich je režisér právě pro podobný druh filmů. Umí ohromit efekty a jinak… nic moc. To ještě nesrovnávám mraky jiných verzí Godzilly, ze kterých jsem neviděl nic. Na první setkání to mohou být pro někoho tři hvězdy, případně mohou zapracovat nostalgické vzpomínky, nicméně sám nechám hvězdy jen dvě. ()

black_adder

Od těchto filmů, které předchází mohutná reklamní kampaň jsem níkdy moc nečekal a proto jsem nebyl ani nějak zvlášť zklamaný. Ono se taky dalo čekat, že tenhle zmutovaný plaz ukradne hercům většinu záběrů...Film navázal na hollywoodskou tradici filmů o monstrech procházejících se po Times Square a to je asi tak všechno. ()

cold odpad!

Pardón, ale na takovéto slátaniny peníze jsou? Remake a zfilmovaný komiks jsou dílka, která američané sází jeden za druhým.Asi si myslí, že čím více, tím lépe. Bouhžel ještě jsem neviděl povedený remake. V tomto případě je to hrůza hrůz. Speciální efekty ani Jean Reno tento film nezachránili. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze