Kurošicudži

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie / Mysteriózní
Japonsko, (2008–2025), 26 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Jana Toboso (komiks)

Maaja Sakamoto, Daisuke Ono, Džun'iči Suwabe, Romi Paku, Šundži Fudžimura, Ajako Kawasumi, Kendžiró Cuda, Noriaki Sugijama, Šinnosuke Tačibana (více)

Je mu teprve dvanáct let a už je hlavou rodiny. Zřejmě to bude tím, že jeho rodiče mu zavraždili a jeho se zabít pokusili. Bylo by se jim to podařilo, kdyby Ciel Phantomhive neuzavřel smlouvu s démonem. Ten mu pomůže vypátrat a eliminovat vrahy jeho rodičů, na oplátku dostane Cielovu duši. Mezitím, než se jim podaří zjistit, kdo zavraždil Cielovi rodiče, musí démon uposlechnout každý jeho přímý rozkaz. Důkazem této smlouvy je znak na Cielově oku a démonově ruce. A tak Ciel s novým sluhou Sebastianem Michaelem zažívá spousty dobrodružství, jež spějí jen k jednomu konci… (Zíza)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (2)

Book of Circus (2014) (S03)

Tak toto bolo naozaj dobré a zábavné a desať dielov ubehlo ako voda ani som sa nenazdal a bol koniec. Určite odporúčam na zhliadnutie a som si istý, že sa zabavíte. Zaujímavé nové postavy a veľmi dobrá atmosféra počas celej dĺžky anime a hlavne žiadne hluché miesta, všetko do seba perfektne zapadá a príbeh je fakt dobre premyslený. (Hodnotenie 4,5) ()

Kišuku gakkó-hen (2024) (S04)

Mám rád Kuroshitsuji, ale Public School Arc pre mňa je sklamaním, hlavne podľa mňa vôbec nesvedčí školské prostredie tomuto anime, ale sú to aj ďalšie aspekty prečo si myslím, že toto nebolo dostatočne dobré. Napríklad máme aj anime, ktorému školské prostredie naopak pomohlo a to je Mahoutsukai no Yome (Sezóna 2). V prvom rade to bola degradácia napätia, ktoré bolo všadeprítomné v predošlých sériách, v druhom rade tu proste Ciel musí hrať niečo iné ako v skutočnosti je, aby sa infiltroval, ale pôsobí to kostrbato. Ciel si prešiel veľa nástrahami a tu sa ocitá v nejakej obyčajnej škole a musí sa nie len podlizovať iným žiakom, ale dlho trvá, kým sa niečo začne reálne diať. Sebastian prestáva pôsobiť desivo, naopak tu v tomto celom school arcu pôsobí ako maličká mačička, ktorú občas Ciel o niečo požiada, ale inak vôbec to nie je také zaujímavé ako bývalo, aj vzťah medzi Sebastianom a Cielom nenapreduje a to samozrejme nemyslím romantický vzťah. Takže ja by som povedal, že tu chýba nie len nejaké napredovanie a dôvod prečo pozerať túto konkrétnu sériu, chýba tu aj tajomná, temná atmosféra, ktorá bola takmer vo všetkých predošlých sériách dostatočná a atmosféra bola jedna z najdôležitejších kvalít Kuroshitsuji. Samozrejme kriket bol do istej miery zaujímavý a zábavný, takticky to bolo zvládnuté dobre, ale bolo mi de facto jedno ako to dopadne a bol to taký slabší súboj mozgov, nebolo tu nič nejak extrémne prepracované a premyslené, aj keď musím povedať, že to nebolo zas úplne márne. Nové postavy z P4 ma vôbec nezaujali, chápem, že mali svoje vlastné vlastnosti, v ktorých vynikali, ale tieto postavy nedostali nejakú dobrú hĺbku, aby som sa o tieto postavy nejakým spôsobom zaujímal. Konečná záhada nebola až tak zaujímavá, len sa odhalila a ja som si povedal no dobre, tak pre toto sme pozerali celý čas ako Ciel chodí na nejakú školu, čo prekvapilo bol humor tak tu som sa rozhodne o niečo viac smial ako v iných sériách. Absolútne vyvrcholenie na konci, pred posledným dielom bolo fakt slabé, chápem, že som nemohol v tomto anime očakávať nejaký veľký súboj, ale vyvrcholenie toho celého malo byť určite viac prepracované, aby som sa zabavil a mohol si povedať, že stálo za to to pozerať. Čo sa týka úplne posledného dielu, tak to bol diel navyše, ktorý ani neviem načo vznikol, len aby sme videli ako sa Ciel vráti domov a pripomenuli si nejaké veci, takže taký ako keby nostalgický diel, aby to vyzeralo, že je to staré dobré Kuroshitsuji. ()