Machete (Danny Trejo) je bývalý federální agent z Mexika, který hraje podle vlastních pravidel a nikomu se ze svých činů nezodpovídá. Po střetu s drogovým bossem Torrezem (Steven Seagal) se Machete ocitne v Texasu, kde mu tajemný Booth (Jeff Fahey) nabídne možnost vydělat si rychlé peníze za vraždu bezohledného senátora McLaughlina (Robert De Niro). Plán se však příšerně zvrtne a Machete se ocitne v pasti. Naštěstí má několik přátel, kteří mu pomohou – nelítostnou Luz (Michelle Rodriguezová), těžce ozbrojeného svatého otce Padreho (Cheech Marin) a impulzivní April (Lindsay Lohanová). Machete hodlá Boothovi dokázat, že si pro své špinavé intriky vybral špatného Mexičana. V cestě jim ale stojí zvláštní agentka Sartana (Jessica Alba)... (HBO Europe)

Rian_witcher

Jeden béčkový záběr za druhým, jedno béčkové klišé za druhým a pokud nečekáte sofistikovanou sondu do psychologických hlubin jednotlivých postav, budete se áčkově bavit a vzpomínat na porevoluční hltání videokazet s touto tématikou. ()

lumpcz

Robert Rodriguez opět nezklamal,film je nabitý hereckými osobnostmi a děj,ikdyž je velmi jednoduchý, tak přesto je záživný a má spád,Danny Trejo klasicky hraje, ikdyž vlastně nehraje (jako vždy se pouze ksichtí),akčními scénami je film nabitý,jako obvykle jsou přehnané a závěřečná střílečka i trochu zmatená, ale to nelze filmu vyčítat. Celkově povedené dílo,ovšem pět hvězd to určitě není, jsou to poctivé rodriguezovské 4 * :-) ()

Trinculo

Hromada vyžilejch drsňáků si to rozdává všude, kde to jen jde a s kým to jen jde. A přitom to má i celkem myšlenku, kterou velmi hezky komunikuje skrze stereotypní klišé a masakroidní film ! Ou je ! The B-movie ! ()

Mr. Movie

Nečekal jsem že se to takhle pěkně povede. Do poslední 10-ti minutovky jsem se náramně bavil. Škoda přehnanýho konce, ale hvězdu to neubralo. Fakt dobrý, na rozdil od českých rádoby komedií, byť je žanrově nesrovnavám. ()

gruzmi00

Osobně bych neměl problém s ještě krvavější verzí a s větší dávkou přehnaných scén typu motorka + rotační kulomet poháněná výbuchem v pozadí :) ()

Rieux

Robert de Niro uz na stare kolena berie vsetko. Uznavam ma to styl, nadhlad, ale prakticky nebyt "macetovych scen" s kopou krvi ten film by zapadol prachom. Nieco ako spy kids pre dospelych chlapov, co vyrastli na akcnych filmoch 80. rokov. Seagal je maximalne nemotorny a nepresvedcivy herec, avsak paradoxne je tento film jednym z tych lepsich z jeho kariery. Danny Trejo je skaredy az je sympaticky, jeho slovny prejav castokrat posobi komicky napriek tym mrtvolam a vybuchom okolo. Rodriguez vedel preco mu dal tak malo dialogov. Myslim, ze viac netreba dodat. ()

racing666

Úžasný herecký výkony. Především Trejo je úplně skvělej. Dokonalá vyváženost vtipu, akce a krve. Další skvělej film, kterej jsem viděl a seděl u něj jak přišroubovanej. Jen nechápu tak nízký hodnocení. ()

punco

Tak v prvom rade musím brať ako aj takmer každý film od Rodrigueza s nutným nadhľadom, pretože posledné roky sa u neho nedá hovoriť o vážnejšej filmárčine aj keď chlapec točiť vie. Mačeta začala zas pekne komiksovo s typickou zápletkou ale čo to preboha zas bola za posledná tretina?? Planet Terror trocha menej uletený ale stále s nalepkou "WTF" Nebyť pre jeho filmy už typickou dobrou muzikou a peknými horúcimi filtrami, určite by to bolo o aspoň 10 percent horšie. Škoda...mierne sklamanie pre mňa. ()

Desmi

Tenhle film je sám o sobě tak absurdní, že mu prostě musim dát 4 hvězdy. Fakt sem se dost zasmál.. =D. Danny Trejo jako polobůh mačetou dokáže naprosto neuvěřitelný věci a když náhodou nikomu neseká části těla, věnuje se těm nejhezčím ženským, které mu jedna po druhé padají k nohám. No, je to naprostá blbost, ale mě to pobavilo. Možná, že kdybych neměl ve filmu rád krev a krásný ženský, hodnotím to jako odpad. Ale tohle je jeden z filmů, na který mi nevadí se podívat znovu. =) ()

Scaevola

Svou specigfickou poetiku to má a doufám, že na extrémně prvoplánový zážitek si to jen hraje: Pohádka se vesele odvíjí, nikdo nehraje, jen všichni vypadají hrozně drsně a špinavě a auta poskakují. Většina postav je zcela zbytečných a mnohé scény jsou vyloženě samoúčelné. Možná... kdyby to mělo o půl hodiny méně? ()

RealHonza

Tohle se povedlo. Akčňák, který je výjimečný a díky D. Trejovi i tak trochu unikátní. Dá se říci, že film je oddechovka s velkou mírou krvavých scén. Možná je to dáno zajímavými záporáky, kteří se stejně jako Machete povedli na výbornou. Za tuhle "krvavě akční" komedií mi nezbývá dát jiné hodnocení než to maximální. ()

DansteR

"We didn't cross the border; the border crossed us!"...Ani nevím od čeho co se pozitiv týče začít. Takže: ať to jsou obě stránky Dannyho Treja (zahradník a Machete), tak úžasná Jessica Alba nebo nabroušená Michelle Rodriguez. Taktéž scéna s Dannym od mlácení křovinořezem až po bazén vážně stojí za to. A Seagal? Ten na mě konečně v těch jeho nových filmech nepůsobí tak přehnaně jako v "Seagalovkách" nýbrž jako pohodová skoro vedlejší role. Takže až na trochu moc umělý dojem z celého filmu jsem spokojen. 80% ()

tatka

Z celého toho filmu mám pocit, že štáb a herci sa bohovsky bavili, kým to natočili. Pišta Seagal po dlhej dobe predviedol skvelý výkon. Myslím, že by sa mal konečne vykašľať na role záchrancov sveta. Ako slizký a odporný záporák bol neprekonateľný, ani pupok a podbradok na ňom nevadil. Váham medzi 4 až 5, je to také 4 a 1/3. Keď si to pozriem ešte párkrát, tak sa definitívne rozhodnem. ()

milhouse86

Kopa chýb, kopa klišé, ale oni to našťastie nemysleli vážne. Pridať viac hlášok a mohla to byť akčná paródia roka. Ale krvi, čriev, kosačiek a žien bolo dosť, tie som si vychutnal. ()

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

Rodriguez opět točí pro své ratolesti

27.05.2015

Machete zabíjí... ve vesmíru!

Machete zabíjí... ve vesmíru!

04.04.2015

Bývalý elitní agent, který už si to rozdal s Robertem De Nirem, Stevenem Seagalem nebo Melem Gibsonem, se vrátí. Alespoň to tvrdí jeho představitel Danny Trejo, podle kterého se na třetím dílu… (více)

Machete vás opět vykuchá

Machete vás opět vykuchá

08.02.2012

První Machete potěšil. Přímočará řezničina si určitě našla víc fanoušků než infantilní výplachy typu Spy Kids 4D: Stroj času, takže Robert Rodriguez dělá dobře, že pokračuje v načaté trilogii.… (více)

Sin City a Machete pokračují

Sin City a Machete pokračují

10.08.2011

Alespoň podle Roberta Rodrigueze, který se v kategorii „slibotechna“ očividně pokouší trumfnout kámoše Quentina. Na Sin City 2 se čeká už hodně dlouho. Rodriguez pořád tvrdí něco jako „už to bude, už… (více)