Ve Francouzské Polynésii došlo vinou pokusných jaderných explozí k silnému ozáření. Po nějaké době je napaden japonský tanker neznámým obrovským netvorem. Mezitím je mladý americký biolog Niko Tatopoulos, expert v oboru vlivu radioaktivního záření na živé organismy, povolán ministerstvem vnitra k naléhavému úkolu. V Panamě byly totiž objeveny obrovské stopy neznámého veleještěra. O případ napadené lodi se začne zajímat záhadný Francouz Philipp Roaché, který tvrdí, že zastupuje pojišťovnu. Niko si myslí, že jde o nový druh živočicha, který vznikl mutací, a jeho vyjádření se dostane i na televizní obrazovky, kde ho zahlédne bývalá snoubenka, snaživá reportérka Audrey. Vypukne panika, obrovský, téměř stometrový netvor vstoupí do ulic New Yorku a ukryje se v metru. Na Nikův návrh je navezena na blízké náměstí obrovská hromada ryb, která netvora přiláká. Audrey, která Nika vyhledá, se zmocní tajných záznamů a sestříhá z nich reportáž, kterou se pokusí proslavit. Na scéně se opět objeví Roaché. Ve skutečnosti je agentem francouzské tajné služby a má za úkol Godzillu zabít. Uvnitř slavné Madison Square Garden čeká muže děsivé překvapení v podobě téměř dvou set vajec, z nichž se začínají líhnout malé Godzilly. Niko se pokusí upozornit na nebezpečí, které hrozí lidstvu, a snaží se s agentem, Audrey a kameramanem Victorem uniknout hladovým mláďatům. (TV Nova)

BLStryker

Panu Emmerichovi a jeho talentovaným spolupracovníkům se perfektně podařilo zmodernizovat starý japonský námět a převést ho do současné ameriky. Vznikl tak bezvadný mix sci-fi, nápaditých akčních scén ale i špetky komedie. Je dobře, že byl rozpočet filmu investován spíše do obrazové/trikové stránky než té herecké, protože i díky tomu je "seznamování" přerostlé ještěrky s New Yorkem a vše okolo ztvárněné naprosto reálně. Efekty jsou prostě eňo-ňuňo a co si budeme povídat, hlavně na nich stojí bijáky tohoto typu. Z herců se mi líbil Jean Reno a vůbec celá ta část věnovaná "frantíkům", ale i ostatní byly celkem v pohodě. Film jsem viděl několikrát a stejně se na něj jako na naprosto skvělou oddechovku vždycky znovu dívám, když ho opakují v televizi. I to je jeden z důvodů proč jdu (skoro) na plný počet. Godzilla je prostě typický představitel Hollywoodského velkofilmu v tom nejlepším slova smyslu. ()

Kucin

Co se vám na tom nelíbí? Dyt po vizualni strance to už nešlo udělat lépe i příběh je dobrý s perfektním Renem ()

Jevablo

Jena jedna blbost za všechny - godzilla běží městem, za ní je vrtulník s kulometem a nemůže se trefit a nemůže...bohužel je toho víc, asi 130 minut nesmyslů... ()

Andy.222

Taková malá ještěrka a půlka New Yorku se z ní může po---t. Navíc Reno je ve své roli okouzlující a jako komedie to funguje asi nejlíp. ()

Tomulka

Trošku zvláštně pojatý film. Hororově to určitě nepůsobilo a thrillerově taky ne. Je to taková akční Sci-Fi komedie. Herci to podporují svými výkony, ale největší problém je asi v režisérské židli. Nečekal jsem ani nic světoborného jen odlehčený akční film takže velké sklamání není. Úplně přesně si pamatuji jak jsem v kině viděl upoutávku na tento film jak noha v muzeu rozšlápne kostru tyranosaura při slovech učitele: tohle je kostra největšího predátora co kdy žil. Bylo to super a čekal jsem aspoń trošku napínavých scén jako to bylo v ukázce. No to se bohůžel taky nedostavilo a je to škoda. ()

dogrose

Výborná parodie, já se bavím. Báječný lék, když mám za sebou těžký den v práci - mít tak godzillu u sebe, ledacos by se vyřešilo :-) Výtvarně se mi godzilla nelíbí, připadá mi jak odvar z vetřelce. V dobrém českém dabingu dobré dialogy (Vladimír Dlouhý a spol.). Cože - to neměla být komedie? Sakra, tak to jsem zase nepochopila... ()

YesNoMaybe

Keď som to videl prvýkrát tak som sa rozplakal keď Godzilla zomrela ( mal som asi 7 rokov). Proste ten film je možno blbučký ale aj tak si ho vždy rád pozriem. Pre mňa žánrová klasika. ()

Profík

Viděl jsem to poprvé po cca třech, čtyřech pivech a nebylo to tak špatné, za střízliva orší. Čím to asi bude? 60%. ()

jerrik7

Americká blbost s působivými efekty. Protože jsem tomu věnoval jenom 20 minut v závěrečné části, nemusím litovat ztraceného času a mohu klidně dát 4*. ()

Alboin

Film zrejme čerpal z vtedajšej módy filmov o dinosauroch. Mne to prišlo ako zlý mix jurského parku a Team America. Nebyť francúzov tak by som dal asi jednu hviezdu. Plusy: Francúzi a ich komentáre jedla, jašterice, preklad japončiny a všadeprítomné hlášky. Mínusy: Američania, ktorí sú solídnym zdrojom inšpirácie pre film Team America, Blondýna, Leisure suit Larry a dĺžka filmu. ()

Mark1983

Tak jsem zpátky zase u Godzily,a to z důvodu,že jsem měl možnost zhlédnout novou verzi Godzily z tohoto roku a usoudil jsem,že Godzila z roku 1998 mě baví víc,než tá nová,a to o takových 80%. ()

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

V Sony chystají lupičskou verzi Godzilly

26.08.2020

Studio Sony zakoupilo práva na adaptaci komiksu The Kaiju Score, který je popisován jako film Quentina Tarantina odehrávající se někde v koutě filmu o Godzille. Konkrétně se děj točí kolem loupeže,… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze