Rodina, která to opravdu potřebuje, se dočká překvapivě rychlé renovace svého bydlení. Pokud se ovšem tým návrhářů vydrží alespoň chvíli nehádat... (TV Nova)

fox171cz

Na tento pořad se vetšinou dívám příležitostně o víkendech u obědu. Velice se mě líbí přestavby a realizace domečků, ale někdy je to opravdu přehnané, jakoby tam bydlel samotný Obama. Musím, ale pochválit, že když utrácí milióny, vždy něco vyrobí ze starého doměčku ( Ať je to věc, fotografie, nebo samotný kus domu. Ti co už něco viděli snad ví o čem mluvím. ). Jedna mála z amerických reality show, které snesu. ()

O.Peta

Solidní pořad, některé domy se mi i líbí, někdy je to s tím americkým vybavením přehnaný, ale bydlet bych v těch domech stejně nechtěl, a to proto, že bych se bál, kdyby přišla nějaká vichřice, tak poletím se vším pryč, není nad cihly a poctivou práci. Tyto papírové domky jsou za pár dnů, ale bezpečně bych se uvnitř necítil. ()

Ištván87

I když přiznávám, že se na to celkem pravidelně dívám, abych se probudil, tak je to z jediného důvodu, a to, že mě baví koukat na to, jak roste barák. Ovšem toho stavění je v téhle show dost velký nedostatek, neboť se to hodně zaměřuje na poselství o tom, že s vírou v Boha, milujícími spoluobčany a country muzikou se dá všechno přežít. Líbí se mi ten nápad. Lidé, kteří něco ztratili, ať už dům, zdraví, nebo nedej bože někoho ze svých blízkých, mohou tým z téhle show požádat o pomoc, a té se jim dostane alespoň formou uspokojivého bydlení, protože není nad teplo domova. Tohle je vážně fajn, ale tohle samotné v jednotlivých dílech zas tak moc času nezabírá. Většinu času zabírá plané žvanění o tom, kolik je v téhle rodině lásky, jak se každý den modlí, nebo kecy Tye Penningtona. Další nesnesitelná věc je způsob, jakým návrháři vymýšlejí, jaký pokoj mají postavit. Zeptají se dětí, jaké mají záliby, jednu hlavní si vyberou a podle ní pak postaví nejkýčovitější pokoj na světě. No a aby toho nebylo málo, čas od času si na místo, kde staví, pozvou nějakého country zpěváka. Na seriálu je neskutečně vidět, že jednotliví tvůrci jsou zamilovaní do americké vlajky, Boha a do nábytku ze Sears. Je toho tady strašně moc špatného, moc se tu kecá a snaží se to za každou cenu z lidí ždímat emoce. Už jsem viděl spousty takových ždímaček na slzy, ale tahle je jasně největší. Seriál je tak trochu reality verzí seriálu Sedmé nebe. Prostě, věřte v Boha, lidskou lásku a americkou vlajku, a dojdete štěstí. ()

FFilipCZ

"Jak se staví sen" po americku. Pro dost lidí ODPAD, ale už jen pro ty úžasný přeměny to stojí za zkouknutí. A jak už psala larelay - když si předtim nemohli dovolit ani opravit střechu, jak teď budou platit ty nechutně velký účty za údržbu a zajištění plynulýho chodu domácnosti? To aby si najali 4 zahradníky a vzali si úvěr na ele, vodu, plyn, atd. To je to štěstí z novýho bejváku za měsíc přejde, až dostanou vyúčtování. ()

Marek1991

Typický príklad toho, keď sa podporuje zlý kapitalistický systém, ale riešia sa len jeho niektoré dôsledky, aby sa koniec koncov na tom aj zarobilo. Oceňujem, že sa tam pomáha rodinám a nedivím sa im, že po tom, čo museli zažiť v tom "raji" na Zemi, potom aj tak od radosti kričia, ale je tu jasná snaha o to, zvýrazniť tú hysterickosť. Všade režiséri vložia, to čo zvyknú bežne títo ľudia kričať a to je tá typická frázička, z ktorej by kresťanské cirkvi neboli až tak nadšené. Tiež nechápem ako to, čo nedokázali doteraz splácať, budú po rekonštrukcii schopní. Čo im zároveň odpustia aj všetky dlhy v bankách a nezamestnaným členom rodiny nájdu práce? Nemal by byť to základ pomoci? Až potom sa dá takto pomáhať, to je ako keby ste Indovi žijúcemu v chatrči s príjmom 100 rupií na deň postavili vilu za 100 000 000 rupií a nechali, že splácaj si vodu, plyn, elektriku a aj iné dane. Takže, buď je tento program podvod, aby si ľudia vo svete povedali, akí sú tí obyvatelia USA k sebe solidárni a dobrí alebo je to trocha nedomyslené. Za zmienku by stálo tiež, že si ich všimnú v televízii nejakí zamestnávatelia a možno im tú lepšie platenú prácu aj dajú. Inak ukazuje sa, že keď sa chce, dá sa toho stihnúť veľa. Osobne si myslím, že kľudne aj celé nové veľké mesto s domovom pre milióny ľudí by sa dalo postaviť za malú dobu pár rokov, keby sa ľudia k sebe správali dobre a by si pomohli navzájom. Nakoniec by to možno prinieslo plusy pre všetkých. Tento program aspoň dal tú myšlienku na ktorú sa v dnešnej dobe zabúda a tou je pomáhať si navzájom, interiér domov je niekedy šialený, ale to neriešim, preto dávam aspoň tri hviezdy. ()

• Televize ABC dostávala tisíce dopisů od rodin, které by se rády zúčastnily, avšak musí splňovat dvě kritéria. Za prvé si pomoc zasloužit a přestavbu opravdu potřebovat a za druhé nějak přispívat místní komunitě. (konvax)
  • Skupina OAR (... Of Revolution) zpívá ústřední písně. (ČSFD)
  • V některých případech se stalo, že rodiny, kterým byl dům přestaven, jej pak prodaly. Některé dokonce nový dům zastavily, aby si jím financovaly podnikání. Kvůli tomu řada rodin o dům přišla, protože nedokázaly utáhnout vyšší náklady na bydlení, nebo byly zabaveny v exekuci. (NiaWolf)