Reklama

Reklama

Preacher

(seriál)
  • Česko Kazatel (neoficiální název) (více)
Trailer 2
USA, (2016–2019), 33 h 48 min (Minutáž: 40–60 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks)

Hudba:

Dave Porter

Hrají:

Dominic Cooper, W. Earl Brown, Joe Gilgun, Elizabeth Perkins, Ruth Negga, Lucy Griffiths, Tabatha Shaun, Jamie Anne Allman, Brian Huskey, Ricky Mabe (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(43)

Jesse Custer, kazatel v jednom malém městě v Texasu, je dosti složitý případ. Má ho v moci jakási tajuplná entita, která mu propůjčuje nadpřirozenou sílu. Custer se ve společnosti své bývalé přítelkyně jménem Tulip a Ira Cassidyho vydává na cestu, aby - a to je míněno doslova - nalezl Boha. (AMC Czech)

Videa (11)

Trailer 2

Recenze (154)

spikey1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

v průběhu první sezony tleskám a chci víc takhle nápaditých Ritchiovských seriálů. Nádhernej origin na který komiksožrouti nadávaj, ale ta quirky beznaděj a vysvětlení odkud a kam jdou antihrndinové krásně odšpuntuje větší otáčky druhý sezony. Po první jsem dával 4 hvězdy, na začátku druhé sezony přidávám další. Víc experimentálních seriálů prosím ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První díl mě lehce zklamal. Prozatím se to komiksu moc nedrželo, šlo to vlastní cestou a na geniální předlohu to rozhodně nemá, přesto to není žádný průšvih. Čekal jsem ale víc černého humoru a vlastně tak celkově i víc všeho. Cassidy si krade celou epizodu pro sebe, zkvělé ztvárnění Josepha Gilguna mě nachlo. Dominic Cooper nezklamal, postavu mu věřím a na Kazatele je rozhodně tou nejlepší volbou, jen se ještě musí trochu rozehrát. Zato Tulip je zklamání, jak herecky, tak i tím jak je napsaná. V komiksu byla naprosto skvělá, tady bohužel ne. V Pilotu se vlastně nic nestalo, ale seznámení se s postavami bylo skvělé a opravdu ve velkém stylu. Navíc tato epizoda přinese pravdu o Tomu Cruisovi, takže za ten povedený vtip (?) rozhodně nějaké bodíky navíc. 80%. + Jesse, Cassidy, Quincannon, Pistolník - za celou sérii se tam vůbec nic nestalo, promarněný potenciál a hlavně Tulip Desátý díl: No, nevím, dost se mi to nelíbilo, ale... ale. Na druhou stranu nám tvůrci konečně dali vědět, že se závěrem první série dostali na začátek celého komiksu (takže první série jako prolog zpětně dobrá), takže do budoucna se těším na nějaké pevnější souznění s předlohou, protože závěr nasvěčuje tomu, že se konečně začne něco dít. Poslední epizoda je samostatně pro mě jedna z nejhorších a vlastně skoro nic včetně splaškové dekonstrukce Anville mi absolutně nesedlo a tentokrát ani Dominic Cooper, Gilgun a opravdu extrémně otravná Ruth Negga. Takže 70%. Ale celá první série po tomhle finále působí mnohem lépe, kompaktněji a jako vlastně docela povedený a originální prolog do děje komiksu. Takže uznávám svou chybu a těším se na za rok, kazateli. ACHTUNG: V této sérii má velkou úlohu i Adolf "Fucking" Hitler. První série Preachera byla sice fajn, ale strašně se vlekla a nic zajímavého neukázala, opravdu jsem z ní nebyl příliš nadšený. Její poslední díl ve mně ale probudil naději v to, že by ta druhá mohla být dobrá. A byla. Zatímco na tu první jsem koukal vlastně tak nějak ze zájmu a zvědavosti, ta druhá mě naprosto pohltila už od první minuty a já jsem z ní naprosto nadšen. Scénáře jsou fantastické, postavy, hlášky, všechno funguje (Hitler, Herr Starr, Prdelman), z každého dílu jsem byl naprosto nadšený a z každého také o něco více než z toho předchozího. Druhá řada Preachera je jedním z nejlepších seriálových zážitků, se kterými jsem měl letos tu čest a je to skutečně něco nevídaného. Originální, zábavné, plné nápadů. A já už se strašně moc těším na další řadu - kdyby nebyla, byl by to hřích. Preachera jsem si zamiloval, chvíli to sice trvalo, ale o to víc je ten cit teď silnější. A dokonce i ta Ruth Negga mi přestává vadit, což je taky obrovskej pokrok. Skvělá práce, úžasná zábava. 90% ()

Reklama

LizianShaw 

všechny recenze uživatele

Tento seriál mě zaujal hned od začátku a to díky skvělým hercům a zajímavým postavám. Seriál lze definovat jedním slovem a to " divný ". Seriál má naprosto originální zápletku (pro mě první seriál od Vertigo) a ačkoliv to malinko spadá pod Dc, tak to s Dc nemá nic společného. Dominic Cooper hraje kazatele velmi dobře a jsem velmi rád, že to není seriál o "pouhém" kazateli, ne tenhle má i cool schopnost a velmi zajímavou minulost. Pokud, jste ale přišli k seriálu abyste hledali akci, tak si radši vyberte jiný, ze všech 10 dílů jsou tam pouze 3 akční scény... Což nevadí, seriál to vynahrazuje skvělými postavami jako třeba Tulip (Ruth Negga), Arseface, a nebo i Lucy Griffiths. Nejlepší "záporák" je pro mě samozřejmě Odin Quincannon, kterého hraje legendární Jackie Earle Haley (Rorschach) :) 85% Druhá série přináší mírný skluz dolů. Skoro vůbec se neřídí komiksem (tak jak Rogen sliboval), což je škoda, kniha první je opravdu skvělá. Prvních šest epizod se Saint of Killers je opravdu jízda, jenže pak se skoro nic neděje. Alespoň trochu to vynahrazujou úžasné scény v pekle s Arsefacem a Hitlerem, to jsou snad ty nej scény ze všech. A když jsem u toho dobrého, předvedli nám dokonalého Herr Starra, ten má boží hlas, a scény s ním jsou fakt divné a tím seriál přímo vyniká. 80% Třetí série zatím nejlepší, co nám seriál nabídnul a určitě za to může osekání na 10 epizod, kdy tvůrci dali přednost kvalitě před kvantitou, a to je dobře. Víc akce, komedie, absurdity a Humperdooa. Mighty Allfather byl jako vytržený z komiksu, to byla (ne)radost pohledět. 9/10 ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak se blížil konec seriálu, moje spokojenost neustále stoupala. Od ušmudlané trojky po nablýskanou čtyřku. Pár dílů mi prostě trvalo, než jsem zvykl na tu nekorektnost, kterou jsem si posléze prachobyčejne zamiloval. Jessie, Tulip, upír a spousta dalších obyvatel tohoto šíleného městečka, to je přesně ta sestava , kterou budu zase příští roky netrpělivě vyhlížet. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Pilot: Seriálového Preachera nelze brát jako regulérní převyprávění komiksu o naštvaném knězi Jessiem Custerovi, který jednoho dne zjistí, že se Bůh na lidstvo vybodl a odkráčel z nebe neznámo kam. Skrz cigaretu procedí něco o zodpovědnosti za naše stvoření a vydá se mu nakopat prdel a donutit ho starat se o nás, jako dřív. Tady máme zatím prostě spíš chlapa uklizeného na kněžský post, utíkajícího před svou minulostí (v komiksu je to spíš naopak). Irský upír Cassidy, který mu na cestě dělá parťáka se asi své předloze podobá nejvíc. Gilgun je dokonale obsazený a jeho představovačka je asi nejlepším momentem celého úvodu. Je asi i hlavním důvodem proč chci koukat dál. Tulip ach Tulip, to je jiná písnička. Že změnila barvu a z krásné blond bělošky máme tuctovou čokoládu bych ještě přežil. Co ale chybí je chemie mezi ní a Jessiem. Uznávám, že zatím neměli moc prostoru, ale nesedí mi to. Jak se s tím tvůrci dál poperou jsem zvědav. Pro neznalce komiksu je to svěží vánek v seriálové tvorbě. Jo a postrádám květnatou mluvu předlohy. Irské klení je zatím naštěstí povoleno. ()

Galerie (1 368)

Zajímavosti (24)

  • Při Papežově projevu vlajka pod jeho oknem střídavě mění barvu z černé na červenou. Např. při záběru na Papeže osobně je černá, ale při záběru na živé vysílání je zase červená. (Habansz)
  • Jméno hlavní postavy Jesse Custer (Dominic Cooper) je přesmyčka slov "Secret Jesus" (volně přeloženo jako "tajný Ježíš". (Miro_CZ)
  • V epizodě je zmíněná postava Frodo Pytlíka z filmové série Pán prstenů. (griph)

Související novinky

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Americké televize zruší každý rok řadu seriálů, které si nenajdou fanouškovskou základnu. Obvykle jde o zcela originální projekty, o to podivnější je tedy osud seriálového Constantinea. Momentálně na… (více)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Pro remake Vrány, komiksovou adaptaci Preacher a DiCapriovo finanční drama z Wall Street. Máte zájem? Bohužel, hollywoodská studia momentálně vyjednávají s poněkud zvučnějšími jmény ;-). Pojďme… (více)

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

10.10.2010

Nakonec to zřejmě všechno bude jen víření mediálních vod před premiérou jeho mysteriózního thrilleru Black Swan, ale momentálně to vypadá, že Darren Aronofsky je na roztrhání. Byla mu nabídnuta režie… (více)

Škrtáme a odsouváme na neurčito

Škrtáme a odsouváme na neurčito

21.04.2010

Začalo to včera Hobitem, dnes to bude horší. Nedávno dal od nové bondovky ruce pryč Sam Mendes, protože už asi věděl, co bude následovat. Než se studio MGM vzpamatuje, agent 007 si může vzít… (více)

Reklama

Reklama