Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Illy

Parádní scénář, výborní herci a ultra hnusná atmosféra... S The Killing jeden z nejlepších žánrových počinů posledních let. ()

Rondell

Nějak nevím, chtěl jsem, aby se mi to líbilo. Vážně jo, ale když se vydáte do bažin mimo mapu filmový teorie, tak musíte vědět, jak se tou špínou brodit. Nemůžete si jen tak nerozvíjet děj a nezastoupit to jiným předmětem zájmu. Bohužel nuda. ()

Ondrej120

Co se týče hereckých výkonů, atmosféry, zápletky, mučení a celkového vyvrcholení tak to bylo super. Jediné co mi chybělo je, že film ve mně nezanechal nějakou hlubší stopu, něco díky čemu bych nemohl usnout. Celou dobu jsem na to čekal, na ten moment kdy budu na obrazovku koukat s otevřenou pusou bez schopnosti říct jediné slovo, bohužel nestalo se. I přesto je to skvělý film a můžu jenom doporučit! ()

RomanHyde

Velmi se mi líbil Fincherův Zodiac a Zmizení nese podobný rukopis. Film mne na dvě a půl hoďky usadil do sedačky a nepustil. Napětí, výborné herecké výkony a skvělá kamera! ()

JK-Stinger

Celkem slušná atmosféra chladného detektivního thrilleru dělá ty dvě a půl hodiny celkem příjemně stráveným časem. Neustálé napětí a skvělé herecké obsazení vydrží po celou dobu a kromě mírně slabšího závěru není snad moc co vytknout. ()

majo_svk

Napísať niečo k filmu, ktorého silná a hutná atmosféra spôsobuje problémy s dýchaním, je takmer nadľudský výkon. Výborný scenár, stupňujúce napätie, dramatickosť, divák v očakávaní, emócie, podmanivosť, psychologické ataky, dôveryhodné herecké výkony, prostredie a hudba. Len ťažko nájdete niečo zásadné na kritizovanie. Svet je hnusný a ohavnosti, ktorých sú schopní niektorí ľudia, nepoznajú hraníc. Je to znepokojivé a obavy o svojich najmenších sú na mieste. Nekonečné trápenie rodičov, pocit strachu, beznádej, zúfalosť a psychických zásah do duše, charakterizujú udalosti okolo zmiznutia dvoch malých dievčat. Pochopíte pocity matky, správanie a konanie otca, prístupu polície, ale nepochopíte tomu, čo vedie narušených ľudí k tak hnusným veciam. Je to citeľne živé a reálne bolestivé. Neskutočná atmosféra vám zovrie telo aj dušu. Budete sa báť o svojich blízkych, o to viac, ak ste rodičmi malých detí. Zaručene ich pôjdete pozrieť, či sú v poriadku a nebudete ich chcieť spustiť z očí. Bude to pre vás peklo na zemi. Pekná gradácia, zaujímavé zvraty, vyprávanie a príbeh. Gyllenhaal a Jackman skvelí a nenahraditeľní. A ten odseknutý záver, môže byť. Je to najlepšia kriminálka s psychologickým a filozofickým presahom od čias vyčíňania Zodiaka na filmovom plátne. Niečo podobné sa vidí zriedkavo a je to o to cennejšie. Trvalá jazva na duši. Je to tak strhujúce a mrazivé, pôsobivé a podmanivé, že je potrebné dávať pozor na vlastné dýchanie. Nezabudnite dýchať, je to životne dôležité. ()

JohnyD

Holy fucking shit Lepší thriller, aby človek pohľadal za poslednú dobu. A ja idem dopiť tu Tulamorku, ktorú som si k tomu musel proste otvoriť. Neviem, prečo, ale po pozretí som ihneď dostal chuť na Zodiaca. 9/10 ()

forkys

Od začátku do konce napínavý. Divák ani do poslední chvíle nemůže tušit kdo za tím vším stojí. Gyllenhaal se role zhostil výborně, jeho tiky, reakce a scény kde se užíral byly realistické a každý mu to musel zbaštit. A o tom to přeci je. Radost se na to dívat :-) i když téma únos dětí je pověrně silná káva. ()

Pawlisman

Nemám problém za 5. Ano, jistě několik drobných chybeček a omylů by se tam asi našlo. Ale odpouštěl jsem a nechal se vtáhnout atmosférou, která by se dala krájet. Žádné zbytečně přehnané stereotypy a amerikanismy. Napínavý a seriózní thriller nadprůměrné kvality, od kterého by se mohli ostatní učit. Možná trošku okrouhat první polovinu, ale jinak skutečně mrazivé krimi, která se vám zakousne do hlavy. 8,5/10 ()

M1k9

Proč je to tak fajn, když na papíře to vypadá tak obyčejně? Herci. Jake. Hugh. Atmosféra. Používání spíše mysteriózna a náznaků namísto brutálně vystresovaných scén. Chci tím říct, že děj je na thriller psychicky nenáročný. Tíží nás spíše otázka jak to dopadne, jak se to všechno v poslední desetiminutovce rozuzlí. Celkově vzato, rozhodně jsme se nenudil, ale taky to není nic z čeho bych měl spadnout na zadek. 7.5/10 ()

zdenur

Výborná záležitost. Atmosférická, napjatá, vypointovaná; všeho, co od filmů tohohle typu čekám, jsem se dočkal. ()

husokachna

Dám tomu ještě jednu šanci, ale v napoprvé v kině mě to nijak neuzemnilo. Něco mě na tom neuvěřitelně sralo, jestli si při druhým shlédnutí vzpomenu co, napíšu to. ()

radekgfx

Nejistota ohledně pocitů, jež měl dle tvůrců tento snímek v divákovi vzbudit. Tedy snad kromě toho, že svět je očividně plný psychopatů, jež jsou přesvědčeni o své pravdě a ve stínu toho kašlou na veškerá dogmata historicky zanesená ve společenské smlouvě. Hugh Jackman přesvědčivý a velmi děsivý. Jake Gyllenhaal skvělý a velmi civilní. ()

Caine

Zrcadlo, zrcadlo - kdo je v tomhle filmu ten největší psychopat??? A dá se vůbec někomu za takovýchto podmínek přát, aby to dopadlo dobře? No asi těm holčičkám a vlastně i tomu policajtovi - to byl překvapivě docela sympaťák... ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina